Korona opierała się Vistalowi

20 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Aleksandra Zych (nr 18) i Katarzyna Janiszeewska (nr 3) zdobyły 14 bramek, czyli dokładnie połowę wszystkich, które Vistal Gdynia rzucił Koronie Handball Kielce. Aleksandra Zych (nr 18) i Katarzyna Janiszeewska (nr 3) zdobyły 14 bramek, czyli dokładnie połowę wszystkich, które Vistal Gdynia rzucił Koronie Handball Kielce.

Miał być spacerek, a były nerwy i m.in. 4 niewykorzystane karne. Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia stanowczo zbyt długo męczyły się na własnym parkiecie z beniaminkiem PGNiG Superligi - Koroną Hanballem Kielce, którzy przed tą kolejką miał na koncie komplet trzech porażek. Ostatecznie mistrzynie Polski wyszły z opresji, uszczelniły przede wszystkim po przerwie defensywę i wygrały wysoko 28:21 (13:17). Teraz w rozgrywkach nastąpi blisko trzytygodniowa przerwa z powodu meczów reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw Europy 2018.

VISTAL: Kordowiecka, Gapska, Kamińska - Janiszewska 6, Pękala 1, Stanulewicz 1, Zych 8, Kozłowska 2, Gutkowska, Machado-Matieli 3, Szarawaga 3, Borysławska 1, Kulwińska 2, Uścinowicz, Błaszkowska 1

KORONA: Chojnacka, Orowicz - Czubaj, Eduardo 1, Zimnicka 2, D.Więckowska 7, Gliwińska, M.Więckowska, Janczyk, Czekala 2, Skowrońska, Syncerz 6, Piecaba, Radzikowska, Homicka, Kędzior 3,

BYŁY TRENER VISTALU OSTRZEGA: W TYM SKŁADZIE CIĘŻKO BĘDZIE OBRONIĆ TYTUŁ MISTRZOWSKI

Kielecki beniaminek przed występem w Gdyni przegrał w Superlidze trzykrotnie przy bilansie bramkowym 61:81. I najwyraźniej miejscowe uznały, że to spotkanie wygra się dla nich same. Nic bardziej mylnego. Korona nie położyła się, nie poprosiła o najmniejszy wymiar kary, a podjęła walkę o jak najkorzystniejszy rezultat.

W jej szeregach przypomniała się w Trójmieście m.in. była szczypiornistka Vistalu oraz Łączpolu AZS Gdańsk - Dagmara Radzikowska. Jednak niewiele wskórała przeciwko obrotowym z reprezentacyjnymi dokonaniami po gdyńskiej stronie. Jedna z nich - Patrycja Kulwińska otworzyła wynik spotkania.

Jednak niespodziewanie Korona odpowiedziała trzema trafieniami z rzędu. Przez kwadrans żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć. Potem zaczęła się zarysowywać coraz większa przewaga kielczanek. W 13. minucie odeszły one na 2 trafienia (8:6), a schodząc na przerwę miały one podwojoną tę różnicę (17:13). Najskuteczniejsze w szeregach przyjezdnych były w tej odsłonie: Honorata Synczerz (6 bramek) i Dominika Więckowska (5).

Blisko pół tysiąca kibiców przecierało oczy ze zdumienia, jak kiepsko broniły miejscowe. Pogrążały je także niewykorzystane karne. Przed przerwą rzutów z siedmiu metrów na bramki nie zamieniły: Katarzyna JaniszewskaPatricia Machado-Matieli.

Ten rezultat nie wystawiał bowiem dobrego świadectwa przede wszystkim defensywie Vistalu. A przecież trener Agnieszka Truszyńska deklarowała, że właśnie ten element wraz z kontrami ma być podstawą powodzenia gry mistrzyń Polski.

PRZECZYTAJ JAK AGNIESZKA TRUSZYŃSKA CHCIAŁABY, ABY GRAŁ VISTAL

Znając temperament szkoleniowca Vistalu, w szatni musiała być ostra, ale i rzeczowa reprymenda. Na drugą połowę wyszedł o wiele bardziej zmotywowany zespół, a przede wszystkim potrafiący ustawić szczelną defensywę. W bramce bardzo dobrze poczynała sobie Małgorzata Gapska.

Gdynianki rozpoczęły tę odsłonę od trzech bramek z rzędu. Dwukrotnie trafiła Janiszewska, a jej akcje przedzieliła bramka Machado-Matieli. W 38. minucie mógł być remis, ale tym razem karnego nie wykorzystała Joanna Kozłowska.

Tym samym na wyrównanie gospodynie musiały poczekać 2 minuty dłużej. Wreszcie pewnym egzekutorem z 7. metra stała się Aleksandra Zych. To po jej dwóch takich trafieniach zrobiło się 18:18.

Potem musiało być już tylko lepiej, skoro Korona przez kwadrans drugiej połowy zdobyła tylko 2 bramki. Łącznie przez 30 minut przyjezdne zaliczyły zaledwie 4 trafienia! Tylko jedno z nich, dopiero w 57. minucie było z gry. Poprzednie padły po karnych.

Vistal na dobre zniechęcił rywalki do walki między 44. a 51. minutą. Wówczas wynik 19:19 zmienił na 24:19. Trzy z tych pięciu bramek należały do Zych. Pod koniec gry skutecznością popisała się też Joanna Szarawaga. Końcowy rezultat mogła poprawić Zych, ale nie wykorzystała karnego.

12 Korona Handball Kielce 4 0 0 0 4 82:109 0
Po 22. kolejce utworzone zostaną dwie grupy. Drużyny zagrają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostaną zaliczone.
Tabela wprowadzona: 2017-10-03

Wyniki 4 kolejki

• VISTAL GDYNIA - Korona Handball Kielce 28:21 (13:17)
  • Pogoń Szczecin - Metraco Zagłębie Lubin 25:25 (12:11) karne 3:5
  • Energa AZS Koszalin - KPR Gminy Kobierzyce 30:26 (14:9)
  • UKS PCM Kościerzyna - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26:34 (15:18)
  • Kram Start Elbląg - KPR Jelenia Góra 28:25 (14:13)
  • Perła Lublin - Ruch Chorzów 43:21 (22:16)

Opinie (40) ponad 10 zablokowanych

• Czekamy na informację o nowym sponsorze tytularnym

czemu jeszcze nie ma oficjalnej informacji?

• 6 5

• Nie lekceważy się przeciwnika!

Nigdy!
    Dobrze, że Trenerka "zmobilizowała" po przerwie dziewczyny!!!

• 13 1

• Cieńko to widzę.... (5)

Mecz na słabym poziomie a to co Vistal odstawił do przerwy to woła o pomstę do nieba...dopiero po uszczelnieniu defensywy po przerwie wyglądało to jako tako,chociaż na początku i tak była męczarnia.Potem widzieliśmy i tak w nadmiarze - niewykorzystanie kilku łatwych sytuacji nie mówiąc o przestrzelonych karnych.Zbliżają się mecze w Lidze Mistrzów a aktualny poziom prezentowany przez Vistal nie gwarantuje przyzwoitych wyników,chciałbym się mylić ale taka jest rzeczywistość i dodam że nadzieja umiera ostatnia.

• 13 3

• (3)

Lepiej wyglądała druga połowa w obronie bo Kozłowska została wpuszczona na boisko. Dziewczyny na jej pozycji muszą się dużo uczyć od niej.

• 3 9

• Znawca (1)

Jak ktoś pisze takie bzdury to jest z jej rodziny lub zupełnie się nie zna na piłce ręcznej. Pozostaje jeszcze jedna możliwość mianowicie jest w niej ślepo zakochany. Nie mam nic do zawodniczki!!! Tylko jak czytam takie bzdury to ręce opadają. Pozdrawiam wszystkich znawcow

• 5 5

• Kozłowska to nie umie celnie rzucać. Czasami jej wyjdzie.
          Tylko się przypychać potrafi

• 6 4

• Kozłowska jest dobra w obronie .Jak zmieni szkła kontaktowe na mocniejsze ,to może zobaczy gdzie bramka i zacznie trafiać .Na 10 strzałów 8 ląduje nad bramką

• 4 0

• ed -dobre spojrzenie na to co się działo

To co widziałem wczoraj ,to dwie różne drużyny w jednej .1 połowa to brak zgranie ,błędy w obronie,brak zawodniczki na przedpolu bramkowym w przeszkadzaniu przeprowadzenia ataku..Indolencja strzelecka.Słaba dyspozycja Weroniki . 2 połowa ,diametralnie różna .Obrona prawie dobra .Patrycja z przodu,przeszkadzała w konstrukcji ataku Kielczanek .Zych grała swoje ,Co prawda jest bardzo czytelna w wypracowaniu rzutów,ale Kielczanki tego na szczęście nie widziały.Taki sposób gry jest dobry na słabe drużyny ,ale nie na pierwszą piątkę W pierwszej połowie postawiłem że wygramy 8 bramkami i o mały włos by się to sprawdziło Niestety Zychowa przestrzeliła karnego Twarda gra Pękali.Wyleciała na trybuny .to znak że ta dziewczyna chce grać tylko brak jej doświadczenia.Mam nadzieję że będzie z niej zawodniczka na miarę Kobi

• 3 2

• Karne!

Czy zawodniczki na każdym treningu ćwiczą karne???Bo jak nie to przez ten element gry możemy przegrywać mecze w kluczowych momentach rozgrywek!Karne to 60% zwycięstwa! A przede wszystkim proszę traktować każdego rywala poważnie jakby grało się z Mistrzem Europy!

• 11 4

• Mecz wygrany. (6)

Do bani mecz, dobrze ze wygrany. Jedna pomylka na wyjezdzie i to z Lubinem.
    Napijcie się piwa a nie wylewacie pomyje na wszystkich. Kibicuje im nawet jak graja padake bo czasem tak bywa. Brawo za podniesienie się. Nasze złotka sa w grze i potrzebują wsparcia a nie ocen pseudo znawców. Trzeba bylo zostać trenerem a nie kelnerem.

• 8 3

• Na Lubin, Lublin to jesteśmy za słabi w tym składzie

• 3 0

• Brawo Zaspa (4)

Świete słowa .Negatywne opinie na temat Vistalu piszą sfrustrowani kibole .Palanty którym nic nie wychodzi ,chyba tylko siano z butów.Trepy i idioci.Żadnych merytorycznych głosów w dyskusji tylko utyskiwanie ,a to że Vistal jako firma upada ,a to że dach przecieka ,a to że Szczurek i....a Że Forek to coś tam .Że ktoś ma inne zdanie niż oni .Ludzie ogarnijcie się.Pewnie to zajadli wielbiciele PIS-uaru i Jarusia .Polskie piekiełko wszędzie i zawsze .Mało nam do łba kładzie propaganda PIS-owska.

• 1 4

• Sławek ze Śródmieścia czy raczej Marek R.? (3)