stat

47. Memoriał Józefa Żylewicza w lekkoatletyce o przepustki do Doha

5 czerwca 2019, 12:00
dak.

KL Lechia Gdańsk

Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk zaprasza już po raz 47. na Memoriał Józefa Żylewicza. Impreza odbędzie się w sobotę o godz. 16:30 na stadionie AWFiS przy ul. Górskiego. Udział potwierdzili zawodnicy m.in. z Etiopii, Turcji czy Ukrainy. Uczestnicy powalczą o minima na mistrzostwa świata w Doha. Tradycyjnie zaprezentują się też sportowcy niepełnosprawni w wyścigu na 1500 metrów oraz konkursie pchnięcia kulą. Dzień wcześniej w tzw. małym memoriale, uczniowie szkół podstawowych pobiegną w sztafetach szwedzkich. Dla kibiców wstęp wolny.Sprawdź relację z 46. Memoriału Józefa Żylewicza- Przed nami 47. edycja Memoriału Józefa Żylewicza. Kontynuujemy w ten sposób tradycję od 1973 roku i zapraszamy na jedną z najważniejszych mityngów lekkoatletycznych w Polsce. Udział potwierdzili już zawodnicy m.in. z Etiopii, Turcji czy Ukrainy. Liczymy również na dobre występy naszych kadrowiczów. Będziemy opierać się na konkurencjach biegowych i rzutowych, w których będzie okazja do zdobycia minimum na mistrzostwa świata w Doha oraz mistrzostw Europy U-23 i U-20 - tłumaczy Stanisław Lange, dyrektor KL Lechia.
Memoriał rozpocznie się w sobotę o godz. 16:30. W programie przewidziano biegi na 100, 200, 400 m dla kobiet i mężczyzn, a także 800 m dla kobiet i 1500 m mężczyzn. Dla obu płci zaplanowano również Grand Prix Gdańska w biegu na 3000 m. Poza tym w konkurencjach technicznych lekkoatleci powalczą w skoku w dal, skoku o tyczce, rzucie oszczepem, pchnięciu kulą, trójskoku oraz rzucie dyskiem.

- Plan obejmuje 22 konkurencje damskie i męskie, 4 konkurencje dla niepełnosprawnych. Poza konkursem odbędzie się chód, który organizowany jest bardziej pod kątem regionalnym. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie - zapowiada dyrektor KL Lechia.
Na listach startowych pojawili się m.in. Hubert Chmielak, Bartosz Osewski, Przemysław Adamski, Dominik Smosarski, Adrian Świderski, Daria Zabawska czy Dawid Kościów.

Po raz kolejny w trakcie memoriału, w ramach programu "Integracja prze sport" we współpracy z PFRON dla zawodników niepełnosprawnych zrealizowaliśmy wyścig na 1500 metrów oraz konkurs pchnięcia o Puchar Prezesa PFRON.

Józef Żylewicz był wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski w biegach na 800 i 1500 metrów, a następnie uznanym trenerem i działaczem Lechii. Prowadził m.in. medalistę olimpijskiego z Rzymu, Kazimierza Zimnego. Od 1973 roku gdański klub nieprzerwanie organizuje Memoriał Żylewicza.


Główną część imprezy poprzedzi piątkowy mały memoriał. O godz. 11:15 uczniowie szkół podstawowych będą mogli wziąć udział w sztafetach szwedzkich. To konkurencja, w której w każdej z drużyn startują po cztery osoby. Pierwsza biegnie 100, druga 200, trzecia 300, a czwarta 400 metrów. Uczniowie podzieleni zostaną na roczniki. Dla klas 4 i 5 będzie jedna grupa wiekowa, a dla klas 6-8 kolejna. Każda szkoła będzie mogła wystawić po dwa zespoły w tych rocznikach plus rezerwowi.

W sobotę od godz. 12 przewidziany jest także mityng dla młodzieży. Po nim odbędzie się bezpłatny festyn rodzinny pod hasłem "sport i zabawa". Przewidziane są liczne gry i konkursy z nagrodami. Uczestnikom towarzyszyć będzie zespół muzyczny.

Memoriał Józefa Żylewicza objęty jest patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Sprawdź wyniki młodzieży w Czwartkach LekkoatletycznychKONKURENCJE MEMORIAŁU
Kobiety:
bieg na 100 m
bieg na 200 m
bieg na 400 m
bieg na 800 m
bieg na 3000 m - Grand Prix Gdańska
bieg na 400 m ppł
chód na 3000 m (poza konkursem)
pchnięcie kulą
rzut dyskiem
rzut oszczepem
trójskok
skok o tyczce (pk)

Mężczyźni
bieg na 100 m
bieg na 200 m
bieg na 400 m
bieg na 1500 m
bieg na 3000 m - Grand Prix Gdańska
bieg na 400 m ppł
chód na 5000 m (pk)
pchnięcie kulą
rzut dyskiem
rzut oszczepem
trójskok
skok w dal (pk)

Niepełnosprawni
pchnięcie kulą - Puchar PFRON
1500 m wózkarze - Puchar PFRON

dak.