47. Memoriał Józefa Żylewicza w lekkoatletyce o przepustki do Doha

5 czerwca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
dak.

KL Lechia Gdańsk

Najnowszy artukuł na ten temat

48. Memoriał Józefa Żylewicza. Renata Śliwińska wyrównała rekord świata

Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk zaprasza już po raz 47. na Memoriał Józefa Żylewicza. Impreza odbędzie się w sobotę o godz. 16:30 na stadionie AWFiS przy ul. Górskiego. Udział potwierdzili zawodnicy m.in. z Etiopii, Turcji czy Ukrainy. Uczestnicy powalczą o minima na mistrzostwa świata w Doha. Tradycyjnie zaprezentują się też sportowcy niepełnosprawni w wyścigu na 1500 metrów oraz konkursie pchnięcia kulą. Dzień wcześniej w tzw. małym memoriale, uczniowie szkół podstawowych pobiegną w sztafetach szwedzkich. Dla kibiców wstęp wolny.Sprawdź relację z 46. Memoriału Józefa Żylewicza- Przed nami 47. edycja Memoriału Józefa Żylewicza. Kontynuujemy w ten sposób tradycję od 1973 roku i zapraszamy na jedną z najważniejszych mityngów lekkoatletycznych w Polsce. Udział potwierdzili już zawodnicy m.in. z Etiopii, Turcji czy Ukrainy. Liczymy również na dobre występy naszych kadrowiczów. Będziemy opierać się na konkurencjach biegowych i rzutowych, w których będzie okazja do zdobycia minimum na mistrzostwa świata w Doha oraz mistrzostw Europy U-23 i U-20 - tłumaczy Stanisław Lange, dyrektor KL Lechia.
Memoriał rozpocznie się w sobotę o godz. 16:30. W programie przewidziano biegi na 100, 200, 400 m dla kobiet i mężczyzn, a także 800 m dla kobiet i 1500 m mężczyzn. Dla obu płci zaplanowano również Grand Prix Gdańska w biegu na 3000 m. Poza tym w konkurencjach technicznych lekkoatleci powalczą w skoku w dal, skoku o tyczce, rzucie oszczepem, pchnięciu kulą, trójskoku oraz rzucie dyskiem.

- Plan obejmuje 22 konkurencje damskie i męskie, 4 konkurencje dla niepełnosprawnych. Poza konkursem odbędzie się chód, który organizowany jest bardziej pod kątem regionalnym. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie - zapowiada dyrektor KL Lechia.
Na listach startowych pojawili się m.in. Hubert Chmielak, Bartosz Osewski, Przemysław Adamski, Dominik Smosarski, Adrian Świderski, Daria Zabawska czy Dawid Kościów.

Po raz kolejny w trakcie memoriału, w ramach programu "Integracja prze sport" we współpracy z PFRON dla zawodników niepełnosprawnych zrealizowaliśmy wyścig na 1500 metrów oraz konkurs pchnięcia o Puchar Prezesa PFRON.

Józef Żylewicz był wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski w biegach na 800 i 1500 metrów, a następnie uznanym trenerem i działaczem Lechii. Prowadził m.in. medalistę olimpijskiego z Rzymu, Kazimierza Zimnego. Od 1973 roku gdański klub nieprzerwanie organizuje Memoriał Żylewicza.


Główną część imprezy poprzedzi piątkowy mały memoriał. O godz. 11:15 uczniowie szkół podstawowych będą mogli wziąć udział w sztafetach szwedzkich. To konkurencja, w której w każdej z drużyn startują po cztery osoby. Pierwsza biegnie 100, druga 200, trzecia 300, a czwarta 400 metrów. Uczniowie podzieleni zostaną na roczniki. Dla klas 4 i 5 będzie jedna grupa wiekowa, a dla klas 6-8 kolejna. Każda szkoła będzie mogła wystawić po dwa zespoły w tych rocznikach plus rezerwowi.

W sobotę od godz. 12 przewidziany jest także mityng dla młodzieży. Po nim odbędzie się bezpłatny festyn rodzinny pod hasłem "sport i zabawa". Przewidziane są liczne gry i konkursy z nagrodami. Uczestnikom towarzyszyć będzie zespół muzyczny.

Memoriał Józefa Żylewicza objęty jest patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Sprawdź wyniki młodzieży w Czwartkach LekkoatletycznychKONKURENCJE MEMORIAŁU
Kobiety:
bieg na 100 m
bieg na 200 m
bieg na 400 m
bieg na 800 m
bieg na 3000 m - Grand Prix Gdańska
bieg na 400 m ppł
chód na 3000 m (poza konkursem)
pchnięcie kulą
rzut dyskiem
rzut oszczepem
trójskok
skok o tyczce (pk)

Mężczyźni
bieg na 100 m
bieg na 200 m
bieg na 400 m
bieg na 1500 m
bieg na 3000 m - Grand Prix Gdańska
bieg na 400 m ppł
chód na 5000 m (pk)
pchnięcie kulą
rzut dyskiem
rzut oszczepem
trójskok
skok w dal (pk)

Niepełnosprawni
pchnięcie kulą - Puchar PFRON
1500 m wózkarze - Puchar PFRON

dak.