Arka Gdynia - BLMA Montpellier 73:77. Nieudany powrót Euroligi do Gdyni

dak.
23 października 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Marissa Kastnek trafiła pięć "trójek" i zdobyła łącznie 20 punktów, ale to nie wystarczyło do pokonania BLMA Montpellier. Marissa Kastnek trafiła pięć "trójek" i zdobyła łącznie 20 punktów, ale to nie wystarczyło do pokonania BLMA Montpellier.

Arka Gdynia przegrała z BLMA Montpellier 73:77 (18:22, 24:16, 17:22, 14:17). Wydawało się, że "trójki" Marissy Kastanek przed przerwą napędzą zespół w drugiej połowie, ale tak się nie stało. Kobieca Euroliga wróciła do Gdyni po dziewięciu latach, ale koszykarki Gundarsa Vetry nie zaliczą powrotu do udanych. Po dwóch meczach mają dwie porażki na koncie. Natomiast w sobotę żółto-niebieskie zmierzą się z CosinusMED Widzew Łódź. Początek ligowego spotkania w hali GCS o godz. 16. Wstęp wolny.

Kastanek 20 (5x3), Gulich 20, Slamova 9 (1x3, 10 as., 6 zb.), Papowa 8 (2x3, 6 zb.), Allen 8 (2x3, 7 zb.) oraz Rembiszewska 4, Greinacher 2 (6 zb.), Podgórna 2
Widzów: 400
Mavunga 27 (4x3, 10 zb.), Whitcomb 14 (4x3, 10 zb., 7 as.), Williams 9, Tchatchouang 5 (1x3), Bernies 2 oraz Lundquist 10 (2x3), Milapie 6, Kamba 4, Bankole 0

- Gra w Eurolidze wymaga dokonywania wielkich rzeczy. Myślę, że jestem ważnym elementem zespołu, ale każda z nas jest istotnym ogniwem - mówi nam Marie Gulich, koszykarka Arki.

Arka Gdynia - BLMA Montpellier - zapowiedź meczu koszykarek

Oba zespoły przegrały swoje pierwsze meczu w tym sezonie Euroligi. Arka Gdynia uległa we Włoszech Familii Schio 47:51. BLMA Montpellier przegrało natomiastz Sopron Basket 53:66.

Famila Schio - Arka Gdynia 51:47 - relacja live oraz możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

Dla koszykarek Arki Gdyni będzie to pierwszy mecz po 9-letniej przerwie w Eurolidze przed własną publicznością.
Warto dodać, że podczas spotkania obecny jest Alain Mompert, Konsul Honorowy Francji na Pomorzu.
Koszykarki są już na parkiecie, zaczynamy za kilka chwil
1'
Papowa (ARKA Gdynia) wywalczyła pierwszą piłkę
1'
Allen (ARKA Gdynia) rzuca, ale blokuje ją rywala
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty zdobywa Mavunga (BLMA Montpellier).
za 3 punkty
1'
[3:2] Kastanek trafia z dystansu
za 3 punkty
2'
[6:2] Kastanek ponownie zza linii 6.75 m
za 2 punkty
2'
[6:4] 2 punkty zdobywa Milape (BLMA Montpellier).
za 2 punkty
2'
[6:6] Williams po rzucie spod kosza
za 2 punkty
3'
[8:6] Gulich z półdystansu po podaniu Papowej
za 3 punkty
3'
[8:9] Bernies rzuca za 3 i trafia
3'
Allen (ARKA Gdynia) weszła pod kosz, podała do Gulich (ARKA Gdynia), ale to ostatecznie zostało przerwane i aut
za 3 punkty
4'
[8:12] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mavunga (BLMA Montpellier).
4'
Papowa (ARKA Gdynia) próbuje z dystansu, ale piła odbija się od obręczy
za 2 punkty
4'
[8:14] 2 punkty zdobywa Tchatchouang (BLMA Montpellier).
za 3 punkty
5'
[8:17] Niepilnowana Mavunga z kolejnymi łatwymi punktami po rzucie z dystansu
czas
5'
Przerwa na żądanie (ARKA Gdynia).
5'
Gulich (ARKA Gdynia) nie trafia spod kosza
6'
Whitcomb (BLMA Montpellier) również niecelnie, ale z dystansu
za 2 punkty
6'
[10:17] 2 punkty zdobywa Gulich (ARKA Gdynia).
6'
Papowa (ARKA Gdynia) próbowała indywidualnie, ale bez powodzenia
za 2 punkty
6'
[10:19] 2 punkty zdobywa Mavunga (BLMA Montpellier).
za 3 punkty
7'
[10:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bernies (BLMA Montpellier).
8'
Kastanek (ARKA Gdynia) próbowała odpowiedzieć w podobny sposób, ale niecelnie
8'
Greinacher (ARKA Gdynia) zblokowana przez rywalkę
za 3 punkty
8'
[13:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kastanek (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
9'
[16:22] Przełamanie Papowej. Trafia z 9 metra!
9'
Papowa (ARKA Gdynia) wchodzi pod kosz, ale wbiega w tłum trzech rywalek
za 2 punkty
10'
[18:22] Greinacher po dobitce Allen
10'
Kastnanek przejmuje piłkę, po chwili rzuca zza linii 6.75 m, ale niecelnie
10'
KONIEC I KWARTY. Arka Gdynia przegrywa z BLMA Montpellier 18:22.
11'
II kwartę rozpoczęły przyjezdne
11'
Papowa (ARKA Gdynia) niecelnie z dystansu
11'
Nie trafia również Tchatchouang (BLMA Montpellier)
za 2 punkty
12'
[20:22] Kastanek wbiega pod kosz, zdobywa punkty i będzie miała jeszcze rzut wolny
za 1 punkt
12'
[21:22] Rzut wolny trafia Kastanek (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
12'
[21:24] 2 punkty zdobywa Tchatchouang (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
13'
[21:26] Tchatchouang spod kosza w podobnej sytuacji, co kilka sekund wcześniej
13'
Milape (BLMA Montpellier) faulowana i 2 rzuty wolne
13'
... nie trafiła jednak ani jednego
13'
Papowa (ARKA Gdynia) wchodzi między trzy rywalki, ale są zbyt mocne, w konsekwencji czego mamy niecelny rzut
14'
Seria nietrafionych rzutów. Najpierw Papowa (ARKA Gdynia), po chwili Podgórna (ARKA Gdynia), a na końcu Allen (ARKA Gdynia). Mamy jednak aut dla gospodyń
za 3 punkty
14'
[24:26] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Allen (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
14'
[24:29] W podobny sposób odpowiada Mavunga
za 2 punkty
15'
[26:29] 2 punkty zdobywa Gulich (ARKA Gdynia).
15'
Williams (BLMA Montpellier) myli się i nie trafia. Arka ma szansę na wyrównanie
za 2 punkty
16'
[26:31] Ale ją marnuje, rywalki mają kontrę, po której punkty zdobywa Lundquist
wolne (tylko 1 trafiony)
16'
[26:32] Tylko jeden rzut wolny trafia Milape (BLMA Montpellier).
16'
Kastanek (ARKA Gdynia) niecelnie podaje do Gulich (ARKA Gdynia). Piłka dla gości
za 2 punkty
16'
[26:34] 2 punkty zdobywa Kamba (BLMA Montpellier).
16'
Slamova (ARKA Gdynia) w akcji indywidualnej, ale nie trafia z 5 metrów
za 2 punkty
16'
[28:34] 2 punkty zdobywa Gulich (ARKA Gdynia).
wolne (trafione oba)
17'
[28:36] Kamba (BLMA Montpellier) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
18'
[30:36] Gulich ponownie spod kosza
18'
Williams (BLMA Montpellier) rzucała za 3, ale nie trafiła
18'
[32:36] Rembiszewska (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
18'
Przerwa na żądanie (BLMA Montpellier).
19'
Bankole (BLMA Montpellier) dwukrotnie dobijała swój rzut, ale bez powodzenia
za 2 punkty
19'
[34:36] 2 punkty zdobywa Rembiszewska po podaniu z autu od Slamowej (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
19'
[34:38] Szybko odpowiada jednak Mavunga
19'
[36:38] Slamova (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
Tchatchouang (BLMA Montpellier) nie trafia, ale zbierają koleżanki i konstruują kolejną akcję
czas
20'
za 3 punkty
20'
za 3 punkty
20'
[42:38] Strata rywalek, szybkie podanie do Kastanek, która na ostatniej syrenie wykorzystuje rzut z dystansu!
20'
KONIEC II KWARTY. Arka Gdynia wygrywa 42:38
Praktycznie przez całą I połowę na prowadzeniu były koszykarki z Montpellier. Miejscowe goniły rywalki, a na prowadzenie udał się wyjść w ostatniej minucie, gdy dwie "trójki" na koncie zapisała Marissa Kastanek (ARKA Gdynia).
Żółto-niebieskie wykorzystały 15 z 32 rzutów z gry, co przekłada się 40-proc. skuteczność. Rywalki mają podobne statystyki, ale oddały o 1 rzut więcej. W "trójkach" prowadzą gospodynie: 7/14. Bilans BLMA to 5/14.
Koszykarki są już na parkiecie. Za kilka chwil zaczynamy II połowę.
za 2 punkty
21'
[44:38] 2 punkty zdobywa Gulich (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
21'
[47:38] Papowa z dystansu. Ale początek II połowy
za 3 punkty
22'
za 2 punkty
22'
[49:41] Gulich z półdystansu
23'
Tchatchouang (BLMA Montpellier) ma dużo miejsca, rzuciła, ale niecelnie. Po chwili w podobnej sytuacji pudłuje Gulich (ARKA Gdynia)
za 2 punkty
23'
[49:43] 2 punkty zdobywa Williams (BLMA Montpellier).
23'
Gulich (ARKA Gdynia) nie wykorzystuje 100-procentowej sytuacji
24'
Allen (ARKA Gdynia) fauluje rywalkę, ale piłka tylko z boku
za 2 punkty
24'
[49:45] Mavunga po rzucie przez dwie koszykarki Arki
za 2 punkty
25'
[51:45] Gulich po dwójkowej akcji z Allen
25'
Mavunga (BLMA Montpellier) fauluje ofensywnie. Piłka dla gospodyń
za 2 punkty
25'
[53:45] 2 punkty zdobywa Gulich (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
25'
[53:48] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Lundquist (BLMA Montpellier).
za 2 punkty
26'
[53:50] Mavunga łatwo spod kosza
27'
Papowa (ARKA Gdynia) nie trafia "3", ale zbierają koleżanki. Po chwili jednak tracą piłkę i szansa dla BLMA
za 3 punkty
27'
[53:53] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Williams (BLMA Montpellier).
czas
27'
28'
Kastanek (ARKA Gdynia) walczy o piłkę z Bernies (BLMA Montpellier). Górą koszykarka Arki
za 2 punkty
28'
[55:53] 2 punkty zdobywa Gulich (ARKA Gdynia).
29'
Bernies (BLMA Montpellier) sam na sam z koszem, ale nie trafiła
za 3 punkty
29'
za 2 punkty
29'
[57:56] Gulich kolejny raz spod kosza
30'
Williams (BLMA Montpellier) faulowana przez Gulich (ARKA Gdynia). Rzuty wolne
30'
[57:57] Tylko jeden rzut wolny trafia Williams (BLMA Montpellier).
30'
Papowa (ARKA Gdynia) faulowana przy rzucie
30'
[59:57] Papowa (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
30'
30'
KONIEC III KWARTY. Arka Gdynia przegrywa z BLMA Montpellier 59:60.
za 2 punkty
31'
[59:62] Mavunga spod kosza
31'
Whitcomb (BLMA Montpellier) trafiła 2 punkty, ale przy okazji faulowała. Piłka dla żółto-niebieskich
32'
Greinacher (ARKA Gdynia) zablokowana przez Tchatchouang (BLMA Montpellier). Piłka wypada poza boiska i będzie jeszcze szansa
za 2 punkty
32'
[61:62] 2 punkty zdobywa Kastanek (ARKA Gdynia).
32'
Mavunga (BLMA Montpellier) fauluje Papową (ARKA Gdynia), która mogła wyjść na czystą pozycję. Sędziowie uznali to jednak jako zwykłe przewinienie
za 2 punkty
32'
[61:64] Łatwe punkty niepilnowanej Lundquist
za 2 punkty
33'
[63:64] 2 punkty zdobywa Podgórna (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
33'
[63:66] 2 punkty zdobywa Milape (BLMA Montpellier).
za 1 punkt
33'
[63:67] Rzut wolny trafia Milape (BLMA Montpellier).
33'
Strata miejscowych. Przy piłce BLMA
34'
Gulich (ARKA Gdynia) blokuje Mavungę (BLMA Montpellier)
za 3 punkty
34'
[66:67] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Allen (ARKA Gdynia).
czas
34'
35'
Whitcomb (BLMA Montpellier) nie trafia pod presją czasu
35'
Po chwili również Allen (ARKA Gdynia), jednak ta z dalszej odległości
za 2 punkty
35'
[66:69] 2 punkty zdobywa Whitcomb (BLMA Montpellier).
36'
Gulich (ARKA Gdynia) niecelnie do Slamovej (ARKA Gdynia) i piłka dla gości
za 2 punkty
37'
[66:71] 2 punkty zdobywa Williams (BLMA Montpellier).
za 2 punkty
37'
[66:73] Mavunga przedziera się przez dwie rywalki i trafia spod kosza
czas
37'
za 1 punkt
37'
[66:74] Rzut wolny trafia Mavumba (BLMA Montpellier).
38'
Kastanek (ARKA Gdynia) nie trafia, ale za chwilę będzie piłka z boku dla Arki
38'
Papowa (ARKA Gdynia) zblokowana przez rywalkę
38'
Williams (BLMA Montpellier) niecelnie z dystansu
za 2 punkty
38'
[68:74] 2 punkty zdobywa Slamova (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
38'
[70:74] Slamova w podobnej sytuacji. 4 punkty starty i niespełna 2 minuty do końca
czas
39'
za 3 punkty
39'
[70:77] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Whitcomb (BLMA Montpellier).
40'
Niecelny rzut Papowej (ARKA Gdynia)
za 3 punkty
40'
[73:77] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Slamova (ARKA Gdynia).
40'
KONIEC MECZU! Arka Gdynia przegrywa z BLMA Montpellier 73:77.
Początek II połowy był udany dla koszykarek z Gdyni, ale przewagę straciły z końcem III kwarty. W ostatniej partii zabrakło skuteczności, ale też szczelniejszej defensywy pod koszem.
Żółto-niebieskie tym razem były lepsze pod tablicami. Zebrały 40 piłek, przy 35 rywalek. Ich skuteczność była jednak gorsza. Trafiły 28 z 69 rzutów z gry, a BLMA 30 z 62. Przyjezdne miały również o jedną "trójkę" więcej.

BLMA Montpellier

34% 86 typowań ARKA Gdynia
66% 167 typowań BLMA Montpellier

2. kolejka, grupa B
ARKA GDYNIA - BLMA Montpellier 73:77 (18:22, 24:16, 17:22, 14:17)
Dynamo Kurs - Familia Schio 70:65 (23:19, 13:16, 20:14, 14:16)

• Szkoda tej Euroligi. (3)

Drugi mecz przegrany minimalnie grany praktycznie w 6 zawodniczek.Skład jest za wąski,tak się nie da grać.Gdyby dorzucić z dwie,może choć jedną klasową zawodniczke to można by te mecze wygrywać.Szkoda.