Arka Gdynia - Dynamo Kursk 86:92. Koszykarki przegrały w dogrywce

dak.
11 grudnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Barbora Balintova (z prawej) daga sygnał do ataku na początku czwartek kwarty. To m.in. po jej "trójkach", Arka wróciła na prowadzenie. W dogrywce lepsze okazały się jednak koszykarki Dynamo Kursk. Barbora Balintova (z prawej) daga sygnał do ataku na początku czwartek kwarty. To m.in. po jej "trójkach", Arka wróciła na prowadzenie. W dogrywce lepsze okazały się jednak koszykarki Dynamo Kursk.

Arka Gdynia przegrała z Dynamo Kursk 86:92 (23:19, 16:23, 16:21, 23:15, d. 8:14) w 7. kolejce fazy grupowej Euroligi. O porażce koszykarek zadecydowała dogrywka, w której lepsze okazały się wicemistrzyni z poprzedniego sezonu. Żółto-niebieskie musiały radzić sobie bez Rebeccki Allen. Podopieczne Gundarsa Vetry zakończyły pierwszą rundę z 3 zwycięstwami i 4 porażkami.

Kastanek 23 pkt (4x3), Balintova 20 (3x3), Papowa 17 (4x3), Gulich 11 (10 zb.), Slamova 8 (1x3) oraz Rembiszewska 7, Podgórna 0, Greinacher 0
Sędziowie: Yalman (Turcja), Smiljanić (Serbia), Prasch (Węgry)
Widzów: 250
Johnson 28 (2x3, 15 zb.), Prints 20 (3x3), Bonner 16, Baric 9 (1x3, 8 as.), Breland 4 oraz Xargay 8 (2x3), Kirilova 3 (1x3), Zhedik 2, Anoikina 2

Koszykarki Arki Gdynia spotkania Euroligi rozgrywają w Gdynia Arenie. Środowy pojedynek w ramach wyjątku odbędzie się w hali GCS, a to dlatego, że chwilę po zakończeniu meczu, ruszy kolejne. W Eurocup mierzyć się będą koszykarze Asseco Arki Gdynia.

- Dążyliśmy do tego, by zmierzyć się w czwartek, ale włodarzom Dynama Kursk zależało na środzie, gdyż niedługo potem mają kolejny mecz ligowy. Nie chcieliśmy komplikować sprawy - tłumaczy prezes Bogusław Witkowski.

Arka Gdynia - Dynamo Kursk. Zapowiedź

Zwycięstwo w środowym meczu pozwoli żółto-niebieskim zająć najwyższe miejsce w tym sezonie w Eurolidze. Byłoby to świetne zakończenie pierwszej rundy fazy grupowej.

Spar Citylift Girona - BLMA Montpellier, czwartek, godz. 20:15
Przypomnijmy, że Dynamo Kursk to obecny wicemistrz Euroligi.
Jeśli koszykarki Arki Gdynia pokonają Dynamo Kursk, będzie to czwarte zwycięstwo z rzędu żółto-niebieskich na europejskich parkietach.
Pierwsza "5" Arki: Slamova (ARKA Gdynia), Balintova (ARKA Gdynia), Kastanek (ARKA Gdynia), Papowa (ARKA Gdynia), Gulich (ARKA Gdynia)
1'
Początek I kwarty.
1'
Bonner (Dynamo Kursk) zaczyna od niecelnego rzutu
1'
Niedokładne podanie Balintovej (ARKA Gdynia) do Kastanek (ARKA Gdynia)
za 2 punkty
1'
[0:2] Kirillova spod kosza
za 3 punkty
2'
[3:2]
za 2 punkty
2'
[5:2] Kastanek w akcji sam na sam z koszem
za 2 punkty
2'
[5:4] Odpowiada Breland
za 2 punkty
3'
[5:6] Prints w ostatniej sekundzie
za 3 punkty
4'
[8:6] Kastanek z lewego rogu
za 2 punkty
4'
[8:8] Z prawego narożnika trafia z kolei Bonner
za 3 punkty
4'
[11:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Papowa (ARKA Gdynia).
5'
Skuteczny blok Gulich (ARKA Gdynia)
za 2 punkty
5'
[13:8] Balintova po szybkiej kontrze
czas
5'
Przerwa na żądanie (Dynamo Kursk).
za 2 punkty
5'
[15:8] Slamova po zamarkowaniu rzutu
za 2 punkty
6'
[15:10] Breland z półdystansu
za 3 punkty
6'
[18:10] Trzecia "trójka" Papowej
za 2 punkty
6'
[20:10] Papowa po szybkiej kontrze. Przy rzucie była jeszcze faulowana. Wcześniej nie trafiła Bonner
za 1 punkt
6'
[21:10] Rzut wolny trafia Papowa (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
7'
[21:13] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Xargay (Dynamo Kursk).
7'
Balitova niecelnie z dystansu
8'
Nie trafia również Gulich (ARKA Gdynia)
8'
Podgórna (ARKA Gdynia) odbiera piłkę Baric (Dynamo Kursk)
8'
Papowa (ARKA Gdynia) niecelnie zza łuku
za 2 punkty
9'
[21:15] 2 punkty zdobywa Prints (Dynamo Kursk).
9'
Podgórna (ARKA Gdynia) przestrzeliła "trójkę"
9'
Balitova fauluje Bonner (Dynamo Kursk)
10'
Prints (Dynamo Kursk) z półdystansu
wolne (trafione oba)
10'
[23:15] Balitova (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
10'
[23:17] 2 punkty zdobywa Bonner (Dynamo Kursk).
za 2 punkty
10'
[23:19] 2 punkty zdobywa Kirillova (Dynamo Kursk).
10'
Koniec I kwarty. Arka Gdynia wygrywa z Dynamem Kursk 23:19.
11'
Początek II kwarty.
za 3 punkty
11'
[26:19] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Rembiszewska (ARKA Gdynia).
11'
Chwila przerwy. W hali GCS wyłączyła się tablica z wynikami. Trwa naprawa usterek.
11'
Kontynuujemy grę.
11'
Xargay (Dynamo Kursk) faulowana przy próbie rzutu. Stanie na linii rzutów wolnych
11'
[26:21] Xargay (Dynamo Kursk) wykorzystuje oba rzuty wolne.
12'
Kastanek (ARKA Gdynia) nieclenie z dystansu
za 2 punkty
12'
[28:21] Kastanek spod kosza
12'
Kolejna strata przyjezdnych. Piłka dla Arki
12'
Greinacher (ARKA Gdynia) dobijała rzut Podgórnej (ARKA Gdynia), nie trafiła, ale była faulowana
13'
Prints (Dynamo Kursk) niecelnie z półdystansu
za 2 punkty
13'
[30:21] Slamova była faulowana, ale zdążyła oddać rzut, który wpadł do kosza
za 1 punkt
13'
[31:21] Rzut wolny trafia Slamova (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
14'
[31:23] Breland trafia i jest faulowana. 1 rzut wolny
za 1 punkt
14'
[31:24] Rzut wolny trafia Breland (Dynamo Kursk).
za 3 punkty
14'
[31:27] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Baric (Dynamo Kursk).
czas
14'
Przerwa na żądanie (ARKA Gdynia).
14'
Balitova niecelnie z 3 metrów
15'
Kirillova (Dynamo Kursk) nie trafiła, ale piłka z boku dla Dynama
za 3 punkty
15'
[31:30] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kirillova (Dynamo Kursk).
za 2 punkty
15'
[33:30] Szybko odpowiada Rembiszewska
za 2 punkty
16'
[35:30] Balitova po wjeździe pod kosz
17'
Niecelnie Kastanek (ARKA Gdynia). Myli się też Breland (Dynamo Kursk)
za 2 punkty
17'
[37:30] Gulich po składnej akcji zespołu
czas
17'
za 2 punkty
17'
[37:32] Bonner dobija rzut Breland
18'
Balitova niecelnie z dystansu, ale Rembiszewska (ARKA Gdynia) zbiera piłkę
za 2 punkty
18'
[39:32] Balintova wykorzystała zamieszanie po zderzeniu Breland i Rembiszewskiej
18'
[39:34] Baric (Dynamo Kursk) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
19'
[39:36] Bonner trafia spod kosza i jest faulowana
za 1 punkt
19'
[39:37] Rzut wolny trafia Bonner (Dynamo Kursk).
19'
Bonner (Dynamo Kursk) blokuje Slamovą (ARKA Gdynia)
za 2 punkty
20'
[39:39] 2 punkty zdobywa Bonner (Dynamo Kursk).
czas
20'
Przerwa na żądanie (ARKA Gdynia). Do końca II kwarty pozostało 58 sekund.
20'
Naciskana przez rywalkę Balitova nie trafia. Po chwili myli się również Bonner (Dynamo Kursk)
za 2 punkty
20'
[39:41] Johson poprawia rzut koleżanki i jest faulowana
za 1 punkt
20'
[39:42] Rzut wolny trafia Johnson (Dynamo Kursk).
20'
Slamova (ARKA Gdynia) próbowała na końcowej syrenie, ale piłka odbiła się od obręczy
20'
Koniec II kwarty. Arka Gdynia przegrywa z Dynamem Kursk 39:42.
Koszykarki Arki Gdynia bardzo dobrze weszły w mecz i szybko objęły prowadzenie, dzięki czemu mogły kontrolować dalszy przebieg spotkania. Miejscowe wygrywały różnicą nawet 10 punktów, ale z każdą minutą rywalki goniły wynik. Na minutę przed końcem udało im się zremisować, a w defensywie postawiły twarde warunki. Wykorzystały swoje okazje przed przerwą, dzięki czemu do szatni mogły zejść z korzystniejszym rezultatem.
21'
Początek III kwarty.
21'
Baric (Dynamo Kursk) efektownie minęła Gulich (ARKA Gdynia), ale nie trafiła
21'
Nie trafia również Balintova (ARKA Gdynia)
za 2 punkty
22'
[39:44] Bonner zdobywa pierwsze punkty w II połowie.
23'
Myli się Gulich (ARKA Gdynia)
za 3 punkty
23'
[39:47] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Xargay (Dynamo Kursk).
23'
Strata Balintovej (ARKA Gdynia)
czas
23'
24'
Bonner (Dynamo Kursk) faulowana pod koszem
za 3 punkty
24'
[39:50] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Prints (Dynamo Kursk).
24'
Arka wciąż bez punktów w II połowie.
24'
Gulich (ARKA Gdynia) nie opanowuje podania Slamovej (ARKA Gdynia)
24'
Sędzia dopatrzył się faulu technicznego Papowej (ARKA Gdynia)
za 1 punkt
24'
[39:51] Rzut wolny trafia Prints (Dynamo Kursk).
25'
Ofensywny faul Prints (Dynamo Kursk)
za 2 punkty
25'
[41:51] 2 punkty zdobywa Gulich (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
26'
[43:51] Gulich spod kosza
za 2 punkty
26'
[43:53] Breland między rękoma Gulich
za 3 punkty
27'
[43:56] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bonner (Dynamo Kursk).
27'
Faul techniczny dla Arki
za 1 punkt
27'
[44:56] Rzut wolny trafia Kastanek (ARKA Gdynia).
27'
Papowa (ARKA Gdynia) niecelnie z półdystansu
za 3 punkty
27'
[47:56] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Slamova (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
28'
[47:59] Xargay z lewego rogu boiska
za 2 punkty
28'
[49:59] Kastanek w akcji indywidualnej
28'
Balintova (ARKA Gdynia) marnuje 100-proc. sytuację
za 2 punkty
29'
[49:61] Anoikina dobija swój rzut
za 2 punkty
29'
[51:61] Kastanek wjazdem pod kosz
za 3 punkty
30'
[54:61] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Balintova (ARKA Gdynia).
czas
30'
30'
Seria niecelnych rzutów Dynama. Ostatecznie piłka dla Arki
wolne (tylko 1 trafiony)
30'
[55:61] Tylko jeden rzut wolny trafia Balintova (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
30'
[55:63] 2 punkty zdobywa Zhedik (Dynamo Kursk).
30'
Koniec III kwarty. Arka Gdynia przegrywa z Dynamem Kursk 55:63.
31'
Początek IV kwarty.
za 2 punkty
31'
[57:63] Kastanek trafia z 3 metrów
za 2 punkty
31'
[59:63] Gulich spod kosza. Była jeszcze faulowana
31'
Gulich (ARKA Gdynia) nie wykorzystuje rzutu wolnego
31'
Ofensywny faul koszykarek Dynamo
za 2 punkty
32'
[61:63] Papowa w akcji indywidualnej
32'
Baric (Dynamo Kursk) pudłuje z 8 metrów
33'
Gulich (ARKA Gdynia) skutecznie wypycha Bonner (Dynamo Kursk). Piłka dla Arki
za 3 punkty
33'
za 3 punkty
33'
[64:66] Prints odpowiada w podobny sposób
za 3 punkty
34'
[67:66] Tym razem z dystansu trafia Kastanek
za 3 punkty
34'
[70:66] Papowa z lewego półskrzydła. To czwarta "trójka" z rzędu żółto-niebieskich w IV kwarcie
czas
34'
za 2 punkty
35'
[70:68] Bonner spod kosza
35'
Prints (Dynamo Kursk) niedokładnie do Bonner (Dynamo Kursk). Wcześniej pudłowała Balintova (ARKA Gdynia)
za 2 punkty
36'
[70:70] Bonner po asyście Baric
36'
Balintova (ARKA Gdynia) myli się raz jeszcze. Piłka z boku jednak dla Arki
za 3 punkty
36'
za 2 punkty
37'
[73:72] Bonner spod kosza
37'
Papowa (ARKA Gdynia) traci piłkę na połowie rywala. Koleżanki skutecznie w obronie. Przy piłce miejscowe
za 2 punkty
37'
[75:72] 2 punkty zdobywa Gulich (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
38'
[75:74] Prints z 3 metrów
38'
Bonner (Dynamo Kursk) faulowana przez Gulich (ARKA Gdynia). Rzuty wolne
38'
[75:76] Bonner (Dynamo Kursk) wykorzystuje oba rzuty wolne.
39'
Z dystansu próbowały Kastanek (ARKA Gdynia) i Balintova (ARKA Gdynia). Bez powodzenia tym razem
za 3 punkty
39'
[78:76] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kastanek (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
40'
[78:78] 2 punkty zdobywa Banner (Dynamo Kursk).
40'
Gulich (ARKA Gdynia) popełnia błąd kroków
40'
Prints (Dynamo Kursk) nie trafia z dystansu. Piłka opuszcza boisko, a jako ostatnia dotknęła ją Papowa (ARKA Gdynia)
czas
40'
40'
15 sekund do końca
40'
Koszykarki Dynamo dwukrotnie rzucały w ostatnich sekundach, ale bez powodzenia
40'
Koniec IV kwarty. Mamy remis 78:78, więc o wyniku zadecyduje dogrywka.
za 2 punkty
41'
[78:80] Bonner sprytnie między dwiema koszykarkami
41'
Balintova (ARKA Gdynia) niecelnie z dystansu
za 2 punkty
41'
[78:82] 2 punkty zdobywa Prints (Dynamo Kursk).
42'
Starta gospodyń. Piłka dla Dynamo
za 3 punkty
42'
[78:85] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Prints (Dynamo Kursk).
czas
42'
za 2 punkty
43'
[78:87] Bonner w łatwy sposób
44'
[79:87] Tylko jeden rzut wolny trafia Gulich (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
44'
44'
Niedokładnie podanie Prints (Dynamo Kursk)
44'
Niecelnie Balintova (ARKA Gdynia)
za 2 punkty
45'
[84:87] Balintova w szybkiej kontrze
45'
[84:88] Tylko jeden rzut wolny trafia Johnson (Dynamo Kursk).
45'
Kastanek (ARKA Gdynia) nie trafia z dystansu
45'
[84:90] Baric (Dynamo Kursk) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
45'
[86:90] 2 punkty zdobywa Rembiszewska (ARKA Gdynia).
czas
45'
Przerwa na żądanie (Dynamo Kursk). 12 sekund do końca
45'
Kibice obejrzą końcówkę na stojąco
45'
[86:92] Bonner (Dynamo Kursk) wykorzystuje oba rzuty wolne.
45'
Podgórna (ARKA Gdynia) nie trafia w ostatniej akcji
45'
Koniec meczu. Arka Gdynia przegrywa z Dynamo Kursk 86:92 po dogrywce.

Dynamo Kursk

27% 73 typowania ARKA Gdynia
0% 2 typowania REMIS
73% 200 typowań Dynamo Kursk

ARKA GDYNIA - Dynamo Kursk 86:92 (23:19, 16:23, 16:21, 23:15, d. 8:14)
Fenerbahce Stambuł - Lyon Asvel 82:67 (19:17, 14:17, 25:25, 24:8)

• Dramat (10)

Tak się kończy gra jednom piontkom.Współczuje trenerowi.Czemu Sonia dziś nie grała?Gdzie Rebecca?Podgórna tradycyjnie nic pobuegała 3 faule spocila sie i zeszla.Zero pożytku.Przestaje chodzic....szkoda czasu

• Fan? (1)

Masz rację .Przestań chodzić .Widać że do szkoły też nie chodziłeś .

• Transfery

Cza zakupić jakieś ze dwie zawodniczki.Skład jest za wąski.Podgórną do juniorek by się ogrywała (może się wyrobi przed końcem kariery) i będzie oki

• 0 0

• Jednom

Jednom piontkom.Gratulacje

• 0 0

• jednom piontkom .tragedia.Kto ciebie uczył polskiego .?

• 1 0

• Przestań chodzić, szkoda czasu czytać te komentarze.

• 0 0

• (4)

Niestety bez Allen (która rozwiązała kontrakt) można się było spodziewać porażki.

• 2 12

• (2)

Skąd to info?Chyba fejk...

• 1 2

• Bo to fejk. (1)

Ma problem z barkiem plus musiała wyjechać do domu. Po świętach normalnie ma grać. Nie ma żadnego rozwiazanego kontraktu

• Porażka po dogrywce z vicemistrzem Euroligi ujmy nie przynosi, ale jednak boli

Bardzo dobra gra przeciw wyżej notowanemu przeciwnikowi i zabrakło jednej skutecznej akcji w ostatniej minucie IV kwarty. Teraz czas na walkę o wygraną w Bydgoszczy w sobotę i powrót na zwycięską ścieżkę w meczu z Schio 18.12 już na Gdynia Arena

• 9 2

• Szkoda , bo nie wiele brakowało! (1)

Skład jest za wąski. Jedna kontuzja którejkolwiek z podstawowych zawodniczek praktycznie uniemożliwia grę z rotacją.Dało to 4 porażki w Eurolidze . W lidze polskiej na razie się udaje.Jak długo?
    Przydałaby się na play-off dodatkowa zawodniczka dobrze zbierająca z tablicy w obronie i ataku. Statystyki pokazują , że z tym jest bardzo słabo.

• 3 2

• Fachowiec

Asystent

• 0 0

• Nie dla GCS Gdynia!!! (7)

Gdynia Arena dla koszykarek i koszykarzy!

• 13 3

• (6)

Dla 250 kibiców?

• 4 4

• Grają w Euro League czyli najważniejszych rozgrywkach w koszykówce kobiet.
        Asseco gra w drugorzędnym EuroCup.
        To tak jakby Arka w piłce nożnej grała w Lidze Mistrzów na Narodowym Stadionie Rugby zamiast na głównym stadionie

• 4 3

• Kibice Basketu czy Arki mają problem (4)

...z ogarnięciem tematu kosztów organizacji imprezy jak i zrozumienia, że damski kosz jest niszowy. Nie mówię, że nie może się podobać, ale zainteresowanie nim widzów w całej Polsce (również w Trójmieście) jest znikome.

Duża hala tam gdzie zainteresowanie jest większe. Na koszykarzy przyszło ok. 1.5 tys widzów, do kurnika na Basket - 250 i to za darmo...

• 3 5

• w kurniku za darmo jest... za drogo (3)

twoje porównanie jest typu:
          w multikinie na kiepskim filmie pełno widzów gdy bilety płatne
          a na darmowy dobry film na dworze przy minus 20 i zimnym wietrze mało ludzi

fanatycy przyjdą do gcs ale piknik raz przyjdzie, poogląda słupy i już nie przyjdzie.

koszykarki to bardzo dobry towar ale fatalnie opakowany(nawet decydujący mecz o 3 miejsce był w gcs!!!)
          koszykarze gorszy towar ale ładnie wyglądający bo są pupilkiem władz

• 2 4

• Normusie (2)

Myśl jak chcesz, miej swoją logikę, kochaj koszykarki. Te ostatnie to wg Ciebie b. dobry towar Ale jak widać dla garstki fanów. Zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni.

• 0 6

• (1)

Jesteś głupek .Ja w przeciwieństwie do ciebie ,się podpisuję pod moim wpisem .Ten który według ciebie jest mój ,nie jest podpisany i nie jest moim wpisem .Choć zgadzam się z nim w 100% .Tak samo z tym że jesteś burakiem

• 2 3

• A ty wujem

Zwykłym chamskim, pieniackim wujem. Zgrzybiałym dziadem.

Już ci raz udowodniłem (a ty się przyznałeś), że nie podpisujesz się tylko tym nickiem.

Oj, dziadu, dziadu - dobrej nocy życzę :)

• 0 2

• Sędziowie tak jakby trochę na wakacjach.. Dziewczyny pokazały charakter przeciwko całej masie jakości gości. Spodziewałem się minus 15 a gdyby nie 2 przestoję to kto wie.

• 5 2

• (1)

Co z allen?

• 3 1

• Poczytaj wyżej. Z tą różnicą, że zagra już mecz ze Schio a nie po świętach.

• 1 1

• Dawno nie widziałem takiego drukowania. (2)

Do tego wąski skład.Wcześniejsze 3 mecze bez Barbory przegrane, teraz porażka bez Rebeki.W pełnym składzie ogrywają wszystkich.
    Bardzo pomogła Amalia ale Kamila to jest dramat. Tu często się uaktywnia jej"hejter" i przez to rozmywa się problem ale ta dziewczyna potrafi tylko przeszkadzać rywalkom.Ale to za mało-wczoraj 5 rzutów-wszystkie niecelne.Rzuca tą piłką jak kartoflem na zasadzie-może raz na 10 wpadnie.I raz na 10 wpada.
    Może skoro potrafi nieźle bronić to traktować ją zadaniowo jako obrończynię -ale niech nie rzuca?
    Szkoda tego meczu widać ze tę drużynę w pełnym składzie spokojnie stać na wyjście z grupy.

• 8 1

• Nie hejter tylko opiniuje i to trafnie.Cieszę się że większość tego forum to widzi beztalencie

• 0 0

• Dobre podsumowanie .Kamila potrafiła zdobywać punkty .Ostatnio coś ją przyhamowało.Próbowała i nie wychodziło . Spotkałem Kamilę w dzień meczu w Riwierze .Złożyłem jej propozycję ,aby trafiła 3 trójki w meczu ,to będzie na prezent gwiazdkowy. Nie wyszło ,niestety