Arka Gdynia - ŁKS Łódź 0:1 w barażu. Awansu do ekstraklasy nie będzie

Jacek Główczyński
16 czerwca 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Arka Gdynia - smutek piłkarzy i kibiców po meczu

Arka Gdynia przegrała u siebie z ŁKS Łódź 0:1 (0:0). Jedynego gola zdobył Pirulo w 64. minucie. Tym samym żółto-niebiescy w tym sezonie nie wejdą do ekstraklasy. W niedzielę, 20 czerwca o godz. 20:40 w finale baraży o awans zagrają zwycięzcy ekipy Dariusza Marca z Górnikiem Łęczna, który po rzutach karnych pokonał na wyjeździe GKS Tychy 4:2, a po 120 minutach gry było 1:1. W grze pozostały zatem 5. i 6. drużyna tabeli, a wyeliminowane zostały 3. i 4.

Ricardinho
  • 76' 14 Valcarce Zmiany 9 Siemaszko
  • 89' 17 Hiszpański Zmiany 8 Marcus
Zmiany Zmiany
  • 59' 8 Dankowski Zmiany 6 Wolski
  • 70' 3 Klimczak Zmiany 5 Dąbrowski
  • 85' 29 Rozwadowicz Zmiany 14 Koprowski
  • 85' 20 Pirulo Zmiany 11 Nawotka
  • 85' 10 Dominguez Zmiany 24 Tosik
Bramki Bramki
  • 64' Pirulo
  • 29' Letniowski
Kartki Kartki
  • 79' Pirulo
  • 83' Wolski

Górnik Łęczna

Trener Arki przyznaje, że udział w barażach oznaczają "ciśnienie na maksa"

Dariusz Marzec o barażach i meczu z ŁKS Łódź. Przeczytaj, na co zwraca uwagę?

dla Arki to pierwszy występ w barażach od 15 lat. W przeszłości na ogół kończyła je pomyślnie, choć dramatycznych chwil nie brakowało

Arka Gdynia w barażach. Czy znasz te często nieprawdopodobne historie?

w niedzielę trener Marzec dał odpocząć niektórym z kluczowych piłkarzy

Chrobry Głogów - Arka Gdynia 0:3. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

dziś wraca do najsilniejszego ustawienia. M.in. w "11" ponownie Żebrowski, który tworzy atak z Rosołkiem

Którym piłkarzom Arki Gdynia najbardziej ufa Dariusz Marzec?

natomiast bez zmian na trybunach, podobnie jak w poprzednich meczach w ostatnim miesiącu, może być zajętych 3462 miejsca.

Jak można było zdobyć bilety na mecz Arka Gdynia - ŁKS Łódź?

mecz musi wyłonić zwycięzcę. Gdy nie będzie go po 90 minut, zarządzona zostanie dogrywka 2x15 minut. Gdyby i ona nie dała rozstrzygnięcia, strzelane będą rzuty karne
mecz Arka - ŁKS rozpocznie się z opóźnieniem ze względu na dogrywkę w pierwszym barażu. GKS remisuje z Górnikiem 1:1. Początek spotkania w Gdyni wyznaczono na godz. 20:45
mimo że oficjalnie kibiców gości miało nie być, to na mocy porozumiem między kibicami, sympatycy gości siedzą na skrajnym sektorze, po przekątnej z tradycyjnym sektorem gości
na sektorze "Górka" rozwieszony transparent: "Do salwy honorowej, trzema ładuj"
ławka rezerwowych Arki: 30 Krzepisz, 3 Memić, 8 Marcus, 9 Siemaszko, 18 Sasin, 23. R.Wolsztyński, 25 Ł.Wolsztyński, 35 Łabojko, 37 Stępień
ŁKS dokonał aż 7 zmian w "11" w porównaniu z ostatnim meczem w Tychach, zremisowanym 1:1. W składzie został tylko bramkarz i trzech obrońców, w tym dwaj byli piłkarze Arki: A.Marciniak (ŁKS Łódź) i Klimczak (ŁKS Łódź)
ławka rezerwowych ŁKS: 5 Kot - 33 Dąbrowski, 6 Wolski, 7 Ryggaard, 11 Nawotka, 14 Koprowski, 22 Sekulski, 24 Tosik, 37 Janczukowicz
o pierwszym finaliście baraży zdecydują rzuty karne. Przypomnijmy, że jeśli wygra Górnik, a następnie Arka, to decydujący mecz odbędzie się w Gdyni. Natomiast wygra GKS oznacza finał baraży w Tychach.
Górnik wygrał z GKS 4:2 w rzutach karnych i jest pierwszym finalistą baraży
"Arka Gdynia" - skandowanie z trybun. Kibice bowiem wiedzą doskonale, że jeśli żółto-niebiescy wygrają, to finał baraży odbędzie się w Gdyni
ale ożywili się też kibice ŁKS, bo jeśli wygrają łodzianie, to oni zorganizują finał baraży
piłkarze na boisku, żółte koszulki, niebieskie spodenki Arki, ŁKS czarne stroje
doping z trybun
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
2'
atakuje Arka
2'
Hiszpański (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
2'
"Arka gol" - z trybun
2'
Deja (ARKA Gdynia) zamykał akcję po dośrodkowaniu z narożnika boiska Alemana (ARKA Gdynia). Strzelił jednak nad poprzeczką
4'
nieznacznie niecelny strzał Alemana (ARKA Gdynia) po zgraniu piłki przez Dancha (ARKA Gdynia)
4'
obaj trenerzy od początku na stojąco, chodzą przy ławkach, gestykulują
5'
na razie gra głównie na połowie ŁKS
5'
kolejny korner po akcji Hiszpańskiego (ARKA Gdynia) prawym skrzydłem
5'
tym razem krótko rozegrany rzut rożny, ale nie zaskoczyło to ŁKS
6'
na sektorze "Górka" przygotowanie do oprawy
7'
dośrodkowanie Valcarce (ARKA Gdynia) wzdłuż pola karnego. Nikt nie zamknął akcji
8'
Aleman (ARKA Gdynia) dostał piłkę w polu karnym, ale sam podał niecelnie
9'
A.Marciniak (ŁKS Łódź) zablokował strzał Deji (ARKA Gdynia), a dobitka Żebrowskiego (ARKA Gdynia) poszybowała nad poprzeczką
kontuzja
10'
Rozwadowicz (ŁKS Łódź) ostro "wszedł" w Hiszpańskiego (ARKA Gdynia). Było zderzenie głowami. Wahadłowy Arki przewrócił się
10'
Fabian wstaje o własnych siłach
11'
wybita piłka poza boisko po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Letniowskiego (ARKA Gdynia). Piłkarze Arki sygnalizują, że był zagranie ręką
11'
sędzia nakazuje rozegrać rzut rożny
12'
po dośrodkowaniu Letniowskiego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska piłka opuściła plac gry
13'
cały czas ataki Arki
13'
mocny, ale nad bramką strzał Deji (ARKA Gdynia) z dystansu
14'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - z trybun
16'
pierwsze dośrodkowania ŁKS w pole karne Arki w tym meczu
16'
Kajzer (ARKA Gdynia) łapie piłkę po strzale z dystansu Rozwadowicza (ŁKS Łódź)
17'
race na sektorze "Górka"
kontuzja
17'
przerwa w grze, bo Moros (ŁKS Łódź) udał się do ławki rezerwowych, aby udzielono mu pomocy medycznej
18'
nerwowo robi się na boisku, sędzia upomina Pirulo (ŁKS Łódź), który już po gwizdku próbował odepchnąć Deję (ARKA Gdynia)
20'
kolejna przerwa w grze, sędzia rozmawia z piłkarzami, a niektórzy korzystając z okazji podbiegają do ławek, aby uzupełnić płyny
21'
"Tylko zwycięstwo" - przypominają kibice Arki
22'
kibice gości dali o sobie znać tylko przed meczem, gdy śpiewali, że są tam "gdzie ŁKS gra"
23'
po wrzucie Żebrowskiego (ARKA Gdynia) z autu w pole karne do piłki doszedł w "16" Rosołek (ARKA Gdynia). Jego strzał po nodze obrońcy nad bramką. Będzie rzut rożny
24'
bardzo dobre dośrodkowanie Letniowskiego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska, Żebrowski (ARKA Gdynia) uderzył głową, ale nie trafił w bramkę. To mógł być gol
25'
trochę było w tym przypadku, ale niewiele brakowało, a Rosołek (ARKA Gdynia) byłby sam na sam z bramkarzem, jednak piłka odskoczyła mu od nogi
25'
jesteśmy już po drugiej stronie boiska, rzut rożny dla gości
26'
piłka wybita w aut po kornerze ŁKS
27'
Sędzia Sz.Marciniak upomina Kasperkiewicza (ARKA Gdynia), który faulował Ricardinho (ŁKS Łódź), a przy okazji "swoje usłyszał" Deja (ARKA Gdynia), który próbował mediować
27'
Kajzer (ARKA Gdynia) odbił piłkę w sytuacji sam na sam z Ricardinho (ŁKS Łódź)
29'
Żółtą kartką został ukarany Letniowski (ARKA Gdynia).
29'
Arka strzelała już 6 razy, ale ani razu celnie. ŁKS ma dwa uderzenia, oba celne
29'
posiadanie piłki 59:41 na korzyść Arki
30'
kibice Arki pozdrawiają zaprzyjaźnione kluby
30'
zablokowany strzał Dancha (ARKA Gdynia)
30'
jeszcze zamieszanie w "16" ŁKS, ale Malarz (ŁKS Łódź) łapie piłkę, zdejmując ją znad głowy Marcjanika (ARKA Gdynia)
31'
kolejne race na trybunach
31'
a na boisku rzut rożny dla Arki
32'
z narożnika boiska zagrywał Letniowski (ARKA Gdynia), a niecelnie główkował Danch (ARKA Gdynia)
32'
i kolejny rzut rożny dla gospodarzy
33'
i jeszcze jeden korner
33'
jeśli dobrze liczymy to już 7.
34'
tym razem krótko rozegrany rzut rożny, bez zagrożenia dla ŁKS
36'
Malarz (ŁKS Łódź) z najwyższym trudem wybił piłkę poza boisko po strzale Dancha (ARKA Gdynia) głową
kontuzja
36'
Malarz (ŁKS Łódź) zderzył się ze słupkiem przy tej interwencji. Potrzebuje pomocy medycznej
37'
Malarz (ŁKS Łódź) może kontynuować grę
37'
po wybitej piłce po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Alemana (ARKA Gdynia), Letniowski (ARKA Gdynia) spróbował przelobować wysuniętego przed bramkę Malarza (ŁKS Łódź). Golkiper gości nie dał się zaskoczyć
39'
w pole karne wbiegli Żebrowski (ARKA Gdynia) i Letniowski (ARKA Gdynia), ale Rosołek (ARKA Gdynia) nie dograł piłki do żadnego z nich, kopnął ją zbyt mocno i jest aut dla rywali
40'
po dalekim wrzucie Żebrowskiego (ARKA Gdynia) w "16" piłka odbiła się od kilku piłkarzy i wyszła poza boisko. Sędzia wskazał, że od bramki zacznie Malarz (ŁKS Łódź)
42'
pierwsza grupowa rezerwowych Arki kończy rozgrzewkę, są w niej bracia Wolsztyńscy, Marcus i Sasin
43'
zablokowany strzał z dystansu Pirulo (ŁKS Łódź)
44'
pressing Arki pod polem karnym ŁKS, pamiętamy, że w Łodzi właśnie takie zachowanie zmusiło rywali do dwóch błędów, po których gdynianie strzelili zwycięskie gole
45'
"Arka" - skandowanie z trybun
45'
3 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+2
w doliczonym czasie gra na połowie ŁKS
45+4
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - ŁKS ŁÓDŹ 0:0
W pierwszej połowie Arka osiągnęła optyczną przewagę. Od początku starała się narzucić swoje warunki gry. Próbowała strzelać i dośrodkowywać piłki w pole karne, ale brakowało skuteczności. Najbliżej powodzenia był Danch (ARKA Gdynia), po którego strzale głową Malarz (ŁKS Łódź) udaną interwencję okupił zderzeniem ze słupkiem.
ŁKS rzadko gościł pod bramką Arki, ale miał jedną doskonałą sytuację na objęcie prowadzenia. W pojedynku sam na sam Kajzer (ARKA Gdynia) nie dał się pokonać Ricardinho.
Tym samym pierwsze 45 minut nie przybliżyło żadnej drużyny do finału barażu o awans do ekstraklasy. Przypomnijmy, że jeśli zwycięzca nie zostanie wyłoniony po drugiej połowie, będzie dogrywka, a potem ewentualnie rzutu karne.
W finale jest już Górnik Łęczna. Wiadomo też, że finał barażu 20 czerwca o godz. 20:40 odbędzie się na stadionie drużyny, która dziś wygra w Gdyni.
gdy wychodzą piłkarze na drugą połowę, odzywa się doping kibiców ŁKS
46'
drugą połowę rozpoczął ŁKS
46'
w przerwie żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany
47'
pressing Arki pod polem karnym ŁKS i łodzianie mają kłopoty z wyprowadzeniem piłki
47'
Po wrzucie z autu w "16" Żebrowskiego (ARKA Gdynia) trochę zamieszania, a ostatecznie akcja przerwana po faulu Hiszpańskiego (ARKA Gdynia) na A.Marciniaku
kontuzja
47'
Hiszpański (ARKA Gdynia) jeszcze ucierpiał, wymaga pomocy medycznej
49'
Hiszpański (ARKA Gdynia) schodzi na razie poza boisko, gra wznowiona, gdy Arka jest w "10"
50'
Hiszpański (ARKA Gdynia) wraca do gry
50'
"Gdynia czeka, my czekamy na zdobycie pierwszej bramy" - skandowanie z trybun
kontuzja
52'
teraz fizjoterapeuci ŁKS na boisku, aby udzielić pomocy Dankowskiemu
54'
po strzale Domingueza (ŁKS Łódź) z około 30 metrow z rzutu wolnego Kajzer (ARKA Gdynia) niece spóźnił się z interwencją, ale zdąży odbić piłkę
57'
A.Marciniak (ŁKS Łódź) wybił piłkę głową po strzale Deji (ARKA Gdynia). Gdyby nie to, byłby gol, bo Malarz (ŁKS Łódź) nie zdążyłby do tej piłki
kontuzja
58'
Malarz (ŁKS Łódź) znów potrzebuje pomocy fizjoterapeutów
58'
zostaje jednak w bramce
58'
ŁKS przygotowuje zmianę w polu
59'
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dankowski, w jego miejsce wchodzi Wolski.
59'
zmiana na prawej obronie gości wymuszona kontuzją Dankowskiego (ŁKS Łódź), który odczuł starcie z Alemanem (ARKA Gdynia)
60'
Rozwadowicz (ŁKS Łódź) wślizgiem zablokował strzał Letniowskiego (ARKA Gdynia)
62'
ŁKS przebija się z dopingiem
63'
ŁKS gra odważniej niż w pierwszej połowie
63'
Kajzer (ARKA Gdynia) z trudem wybił poza bramkę piłkę po strzale Ricardinho (ŁKS Łódź)
64'
[0:1] ŁKS Łódź STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Pirulo. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkarze Arki wybili zbyt krótko piłkę. Przed polem karnym dopadł do niej Pirulo i mierzonym, technicznym strzałem umieścił futbolówkę tuż przy słupku bramki Kajzera
64'
piłkarze ŁKS pobiegli się cieszyć do sektora swoich kibiców
66'
kibice ŁKS z radość zrzucili koszule
67'
rzut rożny dla Arki
67'
dobrze interweniuje Malarz (ŁKS Łódź) po stałym fragmencie Arki
68'
pozytywny doping z sektorów Arki, a ŁKS wulgarnie o innym łódzkim klubie
69'
"Walczyć Arka, walczyć" - z trybun
70'
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Klimczak, w jego miejsce wchodzi Dąbrowski.
70'
ŁKS zmienia ustawienie w obronie, Dąbrowski (ŁKS Łódź) wchodzi na środek tej formacji, a A.Marciniak (ŁKS Łódź) przesunięty na lewą obronę
71'
Kajzer (ARKA Gdynia) złapał piłkę po dośrodkowaniu Pirulo (ŁKS Łódź)
72'
zablokowany strzał Letniowskiego (ARKA Gdynia)
73'
trener Marzec czeka ze zmianami, choć na rozgrzewce ci co byli na niej już w pierwszej połowie: Marcus, Sasin i bracia Wolsztyńscy
74'
Marcjanik (ARKA Gdynia) dobrze blokował Gryszkiewicza (ŁKS Łódź). Do piłki doszedł Kajzer (ARKA Gdynia)
75'
i szybka odpowiedź Arki, ale zakończona niecelnym strzałem Alemana (ARKA Gdynia)
75'
jednak jako pierwszy wejdzie Siemaszko, bo on właśnie zdejmuje dres
76'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Valcarce, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
76'
Arka dokonała zmiany na lewym wahadle
76'
po rzucie rożnym dla Arki, doszło do zderzenia piłkarzy w polu karnym ŁKS
kontuzja
77'
pomocy potrzebowali Aleman (ARKA Gdynia) i A.Marciniak (ŁKS Łódź)
79'
obaj piłkarze mogą kontynuować grę
79'
Letniowski (ARKA Gdynia) faulowany około 25 metrów na wprost bramki
79'
Żółtą kartką został ukarany Pirulo (ŁKS Łódź), gdyż to on faulował Letniowskiego
80'
z rzutu wolnego mocno uderzył Deja (ARKA Gdynia), Malarzowi (ŁKS Łódź) piłka odbijała się na rękawicach, ale ostatecznie ją opanował
81'
indywidualna akcja Letniowskiego (ARKA Gdynia) zakończona niecelnym strzałem
81'
"Walczyć Arka, walczyć" - skandowanie z trybun
82'
"Areczko, gramy do końca" - z trybun
83'
Żółtą kartką został ukarany Wolski (ŁKS Łódź) po faulu na Siemaszko tuż przed narożnikiem pola karnego
83'
Deja (ARKA Gdynia) dobrze uderzył po ziemi z rzutu wolnego. Malarz (ŁKS Łódź) jednak teraz bezbłędnie
84'
nieudane dośrodkowanie Siemaszki (ARKA Gdynia)
85'
ŁKS przygotowuje potrójną zmianę
85'
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rozwadowicz, w jego miejsce wchodzi Koprowski.
85'
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pirulo, w jego miejsce wchodzi Nawotka.
85'
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dominguez, w jego miejsce wchodzi Tosik.
86'
87'
ŁKS stoi we własnej "16", a Arka wrzuca tam piłki
88'
Marcus przywoływany z rozgrzewki, czy nie za późno ta zmiana?
88'
w kietunku trenera biegł też Ł.Wolsztyński, ale on z powrotem odesłany na rozgrzewkę
89'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hiszpański, w jego miejsce wchodzi Marcus.
90'
Marzec wybił piłkę poza bramkę po strzale Rosołka (ARKA Gdynia)
90'
rzut rożny, ale zagrożenia po dośrodkowaniu Letniowskiego (ARKA Gdynia) nie ma
90'
6 minut doliczonych do drugiej połowy
90+2
Deja (ARKA Gdynia) faulowany około 30 metrów od bramki
90+2
zablokowany strzał z rzutu wolnego Deji (ARKA Gdynia), jak i dobitka Kasperkiewicza (ARKA Gdynia)
90+3
90+4
Kajzer (ARKA Gdynia) wybiega do koła środkowego, aby jak najszybciej podać piłkę kolegom
90+4
12. rzut rożny
90+5
i 13. po wybiciu piłki przez Malarza (ŁKS Łódź)
90+5
odbita piłka przed pole karnego, ale Letniowski (ARKA Gdynia) strzela nad poprzeczką
90+6
nie spieszy się Malarz (ŁKS Łódź) z wybiciem piłki
90+6
w polu karnym strzelał Marcus (ARKA Gdynia) z woleja, ale też nad poprzeczką
90+7
piłkarze ŁKS wykopnęli piłkę na połowę Arki i biegną do sędziego, by kończył mecz
90+8
zamieszanie w polu karnym
90+8
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - ŁKS ŁÓDŹ 0:1
piłkarze Arki padają zrozpaczeni na boisko, ŁKS cieszy się
Z trybun kibice śpiewają, że są z Arką i na dobre i na złe
Arka oddała 17 strzałów w tym meczu, wykonała 14 rzutów rożnych i miała przez 58 procent gry posiadanie piłki, ale schodzi z boiska pokonana. Zadecydował jeden strzał Pirulo (ŁKS Łódź). Zabrakło tam asekuracji, nikt nie doskoczył do pomocnika ŁKS, który miał dużo czasu na precyzyjne uderzenie. Goście atakowali rzadko, ale jak to czynili, starali się maksymalnie wykorzystać szansę. warto podkreślić, że oddali tylko 5 strzałów, ale wszystkie one trafiły w światło bramki! Po stronie niecelnych uderzeń jest 0.
Natomiast atakującym piłkarzom Arki brakowało zimnej krwi i precyzji pod bramką Malarza (ŁKS Łódź). Nie wychodziły strzały bądź w kluczowych momentach były podejmowane niewłaściwe decyzje. A kiedy już piłkarz przechodziła przez defensywne zasieki i zmierzała w kierunku bramki, to rutynowany bramkarz ŁKS dobrze się spisywał. Nie wahał się nawet zderzenia ze słupkiem, by nie dopuścić do utraty gola.
Tym samym Arka, mimo że rzuciła na szalę wszystkie umiejętności i do końca dążyła do zmiany rezultatu, nie awansuje do ekstraklasy, a w finale baraży w niedzielę, 20 czerwca ŁKS w Łodzi zmierzy się z Górnikiem Łęczna.