Arka Gdynia - Legia Warszawa 0:1. Czerwona kartka i kontrowersje sędziowskie

Jacek Główczyński
3 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Arka Gdynia przegrała u siebie z Legią Warszawa 0:1 (0:0) i po 14. kolejce jest na ostatnim miejscu ekstraklasy. Zwycięskiego gola dla gości zdobył Jarosław Niezgoda, który swoją drużynę wyprowadził na czoło tabeli. Wówczas żółto-niebiescy grali w "10", gdyż już w 30. minucie czerwoną kartkę otrzymał Nando. O ile to nie stanowiło kontrowersji sędziowskiej, to na pewno były nimi dwa rzuty karne, które nie zostały podyktowane dla gospodarzy. Jeszcze w pierwszej połowie faulowany był Marko Vejinović, a w doliczonym czasie gry, przy strzale za koszulkę był ciągnięty Maciej Jankowski. Arbiter nie podszedł nawet do monitora VAR sprawdzić tych sytuacji.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

Legia Warszawa Legia Warszawa
1 Steinbors - 33 Zbozień, 3 Maghoma, 17 Marciniak, 46 Wawszczyk - 26 Danch - 77 Nando, 14 Nalepa, 10 Vejinović, 7 Jankowski - 9 Skhirtladze
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Myć (Lublin) oraz Karasewicz, Kaszyński
Widzów: 7416
1 Majecki - 55 Jędrzejczyk, 5 Lewczuk, 4 Wieteska, 16 Rocha - 24 Martins, 7 Antolić - 22 Wszołek, 82 Luquinhas, 18 Novikovas - 20 Kante
  • 72' 9 Skhirtladze Zmiany 11 Siemaszko
  • 80' 14 Nalepa Zmiany 8 Marcus
Zmiany Zmiany
  • 61' 22 Wszołek Zmiany 11 Niezgoda
  • 68' 5 Lewczuk Zmiany 29 Vesović
  • 81' 20 Kante Zmiany 8 Gvilia
Bramki Bramki
  • 78' Niezgoda
  • 83' Jankowski
  • 90' Zbozień
  • 90+3 Vejinović
Kartki Kartki
  • 37' Wszołek
  • 74' Kante
  • 30' Nando

Nando wyrzucony z boiska w 30. minucie meczu Arka Gdynia - Legiia Warszawa. Nando wyrzucony z boiska w 30. minucie meczu Arka Gdynia - Legiia Warszawa.

po sobotnich meczach 14. kolejki Arka spadła na ostatnie miejsce w ekstraklasie. By się stamtąd wydostać, nie może przegrać z Legią

Tomasz Korynt, najlepszy snajper Arki Gdynia w historii ekstraklasy ocenia obecną drużynę

Trener Rogić zapewnia, że Arka ma szacunek do Legii, ale jej się nie boi

Arka Gdynia - Legia Warszawa - zapowiedź

dobrej myśli jest też najlepszy snajper Arki - Skhirtladze

Davit Skhirtladze dzięki Arce Gdynia chce wrócić do reprezentacji Gruzji - wywiad

trener Rogić po raz 3. poprowadzi Arkę

Kiedy w Arce Gdynia zadziała tzw. efekt nowej miotły?

w porównaniu z "11", która rozpoczynała mecz we Wrocławiu (1:2), proponuje jedną zmianę

Aleksandar Rogić: Chcieliśmy dominować, ale nie zrobiliśmy tego

Danch zastępuje Busuladzicia, co zapewne oznacza, że Vejinović z pozycji 6 przesunięty zostanie na "8", czyli zagra bliżej bramki przeciwnika

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 2:1 - relacja

ławka rezerwowych Arki: 30 Krzepisz, 8 Marcus, 11 Siemaszko, 13 Samu, 18 Antonik, 21 Olczyk, 22 Busuladzić, 31 Łoś, 37 Stępień
Legia w przypadku wygranej w Gdyni, przynajmniej do poniedziałku, kiedy zagra dotychczasowy przodownik - Wisła Płock, zostanie liderem ekstraklasy
gości ma wspierać w Gdyni 750 kibiców
w środę Legia awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski, wygrywając z II-ligowym Widzewem 3:2
w porównaniu z tym meczem trener Vuković zrobił w "11" tylko 2 zmiany. Do bramki wrócił Majecki, który wypełnia przepis o młodzieżowcu, a na lewej obronie zagra Rocha (Legia Warszawa)
ławka rezerwowych Legii: 33 Cierzniak, 8 Gvilia, 11 Niezgoda, 23 Agra, 29 Vesović, 39 Rosołek, 41 Stolarski, 44 Remy, 77 Praszelik
stadion nie jest w komplecie wypełniony, o frekwencji poinformujemy w drugiej połowie, gdyż wówczas na tym obiekcie dostajemy oficjalne dane w tym względzie
kibice obu klubów nie przepadają za sobą, a zatem już przed meczem mieliśmy kilka wulgarnych "zaczepek"
piłkarze wychodzą na prezentację. Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki, Legia białe stroje

Wielki napis Arka Gdynia na skwerze

1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
1'
ruszył doping dla obu drużyn. "Areczko, tylko zwycięstwo" - z gdyńskich sektorów
2'
Nalepa (ARKA Gdynia) blokował Jędrzejczyka (Legia Warszawa) i przyczynił się do tego, że reprezentant Polski dośrodkował poza bramkę
3'
pierwszy atak Skhirtladze (ARKA Gdynia) skończył się 16 metrów od bramki gości
5'
po stracie Arki na połowie Legii, szybka kontra gości. Uderzenie Luquinkasa broni Steinbors (ARKA Gdynia), ale miał też ułatwione zadanie, bo piłka skierowana w środek jego bramki
6'
seria główkowych pojedynków w "16" Arki po dośrodkowaniu Antolicia (Legia Warszawa), ale ostatecznie gdynianie wybijają piłkę
6'
potwierdza się ustawienie Arki, o którym pisaliśmy przed meczem. Vejinović (ARKA Gdynia) na pozycji nr 8, a za jego plecami, na "6" Danch (ARKA Gdynia), nominalny środkowy obrońca. To pokazuje, że w cięższych chwilach trener Rogić zamierza posłać 6 piłkarzy do obrony
8'
Kante (Legia Warszawa) dopadł do bezpańskiej piłki przed polem karnym i mocno uderzył. Bardzo dobrze Steinbors (ARKA Gdynia), który zbił piłkę do boku
9'
na spalonym Nando (ARKA Gdynia)
9'
na razie szybka gra z obu stron, ale też z tego powodu wiele niecelnych podań
10'
Novikovas (Legia Warszawa) przewrócił się przed polem karnym Arki w pojedynku z Nalepą (ARKA Gdynia), ale o faulu nie ma mowy
11'
Vejinović (ARKA Gdynia) zbyt długo czekał na piłkę, którą wrzucił Nalepa (ARKA Gdynia) i się na nią nie doczekał, gdyż wyprzedził go obrońca Legii
12'
trzech piłkarzy Arki próbuje atakować Legię na jej połowie, gdy goście wyprowadzają piłkę
13'
Wawszczyk (ARKA Gdynia) zablokował dośrodkowanie Novikovasa (Legia Warszawa)
13'
teraz w defensywie dobrze kolegom pomógł Jankowski (ARKA Gdynia) i ton jego faulował Jędrzejczyk (Legia Warszawa)
15'
kolejne starcie Jankowskiego (ARKA Gdynia) z Jędrzejczykiem (Legia Warszawa) i tym razem piłkarz Arki faulował
15'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Antolicia (Legia Warszawa)
16'
optyczna przewaga Legii coraz większa
17'
Zbozień (ARKA Gdynia) wybił piłkę na rzut rożny
17'
Steinbors (ARKA Gdynia) kapitalnie broni po strzale głową Kante (Legia Warszawa), a dobitka Jędrzejczyka wysoko nad poprzeczką. Groźnie było po stałym fragmencie gry i dośrodkowaniu z narożnika boiska Antolicia
18'
wulgarnie z trybun z obu stron
19'
nie pomagają apele spikera do kibiców o kulturalny doping
21'
7. faul Arki, Legia dwukrotnie przekroczyła przepisy
22'
Legia atakuje głównie prawym skrzydłem
22'
po kolejnym dośrodkowaniu Antolicia (Legia Warszawa) z rzutu rożnego w pole karnym Arki przewinienie gości
23'
pierwszy do dłuższego czasu atak Arki przynosi rzut wolny. Nalepa (ARKA Gdynia) przed jego wykonaniem wymienia piłki
24'
Majecki (Legia Warszawa) piąstkuje po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Nalepy (ARKA Gdynia). Do piłki dopadł jeszcze Vejinović (ARKA Gdynia), ale z 17. metra uderzył obok słupka
25'
posiadanie piłki 69:31 dla Legii
26'
kolejna kapitalna interwencja Steinborsa (ARKA Gdynia) ratuje Arkę. Wydawało się, że Jędrzejczyk strzela już na pustą bramkę, ale Pavels wyciągnął się jak długi i ręką odbił piłkę. Szybka kontra gości wyprowadzona przez Luquinhasa
27'
sędzia czeka jeszcze na podpowiedź z VAR, bo było spore zamieszanie w "16" Arki. Cały czas coś arbitrowi mówi Martins, który w tej kontrze przewrócił się na boisko razem z Nando
28'
sędzia biegnie, aby sam na monitorze zobaczyć tę sytuację. To niezbyt dobra wróżba dla Arki
czerwona kartka
30'
Nando (ARKA Gdynia) otrzymał czerwoną kartkę.
30'
to decyzja arbitra to analizie zapisu na VAR. Sędzia w analizie akcji wrócił się do jej początku i starcia, które miało miejsce jeszcze na połowie Legii, a w którym uczestniczyli Nando i Martins
31'
ciężka godzina przed Arką. W "10" będzie musiała przeciwstawiać się wicemistrzom Polski
33'
"Gdynia czeka, my czekamy, na zdobycie pierwszej bramy" - optymizm nie opuszcza kibiców Arki
34'
Legia w ataku. Zdobyła rzut rożny
34'
bez zagrożenia dla Arki pod dośrodkowaniu z narożnika boiska Novikovasa (Legia Warszawa)
35'
coraz więcej bezpośrednich wrzutek Legii w pole bramkowe Arki i szukanie tam przez gości okazji do skierowania piłki do siatki
36'
trener Rogić nie decyduje się na zmiany. Zresztą na ławce nie ma żadnego środkowego obrońcy, ani defensywnego pomocnika. Z obrońców ma jedynie dwóch bocznych: Olczyka i Samu
37'
Żółtą kartką został ukarany Wszołek (Legia Warszawa), który faulował Zbozienia
38'
Zbozień (ARKA Gdynia) może kontynuować grę
39'
Zbozień (ARKA Gdynia) do Skhirtladze (ARKA Gdynia) w pole karne. Gruzin poradził sobie z pierwszym przeciwnikiem, a drugi wybił piłkę w aut
39'
wydawało się, że Vejinović (ARKA Gdynia) był faulowany w polu karnym Legii przez Rochę po rozegraniu przez Arkę wrzutu piłki z autu
40'
Nalepa (ARKA Gdynia) protestuje u sędziego
40'
sędzia na chwilę wstrzymał grę, ale już nakazał ją wznowić. Nie ma rzutu karnego dla Arki
41'
system VAR obsługują dziś sędziowie: Stefański i Obukowicz
42'
Skhirtladze (ARKA Gdynia) po indywidualnej akcji strzelił w środek bramki. Majecki (Legia Warszawa) nie popełnił błędu
44'
"Arka gol" - doping z trybun
44'
Marciniak (ARKA Gdynia) wybił piłkę spod nóg Luquinhasa (Legia Warszawa), który przedarł się w "16" Arki
45'
Rocha (Legia Warszawa) po ziemi z lewego skrzydła prosto w ręce Steinborsa (ARKA Gdynia)
45'
4 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
zablokowany strzał Antolicia (Legia Warszawa) sprzed pola karnego
45+2
mocny strzał Novikovasa (Legia Warszawa) w Dancha (ARKA Gdynia). Defensor Arki aż przyklęknął po tym uderzeniu, ale nie pozwolił, by piłka go przeszła
45+3
Arka całą drużyną broni się w okolicach własnej "16"
45+4
Jankowski (ARKA Gdynia) zaliczył przechwyt i był faulowany przez Jędrzejczyka (Legia Warszawa). Chwila oddechu dla gdyńskiej defensywy
45+4
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - LEGIA WARSZAWA 0:0
Steinbors (ARKA Gdynia) kilkoma kapitalnymi interwencjami utrzymuje Arkę w grze o dobry wynik w meczu z Legią. Jednak na tej połowie z pewnością najbardziej zaciążyły dwie decyzje sędziego. Najpierw Wojciech Myć puścił kontrę Legii, a następnie odwołał się do VAR, by pokazać czerwoną kartkę Nando (ARKA Gdynia). Hiszpan zachował się nieodpowiedzialnie, bo spóźniony, gdy Martins (Legia Warszawa) już przekazał piłkę do przodu, zaatakował jego nowi. Z tej decyzji na pewno sędzia się wybroni.
Natomiast 40. minut później arbiter nawet nie pofatygował się do monitora, by ocenić, czy Vejinović (ARKA Gdynia) nie był faulowany w polu karnym przez Rochę (Legia Warszawa). Oceniając te sytuacje z trybun, bez powtórek wydawało się, że Arce należał się rzut karny, a być może i czerwona kartka dla legionisty, jeśli był on w tym momencie ostatnim obrońcą przed własną bramką. To na pewno największa kontrowersja pierwszej połowy.
Oficjalna frekwencja 7416 kibiców
46'
drugą połowę rozpoczęła Legia
46'
obie drużyny bez zmian w składach
47'
"Gdyńska Arka" - skandowanie z miejscowych sektorów
48'
Luquinhas (Legia Warszawa) z kilku metrów nie trafił do bramki, będąc sam na sam ze Steinborsem (ARKA Gdynia). Gola jednak by nie było, gdyż odgwizdany został spalony
48'
spiker apeluje o kulturalny doping
49'
od początku tej połowy ataki Legii
50'
próba kontry Arki, ale sędzia odgwizdał faul Wawszczyka (ARKA Gdynia)
50'
gwizdy z trybun
52'
wszyscy piłkarze Legii, z wyjątkiem Majeckiego (Legia Warszawa), atakują bramkę Arki, ale Novikovasowi (Legia Warszawa) piłka uciekła poza boisko
54'
rozgrzewają się rezerwowi w obu drużynach
54'
trochę mamy obrazki jak z hokeja, gdy drużyna jest zamykana w "zamku"
55'
Legia spycha wszystkich piłkarzy Arki w ich "16" i próbuje w nią wrzucać piłki
56'
Arka ustawia się w defensywie 1-5-3-1. Tylko Skhirtladze (ARKA Gdynia) nieco wysunięty, a Jankowski (ARKA Gdynia) wchodzi jako lewy obrońca
57'
niecelny strzał Kante (Legia Warszawa)
58'
gdy wybijana jest piłka przez Arkę na połowę Legii, biegnie do niej Majecki (Legia Warszawa). Bramkarz Legii dostarcza ją kolegom już 30-40 metrów od własnej bramki
60'
Martins (Legia Warszawa) w polu karnym Arki piętką próbować dograć do Luquinasa,a le czujnie gdyńscy defensorzy
61'
Legia Warszawa przeprowadza pierwsza zmianę. Boisko opuszcza Wszołek, w jego miejsce wchodzi Niezgoda.
61'
Legia przechodzi do gry na dwóch napastników
62'
zaczął padać deszcz
65'
"Arkowcy gol" - z trybun
65'
ale obraz gry się nie zmienia, Legia głównie z piłką na połowie Arki
65'
Novikovas strzelił mocno z dystansu. Piłka po poprzeczce wyszła poza bramkę
67'
nietypowe zdarzenie. W walce o piłkę Danch (ARKA Gdynia) wszedł w nogi Maghomy (ARKA Gdynia) i obaj padli na murawę
68'
Legia Warszawa przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Lewczuk, w jego miejsce wchodzi Vesović.
69'
Steinbors (ARKA Gdynia) odbija piłkę po strzale głową Kante (Legia Warszawa)
69'
rzut rożny jeszcze dla Legii
70'
z narożnika boiska piłka przed pole karne i stamtąd dopiero dośrodkowanie w "16" Martinsa (Legia Warszawa). Kante (Legia Warszawa) zagrywa ręką w "16" Arki
71'
nadal heroiczna obrona Arki
72'
ARKA Gdynia przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Skhirtladze, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
74'
Żółtą kartką został ukarany Kante (Legia Warszawa) po faulu na Zbozieniu pod polem karnym gospodarzy
76'
Steinbors (ARKA Gdynia) pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Antolicia (Legia Warszawa)
77'
obaj trenerzy nerwowo gestykulują przy ławkach rezerwowych
77'
znów Majecki (Legia Warszawa) daleko od własnej bramki, aby tylko jak najszybciej podać piłkę kolegom na połowę Arki
77'
na razie bardzo dobrze Arka przesuwa, nie zostawia miejsca Legii, aby ta przedarła się w pole karne. Goście dość wolno rozgrywają piłkę, co też ułatwia obronę
78'
[0:1] Legia Warszawa STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Niezgoda. Napastnik gości wyszedł sam na sam ze Steinborsem i mimo ostrego kąta, przerzucił piłkę nad bramkarzem Arki do siatki. Aż trzech piłkarzy Arki zostało za plecami napastnika Legii, do którego podawał Martins
78'
rozgrzewa się Marcus
80'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Marcus.
81'
Legia Warszawa przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Kante, w jego miejsce wchodzi Gvilia.
81'
Arka wymieniła środkowego obrońcę na skrzydłowego, a Legia wraca do ustawienia z jednym napastnikiem, gdyż środkowy rozgrywający wszedł za napastnika
82'
Arka przesunęła grę na połowę Legii
83'
Żółtą kartką został ukarany Jankowski (ARKA Gdynia).
85'
seria stałych fragmentów gry pod bramką Arki
85'
wreszcie Vesović (Legia Warszawa) "wyjechał" z piłką poza boisko
87'
niecelny strzał po ziemi Gvilii (Legia Warszawa)
88'
"Areczko, gramy do końca" - z trybun
89'
Luquinhas (Legia Warszawa) pudłuje w bardzo dobrej sytuacji na podwyższenie wyniku dla gości
90'
Glivia poślizgnął się w polu karnym Arki. Od bramki zacznie Steinbors (ARKA Gdynia)
90'
Żółtą kartką został ukarany Zbozień (ARKA Gdynia) po faulu na Luquinhasie
90'
3 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Maghoma (ARKA Gdynia) przesunięty do ataku, by zgrywał wysokie piłki, zaatakował bramkę Legii wspólnie z Siemaszko (ARKA Gdynia). Jest aut dla gospodarzy z wysokości pola karnego Legii
90+1
daleki wrzut z autu w pole karne Legii, ale piłka mija bramkę gości
90+2
Arka gra piłką na połowie Legii
90+2
niecelnie główkował Jankowski (ARKA Gdynia), ale sędzia i tak odgwizdał spalonego. Natomiast nie sprawdzał, czy piłkarz Arki nie był ciągnięty za koszulkę przez obrońcę, gdy był w wyskoku
90+3
Żółtą kartką został ukarany Vejinović (ARKA Gdynia).
przy sektorze gości wspólna radość piłkarzy i kibiców Legii
Obraz gry po przerwie zdeterminowała sytuacja z 30. minuty. Po czerwonej kartce dla Nando (ARKA Gdynia) Arka grała w "10" i przede wszystkim starała się utrzymać bezbramkowy remis. Długo się to udawało, ale ostatecznie zwycięstwo gościom zapewnił rezerwowy - Niezgoda (Legia Warszawa). Raz bardzo dobrze broniącemu Steinborsowi (ARKA Gdynia) w sukurs przyszła poprzeczka.
Mimo heroicznej walki w osłabieniu Arka przegrała i po 14. kolejce będzie na ostatnim miejscu w ekstraklasie. Może tylko narzekać na sędziowanie, bo ma żal o dwa karne, które mogły być podyktowane. Do kontrowersji z pierwszej połowy przy akcji Vejinovicia, doszła ta z Jankowskim w doliczonym czasie gry.
Legia, przynajmniej do poniedziałkowego meczu Wisły Płock, otwierać będzie tabelę.

Wyniki 14 kolejki

• ARKA GDYNIA - Legia Warszawa 0:1 (0:0)
  • Cracovia - LECHIA GDAŃSK 1:0 (0:0)
  • Korona Kielce - Zagłębie Lubin 1:0 (1:0)
  • Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1:1 (1:0)
  • Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź 2:0 (0:0)
  • Górnik Zabrze - Piast Gliwice 1:1 (0:0)
  • Śląsk Wrocław - Wisła Płock 3:1 (2:0)
  • Raków Częstochowa - Wisła Kraków 1:0 (0:0)

Opinie (342) ponad 20 zablokowanych

Wszystkie opinie

• arka pierwszy kandydat do spadku :)) arka na czele gdy odwrócimy tabela (14)

Szony z Gdyni spadek blisko, dziś najmniejszy wymiar kary dla was.
    Przynosicie wstyd Trójmiastu dlatego żaden Polski trener nie chciał was trenować.
    Wszyscy Polscy trenerzy wiedza, że w tym sezonie spadacie i dlatego nie chcieli mieć w swoim CV spadku z ligi

• 119 97

• Piłkarzyki naszej szparki wstydu nie macie

Hańba dla Pomorza. W tym roku spadamy do pierwszej ligi. Uciekałem przed Wielką Lechią na Żabiance i straciłem oprawę

• 27 29

• frajerstwo z arki do spadku

• 20 18

• W przyszłym sezonie derbów nie będzie

Po co komu derby, jak nie ma kibiców na nich.

• 25 8

• Powiem tak (5)

Arka ppowinna zlozyc skarge do PZPN na prowadzenie dzisiaj meczu przez sedziow.

Tacy sedziowie powinni ponosic kary wielomiesiecznych dyskfalwikacji .

Karnie dwie klasy nizej . Rok dyskwalfikacji.

Dla calego zespolu sedziowskiego .

To hyl dzisiaj druk .

Co gorsza swiadomy bez konsultacji z Var .

Po kij ten Var ?

Kpina z kibicow .

• 26 15

• To czemu arka nie złożyła skargi do PZPN jak była ręka u Siemaszki???? (1)