Koszykarze Arki Gdynia wygrali pierwszy raz w Eurocup

31 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Koszykarze Arki Gdynia pokonali na własnym boisku Limoges CSP 87:78 (24:10, 20:29, 25:13, 18:26) i zanotowali pierwsze zwycięstwo w sezonie Eurocup. Drużyna Przemysława Frasunkiewicza zagrała świetne pierwszą i trzecią kwartę. W ostatniej części meczu goście byli bliscy dogonienia Arki, ale James Florence oddał dwa ważne, celne rzuty za trzy punkty.

Bostic 16 (3x3), Upshaw 15 (7 zb.), Ponitka 9 (1x3, 6 as.), Wyka 7 (1x3, 7 zb.), Szubarga 7 (1x3, 5 zb.) oraz Florence 13 (3x3), Łapeta 8, Witliński 7 (1x3), Dulkys 5 (1x3), Garbacz 0
Sędziowie: Paternico, Sukys, Van Den Broeck
Widzów: 1348
Samuels 20 (2x3, 7 zb.), Rousselle 15 (1x3, 7 as.), Howard 15 (3x3), Hardy 13 (5 zb.), Inglis 10 (9 zb.) oraz Miles 2, Boutsiele 2, Bouteille 1, Perrantes 0

Koszykarze Arki w każdym z poprzednich meczów nawiązywali walkę z rywalami, ale nie byli w stanie dotrzymać im kroku w czwartej kwarcie. Jeżeli uda się to zmienić w meczu z grającym nieco chaotycznie Limoges wówczas żółto-niebiescy powinni odnieść pierwszą wygraną w rozgrywkach
O ocenę postawy Arki w Eurocup poprosiliśmy byłego koszykarza, trenera, a obecnie eksperta koszykarskiego i komentatora Polsat Sport Tomasza Jankowskiego.

PRZECZYTAJ JAK TOMASZ JANKOWSKI WIDZI ARKĘ W EUROCUP
W ostatniej kolejce Energa Basket Ligi Arka rozbiła u siebie Miasto Szkła Krosno 91:78

6. ARKA GDYNIA 0 4 281:336
Wyjściowy skład gości: 0 Inglis (Limoges CSP), 1 Hardy (Limoges CSP), 5 Rousselle (Limoges CSP), 24 Samuels (Limoges CSP), 42 Howard (Limoges CSP)
Gospodarze zaczynają piątką: 3 Bostic (ARKA Gdynia), 11 Ponitka (ARKA Gdynia), 91 Wyka (ARKA Gdynia), 7 Szubarga (ARKA Gdynia), 55 Upshaw (ARKA Gdynia),
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Arki
za 2 punkty
1'
[2:0] 2 punkty wsadem zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
1'
[2:2] 2 punkty z półdystansu zdobywa Hardy (Limoges CSP).
za 2 punkty
2'
[4:2] 2 punkty spod kosza zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
2'
[6:2] 2 punkty zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
3'
[6:4] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Rousselle (Limoges CSP).
za 2 punkty
3'
[8:4] 2 punkty "hakiem" zdobywa 91 Wyka (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
5'
[11:4] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
7'
[11:6] 2 punkty z półdystansu zdobywa Boutsiele (Limoges CSP).
za 3 punkty
7'
[14:6] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
7'
[14:8] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Hardy (Limoges CSP).
za 3 punkty
8'
[17:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
czas
8'
Przerwa na żądanie Millinga (Limoges CSP).
za 2 punkty
9'
[19:8] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
9'
[22:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 10 Witliński (ARKA Gdynia).
wolne (trafione oba)
10'
[22:10] Hardy (Limoges CSP) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
10'
[24:10] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
10'
KONIEC KWARTY. Zdecydowana przewaga Arki. Najpierw bardzo dobrze gdynianie grali pod kosz, później za trzy trafiali Bostic (ARKA Gdynia), Dulkys (ARKA Gdynia) czy Witliński (ARKA Gdynia), aż w końcu obwodowi zaczęli dostawać się w pole trzech sekund i trafiać. Rywale mają fatalną skuteczność i problemy z konstruowaniem akcji
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla Limoges
za 2 punkty
11'
[26:10] 2 punkty wsadem z kontry zdobywa 10 Witliński (ARKA Gdynia).
11'
[28:10] 7 Szubarga (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
12'
[28:12] 2 punkty z półdystansu zdobywa Howard (Limoges CSP).
13'
Ponitka (ARKA Gdynia) pudłuje oba rzuty wolne
za 2 punkty
13'
[28:14] 2 punkty wsadem zdobywa Samuels (Limoges CSP).
za 3 punkty
13'
[28:17] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Howard (Limoges CSP).
za 2 punkty
13'
[28:19] 2 punkty z kontry zdobywa Hardy (Limoges CSP).
czas
13'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
14'
[28:21] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Rousselle (Limoges CSP).
14'
[30:21] 91 Wyka (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
15'
[30:23] 2 punkty spod kosza zdobywa Samuels (Limoges CSP).
wolne (tylko 1 trafiony)
15'
[30:24] Tylko jeden rzut wolny trafia Rousselle (Limoges CSP).
za 3 punkty
16'
[33:24] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 11 Ponitka (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
16'
[33:27] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Samuels (Limoges CSP).
za 2 punkty
17'
[35:27] 2 punkty dobitką zdobywa 16 Łapeta (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
17'
[35:29] 2 punkty dobitką również zdobywa Samuels (Limoges CSP).
17'
Faul niesportowy dla Bostica (ARKA Gdynia), który w walce o piłkę w parterze uderzył w głowę Rousselle'a (Limoges CSP), ale Francuz także otrzymał faul, tyle że zwykły więc rzuty wolne dla obu koszykarzy, ponieważ Limoges ma przekroczony limit fauli w tej kwarcie
17'
[36:29] Tylko jeden rzut wolny trafia 3 Bostic (ARKA Gdynia).
17'
[36:30] Tylko jeden rzut wolny trafia Rousselle (Limoges CSP).
za 2 punkty
18'
[38:30] 2 punkty dobitką w kontrze zdobywa 10 Witliński (ARKA Gdynia).
czas
18'
za 2 punkty
18'
[38:32] 2 punkty zdobywa Samuels (Limoges CSP), do tego faul Łapety
za 1 punkt
18'
[38:33] Rzut wolny trafia Samuels (Limoges CSP).
za 2 punkty
18'
[40:33] 2 punkty wsadem zdobywa 16 Łapeta (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
19'
[40:36] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Rousselle (Limoges CSP).
za 2 punkty
19'
[42:36] 2 punkty dobitką zdobywa 16 Łapeta (ARKA Gdynia).
19'
[42:38] Howard (Limoges CSP) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
[42:39] Tylko jeden rzut wolny trafia Samuels (Limoges CSP).
20'
[44:39] 11 Ponitka (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. Arka nieco spuściła z tonu, natomiast szybką koszykówkę zaczęli grać przyjezdni, a nieźle odnajdywał się Rousselle (Limoges CSP). Natomiast pod koszem dominował Samuels (Limoges CSP), 18-punktowa przewaga, którą mieliśmy na początku tej części gry została przez gdynian niemal w całości roztrwoniona
Najskuteczniejsi do przerwy są: Samuels (Limoges CSP) - 13 punktów, Bostic (ARKA Gdynia) i Rousselle (Limoges CSP) po 9 pkt, Hardy (Limoges CSP) - 8 pkt, Witliński (ARKA Gdynia) i Howard (Limoges CSP) po 7, Łapeta (ARKA Gdynia) - 6 pkt
Arka trafiła 5 z 15 rzutów za trzy i 11/19 za dwa, Limoges odpowiednio 3/9 i 11/25. W zbiórkach gospodarze prowadzą 19:15, a w asystach 9:8
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Arki
21'
Bostic (ARKA Gdynia) popełnia trzeci faul w meczu
za 2 punkty
21'
[46:39] 2 punkty spod kosza zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
21'
Let's go Gdynia - skandują kibice
za 2 punkty
22'
[48:39] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
23'
[48:41] 2 punkty z półdystansu zdobywa Inglis (Limoges CSP).
za 3 punkty
24'
[51:41] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
24'
Efektowny blok Upshawa (ARKA Gdynia)
za 3 punkty
24'
[54:41] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 91 Wyka (ARKA Gdynia).
czas
24'
za 2 punkty
25'
[54:43] 2 punkty zdobywa Rousselle (Limoges CSP).
za 2 punkty
26'
[56:43] 2 punkty wsadem zdobywa 11 Ponitka (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
26'
[56:45] 2 punkty z półdystansu zdobywa Miles (Limoges CSP).
za 3 punkty
26'
[59:45] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
28'
[61:45] 2 punkty spod kosza zdobywa 16 Łapeta (ARKA Gdynia).
28'
[61:47] Howard (Limoges CSP) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
29'
[61:49] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Samuels (Limoges CSP).
za 3 punkty
29'
[61:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Samuels (Limoges CSP).
czas
29'
za 2 punkty
29'
[63:52] 2 punkty wsadem zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia), do tego jest faulowany
za 1 punkt
29'
[64:52] Rzut wolny trafia 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
30'
[67:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
30'
[69:52] 2 punkty zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Kolejne, świetne 10 minut w wykonaniu Arki. Zaczął Upshaw (ARKA Gdynia), później drużynę napędzali Szubarga (ARKA Gdynia) i Ponitka (ARKA Gdynia), a w końcówce rywali dobili Bostic (ARKA Gdynia) i ponownie Upshaw (ARKA Gdynia), którzy bardzo dobrze realizowali taktykę nakreśloną przez trenera Frasunkiewicza
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Arki
31'
Let's go Gdynia - skandują fani
31'
[71:52] 3 Bostic (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
31'
[71:54] 2 punkty zdobywa Inglis (Limoges CSP).
32'
[71:56] Inglis (Limoges CSP) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
32'
[71:58] 2 punkty zdobywa Samuels (Limoges CSP), do tego faul Upshawa
32'
Samuels (Limoges CSP) pudłuje rzut wolny
za 3 punkty
32'
[71:61] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Howard (Limoges CSP).
czas
32'
32'
[71:62] Tylko jeden rzut wolny trafia Bouteille (Limoges CSP).
za 2 punkty
33'
[71:64] 2 punkty z kontry zdobywa Inglis (Limoges CSP).
za 2 punkty
35'
[73:64] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
35'
[73:66] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Rousselle (Limoges CSP).
35'
[75:66] 0 Florence (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
36'
[75:68] 2 punkty zdobywa Inglis (Limoges CSP) po spóźnionym bloku Upshawa
36'
[77:68] 11 Ponitka (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
36'
[77:71] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Howard (Limoges CSP).
za 2 punkty
37'
[77:73] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Rousselle (Limoges CSP).
za 3 punkty
37'
38'
[80:74] Tylko jeden rzut wolny trafia Hardy (Limoges CSP).
38'
Asseco Gdynia - starają się pomóc kibice
za 3 punkty
38'
czas
38'
za 2 punkty
39'
[83:76] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Hardy (Limoges CSP).
za 2 punkty
40'
[85:76] 2 punkty spod kosza zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
czas
40'
Przerwa na żądanie Millinga (Limoges CSP). 30,1 sekundy do końca kwarty
za 2 punkty
40'
[85:78] 2 punkty z półdystansu zdobywa Hardy (Limoges CSP).
za 2 punkty
40'
[87:78] 2 punkty spod kosza zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia). Sędziowie sprawdzają, czy rzut był oddany w czasie - był w czasie
40'
KONIEC MECZU. Limoges ponownie rzuciło się w pogoń za Arką i w pewnym momencie było bardzo blisko. Wówczas dwie trójki trafił Florence (ARKA Gdynia), za rozegranie wziął się Szubarga (ARKA Gdynia) i wszystko skończyło się pierwszym zwycięstwem w sezonie

Limoges CSP

71% 231 typowań ARKA Gdynia
1% 2 typowania REMIS
28% 92 typowania Limoges CSP

Pozostałe mecze 5. kolejki grupy B
Tofas Bursa - Cedevita Zagrzeb 94:89 (20:25, 30:28, 24:14, 20:22)
Lokomotiw Kubań Krasnodar - Alba Berlin 75:83 (17:25, 22:24, 19:18, 17:16)

• Piękny mecz!

Gdyby byli odrobinę bardziej skupieni w 2 i 4 kwarcie to skończyłoby się to pogromem :D

• 23 2

• Mamy to (1)

Mamy to - jest zwycięstwo, pierwsza wygrana, czekamy na kolejną. Jest doping, są kibice, to cieszy podwójnie