Arka Gdynia - Odra Opole 1:1. Daniel Kajzer i Adam Danch uratowali punkt

Jacek Główczyński
11 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Arka Gdynia - Odra Opole 1:1. Ostatni gwizdek

Arka Gdynia zremisowała u siebie z Odrą Opole 1:1 (0:1) w meczy 24. kolejki Fortuna I liga. Dla gospodarzy była to prawdziwa droga przez mękę. Widać było po nich zmęczenie po półfinałowym zwycięstwie po rzutach karnych nad Piastem Gliwice. Mimo że od 55. minucie żółto-niebiescy grali 11 na 10, po czerwonej kartce dla Mateusza Wypycha, to z trudem zdobyli punkt. Wyrównał Adam Danch, ale największe brawa należą się Danielowi Kajzerowi. Gdyby nie wyborne interwencje bramkarza, ekipa Dariusza Marca przegrałaby wysoko.

Czapliński
  • 31' 17 Hiszpański Zmiany 8 Marcus
  • 38' 16 Deja Zmiany 23 R.Wolsztyński
  • 71' 25 Ł.Wolsztyński Zmiany 77 Żebrowski
  • 59' 94 Nowak Zmiany 2 Żemło
  • 63' 7 Janus Zmiany 9 Mikinic
  • 70' 11 Czapliński Zmiany 18 Winiarczyk
  • 70' 24 Szrek Zmiany 28 Piech
  • 71' 25 Drewniak Zmiany 32 Wróbel
  • 86' Danch
  • 18' Szrek
  • 43' Memić
  • 4' Trojak
  • 34' Nowak
  • 41' Wypych
  • 55' Wypych

Daniel Kajzer i Adam Danch - tym piłkarzom Arka Gdynia zawdzięcza, że nie zeszła z boiska pokonana przez Odrę Opole. Daniel Kajzer i Adam Danch - tym piłkarzom Arka Gdynia zawdzięcza, że nie zeszła z boiska pokonana przez Odrę Opole.

Arka po zdobyciu finału Pucharu Polski wraca do I-ligowej rzeczywistości. Przed meczem z Odrą bardzo ważna była szybka regeneracja sił

Dariusz Marzec o meczu z Odrą Opole i kolejnych celach Arki Gdynia

Arka wciąż ma szansę na zdobycie Pucharu Polski i awans do ekstraklasy. W jedynym sezonie w naszym kraju udało się na razie to tylko jednemu klubowi

Arka Gdynia może dokonać wyczynu, który w Polsce udał się tylko jednemu klubowi i to ćwierć wieku temu - ankieta

mimo że wielu to jego uważało za bohatera meczu z Piastem, Krzepisz siada dziś na ławce, bo przyjęta w Arce przed sezonem zasada, kto broni w lidze, a kto w pucharze - nie uległa zmianie.

Kacper Krzepisz - historia bramkarza Arki Gdynia, który zatrzymał w półfinale Piast Gliwice

ponadto w "11" Arki jeszcze dwie zmiany. Do gry wchodzą: Valcarce i Skóra, zastępując Żebrowskiego i Alemana.

Arka Gdynia - Piast Gliwice. Relacja, foto, video, możliwość wystawienia ocen piłkarzom i trenerowi

Ekwadorczyk, który mecz z Piastem opuścił z powodu kontuzji, dziś poza kadrą meczową
ławka rezerwowych Arki: 30 Krzepisz - 4 Hosek, 8 Marcus, 18 Sasin, 23 R.Wolsztyński, 28 Ślesicki, 35 Łabojko, 37 Stępień, 77 Żebrowski
Odra w ostatniej kolejce zremisowała w Rzeszowie 1:1. W porównaniu z tym meczem dwie zmiany w "11". Do gry wchodzą: Szrek (Odra Opole) i Kamiński (Odra Opole)
w "11" Odry dwaj byli piłkarze Arki: Drewniak (Odra Opole) i Janus (Odra Opole)
ławka rezerwowych Odry: 23 Rosa - 2 Żemło, 8 Mikinic, 10 Kort, 17 Surzyn, 18 Winiarczyk, 20 Żak, 28 Piech, 32 Wróbel
piłkarze Arki żółte koszulki, niebieskie spodenki, Odra czerwone stroje
kapitanem Arki - Marcjanik (ARKA Gdynia)
1'
od środka mecz rozpoczęła Odra
1'
po dalekim wrzucie z autu w pole karne Szreka (Odra Opole) niecelnie strzelał Trojak (Odra Opole)
2'
Arka zostawiła ustawienie w obronie czwórki obrońców, którzy grali przeciwko Piastowi. Natomiast zmiany w ofensywie. Valcarce (ARKA Gdynia) ustawiony nietypowo na lewej pomocy, Ł.Wolsztyński (ARKA Gdynia) wycofany do drugiej linii, a Skóra (ARKA Gdynia) przesunięty do ataku.
4'
Żółtą kartką został ukarany Trojak (Odra Opole) po faulu na Valcarce
5'
Kamiński (Odra Opole) wybił piłkę poza bramkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Deji (ARKA Gdynia)
6'
Ł.Wolsztyński (ARKA Gdynia) z narożnika podał do Skóry (ARKA Gdynia), który pada w polu karnym po starciu z Janusem. Sędzia nakazał grać dalej
7'
zbyt mocne dośrodkowanie Valcarce (ARKA Gdynia). Od bramki zacznie Kuchta (Odra Opole)
8'
znów Szrek (Odra Opole) bezpośrednio z autu w pole karne, ale bez zagrożenia dla Arki
10'
kontra Odry zakończona zbyt mocnym podaniem Szreka (Odra Opole) w kierunku Nowaka (Odra Opole). Od bramki Kajzer
11'
rykoszet po strzale z dystansu Niziołka. Rzut rożny dla gości
12'
Ł.Wolsztyński (ARKA Gdynia) wyręczył obrońców. To on wybił piłkę, którą po dośrodkowaniu Janusa (Odra Opole) z narożnika boiska Trojak (Odra Opole) zagrał głową w pole bramkowe
14'
rzut wolny dla Odry około 30 metrów od bramki Arki po faulu na Trojaku (Odra Opole)
15'
Memić (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu Janusa (Odra Opole) z rzutu wolnego
16'
piłka trafiła w nogę sędziego po zagraniu Drewniaka (Odra Opole). Zgodnie ze zmodyfikowanymi niedawno przepisami, arbiter przerwał grę i zarządził rzut sędziowski
17'
po indywidualnej akcji Nowak (Odra Opole) wyłożył piłkę na strzał Trojakowi (Odra Opole), który sprzed pola karnego uderzył obok słupka
18'
na razie częściej przy piłce goście. Posiadanie 56:44 na korzyść Odry
18'
[0:1] Odra Opole STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Szrek. Indywidualna akcja lewego obrońcy, który strzela gola po uderzeniu zewnętrzną stroną strony w tzw. "długi róg" bramki Kajzera
18'
zaskakująca akcja, tym bardziej, że z tej strony boiska broni Danch (ARKA Gdynia), a przed nim gra Valcarce (ARKA Gdynia), czyli nominalny obrońca
22'
rozochocił się Szrek (Odra Opole). Tym razem skorzystał z podania Trojaka (Odra Opole) i strzelił z pola karnego nad poprzeczką. Pozycję miał teraz łatwiejszą niż ta, z której zdobył gola
23'
Arka na razie bez żadnego strzału, Odra uderzała na bramkę już 5 razy, w tym raz celnie
25'
defensywa Odry radzi sobie z dośrodkowaniem Hiszpańskiego (ARKA Gdynia)
25'
na razie akcje Arki zbyt wolne i schematyczne
26'
po stracie Ł.Wolsztyńskiego (ARKA Gdynia) od razu piłka na kontrę Odry. Dobrze, że Memić (ARKA Gdynia) ubiegł Nowaka (Odra Opole)
27'
Odra konsekwentnie stawia na ataki prawą stroną boiska
28'
Wypych (Odra Opole) nie pozwolił, aby piłka po długim podaniu doszła do Rosołka
28'
Valcarce (ARKA Gdynia) faulowany na wysokości pola karnego Odry
29'
Deja (ARKA Gdynia) uderzył z wolnego, szukał dolnego rogu. Piłkę wybił Czapliński (Odra Opole), który wspierał defensorów
29'
rzut rożny dla Arki
29'
słaby strzał głową Danch (ARKA Gdynia), choć celny. Z rzutu rożnego dośrodkował Deja (ARKA Gdynia)
30'
rozgrzewkę kończy Marcus, może on rozrusza kolegów?
31'
ARKA Gdynia przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Hiszpański, w jego miejsce wchodzi Marcus.
32'
rykoszet po strzale Rosołka. Rzut rożny dla Arki
33'
zablokowany Valcarce (ARKA Gdynia) i jeszcze jeden korner
33'
Kuchta (Odra Opole) złapał piłkę po strzale głową Kasperkiewicza (ARKA Gdynia). Z rzutu rożnego dośrodkował Valcarce (ARKA Gdynia)
34'
Marcus (ARKA Gdynia) zajął miejsce w ataku, a Skóra (ARKA Gdynia) cofnięty na prawe skrzydło
34'
Żółtą kartką został ukarany Nowak (Odra Opole) po faulu na Valcarce
35'
mocne uderzenie z dystansu Deji (ARKA Gdynia). Celny strzał. Pewnie broni Kuchta (Odra Opole)
35'
pomocy medycznej wymaga Deja (ARKA Gdynia)
35'
od razu na rozgrzewkę ruszył Żebrowski
36'
fizjoterapeuci pokazuje, że będzie potrzeba zmiana. Deja (ARKA Gdynia), utykając na nogę, opuszcza boisko
36'
rozgrzewkę kończy również R.Wolsztyński
37'
Skóra (ARKA Gdynia) faulowany około 10 metrów od narożnika pola karnego
38'
Kuchta (Odra Opole) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Valcarce (ARKA Gdynia)
38'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Na boisko nie wraca kontuzjowany Deja, w jego miejsce wchodzi R.Wolsztyński.
38'
po raz pierwszy w Arce obaj bliźniacy Wolsztyńscy na boisku
40'
Arka atakuje, kolejny rzut rożny
40'
niecelnie główkował Memić (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Valcarce (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
41'
posiadanie piłki już 56:44 na korzyść Arki, ale wynik nadal niekorzystny
41'
Żółtą kartką został ukarany Wypych (Odra Opole) po faulu na R.Wolsztyński
41'
obecnie w ataku R.Wolsztyński (ARKA Gdynia) i Rosołek (ARKA Gdynia), a Marcus (ARKA Gdynia) i Ł.Wolsztyński (ARKA Gdynia) na środku drugiej linii. Bardzo odważne ustawienie w centrum boiska, bo nie ma żadnego ofensywnego gracza
43'
Żółtą kartką został ukarany Memić (ARKA Gdynia), który faulował Czaplińskiego
43'
fizjoterapeuci Odry na boisku, by pomóc Czaplińskiemu (Odra Opole)
44'
napastnik Odry może kontynuować grę
44'
teraz Danch (ARKA Gdynia) przesunięty na środek drugiej linii
44'
w obronie zostaje trzech zawodników: Kasperkiewicz (ARKA Gdynia), Marcjanik (ARKA Gdynia) i Memić (ARKA Gdynia)
45'
3 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+3
bez podbramkowych sytuacji w doliczonym czasie gry
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - ODRA OPOLE 0:1
Widać, że gra w środę mecz z dogrywką i karnymi z Piastem Gliwice zostawiła duży ślad na przygotowaniu fizycznym Arki. Gdynianom brakuje dziś szybkości i zdecydowania. Źle weszli w mecz, oddając inicjatywę gościom. Odra ten okres zwieńczyła golem.
Potem Arka ruszyła do ataku, odzyskała przewagę w posiadaniu piłki (57:43 do przerwy), ale tak na dobrą sprawę dochodziła do strzałów jedynie po stałych fragmentach gry. W dodatku nie były to groźne sytuacje. Kuchta (Odra Opole) nie został wystawiony na poważną próbę.
Od 30 minucie Arka gra w coraz bardziej eksperymentalnym składzie. Trener Marzec dokonał już dwóch zmian i klika razy zmieniał ustawienie. Martwi, że grono kontuzjowanych powiększył Deja (ARKA Gdynia).
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
w przerwie nie zaszły żadne zmiany w obu drużynach, przypomnijmy, że Arka dwóch roszad dokonała już do przerwy
47'
na rozgrzewkę udaje się czterech piłkarzy Arki
47'
w drugiej połowie Arka w ustawieniu 1-3-5-2
48'
Kajzer (ARKA Gdynia) uratował Arkę. Odbił piłkę po strzele Nowaka (Odra Opole)
49'
zderzenie R.Wolsztyńskiego (ARKA Gdynia) i Kamińskiego (Odra Opole). Obaj pozbierali się o własnych siłach
50'
Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) przyspieszył grę, przeprowadził piłkę przez około 40 metrów, ale źle podał pod polem karnym
50'
słupek uratował Arkę po strzale Czaplińskiego
52'
szybka odpowiedź Arki, kończy się na rzucie rożnym
52'
Kajzer (ARKA Gdynia) broni w pojedynku sam na sam z Nowakiem (Odra Opole)
54'
Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) bardzo dobrze wyprowadził piłkę, ale skiksował, gdy otrzymał piłkę na strzał od Marcusa (ARKA Gdynia)
55'
Skóra (ARKA Gdynia) faulowany na wysokości pola karnego
żółta i czerwona
55'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Wypych (Odra Opole), gdyż to on faulował Skórę
55'
Arka przez 35 minut będzie grała z przewagą jednego zawodnika
56'
Kuchta (Odra Opole) odbił piłkę, którą w środek bramki z rzutu wolnego skierował Valcarce (ARKA Gdynia)
57'
"Jednego więcej, spokojnie" - napomina kolegów R.Wolsztyński (ARKA Gdynia)
59'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nowak, w jego miejsce wchodzi Żemło.
59'
Odra wzmacnia defensywę, obrońca za pomocnika
59'
Żemło (Odra Opole) zajął miejsce na środku obrony, gdzie grał wykluczony z boiska Wypych (Odra Opole)
60'
zablokowany strzał Ł.Wolsztyńskiego (ARKA Gdynia)
63'
na spalonym R.Wolsztyński (ARKA Gdynia)
63'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Janus, w jego miejsce wchodzi Mikinic.
66'
Skóra (ARKA Gdynia) posłał piłkę do siatki, ale chwilę wcześniej gwizdek sędziego, gdyż R.Wolsztyński (ARKA Gdynia) faulował Żemło (Odra Opole)
67'
Żemło (Odra Opole) wybił piłkę poza własną bramkę
67'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Marcusa (ARKA Gdynia) strzelał Danch (ARKA Gdynia), ale jego uderzenie głową zostało zablokowane
68'
narada między trenerami Arki
68'
"Kur... mać" - tak R.Wolsztyński (ARKA Gdynia) skwitował dośrodkowanie Valcarce (ARKA Gdynia), po którym piłka zamiast na jego głowę spadła poza linię końcową
69'
Żebrowski kończy rozgrzewkę
69'
zablokowane dośrodkowanie Skóry (ARKA Gdynia). Rzut rożny dla Arki
69'
Odra przygotowuje zmianę aż trzech zawodników równocześnie
70'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czapliński, w jego miejsce wchodzi Winiarczyk.
70'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szrek, w jego miejsce wchodzi Piech.
71'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Drewniak, w jego miejsce wchodzi Wróbel.
71'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ł.Wolsztyński, w jego miejsce wchodzi Żebrowski.
71'
bez zagrożenia dla Odry po dośrodkowaniu z narożnika boiska Marcusa (ARKA Gdynia)
72'
celny strzał głową R.Wolsztyńskiego (ARKA Gdynia). Pewnie broni Kuchta (Odra Opole)
73'
kolejny rzut rożny dla Arki
73'
tym razem krótko rozegrany korner, a potem mocne strzały Valcarce (ARKA Gdynia) i Kasperkiewicza (ARKA Gdynia)
73'
dwóch zawodników Odry padło na murawę blokując strzału. Arbiter przerwał grę
73'
fizjoterapeuci Odry na boisku
74'
piłkarze zostają na boisku, zresztą nie mają wyboru, bo limit zmian przez gości już wykorzystany
75'
Arka cały czas w ataku
78'
Valcarce (ARKA Gdynia) wbiegł w pole karne Odry, ale źle podał
79'
Memić (ARKA Gdynia) pokazuje, że było zagranie ręką w polu karny Odry, ale arbiter nakuzuje rozegrać rzut rożny
80'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu Marcusa (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
80'
zablokowany potężny strzał Kasperkiewicza (ARKA Gdynia)
80'
kontra Odry. Kajzer (ARKA Gdynia) broni w pojedynku sam na sam z Trojakiem (Odra Opole)
80'
Arka Kajzerami (ARKA Gdynia) zawdzięcza, że jeszcze jest w grze o punkty w tym spotkaniu, a nie przegrywa 2 czy 3 bramkami
81'
R.Wolsztyński (ARKA Gdynia) "wyjechał" z piłką poza boiska
81'
dostaje głośną reprymendę od trenera, który nakazuje: "uderz to!"
83'
niecelnie główkował Skóra (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Marcusa (ARKA Gdynia)
84'
kontra Odry. Na spalonym Winiarczyk (Odra Opole)
85'
po akcji Skóry (ARKA Gdynia) Niziołek (Odra Opole) wybił piłkę poza bramkę
85'
znów wyżej skaczą obrońcy Odry do piłki dośrodkowanej z narożnika boiska przez Marcusa (ARKA Gdynia)
85'
zablokowany strzał R.Wolsztyńskiego (ARKA Gdynia), kolejny korner
86'
[1:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Danch. Tym razem Marcus zagrał z narożnika boiska przed pole karne, a gdy ponownie futbolówkę w "16" zagrał Kasperkiewicz, strzałem w dolnym róg wyrównał Danch
88'
niecelnie strzelił Żebrowski (ARKA Gdynia)
88'
zablokowany strzał Marcusa (ARKA Gdynia)
88'
trwa oblężenie bramki Odry
89'
kapitalnie Kajzer (ARKA Gdynia). Po kontrze Odry wybił piłkę po strzale Piecha (Odra Opole)
89'
kontra Arki po rzucie rożnym Matuszewskiego (Odra Opole)
90'
Valcarce (ARKA Gdynia) sam zdecydował się kończyć tę akcję, piłkę po jego strzale odbił Kuchta (Odra Opole)
90'
Marcus (ARKA Gdynia) pada w polu karnym. Sędzia nakazał grać dalej
90'
5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+2
gra na połowie Odry
90+2
strzał Rosołka sprzed "16". Piłka trafiła w boczną siatkę
90+4
Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) powstrzymał w kontrze Mikinicia (Odra Opole)
90+4
zablokowany strzał Marcusa (ARKA Gdynia). Będzie rzut rożny
90+5
Kuchta (Odra Opole) odbił piłkę po strzale Żebrowskiego (ARKA Gdynia), na którego głowę dośrodkował Valcarce (ARKA Gdynia)
90+5
puszczają nerwy trenerowi Marcowi, w słowach na "k" krzyczy, by jego piłkarze wrzucali piłkę
90+5
piłka po dośrodkowaniu R.Wolsztyńskiego (ARKA Gdynia) mija bramkę
90+5
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - ODRA OPOLE 1:1
niektórzy piłkarze po ostatnim gwizdku sędziego padają na murawę
Remis to duże rozczarowanie dla Arki, tym bardziej, że od 55. minuty grała z przewagą jednego zawodnika. Mimo olbrzymiej przewagi zdobyła tylko jednego gola. Wyrównał Danch (ARKA Gdynia).
Jednak największych bohaterem tego dnia w miejscowej drużynie był Kajzer (ARKA Gdynia). Bramkarz popisał się doskonałym refleksem, broniąc w kilku 100-procentowych sytuacjach. Gdyby nie on Arka zostałaby wysoko pokonana.

18 GKS Bełchatów 24 4 6 14 17:33 16
Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.
Tabela wprowadzona: 2021-04-16