Arka Gdynia - Puszcza Niepołomice 2:0. Karol Czubak strzelił dwa gole

Jacek Główczyński
25 września 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Arka Gdynia - Puszcza Niepołomice 2:0. Piłkarze i kibice po meczu

Arka Gdynia wygrała z Puszczą Niepołomice 2:0 (1:0) w meczu 10. kolejki Fortuna 1. Liga. Oba gole strzelił Karol Czubak. Zadanie żółto-niebieskim ułatwił ich... były piłkarz, który teraz występujący w ekipie rywali. Tomasz Wojcinowicz w 62. minucie otrzymał czerwoną kartkę i goście musieli grać w liczebnym osłabieniu.

Kobusiński
  • 80' 6 Milewski Zmiany 26 Danch
  • 80' 68 Czubak Zmiany 77 Żebrowski
  • 85' 17 Hiszpański Zmiany 9 Siemaszko
  • 88' 11 Adamczyk Zmiany 10 Aleman
Zmiany Zmiany
  • 66' 19 Górski Zmiany 26 Włodarczyk
  • 66' 77 Cikos Zmiany 7 Aftyka
  • 66' 9 Boguski Zmiany 30 Hladik
  • 76' 8 Mroziński Zmiany 20 Cichoń
  • 76' 21 Kobusiński Zmiany 63 Dziadosz
  • 39' Czubak
  • 68' Czubak
Bramki Bramki
Kartki Kartki
  • 15' Wojcinowicz
  • 62' Wojcinowicz
  • 85' Dytiatjew

Karol Czubak strzelił oba gole w meczu Arka Gdynia - Puszcza Niepołomice 2:0. Karol Czubak strzelił oba gole w meczu Arka Gdynia - Puszcza Niepołomice 2:0.

Marcus nie ukrywa, że zwycięstwo potrzebne jest tak Arce jak i jej kibicom

Przeczytaj, co jeszcze mówił Marcus przed meczem Arka Gdynia - Puszcza Niepołomice

niektórzy kibice dzisiejszy mecz mogą obejrzeć za darmo

Którym kibicom Arka Gdynia stawia darmowe wejście na mecz z Puszczą Niepołomice?

od poniedziałkowego wieczora w Arce trwały dyskusje, co dalej?

Zagłosuj, kto odpowiada za wyniki poniżej oczekiwań Arki Gdynia?

klub nie odnosił się do dalszej pracy trenera

Czy trener Arki Gdynia dostał ultimatum? Sprawdź, co sam o tym mówi?

w Arce 4 zmiany w podstawowym składzie. Do "11" wracają: Kajzer (ARKA Gdynia), Stępień (ARKA Gdynia) i Czubak (ARKA Gdynia), a po raz pierwszy zagra Milewski (ARKA Gdynia), którego debiut w gdyńskich barwach odwlekała kontuzja
nie ma zaś kontuzjowanych: Kobackiego i Marcusa
ławka rezerwowych Arki: 1 Krzepisz, 3 Memić, 9 Siemaszko, 18 Sasin, 20 Gordillo, 21 Skóra, 26 Danch, 37 Aleman, 77 Żebrowski
po czerwonej kartce na ławce nie może dziś siedzieć kierownik drużyny - Paweł Bednarczyk. Jego obowiązki pełni jeden z asystentów pierwszego szkoleniowca - Jakub Frydrych.
Puszcza w ostatniej kolejce zremisowała z Chrobrym 2:2. W porównaniu ze składem z tamtego meczu trener Tułacz dokonał jednej zmiany w "11". Mroziński zastąpił Hladika
w "11" gości Wojcinowicz, który w latach 2014-16 był piłkarzem Arki, ale debiutu w pierwszej drużynie się nie doczekał
ławka rezerwowych Puszczy: 12 Wróblewski - 3 Domagała, 7 Aftyka, 20 Cichoń, 26 Włodarczyk, 30 Hladik, 63 Dziadosz
spiker informuje o trwającej zbiórce pieniężnej na rzecz kibica Mariusza, popularnego "Mańka", który zmaga się z chorobą
piłkarze na boisku. Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki. Puszcza białe stroje
powitanie kapitanów: Marcjanika (ARKA Gdynia) i Cikosa (Puszcza Niepołomice). W obu drużynach tę funkcję pełnią obrońcy
"Biegać, walczyć i się starać, w Arce trzeba zap..." - śpiewy z sektora "Górka"
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
2'
"Arka gol" - z trybun. O frekwencji poinformujemy w drugiej połowie, gdyż wówczas na tym stadionie, otrzymujemy oficjalne dane
3'
zablokowany strzał Hiszpańskiego (ARKA Gdynia) sprzed pola karnego
4'
rzut rożny do akcji Adamczyka (ARKA Gdynia)
5'
krótko rozegrany rzut rożny. Piłka trafiła przed pole karne do Hiszpańskiego (ARKA Gdynia), który jednak uderzył obok bramki
6'
słaby i niecelny strzał z dystansu Hajdy
7'
"Do boju Arkowcy" - z trybun
kontuzja
8'
starcie w polu karnym Rosołka z Kobylakiem (Puszcza Niepołomice). Napastnik Arki leży na murawie, ale sędzie każe grać dalej
8'
w polu karnym zablokowany Stępień (ARKA Gdynia)
kontuzja
8'
dopiero teraz arbiter pozwala, aby Rosołkowi udzielono pomocy medycznej
9'
przerwa w grze się przedłuża, arbiter najwyraźniej czeka na podpowiedzi z VAR
10'
Rosołek (ARKA Gdynia) na razie poza boiskiem, ale już widać, że chce na nie wrócić
11'
sędzia wznowił grę. Nie ma rzutu karnego dla Arki
11'
Rosołek (ARKA Gdynia) wrócił na boisko
12'
Stępień (ARKA Gdynia) przedarł się w pole karne, ale jego podanie nie dotarło do Rosołka
13'
Hiszpański (ARKA Gdynia) oczekiwał odgwizdania faulu, ale sędzia puścił grę i pozwolił, aby Boguski rozpoczął atak
13'
Hajda (Puszcza Niepołomice) zagrał w pole bramkowe Arki, ale dobrze Dobrotka. Nie pozwolił na strzał Kobusińskiemu
15'
Żółtą kartką został ukarany Wojcinowicz (Puszcza Niepołomice), który faulował Czubaka
17'
"Już za rok ekstraklasę będziemy mieli, Puchar Polski wróci do nas też..." - śpiewają kibice
17'
obraz gry jak można było się spodziewać, optyczna przewaga Arki. Jednak na razie jeszcze bez celnego strzału
18'
Puszczy jednak trzeba oddać, że nie broni się na razie kurczowo, a jak można stara się rozbijać akcje Arki w środkowej strefie boiska
21'
Hiszpański (ARKA Gdynia) zagrał w polu karny do Adamczyka (ARKA Gdynia), Hubert dobrze obrócił się z piłką z rywalem "na plecach", ale jego strzał został zablokowany przez Wojcinowicza
22'
zbyt koronkowa gra Arki w polu karnym, teraz Czubak (ARKA Gdynia) szukał podaniem Adamczyka (ARKA Gdynia) i znów zablokowali to rywale
23'
Hiszpański (ARKA Gdynia) stracił piłkę w "16" Puszczy na rzecz Cikosa
24'
niecelny strzał Stępnia, który zamykał akcję z prawego skrzydła po dośrodkowaniu Hiszpańskiego z lewej strony boiska
27'
2:1 - to bilans niecelnych strzałów, w celnych nadal 0:0
28'
niecelny strzał z dystansu Kobusińskiego (Puszcza Niepołomice), a zatem w takich strzałach też remis (2:2)
29'
"Arkowcy gol" - z trybun
29'
Milewski (ARKA Gdynia) sprzed pola karnego kopnął piłkę wysoko nad poprzeczką
30'
bramkarz gości już zaczyna grać na czas, po raz kolejny długo zwleka z wybicie piłki od własnej bramki
31'
niecelny strzał Deji (ARKA Gdynia) z około 20 metrów
33'
nieporozumienie między Cikosem (Puszcza Niepołomice) a Thiakane (Puszcza Niepołomice). Pierwszy "nabił" piłką drugiego i od autu rozpocznie Arka
33'
obaj trenerzy na stojąco
34'
na razie nie widać, że Arka wyszła, by "zmazać poniedziałkową plamę". Gra wolno, schematycznie
36'
przerwana akcja gości, bo Thiakane (Puszcza Niepołomice) w polu karnym Arki faulował Hiszpańskiego (ARKA Gdynia)
37'
posiadanie piłki 50:50
37'
Górski (Puszcza Niepołomice) wrzucił piłkę z autu w "16" Arki. Thiakane (Puszcza Niepołomice) główkował i skierował w piłkę w światło bramki. Kajzer (ARKA Gdynia) łatwo złapał piłkę
37'
nie było to groźne, ale tak w statystykach celne strzały Puszcza ma 1, Arka nadal 0
39'
rzut rożny dla Arki po akcji Rosołka
39'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Z rzutu rożnego dośrodkował Deja, a Karol wyskoczył wyżej niż pilnujący go Mroziński i głową z 7. metra wpakował piłkę pod poprzeczkę bramki gości
39'
pierwszy celny strzał Arki i od razu prowadzenie
43'
przepychanki między pilkarzami
45'
3 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
"Gdynia czeka, my czekamy, na zdobycie drugiej bramy" - z trybun
45+2
była okazja do kontry, ale Czubak (ARKA Gdynia) sfaulował Dytiatjewa (Puszcza Niepołomice)
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - PUSZCZA NIEPOŁOMICE 1:0
Najwyraźniej piłkarze Arki wzięli sobie do serca słowa trenera Marca, że teraz liczą się punkty, a nie piękno gry. Piękna w pierwszej połowie nie była wcale, ale wynik jest korzystny dla gospodarzy. Po jedynym celnym strzale Czubak (ARKA Gdynia) dał prowadzenie Arce 1:0.
Puszcza potrafiła wyrównać posiadanie piłki na 50:50. Na razie też pokazała, że nie przyjechała bronić się kurczowo, a kiedy można stara się atakować, choć czyniła to na razie niezbyt groźnie. Kajzer (ARKA Gdynia) obronił jeden, dość łatwy strzał.
Oficjalna frekwencja - 3575 kibiców
46'
drugą połowę rozpoczęła Puszcza
46'
w przerwie żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany
46'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - skandowanie z trybun
49'
na razie w drugiej połowie Puszcza częściej przy piłce
50'
Kajzer (ARKA Gdynia) broni strzał Boguskiego (Puszcza Niepołomice) z narożnika pola karnego
52'
dobre podanie Stępnia w pole karne, ale Deja (ARKA Gdynia) nie przejął piłki i trafiła ona do Kobylaka (Puszcza Niepołomice)
53'
kibice pozwalają tzw. zgody Arki. Zaczynają od Cracovii
53'
Kobylak (Puszcza Niepołomice) wybija piłkę poza własną "16"
54'
niecelny strzał z dystansu Mrozińskiego (Puszcza Niepołomice)
kontuzja
54'
fizjoterapeuci Arki przy Stępniu, który leży na murawie
55'
Stępień (ARKA Gdynia) może kontynuować grę
55'
zablokowane dośrodkowanie Milewskiego (ARKA Gdynia). Będzie rzut rożny
56'
Dytiatjew (Puszcza Niepołomice) wybił piłkę poza bramkę o zagraniu Deji (ARKA Gdynia) z narożnika boiska. Będzie kolejny korner
57'
Kobusiński (Puszcza Niepołomice) wyręczył obrońców i to napastnik Puszczy wybił piłkę po dośrodkowaniu Deji (ARKA Gdynia) z rzutu rożnego
58'
pomylił się Rosołek (ARKA Gdynia), tak rozciągnął akcję, że zagrał w aut
59'
posiadanie piłki 52:48 na korzyść Puszczy
59'
niecelny strzał Deji (ARKA Gdynia) z linii pola karnego
60'
Deja (ARKA Gdynia) z własnej połowy boiska próbował z rzutu wolnego przelobować bramkarza, ale zbyt nisko podniósł piłkę i Kobylak (Puszcza Niepołomice) ją złapał
61'
"Arka gol" - z trybun
62'
Czubak (ARKA Gdynia) nie opanował piłki w "16" gości
62'
od kilku minut bardziej energiczna gra Arki, znów przejmuje inicjatywę
żółta i czerwona
62'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Wojcinowicz (Puszcza Niepołomice), który faulował Deję.
62'
Arka grać będzie 11 na 10, a były piłkarz Arki, grający teraz w Puszczy udał się do szatni
64'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Deji (ARKA Gdynia)
64'
Hiszpański (ARKA Gdynia) zdobył następny korner
65'
Puszcza przygotowuje potrójną zmianę
65'
znów dośrodkowanie Deji (ARKA Gdynia) z narożnika boiska nie zrobiło krzywdy rywalom
66'
Milewski (ARKA Gdynia) faulowany przez Thiakane (Puszcza Niepołomice) tuż przy narożniku boiska
66'
Puszcza Niepołomice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Górski, w jego miejsce wchodzi Włodarczyk.
66'
Puszcza Niepołomice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Cikos, w jego miejsce wchodzi Aftyka.
66'
Puszcza Niepołomice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Boguski, w jego miejsce wchodzi Hladik, który też przejął od Cikosa opaskę kapitana
67'
Kobylak (Puszcza Niepołomice) złapał piłkę po strzale Deji (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego
68'
[2:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Karol otrzymał piłkę przed polem karnym od Adamczyka. Minął rywala, a w pojedynku sam na sam z bramkarzem nie dał szans Kobylakowi
69'
jeszcze sędzia nie wznawia gry. Konsultuje się z VAR
70'
wszystko w porządku, Arka prowadzi 2:0, gra wznowiona
71'
niecelny strzał z dystansu Thiakane (Puszcza Niepołomice)
73'
będzie jeszcze podwójna zmiana w Puszczy
73'
trener marzec na razie nie sięga po rezerwowych
74'
Kajzer (ARKA Gdynia) przejął piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Aftyki (Puszcza Niepołomice)
74'
rykoszet po strzale Kobusińskiego (Puszcza Niepołomice). Rzut rożny dla gości
75'
Po dośrodkowaniu z narożnika boiska Aftyki Deja (ARKA Gdynia) zablokował strzał Dytiatjewa. Goście sygnalizują, że zrobił to ręką. Sędzia nie podzielił ich opinii i gramy dalej

76'
Puszcza Niepołomice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mroziński, w jego miejsce wchodzi Cichoń.
76'
Puszcza Niepołomice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kobusiński, w jego miejsce wchodzi Dziadosz.
78'
zbyt mocne podanie Czubaka (ARKA Gdynia) w kierunku Rosołka. Kobylak (Puszcza Niepołomice) przejął piłkę
79'
Hladik (Puszcza Niepołomice) wybił piłkę poza bramkę po dośrodkowaniu Czubaka (ARKA Gdynia)
79'
Arka przygotowuje podwójną zmianę
80'
niecelnie główkował Marcjanik (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z narożnika boiska Deji (ARKA Gdynia)
80'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Danch.
80'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czubak, w jego miejsce wchodzi Żebrowski.
80'
"Karol Czubak" - skandowanie kibiców
82'
Żebrowski (ARKA Gdynia) od razu przebił się do pojedynku sam na sam z bramkarzem, ale Kobylak (Puszcza Niepołomice) odbił nogą piłkę po jego strzale
83'
zdecydowana interwencja Marcjanika (ARKA Gdynia). Wybił piłkę w trybuny spod nóg Thiakane (Puszcza Niepołomice)
84'
do wejścia szykuje się Siemaszko
84'
rykoszet po strzale Włodarczyka (Puszcza Niepołomice). Rzut rożny dla Puszczy
85'
Aftyka (Puszcza Niepołomice) dośrodkował w boczną siatkę bramki Kajzera (ARKA Gdynia)
85'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hiszpański, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
85'
Żółtą kartką został ukarany Dytiatjew (Puszcza Niepołomice), który pociągnął za koszulkę uciekającego mu Rosołka
86'
przygotowuje się do wejścia Aleman
88'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Adamczyk, w jego miejsce wchodzi Aleman.
89'
Thiakane (Puszcza Niepołomice) mógł zdobyć kontaktową bramkę po dośrodkowaniu Aftyki (Puszcza Niepołomice), ale z 5. metra nie skierował piłki głową do siatki
90'
Thiakane (Puszcza Niepołomice) tym razem z dystansu kopnął piłkę wysoko nad bramką
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
atakuje Puszcza
90+1
zablokowany strzał Włodarczyka (Puszcza Niepołomice)
90+1
Kajzer (ARKA Gdynia) poza bramkę odbił piłkę po strzale Dytiatjewa (Puszcza Niepołomice)
90+2
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pięczka (Puszcza Niepołomice)
90+3
Żebrowski (ARKA Gdynia) faulował przy próbie kontry
90+5
Kajzer (ARKA Gdynia) ratuje Arkę przed stratą bramki. Strzelał głową Hladik, a dośrodkowywał Cichoń
90+5
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - PUSZCZA NIEPOŁOMICE 2:0
Kibice dziękują piłkarzom za wygraną, ale jest też przyśpiewka z początku spotkania
W drugiej połowie Arce zadanie ułatwił Wojcinowicz (Puszcza Niepołomice). Były piłkarz żółto-niebieskich, obecnie grający w Puszczy "wyleciał" z boiska w 62. minucie. Grając 11 na 10 gospodarze poprawili wynik na 2:0. Podobnie jak przed przerwą, także w drugiej połowie na listę strzelców wpisał się Karol Czubak (ARKA Gdynia) .
Puszcza, choć do końca próbowała (11 strzałów, 3 celne) gola nie strzeliła. Tym samym Arka skończyła trzeci mecz w tym sezonie z czystym kontem po stronie strat.

18 GKS Katowice 10 1 4 5 13:23 7
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.
Tabela wprowadzona: 2021-09-27