Arka Gdynia - Skra Częstochowa 3:2. Wielkie emocje z happy endem

Jacek Główczyński
3 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Arka Gdynia - Skra Częstochowa 3:2. Radość po zwycięstwie

Arka Gdynia wygrała ze Skrą Częstochowa 3:2 (2:1) i awansowała w tabeli Fortuna 1. Liga na 3. miejsce. Ci co przyszli w niedzielne popołudnie na stadion przy ul. Olimpijskiej przeżyli wielkie emocje, które zakończyły się happy endem dla żółto-niebieskich. Choć goście nie odpuszczali ani przez moment, to o sukcesie miejscowych przesądziły większe indywidualności. Hubert Adamczyk strzelił dwa gole, w tym tego decydującego w 89. minucie z rzutu karnego, a Kacper Krzepisz na początku drugiej połowy z jedenastki nie dał się pokonać.

Czubak

Rezerwowi: 34 Molenda, 3 Memić, 8 Marcus, 9 Siemaszko, 14 Kuzimski, 17 Hiszpański, 21 Skóra, 36 Bednarski, 77 Żebrowski

9 Mas

Rezerwowi: 32 Hajda, 3 Posmyk, 6 Malec, 10 Pyrdoł, 13 Magdziarz, 22 Ropski, 25 Sajdak, 27 Holik, 30 Burman
  • 62' 7 Deja Zmiany 36 Bednarski
  • 73' 20 Bunoza Zmiany 3 Memić
  • 85' 37 Stępień Zmiany 14 Kuzimski
  • 62' 15 Lukoszek Zmiany 30 Burman
  • 62' 26 Olejnik Zmiany 25 Sajdak
  • 69' 9 Mas Zmiany 22 Ropski
  • 69' 11 Kwietniewski Zmiany 10 Pyrdoł
  • 12' Adamczyk
  • 29' Czubak
  • 89' Adamczyk karny
  • 40' Mesjasz
  • 84' Napora
  • 20' Aleman
  • 22' Deja
  • 61' Tarasiewicz trener
  • 65' Bednarski
  • 90+1 Adamczyk
  • 70' Baranowicz
  • 88' Paluszek

Radość po golu na 3:2 dla Arki Gdynia w meczu ze Skrą Częstochowa

Rzadko się zdarza, że w ciągu jednego sezonu na tym samym stadionie drużyny rozgrywają dwa spotkania. A tak będzie pomiędzy Arką a Skrą. We wrześniu ubiegłego roku drużyna z Częstochowy była w Gdyni... gospodarzem, a teraz przyjeżdża w gości

20.09.2021 Arka Gdynia - Skra Częstochowa 1:2. Przeczytaj relację, zobacz foto, video, oceny dla zawodników i trenera

jednak nie tylko z tego powodu trener Tarasiewicz zapewnia, że to będzie inny mecz od tego przegranego przez Arkę 1:2

Przeczytaj co mówił jeszcze Ryszard Tarasiewicz przed meczem Arka Gdynia - Skra Częstochowa

dobrej myśli jest także Kobacki, czyli jedyny piłkarz Arki, który w marcu grał w międzypaństwowych meczach

Olaf Kobacki wrócił niezadowolony z gry w kadrze Polski. W Arce Gdynia będzie miał powody do radości?

w trakcie przerwy w rozgrywkach Arka zatrudniła dwóch nowych piłkarzy

Dlaczego Arka Gdynia zatrudniła już piątego bramkarza?

ale ani bramkarz, ani Senegalczyk z... Ukrainy nie zmieścili się w meczowej "20"

Poznaj piłkarskie cv nowego obrońcy Arki

w porównaniu z "11", która zagrała przeciwko GKS, w składzie Arki dwie zmiany. Do gry wracają wspomniani: Bunoza i Kobacki

Arka Gdynia - GKS Katowice 2:2. Przeczytaj relację, zobacz foto i wideo, wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

w defensywie szkoleniowiec ma duży wybór, gdyż kontuzje wyleczyli: Bunoza i Dobrotka

Znów jest duży wybór na środku obrony Arki Gdynia. Co na to Haris Memić?

liczymy, że Arka wróci do bezkompromisowości, czyli gry bez remisów

Arka Gdynia stała się bezkompromisowa. Sprawdź, czego wymaga Ryszard Tarasiewicz?

dzisiejsze zwycięstwo wyniesie Arkę już na 3. miejsce w tabeli, gdyż wyprzedzające je przed tą kolejną Korona i Chrobry zremisowały swoje spotkania
Skra w ostatniej kolejce przegrała z Zagłębiem 1:2. W porównaniu z tym meczem dwie zmiany w składzie. Do gry wchodzą: Napora (Skra Częstochowa) i Kwietniewski (Skra Częstochowa)
drużyny wychodzą na prezentację. Arka żółt0-niebieskie koszulki, niebieskie spodenki. Skra czerwone stroje
rozbrzmiewa Rota Arki.
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
1'
"Tylko zwycięstwo" - skandują kibice miejscowi
1'
zresztą tylko oni obecni, bo sektor gości pusty
2'
"Mari, pamiętamy" - skandowanie z trybun
2'
spiker apeluje o kulturalny doping
3'
na razie głównie Arka przy piłce, ale dość wolne rozgrywanie
7'
Mesjasz (Skra Częstochowa) wybił piłkę nad własną bramką po dośrodkowaniu Adamczyka (ARKA Gdynia)
8'
po dośrodkowaniu Deji (ARKA Gdynia) z narożnika boiska zawahanie w polu bramkowym Skry. Ostatecznie piłkę przejął bramkarz
10'
kontra Skry i mimo że Marcjanik (ARKA Gdynia), który blokował Kwietniewskiego (Skra Częstochowa), protestuje to sędzia przyznaje rzut rożny gościom
11'
Paluszek (Skra Częstochowa) strzela głową gola po dośrodkowaniu z narożnika boiska Noconia. Sędzia uznał, że wcześniej faulował Krzepisza (ARKA Gdynia)
11'
jeszcze konsultacja z VAR
12'
czekamy już minutę
12'
jest decyzja, gola nie ma, Krzepisz (ARKA Gdynia) rozpoczyna od rzutu wolnego
12'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Adamczyk. Błyskawiczna akcja Arki. Aleman podał do Adamczyka, Hubert przełożył sobie efektowną sztuczką techniczną piłkę z nogi na nogę i strzelił po tzw. długim rogu
14'
rzut rożny dla gości
14'
Czubak wybił piłkę po dośrodkowaniu Noconia (Skra Częstochowa) z narożnika boiska
15'
szybka kontra Arki, Stępień (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
15'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z narożnika boiska Deji (ARKA Gdynia)
15'
i już jesteśmy pod drugą bramką. Marcjanik (ARKA Gdynia) zablokował strzał Noconia (Skra Częstochowa)
18'
po straconej bramce Skra wychodzi do pressingu już na połowie Arki. Jeśli gdynianie to wykorzystają, mogą mieć kolejne okazje bramkowe
19'
zablokowany strzał Deji (ARKA Gdynia), a po chwili także Czubaka
20'
Żółtą kartką został ukarany Aleman (ARKA Gdynia) za próbę wymuszenia karnego. Ekwadorczyk przewrócił się w starciu z Paluszkiem
21'
sędzia upomina po faulu Kobackiego (ARKA Gdynia), ale teraz bez kartki
22'
Żółtą kartką został ukarany Deja (ARKA Gdynia) po faulu na Noconiu
22'
dla Deji (ARKA Gdynia) to czwarta żółta kartka w tym sezonie ligowym. Nie zagra w następnym meczu w Tychach
23'
z dystansu Nocoń (Skra Częstochowa) uderzył nad poprzeczką bramki Arki
23'
faule Arka 4, Skra 3
24'
szybka kontra gości zakończona niecelnym strzałem Baranowicza (Skra Częstochowa)
25'
zablokowany strzał sprzed "16" Adamczyka (ARKA Gdynia)
27'
posiadanie piłki z przewagą Arki 57:43
28'
Krzepisz (ARKA Gdynia) uprzedził Kwietniewskiego (Skra Częstochowa) i złapał piłkę
29'
[2:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Napastnik Arki głową pakuje piłkę do siatki z pola bramkowego po idealnym dośrodkowaniu Adamczyka
30'
"Jeszcze jeden" - skandowanie z trybun
31'
kontra 3 na 3 Skry została przerwana przez Marcjanika (ARKA Gdynia), który zabrał piłkę Lukoszkowi
34'
rykoszet po strzale Baranowicza (Skra Częstochowa) zmylił Lukoszka, ale bramkarz wyciągnął się jak długi i jeszcze zdążył wypchnąć piłkę poza bramkę
35'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu Noconia (Skra Częstochowa) z narożnika boiska
39'
rykoszet po strzale Napory (Skra Częstochowa). Kolejny korner dla gości
40'
[2:1] Skra Częstochowa STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mesjasz. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska Noconia gola strzelił obrońca gości. Uderzenie było na tyle mocne, że piłka przełamała ręce interweniującemu Krzepiszowi i wpadła do siatki
41'
Adamczyk (ARKA Gdynia) poszukał technicznego uderzenia. Piłka nieznacznie minęła okienko bramki Skry
42'
Mamy już oficjalną frekwencję. 3905 kibiców
42'
niezdecydowanie w obronie Arki. Ostatecznie piłkę łapie Krzepisz (ARKA Gdynia)
44'
prostopadłe podanie w kierunku Masa. Szybszy przy piłce Krzepisz (ARKA Gdynia)
45'
Winiarczyk (Skra Częstochowa) ląduje na narożnej chorągiewce. Sędzia uznał, że był faulowany
45'
60 sekund doliczonych do pierwszej połowy
45+1
zbyt wysokie dośrodkowanie z rzutu wolnego Noconia (Skra Częstochowa) i Mesjasz (Skra Częstochowa) tym razem nie doskoczył do piłki
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - SKRA CZĘSTOCHOWA 2:1
45'
Skra nie muruje bramki, a zatem w Gdyni skoro się dzieje na boisku, a obie drużyny mają okazje do wyprowadzania szybkich akcji. Nie ma wożenia się z piłką w ataku pozycyjnym. Dużo miejsca jest w środku boiska.
Natomiast z obu stron jest sporo niedokładności, dlatego wiele ciekawie wyglądających akcji nie kończyło się strzałami.
Arka, dzięki skuteczności, gdyż z 3 celnych strzałów zdobyła dwa gole, ułożyła sobie dobrze mecz. Skra jednak nie zrezygnowała i jest szczególnie groźna po stałych fragmentach gry. Po rzutach rożnych zdobyła dwa gole, ale pierwszy nie został uznany, gdyż Krzepisz (ARKA Gdynia) był faulowany.
Jeśli obraz gry się nie zmieni, a piłkarze poprawią dokładność zagrań pod bramką przeciwnika, to możemy być świadkami kolejnych goli.
46'
drugą połowę rozpoczęła Skra
46'
obie drużyny bez zmian w składach
46'
Tylko zwycięstwo - przypominają kibice
47'
sędzia dyktuje rzut karny dla Skry, uznając, że Kobacki (ARKA Gdynia) zagrał ręką, próbując zablokować piłkę zagrywaną przez Kwietniewskiego (Skra Częstochowa). A wszystko zaczęło się od dośrodkowania Noconia (Skra Częstochowa) z rzutu wolnego
48'
jeszcze piłkarze dyskutują z arbitrem, a ten czeka jeszcze na podpowiedzi z VAR
48'
decyzja podtrzymana
48'
"Kacper Krzepisz (ARKA Gdynia) " - skandowanie z trybun
49'
Krzepisz (ARKA Gdynia) obronił rzut karny! Nogami odbił piłkę po strzale Kwietniewskiego
53'
"Arka gol" - śpiewy z trybun
54'
Skra częściej przy piłce po przerwie
55'
Adamczyk (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
56'
po dośrodkowaniu Deji (ARKA Gdynia) z narożnika boiska sędzia odgwizdał faul Bunozy (ARKA Gdynia)
57'
Bunoza (ARKA Gdynia) wyręczył Krzepisza (ARKA Gdynia). Wybił piłkę po strzale Noconia (Skra Częstochowa)
57'
i szybka kontra Arki, ale Adamczyk (ARKA Gdynia) zablokowany w polu karnym rywali
60'
starcie Milewskiego (ARKA Gdynia) i Lukoszka przy narożniku pola karnego gości. Sędzia uznał, że to gdynianin faulował, choć z trybun wyglądało, że było odwrotnie
60'
Milewski (ARKA Gdynia) potrzebuje pomocy medycznej
60'
gwizdy z trybun pod adresem sędziego
61'
Żółtą kartką został ukarany Tarasiewicz (ARKA Gdynia), choć trener jest mocno zdziwiony tą decyzją arbitra
61'
Skra szykuje podwójną zmianę
62'
Skra Częstochowa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lukoszek, w jego miejsce wchodzi Burman.
62'
Skra Częstochowa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Olejnik, w jego miejsce wchodzi Sajdak.
62'
ARKA Gdynia przeprowadza też zmianę. Boisko opuszcza Deja, w jego miejsce wchodzi Bednarski.
65'
posiadanie piłki 51:49 na korzyść Arki
65'
Żółtą kartką został ukarany Bednarski (ARKA Gdynia).
65'
niecenzuralnie z trybun pod adresem arbitra i PZPN
67'
Skra ambitnie cały czas dąży po wyrównania, Arka nie potrafi opanować sytuacji i uporządkować gry pod własne dyktando
68'
goście przygotowują kolejną podwójną zmianę
69'
Skra Częstochowa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mas, w jego miejsce wchodzi Ropski.
69'
Skra Częstochowa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kwietniewski, w jego miejsce wchodzi Pyrdoł.
70'
Żółtą kartką został ukarany Baranowicz (Skra Częstochowa) po faulu na Milewskim
71'
Aleman (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego wyrzucił piłkę poza bramkę
72'
Bunoza (ARKA Gdynia) potrzebuje pomocy medycznej
72'
będzie potrzebna zmiana
73'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bunoza, w jego miejsce wchodzi Memić.
73'
"Gramy do końca" - skandują kibice
73'
kontra Arki 2 na 2. Czubak mógł podawać do Milewskiego (ARKA Gdynia), ale zdecydował się na strzał i nie trafił w bramkę
74'
dwóch kolejnych piłkarzy Arki przywoływanych z rogrzewki
76'
Arka cofnięta na własną połowę, czeka na kontry
76'
rykoszet po strzale Pyrdoła (Skra Częstochowa). Piłka nad poprzeczką
77'
78'
Aleman (ARKA Gdynia) wślizgiem we własnym polu karnym zablokował dośrodkowanie Sajdaka (Skra Częstochowa)
80'
strzał Kobackiego (ARKA Gdynia) z dystansu został zablokowany
81'
Kobacki (ARKA Gdynia) tym razem z narożnika pola karnego kopnął piłkę wysoko nad poprzeczką
82'
dwie piłki były na boisku, ale sędzia pozwolił grać
83'
kontra Arki 3 na 3, ale Aleman (ARKA Gdynia) niedokładnym podaniem wyrzucił Czubaka ze światła bramki i strzał był niemożliwy
83'
Kos (Skra Częstochowa) złapał piłkę po zagraniu Adamczyka (ARKA Gdynia)
84'
[2:2] Skra Częstochowa STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Napora. Zaspała defensywa Arki. Nocoń wrzucił piłkę w pole karne, było zgranie głową, a zamykający akcję Nocoń wepchnął piłkę z bliska do siatki
84'
trener Tarasiewicz odsyła na ławkę Hiszpańskiego (ARKA Gdynia), który był przygotowany do zmiany, a wzywa Kuzimskiego (ARKA Gdynia)
85'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stępień, w jego miejsce wchodzi Kuzimski.
87'
groźnie w polu karnym Arki, ale gdy udało się wybić piłkę to gdynianie poszli z kontrą. Strzał Kobackiego (ARKA Gdynia) z trudem obronił Kos
87'
jeszcze rzut rożny dla Arki
87'
sędzia dyktuje rzut karny dla Arki. Bramkarz miał kłopoty ze złapaniem piłki i przewrócił gdyńskiego piłkarza
88'
zapewne jeszcze będzie weryfikacja VAR, bo bramkarz twierdzi, że był faulowany
88'
Żółtą kartką został ukarany Paluszek (Skra Częstochowa).
89'
decyzja podtrzymana, rzut karny dla Arki
89'
[3:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Adamczyk z rzutu karnego. Hubert zmylił bramkarza, który rzucił się w lewy róg
90'
radość na trybunach
90'
7 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
Żółtą kartką został ukarany Adamczyk (ARKA Gdynia).
90+2
po rzucie wolnym, korner dla gości
90+3
Aleman (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu Noconia (Skra Częstochowa) z narożnika boiska
90+3
Krzepisz (ARKA Gdynia) przejął piłkę po kolejnej wrzutce w pole karne rywali
90+4
Adamczyk (ARKA Gdynia) wyłożył piłkę do Czubaka, ale jego strzał obronił bramkarz
90+5
Krzepisz (ARKA Gdynia) poza bramkę odbił piłkę po strzale Pyrdoła (Skra Częstochowa)
90+5
niecelnie główkował Paluszek (Skra Częstochowa) po dośrodkowaniu z narożnika boiska Noconia (Skra Częstochowa)
90+7
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - SKRA CZĘSTOCHOWA 3:2
gdy piłkarze podchodzą do kibiców najpierw jest skandowania imienia i nazwiska gdyńskiego bramkarza, a potem "dziękujemy"
W drugiej połowie były wielkie emocje, ale w dużej mierze dlatego, że Arka na to pozwoliła. Nie potrafiła przejąć kontroli nad środkiem pola, czy dłużej utrzymać się przy piłce. Czekała na rywali na własnej połowie. A ci napędzali się z każdą akcją coraz bardziej. Nie wiadomo, jak to by się wszystko skończyło, gdyby Krzepisz (ARKA Gdynia) nie obronił karnego. Natomiast w końcówce to do gospodarzy uśmiechnęło się szczęście, gdy błąd popełnił Kos (Skra Częstochowa). Po jego faulu pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Adamczyk (ARKA Gdynia).
Dla Arki to zwycięstwo ma wagę awansu na 3. miejsca w tabeli. Skra z pewnością opuszczać będzie Gdynię z wielkim niedosytem.

18 GKS Jastrzębie 25 3 9 13 20:39 18
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.
Na koniec sezonu przy równej liczbie punktów decyduje bilans bezpośrednich meczów. W trakcie rozgrywek ten przepis jest uwzględniany, jeśli drużyny rozegrały ze sobą oba spotkania. Jeśli jeszcze nie rozegrały, decyduje bilans bramek z całych rozgrywek.
Tabela wprowadzona: 2022-04-03