Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 3:2. Wielkie emocje z happy endem w meczu przyjaźni

Jacek Główczyński
23 czerwca 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 3:2. Radość po meczu piłkarzy z kibicami

Arka Gdynia pokonała u siebie Zagłębie Lubin 3:2 (2:1) w 32. kolejce ekstraklasy i przesunęła się na 14. miejsce w tabeli. W meczu przyjaźni kibiców na boisku było niesamowicie wiele emocji. Gospodarze stracili 2-bramkowe prowadzenie, a przy wyniku 2:2 obie strony miały szanse na gola. Ostatecznie dzięki Maciejowi Jankowskiemu o happy endzie mogą mówić żółto-niebiescy. Goście kończyli grę w "10" po czerwonej kartce Alana Czerwińskiego, który w pierwszej połowie sprokurował jeszcze rzut karny.

Białek
  • 83' 91 Serrarens Zmiany 8 Marcus
  • 88' 35 Młyński Zmiany 18 Antonik
  • 85' 7 Żivec Zmiany 17 Szysz
  • 86' 39 Bohar Zmiany 13 Pakulski
  • 89' 18 Starzyński Zmiany 9 Sirk
  • 23' Nalepa karny
  • 42' Jankowski
  • 69' Jankowski
  • 45+2 Białek
  • 66' Drażnić
  • 33' Serrarens
  • 70' Zbozień
  • 90+1 Marciniak
  • 90+4 Zawada
  • 22' Czerwiński
  • 58' Poręba
  • 77' Czerwiński
  • 90+2 Drażić
  • 90+4 Sevela trener

Maciej Jankowski przyjmuje gratulacje od kolegów. Strzelił 2 gole Zagłębiu Lubin, w tym tego na 3:2. Maciej Jankowski przyjmuje gratulacje od kolegów. Strzelił 2 gole Zagłębiu Lubin, w tym tego na 3:2.

Kibice wrócili na trybuny. Mecz Arka Gdynia - Zagłębie Lubin

punkt z Płocka, choć nieco zmniejszył stratę do bezpiecznej pozycji w tabeli, w gdyńskich szeregach nie wywołał radości

Bez satysfakcji, z dużym niedosytem. Arka Gdynia po remisie z Wisłą Płock

przeciwko Zagłębiu Arka będzie miała wsparcie kibiców, choć goście też nie powinni narzekać na brak dopingu, gdyż to mecz przyjaźni

Kto na żywo obejrzy mecz Arka Gdynia - Zagłębie Lubin? - zasady wstępu na stadion

Liczymy, że mocno pomogą nam kibice. Ich wsparcie jest nam bardzo potrzebne w każdej minucie, a zwłaszcza w trudniejszych momentach mecz. Chciałbym, aby każda osoba z trybun nam pomogła, a my abyśmy za to wszystko mogli się odwdzięczyć i zdobyć 3 punkty - zapowiada Ireneusz Mamrot.

Ireneusz Mamrot przed meczem Arka Gdynia - Zagłębie Lubin - wypowiedzi

w Arce sporo absencji. Nie zagrają kontuzjowani: Steinbors, Vejinović, Bergqvist, Deja, a Wawszczyk "wisi" za kartki.
Trener Mamrot miał nadzieję, że zagrają Młyński (ARKA Gdynia) i Danch (ARKA Gdynia), którzy przedwcześnie zeszli z boiska w Płocku. I nie zawiódł się. Obaj są w "11"
tym samym w wyjściowym składzie z Płocka tylko jedna zmiana. Zawada zastępuje Skhirtladze
39 Chmielnicki
wśród 9 rezerwowych, 5 to młodzieżowcy, a 4 jeszcze nie debiutowało w ekstraklasie.
Trener Sevela w "11", która w poprzedniej kolejce pokonała ŁKS 1:0, dokonał 3 zmian. Do gry weszli: Starzyński, Jończy i Tosik
74 Kruk
spiker Tomasz Rybiński, a zarazem rzecznik prasowy klubu, rozpoczynając tego dnia pracę przy mikrofonie, zaczął od powitania kibiców
kibice wchodzący na stadion, byli obligowani, aby posiadacz maseczkę. Jednak na trybunach mało kto ich używa, gdyż obowiązek ich noszenia jest tylko przy przemieszczaniu się po stadionie
piłkarze wychodzą na boisko przy dźwiękach "Roty Arki"
brawa z trybun. Kibice mogli zająć miejsca na trybunie "Górka", "Tory" oraz "GOSiR"
już na początku kibice przypominają o przyjaźni Arki i Zagłębia
w wyniku losowania kapitanów Marciniaka (ARKA Gdynia) i Starzyńskiego (Zagłębie Lubin) doszło do zmiany stron boisk. Arka będzie atakować na tę bramką, za którą jest sektor "Górka"
"Arka gol" - z trybun
1'
od środka mecz rozpoczął Młyński (ARKA Gdynia)
1'
dośrodkowanie Zbozienia (ARKA Gdynia), ale w polu karnym z piłką minęli się Zawada i Młyński (ARKA Gdynia)
2'
kontra Zagłębia przynosi gościom rzut rożny
2'
i kolejny rzut rożny
3'
defensywa Arki oddala gra od swojej bramki
4'
"Arka gol" z trybun
5'
"Wielkie Zagłębie" - z trybun
5'
kolejny rzut rożny dla Zagłębia
6'
po dośrodkowaniu Starzyńskiego z narożnika boiska strzelał Zivec, ale jego uderzenie zablokował Zawada
8'
Jankowski (ARKA Gdynia) na spalonym po długim podaniu Zbozienia (ARKA Gdynia)
9'
celne, ale bardzo słabe uderzenie sprzed pola karnego Starzyńskiego
10'
na razie najbardziej wysuniętym napastnikiem Zawada (ARKA Gdynia). Za nim operuje Serrarens (ARKA Gdynia). Holendra jeszcze nie widzieliśmy w takiej roli
11'
Zagłębie przejmuje inicjatywę. Arka najwyraźniej próbować będzie atakować z kontry
12'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
13'
rzut rożny dla Arki
13'
bez zagrożenia dla Zagłębia pod dośrodkowaniu z narożnika boiska Nalepy (ARKA Gdynia)
15'
niecelne uderzenie Bohara (Zagłębie Lubin)
15'
przez chwilę wydawało się, że Czerwińskiemu (Zagłębie Lubin) pomyliły się bramki, bo bieg z piłką w kierunku własnej, a przed nim był Zawada (ARKA Gdynia), który liczył, że przetnie podanie obrońcy do bramkarza
17'
Marić (ARKA Gdynia) zablokował strzał Białka. Korner dla gości
17'
główkował Tosik (Zagłębie Lubin) po dośrodkowaniu Starzyńskiego (Zagłębie Lubin) z rzutu rożnego. Lekko uderzona piłka nie sprawiła kłopotów Staniszewskiemu (ARKA Gdynia)
17'
równolegle trwa inny mecz grupy spadkowej. I jest tam korzystny wynik dla Arki, gdy Korona przegrywa u siebie z Rakowem 0:1
20'
Serrarens (ARKA Gdynia) tylko lekko uderzył piłkę po dośrodkowaniu Jankowskiego (ARKA Gdynia) i przejął ją bramkarz. Holender sygnalizował jeszcze zagranie ręką Czerwińskiego, ale sędzia nie przerwał gry
21'
sędzia przerywa grę i udaje się, by na monitorze przeanalizować akcję, w której Serrarens (ARKA Gdynia) upominał się o karnego
rzut karny
22'
sędzia wraca na murawę i dyktuje rzut karny dla Arki!
22'
piłkę wziął Nalepa (ARKA Gdynia), bo nie ma etatowego wykonawcy karnych, kontuzjowanego Vejinovicia
22'
Żółtą kartką został ukarany Czerwiński (Zagłębie Lubin), który zagrywał ręką
23'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nalepa z rzutu karnego. Pewny strzał. Pomocnik wyczekał aż bramkarz się położy w lewą stronę i strzelił spokojnie w drugi róg bramki
23'
radość na trybunach
24'
kolejny atak Arki, ale Serrarens (ARKA Gdynia) nie zdołał dograć do lepiej ustawionych kolegów w "16"
26'
niecelny strzał Białka
30'
Jankowski (ARKA Gdynia) sygnalizuje, że był faulowany przed polem karnym. Sędzia uznał, że nic nie było
31'
Długi wrzut z autu Zbozienia (ARKA Gdynia), Marciniak (ARKA Gdynia) zgrał piłkę głową, ale nie było nikogo na strzał
32'
Zbozień (ARKA Gdynia) tym razem pod własną bramką wybił piłkę na rzut rożny
33'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Starzyńskiego (Zagłębie Lubin)
33'
Żółtą kartką został ukarany Serrarens (ARKA Gdynia) po faulu na Porębie i rzut wolny da gości około 25 metrów od bramki
35'
po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Starzyńskiego (Zagłębie Lubin) niecelnie główkował Jończy (Zagłębie Lubin)
35'
fatalne pudło Starzyńskiego (Zagłębie Lubin). Z kilku metrów pomocnik przestrzelił głową, choć miał przed sobą tylko bramkarza. Dośrodkowywał Czerwiński (Zagłębie Lubin)
37'
doping dla Zagłębia z trybun. Przypomnijmy, że klubu są ze sobą zaprzyjaźnione
39'
obraz gry przez większą część połowy taki sam. Optyczna przewaga Zagłębia, Arka czeka na możliwość szybkiego ataku
40'
w polu karnym Arki leży Białek, ale gra jest kontynuowana
41'
dopiero po zakończeniu akcji Zagłębia sędzia zainteresował się, co z napastnikiem gości
42'
[2:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jankowski. Serrarens zagrał w pole bramkowe, a zamykający akcje Jankowski, skierował piłkę do pustej już bramki
43'
jeszcze piłkarze Zagłębia rozmawiają z arbitrem, a ten zapewne poczeka aż VAR sprawdzi, czy nie było spalonego
44'
piłka ustawiona na środku boiska, ale nadal czekamy na sygnał z VAR
44'
"Gramy" - pokrzykiwania z trybun
44'
sędzia zezwolił na kontynuowanie gry, Arka prowadzi 2:0
45'
"Wielkie Zagłębie" - skandowanie z trybun
45'
4 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
"Jeszcze jeden" - skandują kibice
45+2
[2:1] Zagłębie Lubin STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Białek. Starzyński bez problemu dryblował w polu karnym Arki, a gdy dograł do napastnika ten uderzył z 4. metra "pod długim" rogu
45+3
"Arka Gdynia" - skandowanie z trybun
45+3
niedokładne zagrania piłkarzy Arki groziły kontrą gości, ale ostatecznie udało się wybić piłkę
45+4
Hładun (Zagłębie Lubin) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Nalepy (ARKA Gdynia). Kopczyński (ARKA Gdynia) uderzył po ziemi z około 30 metrów i piłka nieznacznie minęła słupek
45+4
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - ZAGŁĘBIE LUBIN 2:1
w Kielcach Korona przegrywa z Rakowem 0:1 do przerwy. Tym samym obecnie Arka przesuwa się na 14. miejsce w tabeli, ale przypomnijmy, że w tym roku to nic nie dają, gdyż spadają aż trzy drużyny. By utrzymać ekstraklasę, trzeba zająć co najmniej 13. miejsce
Optyczna przewaga Zagłębia, ale to Arka prowadzi do przerwy, a to liczy się najbardziej. Gdynianie mają to, czego przez większą część meczu brakowało gościom, czyli skuteczność. Zagłębie strzelało aż 8 razy, ale podobnie jak Arka ma 2 celne uderzenia na bramkę. Ponadto goście byli 6 rzutów rożnych przy tylko jednym miejscowych.
W przypadku gospodarzy każde celne kopnięcie w bramkę to gol. Wynik meczów pomógł otworzyć im VAR, gdyż z boiska sędzia nie dostrzegł, że trzeba podyktować rzut karny.
Arka, gdy trzeba, potrafi "podostrzyć" grę. Jej piłkarze do przerwy 10-krotnie przekraczali przepisy.
brawa z trybun dla wracających z szatni na boisko piłkarzy
46'
drugą połowę rozpoczęło Zagłębie. Obie drużyny bez zmian w składach
46'
nieźle wyglądająca akcja Młyńskiego (ARKA Gdynia) zatrzymała się na Jończym (Zagłębie Lubin)
47'
sztab medyczny Zagłębia na boisku. Pomocy wymaga Tosik
47'
po wrzucie z autu w pole karne Zbozienia (ARKA Gdynia) strzelał Serrarens (ARKA Gdynia), ale nie trafił w bramkę
48'
Tosik (Zagłębie Lubin) wraca na boisko
49'
sztab medyczny Arki gotów nieść pomoc Zawadzie (ARKA Gdynia), ale Oskar podnosi się o własnych siłach
49'
50'
i kolejny rzut rożny, tym razem z drugiej strony boiska. Nalepa (ARKA Gdynia) przemieszcza się z lewej na prawą stronę boiska
51'
zamieszanie w "16" Zagłębia po dośrodkowaniu z narożnika boiska Nalepy (ARKA Gdynia). Najpierw nie zdołał strzelić Marciniak (ARKA Gdynia), a uderzenie Serrarensa (ARKA Gdynia) zostało obronionych i jest kolejny korner
52'
znów Zagłębie miało nieco problemów z wybiciem piłki po dośrodkowaniu z kornera Nalepy (ARKA Gdynia), ale wyszło z opresji
53'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - skandowanie z trybun
53'
od kilku minut Arka przeważa
54'
kolejny atak kończy się jednak faulem Serrarensa (ARKA Gdynia) na Jończym (Zagłębie Lubin)
55'
Zbozień (ARKA Gdynia) zagrał głową do Zawady (ARKA Gdynia), który próbował wyłożyć piłkę na strzał Młyńskiemu (ARKA Gdynia), ale zorientowali się w tym obrońcy gości
56'
po akcji Marciniaka (ARKA Gdynia) celnie główkuje Zawada (ARKA Gdynia), ale z 16. metra trudno mu było o precyzyjny i mocny strzał
56'
Oficjalna frekwencja 1492 kibiców
56'
rzut rożny dla Zagłębia
57'
58'
Żółtą kartką został ukarany Poręba (Zagłębie Lubin) po faulu na Serrarensie
59'
Przed własnym polem karnym przewrócił się Jończy. Sędzia pozwolił na kontynuowanie gry. Zawada uderzył z około 20 metrów, a Hładun nie zdołał wybić piłki skierowanej w prawy róg jego bramki. Sędzia uznaje gola!
59'
Jończy (Zagłębie Lubin) potrzebuje pomocy masażystów
60'
piłkarze Arki zbiegli do ławki rezerwowych. Uzupełniają płyny, ale też niektórzy z nich słuchają podpowiedzi trenerów
60'
Sędzia udał się do monitora VAR, aby obejrzeć jeszcze raz tę sytuację
61'
Jończy (Zagłębie Lubin) już zdolny do kontynuowania gry
62'
sędzia wrócił na boisko i wszystkim wydawało się, że wskazał na środek boiska, kibice zaczęli się cieszyć
62'
tymczasem gol Zawady (ARKA Gdynia) nie został uznany. Rzut wolny dla Zagłębia i wynik 2:1
64'
szczęście przy Arce. Żivec (Zagłębie Lubin) zagrał wzdłuż bramki, a Białkowi niewiele zabrakło, aby trącić piłkę i wpakować ją do siatki
66'
[2:2] Zagłębie Lubin STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Drażnić. Piłka uderzona przez defensywnego pomocnika gości sprzed pola karnego znalazła się w okienku bramki Arki
67'
"Walczyć Arka, walczyć" - z trybun
68'
Zagłębie wyszło kontrą 4 na 3. Bohar (Zagłębie Lubin) strzelił w słupek, a dobijający Żivec (Zagłębie Lubin) nie trafił do bramki
69'
[3:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jankowski. Młyński wyłożył piłkę, a Maciek umieścił ją w górnym rogu bramki gości, uderzając z pierwszej piłki z 6. metra
70'
Żółtą kartką został ukarany Zbozień (ARKA Gdynia).
72'
72'
w Kielcach wynik bez zmian. Korona przegrywa z Rakowem 0:1
74'
dobre podanie Żivca w pole karne, ale Draziciowi piłka uciekła poza boisko
74'
w Gdyni już 5 goli, ale na tym może się nie skończyć, gdyż obie drużyny ofensywnie nastawione
76'
zablokowany strzał Drażicia (Zagłębie Lubin). Rzut rożny dla gości
76'
Marciniak (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Starzyńskiego (Zagłębie Lubin)
żółta i czerwona
77'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Czerwiński (Zagłębie Lubin), który faulował Młyńskiego
78'
nieznacznie niecelny strzał z rzutu wolnego Nalepy (ARKA Gdynia)
78'
wielka szansa Arki na zwycięstwo. Prowadzi 3:2 i gra 11 na 10
79'
dobry powrót Młyńskiego (ARKA Gdynia). Poza boisko wybił piłkę spod nóg Drażicia (Zagłębie Lubin)
80'
piłkarze Zagłębia dopominają się rzut karnego, gdyż uważają, że było zagranie ręką, przy blokowaniu strzału głową Kopacza (Zagłębie Lubin). Z narożnika boiska dośrodkował Starzyński (Zagłębie Lubin)
80'
sędzia przerwał grę i czeka na podpowiedź VAR
80'
piłkarze Arki znów przy własnej ławce rezerwowych, uzupełniają płyny
81'
sędzia uznał, że rzut karny gościom się nie należy
81'
co ciekawe jeszcze żaden trener nie zdecydował się na zmianę. Do wejścia przygotowuje się Marcus
83'
teraz do pierwszej roszady przygotowuje się Arka
83'
ARKA Gdynia przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Serrarens, w jego miejsce wchodzi Marcus.
84'
Marić (ARKA Gdynia) nie pozwolił dojść do strzału Białkowi
85'
Zagłębie Lubin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żivec, w jego miejsce wchodzi Szysz.
85'
Zagłębie wprowadziło napastnika za skrzydowego
85'
w Arce do wejścia przygotowuje się Antonik
86'
86'
Marcus (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu kapitana gości z narożnika boiska
86'
niecelny strzał z dystansu Jonczego
86'
Zagłębie Lubin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bohar, w jego miejsce wchodzi Pakulski.
87'
niecelny strzał Zawady (ARKA Gdynia)
88'
ARKA Gdynia przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Młyński, w jego miejsce wchodzi Antonik.
89'
Zagłębie Lubin przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Starzyński, w jego miejsce wchodzi Sirk.
90'
Antonik (ARKA Gdynia) miał dobrą okazję do kontry, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i zabrał mu ją Kopacz (Zagłębie Lubin)
90'
Białek (Zagłębie Lubin) pada w polu karnym. Piłkarze Zagłębia domagają się karnego
90'
aż 6 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
sędzia zezwala na wznowienie gry, a zatem karnego dla gości nie będzie
90+1
Żółtą kartką został ukarany Marciniak (ARKA Gdynia).
90+2
Żółtą kartką został ukarany Drażić (Zagłębie Lubin).
90+3
90+4
Antonik (ARKA Gdynia) tym razem przeszedł Kopacza (Zagłębie Lubin), ale koledze pomógł Jonczy i wybił piłkę
90+4
Żółtą kartką został ukarany trener Sevela.
90+4
Żółtą kartką został ukarany Zawada (ARKA Gdynia).
90+5
więcej przerw i kartek niż gry w doliczonym czasie
90+6
Danch (ARKA Gdynia) wybija piłkę w aut, a chwilę wcześniej z kontrą nie zabrał się Antonik (ARKA Gdynia)
90+7
po dośrodkowaniu Kopacza (Zagłębie Lubin) Zawada (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza własną bramkę
90+7
rzutu rożnego dla gości już nie będzie
90+7
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - ZAGŁĘBIE LUBIN 3:2
w Kielcach Korona przegrała z Rakowem 0:1, a zatem Arka przesunęła się na 14. miejsce. Obecnie traci 2 punkty do 13. Wisły Kraków, ale ta drużyna zagra o jeszcze w 32. kolejce o godz. 20:30 ze swoją imienniczką z Płocka
kibice dziękują najpierw piłkarzom Arki, a potem Zagłębia. Także zawodnicy gości klaszczą w kierunku trybun. Tak to bywa w meczach przyjaźni
W drugiej połowie nic nie było pewnego. Wynik zmieniał się niemal jak w kalejdoskopie. Przez chwilę na tablicy było 3:1, ale za chwilę już 2:2, bowiem gola Arki anulował VAR, a goście szybko zdobyli bramkę.
Kilka minut później miała miejsce odwrotna sekwencja. Zagłębie zamiast na 3:2 strzeliło tylko w słupek, a następna akcja dała gola Arce.
Goście kończyli w "10" po czerwonej kartce Czerwińskiego (Zagłębie Lubin), ale do końca walczyli o zmianę rezultatu. Arka szukała kontr, a zatem emocji nie brakowało do ostatniej sekundy.

16 ŁKS Łódź 32 5 6 21 27:57 21
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Po 30 kolejkach nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową, a w każdej zagra po 8 drużyn. Wszystkie punkty zostaną zaliczone, a w drugiej fazie w obu grupach każdy zagra z każdym, ale już bez rewanżów.
Z ekstraklasy zdegradowane zostaną 3 ostatnie drużyny. Mistrz Polski zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, a dwie kolejne drużyny w eliminacjach Ligi Europy.
Tabela wprowadzona: 2020-06-25