Asseco Arka Gdynia - Unicaja Malaga 59:66. Pierwsza porażka w Eurocup

Damian Konwent
9 października 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Phil Greene (z lewej) zdobył najwięcej punktów w ekipie Asseco Arki Gdynia. Występ zakończył z 18 "oczkami" na koncie i kontuzją. Amerykanin zwijał się z bólu po starciu z rywalem w ostatnich minutach meczu. Phil Greene (z lewej) zdobył najwięcej punktów w ekipie Asseco Arki Gdynia. Występ zakończył z 18 "oczkami" na koncie i kontuzją. Amerykanin zwijał się z bólu po starciu z rywalem w ostatnich minutach meczu.

Koszykarze Asseco Arki Gdynia przegrali przed własną publicznością z hiszpańską Unicają Malaga z Adamem Waczyńskim w składzie 59:66 (6:12, 24:16, 14:21, 15:17). To pierwsza porażka żółto-niebieskich w Eurocup, choć do szatni w przerwie meczu to oni schodzili przy 2-punktowym prowadzeniu. Zdobywca 18 punktów, Phil Greene upadł na parkiet po starciu z rywalem pod koniec spotkania. Boisko opuścił przy asyście kolegów i niewykluczona będzie operacja kolana.

Greene 18 (4x3), Bostic 8 (1x3, 7 as., 6 zb.), Hrycaniuk 8, Hammonds 6, Wołoszyn 0 oraz Upson 11, Szubarga 4, Emelogu 4, Czerlonko 0, Wyka 0
Widzów: 1700
Thompson 21 (2x3), Waczyński 8 (1x3), Fernandez 7, Adams 2, Herun 2 oraz Diaz 6 (1x3), Ejim 6 (6 zb.), Elegar 4 (7 zb.), Avramović 4, Suarez 4, Guerrero 2

Koszykarze Asseco Arki Gdynia w pierwszym spotkaniu Eurocup zwyciężyli w Niemczech z EWE Basktes Oldenburg.

EWE Baskets Oldenburg - Asseco Arka Gdynia 74:78. Relacja

- Każdy będzie przeciągał linę w swoją stronę - zapewnia Adam Hrycaniuk. - Takie starcia nie zdarzają się często - dodaje Adam Waczyński.

Bestia kontra Gladiator. Cała rozmowa z koszykarzami

Adam Hrycaniuk został wybrany Ligowcem Września na naszym portalu.

Zadaj pytanie Adamowi Hrycaniukowi

Dla Adama Waczyńskiego (Unicaja Malaga) to kolejny powrót do Trójmiasta. Koszykarz Unicaji Malagi przygodę z basketem rozpoczynał w Treflu Sopot.
Następuje prezentacja zespołów. Na początek goście - Unicaja Malaga
Kibice witają gospodarzy - Asseco Arka Gdynia
Ostatnie przymiarki i rozgrzewka koszykarzy. Do początku meczu pozostało kilka minut.
1'
Początek I kwarty. Piłkę z góry zgarnia Hammonds (ASSECO ARKA Gdynia)
1'
2 niecelnie rzuty Bostica (ASSECO ARKA Gdynia). Przy drugim został faulowany i Amerykanin będzie miał dwa rzuty wolne
wolne (trafione oba)
1'
[2:0] Bostic (ASSECO ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
1'
Ależ blok Hrycaniuka (ASSECO ARKA Gdynia)!
1'
Fernandez (Unicaja Malaga) z dystansu niecelnie
2'
Waczyński (Unicaja Malaga) faulowany przez Greene'a (ASSECO ARKA Gdynia)
2'
Adams (Unicaja Malaga) również niecelnie, przy piłce Bostic (ASSECO ARKA Gdynia)
2'
Bostic (ASSECO ARKA Gdynia) próbował z półdystansu, ale nie trafił
za 2 punkty
2'
[4:0] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO ARKA Gdynia).
3'
Herun (Unicaja Malaga) faulowany przez Hrycaniuka (ASSECO ARKA Gdynia). Rzuty wolne
3'
Waczyński (Unicaja Malaga) niecelnie za "3"
3'
W podobnej sytuacji pudłuje Greene (ASSECO ARKA Gdynia)
3'
Bostic (ASSECO ARKA Gdynia) nie trafia z dystansu
4'
Greene (ASSECO ARKA Gdynia) próbował odebrał piłkę przeciwnikowi, ale ta uciekła na aut
za 3 punkty
4'
[4:3] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (Unicaja Malaga).
5'
Hrycaniuk (ASSECO ARKA Gdynia) nie trafia spod kosza
5'
Na boisku pojawiają się Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia) i Emelogu (ASSECO ARKA Gdynia)
5'
Hrycaniuk (ASSECO ARKA Gdynia) ponownie pudłuje
6'
Thompson (Unicaja Malaga) rzucał spod kosza, ale był faulowany przez Hammondsa (ASSECO ARKA Gdynia). 2 rzuty wolne
6'
[4:5] Thompson (Unicaja Malaga) wykorzystuje oba rzuty wolne.
6'
Waczyński (Unicaja Malaga) próbował odebrać piłkę i wywalczył aut
za 2 punkty
6'
[4:7] 2 punkty zdobywa Thomposn (Unicaja Malaga).
6'
Wyka (ASSECO ARKA Gdynia) nie trafił po pięknym podaniu Emelogu (ASSECO ARKA Gdynia)
7'
Fernandez (Unicaja Malaga) niecelnie zza linii 6.75 m
7'
Po chwili nie trafia również Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia)
7'
Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia) fauluje i 2 rzuty wolne dla Unicaji. Fernandez (Unicaja Malaga) przed szansą
7'
[4:9] Fernandez (Unicaja Malaga) wykorzystuje oba rzuty wolne.
8'
Emelogu (ASSECO ARKA Gdynia) próbował indywidualnie ale nie trafił nawet w obręcz
8'
Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia) traci piłkę, rzut Ejima (Unicaja Malaga), ale niecelny
za 2 punkty
9'
[6:9] 2 punkty zdobywa Uspon (ASSECO ARKA Gdynia).
9'
Uspon w indywidualnej akcji, ale nie trafia i piłkę zbierają rywale
wolne (tylko 1 trafiony)
9'
[6:10] Tylko jeden rzut wolny trafia Elegar (Unicaja Malaga).
za 2 punkty
10'
[6:12] Elegar z góry po alley-oopie Waczyńskiego
10'
Bostic (ASSECO ARKA Gdynia) próbował trafić na ostatniej syrenie, ale piłka odbiła się od obręczy
10'
Koniec I kwarty
11'
Faul na początku II kwarty. Piłka z boku dla gości
11'
Niecelnie Thompson (Unicaja Malaga)
11'
Przewinienie bez piłki Wyki (ASSECO ARKA Gdynia). Piłka dla Unicaji
za 2 punkty
11'
[6:14] 2 punkty zdobywa Avramovic (Unicaja Malaga).
12'
Emelogu (ASSECO ARKA Gdynia) nie trafia z dystansu, a po chwili niecelnie goście
za 2 punkty
12'
[8:14] Emelogu po dobitce
za 2 punkty
12'
[8:16] 2 punkty zdobywa Avramovic (Unicaja Malaga).
12'
Hammonds (ASSECO ARKA Gdynia) faulowany. Amerykanin na linii rzutów wolnych
za 2 punkty
12'
[10:16] 2 punkty zdobywa Hammonds (ASSECO ARKA Gdynia).
13'
Greene (ASSECO ARKA Gdynia) nie trafia po indywidualnej akcji
13'
Bostic (ASSECO ARKA Gdynia) z pierwszy faulem. Piłka z boku boiska
za 2 punkty
13'
[10:18] 2 punkty zdobywa Toupane (Unicaja Malaga).
za 2 punkty
14'
[10:20] Guerrero zbyt łatwo spod kosza
czas
14'
Przerwa na żądanie (ASSECO ARKA Gdynia).
15'
Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia) próbował za 3, ale piłka odbija się od obręczy i zbierają goście
15'
Bostic (ASSECO ARKA Gdynia) fauluje po raz drugi. Rzuty wolne dla Diaza (Unicaja Malaga)
15'
[10:21] Tylko jeden rzut wolny trafia Diaz (Unicaja Malaga).
15'
Miejscowi tracą piłkę. Ciężko jest im przedrzeć się przez defensywę Hiszpanów
15'
Fernandez (Unicaja Malaga) fauluje Greene'a (ASSECO ARKA Gdynia). Piłka z boku
15'
Faulowany przy rzucie Bostic (ASSECO ARKA Gdynia). Rzuty wolne dla Amerykanina
15'
[12:21] Bostic (ASSECO ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
15'
[12:23] Zbyt łatwo spod kosza Ejim
16'
Ejim (Unicaja Malaga) podawał na skrzydło, ale... tam nikogo nie było. Piłka dla Asseco
za 2 punkty
16'
[14:23] Z góry efektownie wsadza Upson!
za 2 punkty
16'
[16:23] Hammonds przejmuje piłkę i po szybkiej kontrze punktuje
czas
17'
Przerwa na żądanie (Unicaja Malaga).
17'
Trzecie przewinienie Hammondsa (ASSECO ARKA Gdynia)
17'
[16:25] Suarez (Unicaja Malaga) wykorzystuje oba rzuty wolne.
17'
Na trybunach ok. 1500 widzów
17'
[17:25] Tylko jeden rzut wolny trafia Upson (ASSECO ARKA Gdynia).
za 2 punkty
17'
[17:27] Fernandez nad ręką Upsona
za 3 punkty
18'
[20:27] Greene z dystansu. To pierwsze trafienie za 3 gospodarzy
18'
Nieporozumienie w ataku w zespole gospodarzy. Piłka dla gości, którzy konstruują kolejną akcję
19'
[22:27] Upson (ASSECO ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
19'
Thompson (Unicaja Malaga) chciał oszukać Wykę (ASSECO ARKA Gdynia), ale po chwili nie trafił. Piłka dla gospodarzy. Tylko 5 punktów starty do Unicaji
za 3 punkty
19'
[25:27] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Greene (ASSECO ARKA Gdynia).
czas
19'
20'
Waczyński (Unicaja Malaga) próbował zza linii 6.75, ale nie trafił. Po chwili fauluje Emelogu (ASSECO ARKA Gdynia). Rzuty wolne dla Elegara (Unicaja Malaga)
20'
[25:28] Tylko jeden rzut wolny trafia Elegar (Unicaja Malaga).
za 3 punkty
20'
[28:28] Greene rzuca kolejną trójkę i mamy remis!
za 2 punkty
20'
[30:28] 2 punkty zdobywa Greene (ASSECO ARKA Gdynia).
20'
Koniec II kwarty. Asseco Arka Gdynia prowadzi z Unicają Malaga 30:28.
Początek meczu był bardzo niemrawy i obie drużyny miały problem ze skutecznością. Miejscowi zdobyli jedynie 6 punktów, ale już w drugiej partii zyskali więcej pewności siebie, dzięki czemu gonili rywali. Szczególnie aktywny był Greene (ASSECO ARKA Gdynia), który rzucił pierwszą "trójkę", a po chwili dwie kolejne. Po akcjach Amerykanina gospodarze objęli prowadzenie przed zejściem do szatni.
Koszykarze wyszli na parkiet i zaczęli rozgrzewkę przed drugą połową. Zaczynamy za kilka minut.
21'
Zaczynamy III kwartę.
za 2 punkty
31'
[30:30] Thompson trafia "hakiem"
za 3 punkty
21'
[33:30] Greene otwiera punktowania od trójki!
21'
Thoompson również próbuje, ale bez skutku
22'
Rzut sędziowski po niejasnej sytuacji w środkowej strefie boiska
za 2 punkty
32'
[33:32] 2 punkty zdobywa Thompson (Unicaja Malaga).
22'
Upson (ASSECO ARKA Gdynia) nie trafia spod kosza
22'
[33:34] Ejim (Unicaja Malaga) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
33'
[33:36] 2 punkty zdobywa Thompson (Unicaja Malaga).
za 3 punkty
24'
[33:39] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Thompson (Unicaja Malaga).
za 3 punkty
25'
[33:42] Kolejna trójka gości. Tym razem trafia Diaz
czas
25'
za 2 punkty
25'
[35:42] Upson pakuje z góry po podaniu Szubargi
25'
Upson (ASSECO ARKA Gdynia) tym razem blokuje rywala
za 3 punkty
25'
[35:45] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Thomspon (Unicaja Malaga).
za 2 punkty
26'
[37:45] Hammonds z półdystansu
26'
Thomposn dobrze kryty przez Wołoszyna (ASSECO ARKA Gdynia) oddaje niecelny rzut
za 3 punkty
27'
[40:45] Przełamanie Bostica. Amerykanin zza linii 6.75 m
27'
Wołoszyn (ASSECO ARKA Gdynia) zbiera piłkę pod swoim koszem. Gospodarze konstruują kolejną okazję
28'
Wołoszyn (ASSECO ARKA Gdynia) kolejny raz czujnie. Przerywa podanie rywala
38'
Faul w ataku Hrycaniuka. Trener Frasunkiewicz energicznie reaguje przy ławce rezerwowych
za 2 punkty
28'
[40:47] Fernandez wjeżdża pod kosz i zdobywa kolejne punkty
29'
Bostic (ASSECO ARKA Gdynia) przed szansą. Gracz Asseco był faulowany przez Adamsa (Unicaja Malaga)
za 1 punkt
29'
[41:47] Rzut wolny trafia Bostic (ASSECO ARKA Gdynia).
29'
[42:47] Tylko jeden rzut wolny trafia Greene (ASSECO ARKA Gdynia).
29'
[42:49] Adams (Unicaja Malaga) wykorzystuje oba rzuty wolne.
30'
Emelogu (ASSECO ARKA Gdynia) faulowany przez rywala. Przed nimi 2 rzuty wolne
30'
Czerlonko (ASSECO ARKA Gdynia) i Wyka (ASSECO ARKA Gdynia) wchodzą na ostatnie 10 sekund III kwarty
30'
[44:49] Emelogu (ASSECO ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
30'
Fernandez (Unicaja Malaga) próbował z dystansu na ostatniej syrenie, ale niecelnie. Koniec III kwarty
31'
Początek IV kwarty. Zaczynają gospodarze.
31'
Wołoszyn (ASSECO ARKA Gdynia) przerywa podanie gości. Ci zaczną z boku
31'
[46:49] Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
31'
Wołoszyn (ASSECO ARKA Gdynia) zbiera po rzucie Suareza (Unicaja Malaga). Gospodarze konstruują akcję
31'
[48:49] Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
32'
Faul w ataku gospodarzy. Piłka dla Asseco Arki
32'
Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia) przebiegł z piłką przez ponad pół boiska i wywalczył aut
33'
Unicaja przez długi czas utrzymuje się przy piłce. Próbowali trafić Waczyński (Unicaja Malaga) i Adams (Unicaja Malaga), ale po chwili koledzy zbierali piłkę
33'
Bostic (ASSECO ARKA Gdynia) wywrócił się z piłką. Walczył o nią również Waczyński (Unicaja Malaga), ale sędzia przerwał akcję
33'
Suarez (Unicaja Malaga) za 3, ale piłka odbiła się tylko od tablicy
34'
Po chwili spod kosza nie trafia również Wyka (ASSECO ARKA Gdynia)
34'
[48:51] Waczyński (Unicaja Malaga) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
34'
[50:51] Uspon pakuje z góry po podaniu Bostica
34'
Waczyński (Unicaja Malaga) ponownie faulowany. 2 rzuty wolne dla Polaka z Unicaji
34'
[50:52] Tylko jeden rzut wolny trafia Waczyński (Unicaja Malaga).
35'
Greene (ASSECO ARKA Gdynia) niecelnie z dystansu
35'
Uspon zbiera po rzucie rywala i przed szansą gospodarze
za 2 punkty
36'
[50:54] 2 punkty zdobywa Waczyński (Unicaja Malaga).
czas
36'
za 2 punkty
36'
[50:56] Thompson trafia i jest faulowany. Rzut wolny dla rywali
za 1 punkt
36'
[50:57] Rzut wolny trafia Thompson (Unicaja Malaga).
za 2 punkty
36'
[52:57] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO ARKA Gdynia).
za 2 punkty
37'
[52:59] Herun łatwo po podaniu Waczyńskiego
za 2 punkty
37'
[54:59] Hrycaniuk ponownie z póldystansu
za 2 punkty
37'
[54:61] 2 punkty zdobywa Thompson (Unicaja Malaga).
37'
Pierwszy faul Waczyńskiego (Unicaja Malaga). Miejscowi rozpoczną z boku boiska
37'
Greene (ASSECO ARKA Gdynia) chciał szybko zdobyć punkty po wjeździe pod kosz, ale faulował go rywal
37'
[55:61] Tylko jeden rzut wolny trafia Greene (ASSECO ARKA Gdynia).
38'
Waczyński (Unicaja Malaga) tym razem nie trafia z trzech metrów
38'
Hrycaniuk faulowany przez Thompsona (Unicaja Malaga) przy próbie rzutu. Teraz stanie na linii rzutów wolnych
38'
[56:61] Tylko jeden rzut wolny trafia Hrycaniuk (ASSECO ARKA Gdynia).
39'
Niecelnie goście. Zbiera Hammonds (ASSECO ARKA Gdynia) i kolejna okazja
39'
Po chwili miejscowi tracą piłkę i Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia) zmuszony jest do faulowania
39'
[56:63] Diaz (Unicaja Malaga) wykorzystuje oba rzuty wolne.
39'
Hammonds (ASSECO ARKA Gdynia) próbował w indywidualnej akcji, ale niestety niecelnie
za 2 punkty
39'
[58:63] Hrycaniuk przejmuje piłkę, podaje do Szubargi, ten oddaje do niekrytego Greene'a i punkty
czas
39'
39'
Na zegarze 1 minuta i 10 sekund do końca
39'
Głośne "Asseco, Asseco" z trybun
39'
Diaz (Unicaja Malaga) zmuszony do podania spod linii. Piłkę przejąć chciał Greene (ASSECO ARKA Gdynia), ale ucierpiał przy kontakcie z rywalem i zwija się z bólu. Wydaje się, że Amerykanin zakończył spotkanie
40'
Hammonds (ASSECO ARKA Gdynia) nie trafia z dystansu, ale Herun (Unicaja Malaga) faulował i Hrycaniuk na linii rzutów wolnych
40'
[59:64] Tylko jeden rzut wolny trafia Hrycaniuk (ASSECO ARKA Gdynia).
40'
Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia) fauluje rywala. 21 sekund do końca
40'
Fernandez (Unicaja Malaga) nie trafił obu rzutów wolnych
40'
Asseco w natarciu, ale nie trafia Emelogu (ASSECO ARKA Gdynia), po czym fauluje, a Suarez (Unicaja Malaga) stanie przed szansą
40'
[59:66] Suarez (Unicaja Malaga) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
40'
40'
Hammonds (ASSECO ARKA Gdynia) traci piłkę na rywali
40'
KONIEC MECZU! Asseco Arka Gdynia przegrywa z Unicają Malaga 59:66
Początek drugiej połowy należał do przyjezdnych. Dzięki wyrobionej przewadze goście mogli kontrolować przebieg spotkania i ostatecznie to oni wyszli zwycięsko z tej batalii.

Oba zespoły zawodziły na obwodzie. Koszykarze Asseco Arki Gdynia zdobyli 5 z 25 rzutów z trzy, natomiast rywale wykorzystali 4 z 27 takich rzutów. Rywale lepiej punktowali natomiast spod kosza. Trafili 16 z 35 rzutów, przy 12 z 34 rzutów żółto-niebieskich.
Pojawiły się niepokojące głosy w sprawie Phila Greene'a (ASSECO ARKA Gdynia), który opuścił końcówkę ze względu na kontuzję. Wstępnie mówi się o operacji kolana.

Grupa D, 2. kolejka
ASSECO ARKA GDYNIA - Unicaja Malaga 59:66 (6:12, 24:16, 14:21, 15:17)
Galatasaray Stambuł - EWE Baskaets Oldenburg 92:79 (13:24, 28:13, 30:19, 21:23)
Buducnost Podgorica - Dolomiti Energia Trento 68:77 (18:23, 16:20, 25:13, 9:21)

• Wstyd

że dalej ten twór nazywany jest Arką. To jest Asseco. Nie zmieniajcie na siłę historii.Pozbawiacie przez to chęci przychodzenia na kosza.

• 5 6

• Wstyd trochę!

Wiadomo lepszy rywal ale było tak blisko. Pokazało brak charakteru drużyny. Takie przegrane bolą i na moje to nie scali to drużyny. Ale obym się mylił. Muszą zdobyć mistrza w lidze bo inaczej blamaz dla Gdyni!

• 10 43

• grali bez trenera, chaotycznie, w koncowce same bezsensowne decyzje....wstyd

frasun out

• 16 22

• Gdynianin (4)

a ja się pytam kiedy w końcu bedzie można kupić koszulkę meczową Asseco ... wsytd, ze od pół roku nie można kupić :( byłem przed playoffami wiosną i usłyszałem ze dopiero na początku roku bedzie możliwość zakupu, a teraz od tygodnia słysze ze jeszcze nie ma decyzji czy bedzie taka możliwośc ... żenada ! aż wstyd o tym mówić poza Trójmiastem ...

• 25 5

• (2)

W Treflu też bagno ze sklepikiem!Oba kluby mają w d---e kibiców!Anwil,Stelmet tam dostanie się wszystko dla kibica a w Trojmiescie ciemnogród!

• 11 0

• Trefl (1)

Wpisz w Google trefl Sopot Gdansk sklep i możesz kupić bez problemu, a na meczach jest sklep kibica, więc nie wiem o czym piszesz

• 4 3

• Bzdury!Jestem na kazdym meczu Trefla i to pseudo stoisko to kicz z ochłapami!Trefl nie gra we Wrzeszczu tylko na Ergo i tam powinien być sklep dla kibiców!Radze popatrzeć np na sklep Stelmetu na hali CRS tam gdzie grają!Wszysto dostaniesz od kurtki po kubek!Tyle w temacie!Trefl ani Arka nie dbają o kibiców!Puste hale o czymś świadczą!

• 8 1

• w zeszłym sezonie czekaliśmy pół roku na zamówione koszulki

tragedia, tak samo jak fakt że karnet to wydrukowane bilety :D :D

• 6 0

• pieniądze nie grają? okazuje się że jednak grają. Malaga miała na ławce 12 równych graczy z których każdy mógł odpalić, my tylko 9-u (nierównych). jednak to nie był dzień ani tych ani tych.
    dla Asseco to była bardzo dobra lekcja - jak należy bronić i czego się nie przeskoczy tym składem przy naprawdę dobrej obronie. poza tym paru nie miało dnia a niektórzy przeszli obok meczu.
    może być już tylko lepiej bo gorzej się chyba nie da

• 10 5

• czy coś wiadomo co z Greenem? (2)

bo jeśli zerwanie więzadła to koniec sezonu dla niego...