Asseco - Stelmet. Decydowała dogrywka

9 grudnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Dobra dyspozycja rzutowa Jakuba Garbacza trzymała Asseco na prowadzeniu w meczu ze Stelmetem. Niestety w kluczowych akcjach nie miał on pozycji do zdobycia punktów. Dobra dyspozycja rzutowa Jakuba Garbacza trzymała Asseco na prowadzeniu w meczu ze Stelmetem. Niestety w kluczowych akcjach nie miał on pozycji do zdobycia punktów.

Przez znaczną część spotkania koszykarze Asseco kontrolowali wynik w starciu ze Stelmetem Zielona Góra. Niestety, w najważniejszych momentach, najpierw dali doprowadzić mistrzowi Polski do dogrywki, a następnie wygrać spotkanie 71:70 (16:20, 15:14, 17:18, 17:13, d. 6:5). To trzeci dodatkowy czas gry w tym sezonie w Gdynia Arenie i pierwszy, w którym gospodarze przegrali. W sumie Asseco ma już za sobą cztery dogrywki w rozgrywkach 2017/2018 - dwie wygrane.

Wyka 17 (3x3, 10 zb.), Garbacz 15 (4x3), Szubarga 8 (1x3, 6 zb.), Szczotka 5 (1x3, 5 zb.), Żołnierewicz 3 oraz Witliński 12 (6 zb.), Ponitka 5 (6 zb.), Put 5, Jankowski 0
Sędziowie: Maliszewski, Nowak, Bieńkowski
Widzów: 1200
Dragicević 11 (9 zb.) Koszarek 9 (1x3, 9 as.), Moore 7 (1x3, 7 zb.), Matczak 4, Mokros 1 oraz Florence 13 (3x3), Hrycaniuk 9 (7 zb.), Gecevicius 5 (1x3), Savović 5 (5 zb.), Zamojski 4, Kelati 3

FATALNA SKUTECZNOŚĆ TREFLA I PORAŻKA W HALI 100-LECIA ZE STARTEM

Cheerleaders Gdynia na święta 2017.

W poniedziałek Asseco grało jeden z ważniejszych meczów w sezonie, czyli derby Trójmiasta z Treflem. Po rzucie w ostatniej sekundzie Jakuba Karolaka uległo 78:81

TREFL POKONAŁ ASSECO W DERBACH KOSZYKARZY
W gdyńskim klubie trudno było przełknąć gorycz porażki.

RADOŚĆ I PRETENSJE PO DERBACH KOSZYKARZY
Analiza spotkania z Treflem i wyciągnięcie odpowiednich wniosków powinny być przydatne dzisiaj. W końcu Stelmet nie gra w tym sezonie rewelacyjnej koszykówki

ASSECO PRZED STELMETEM UCZYŁO SIĘ NA WŁASNYCH BŁĘDACH
W składzie gospodarzy ponownie znalazł się Leszczyński (ASSECO Gdynia), brakuje natomiast Pietrasa
Tradycyjnie, w drużynie mistrza Polski z Zielonej Góry mamy koszykarzy związanych w przeszłości z Asseco: Koszarek (Stelmet BC Zielona Góra), Zamojski (Stelmet BC Zielona Góra), Hrycaniuk (Stelmet BC Zielona Góra) i Matczak (Stelmet BC Zielona Góra), a także ze Startem Gdynia: Mokros (Stelmet BC Zielona Góra). W Asseco, jako asystent i pierwszy trener pracował także Andrzej Adamek, który jest teraz dyrektorem sportowym w Stelmecie
równolegle prowadzimy relację na żywo z meczu piłkarzy Arki. Do przerwy żółto-niebiescy prowadzą w Kielcach 1:0

LIVE Z MECZU PIŁKARZY KORONA KIELCE - ARKA GDYNIA

Wyjściowa piątka gości: 4 Moore (Stelmet BC Zielona Góra), 8 Matczak (Stelmet BC Zielona Góra), 12 Mokros (Stelmet BC Zielona Góra), 18 Dragicević (Stelmet BC Zielona Góra), 55 Koszarek (Stelmet BC Zielona Góra)
Gospodarze zaczynają piątką: 7 Szubarga (ASSECO Gdynia), 20 Szczotka, 28 Żołnierewicz (ASSECO Gdynia), 99 Wyka (ASSECO Gdynia), 30 Garbacz (ASSECO Gdynia)
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Stelmetu
za 3 punkty
1'
[3:0] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 99 Wyka (ASSECO Gdynia).
2'
Gdynia - skandują kibice
za 2 punkty
2'
[5:0] 2 punkty z półdystansu zdobywa 28 Żołnierewicz (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
3'
[5:2] 2 punkty zdobywa Dragicević (Stelmet BC Zielona Góra).
za 2 punkty
3'
[7:2] 2 punkty z półdystansu zdobywa 99 Wyka (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
4'
[7:4] 2 punkty spod kosza zdobywa Dragicević (Stelmet BC Zielona Góra).
5'
Asseco Gdynia - skandują kibice
6'
Put (ASSECO Gdynia) blokuje rzut Savovicia (Stelmet BC Zielona Góra)
za 2 punkty
7'
[9:4] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 12 Witliński (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
7'
[9:6] 2 punkty po wejściu w pole trzech sekund zdobywa Koszarek (Stelmet BC Zielona Góra).
za 2 punkty
7'
[11:6] Kolejne 2 punkty zdobywa 12 Witliński (ASSECO Gdynia).
wolne (tylko 1 trafiony)
7'
[11:7] Tylko jeden rzut wolny trafia Savović (Stelmet BC Zielona Góra).
za 3 punkty
8'
[14:7] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 30 Garbacz (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
8'
[14:9] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Matczak (Stelmet BC Zielona Góra).
za 2 punkty
8'
[16:9] 2 punkty po szybkiej akcji zdobywa 2 Ponitka (ASSECO Gdynia). Do tego faul Savovicia
za 1 punkt
8'
[17:9] Rzut wolny trafia 2 Ponitka (ASSECO Gdynia).
8'
[17:10] Tylko jeden rzut wolny trafia Savović (Stelmet BC Zielona Góra).
za 2 punkty
9'
[19:10] 2 punkty po wejściu pod kosz i ekwilibrystycznym rzutem zdobywa 21 Put (ASSECO Gdynia). Do tego fauluje go Savović
czas
9'
Przerwa na żądanie Gronka (Stelmet BC Zielona Góra).
za 1 punkt
9'
[20:10] Rzut wolny trafia 21 Put (ASSECO Gdynia).
9'
[20:11] Tylko jeden rzut wolny trafia Hrycaniuk (Stelmet BC Zielona Góra).
za 3 punkty
9'
[20:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gecevicius (Stelmet BC Zielona Góra).
10'
Florence (Stelmet BC Zielona Góra) pada na parkiet, akcja przerwa, zawodnik potrzebuje pomocy medycznej. Wygląda na to, że ma problem z kolanem
za 2 punkty
10'
[20:16] 2 punkty z kontry zdobywa Gecevicius (Stelmet BC Zielona Góra).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Asseco zaskoczyło Stelemt twardą obroną. Goście starali się grać nieco dalej od kosza, ale to nie przynosiło im rezultatów. Do tego w ataku najpierw rozrzucał się Wyka (ASSECO Gdynia), później Witliński (ASSECO Gdynia) i gospodarze zbudowali przewagę. Zniwelował ją w ostatnich minutach 5 punktami Gecevicius (Stelmet BC Zielona Góra)
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla Stelmetu
wolne (trafione oba)
11'
[20:18] Savović (Stelmet BC Zielona Góra) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
11'
[22:18] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Witliński (ASSECO Gdynia).
12'
Let's go Gdynia - skandują fani
12'
Ofensywna zbiórka Witlińskiego (ASSECO Gdynia) i niesportowy faul Koszarka
12'
[24:18] 12 Witliński (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
12'
[27:18] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 20 Szczotka (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
12'
[27:20] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (Stelmet BC Zielona Góra), ładna asysta Koszarka
za 2 punkty
13'
[27:22] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Kelati (Stelmet BC Zielona Góra).
za 3 punkty
14'
[30:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 99 Wyka (ASSECO Gdynia).
15'
Szybka gra, ale i wiele niecelnych rzutów z obu stron boiska
za 2 punkty
16'
[30:24] 2 punkty z półdystansu zdobywa Dragicević (Stelmet BC Zielona Góra).
16'
Asseco Gdynia - słychać w hali
czas
16'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
16'
[32:24] 2 punkty spod kosza zdobywa 99 Wyka (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
17'
[34:24] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Szubarga (ASSECO Gdynia). To pierwsze trafienie w meczu lidera gdynian
czas
17'
18'
Minuta bez celnego rzutu
za 2 punkty
19'
[34:26] 2 punkty sprytnym rzutem zdobywa Florence (Stelmet BC Zielona Góra).
za 3 punkty
20'
[34:29] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Florence (Stelmet BC Zielona Góra).
za 2 punkty
20'
[34:31] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Zamojski (Stelmet BC Zielona Góra).
czas
20'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ASSECO Gdynia). 20,4 sekundy do końca kwarty
20'
Szubarga (ASSECO Gdynia) stara się grac indywidualnie, ale nie daje rady oddać rzutu
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. Ponownie Asseco mozolnie budowało przewagę, dzięki twardej grze i w ostatnich 2 min. dało Stalmetowi zniwelować ją, a w rolach głównych wystąpili Florence (Stelmet BC Zielona Góra) i Zamojski (Stelmet BC Zielona Góra). Jeden celny rzut w całej połowie oddał Szubarga (ASSECO Gdynia). Dalej dobrze grają podkoszowi gdyńskiej drużyny
Najskuteczniejsi w pierwszej połowie byli: Wyka (ASSECO Gdynia) - 10 pkt, Witliński (ASSECO Gdynia) - 8 pkt, Dragicević (Stelmet BC Zielona Góra) - 6 pkt, Gecevicius (Stelmet BC Zielona Góra) i Florence (Stelmet BC Zielona Góra) po 5 pkt
Asseco ma trafionych 9 z 19 rzutów za dwa punkty i 4 z 12 za trzy, natomiast Stelmet odpowiednio 10/22 i 2/9
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Asseco
21'
[34:32] Tylko jeden rzut wolny trafia Mokros (Stelmet BC Zielona Góra).
za 2 punkty
22'
[36:32] 2 punkty efektownym wsadem zdobywa 99 Wyka (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
22'
[36:34] 2 punkty z półdystansu zdobywa Koszarek (Stelmet BC Zielona Góra).
23'
Szczotka pudłuje oba rzuty wolne
za 3 punkty
24'
24'
4. faul Mokrosa (Stelmet BC Zielona Góra)
za 2 punkty
24'
[39:36] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Dragicević (Stelmet BC Zielona Góra).
za 3 punkty
25'
25'
za 2 punkty
26'
[44:36] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Witliński (ASSECO Gdynia), ładna asysta Żołnierewicza
za 2 punkty
26'
[44:38] 2 punkty spod kosza zdobywa Matczak (Stelmet BC Zielona Góra).
za 2 punkty
26'
[44:40] 2 punkty z półdystansu zdobywa Dragicević (Stelmet BC Zielona Góra).
czas
26'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicz (ASSECO Gdynia).
26'
[46:40] 7 Szubarga (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
26'
4. faul Savovicia (Stelmet BC Zielona Góra)
27'
[47:40] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Szubarga (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
27'
[47:42] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Moore (Stelmet BC Zielona Góra).
za 2 punkty
27'
[49:42] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 21 Put (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
27'
[49:45] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (Stelmet BC Zielona Góra).
28'
[51:45] 12 Witliński (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
29'
[51:46] Tylko jeden rzut wolny z trzech wykonywanych trafia Kelati (Stelmet BC Zielona Góra).
29'
[52:46] Tylko jeden rzut wolny trafia 28 Żołnierewicz (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
30'
[52:48] 2 punkty spod kosza zdobywa Hrycaniuk (Stelmet BC Zielona Góra).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Asseco wciąż kontroluje grę. Ta wydaje się czasami monotonna, ale z drugiej strony rywale mają z tym straszny problem. Gdynianie wymusili faule podkoszowych Mokrosa (Stelmet BC Zielona Góra) i Savovicia (Stelmet BC Zielona Góra), którzy mają ich już po 4.
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Stelmetu
za 2 punkty
31'
[52:50] 2 punkty spod kosza zdobywa Hrycaniuk (Stelmet BC Zielona Góra).
za 2 punkty
32'
[54:50] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 2 Ponitka (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
32'
[54:52] 2 punkty zdobywa Moore (Stelmet BC Zielona Góra). Minimalnie przekroczył linię 6,75 m
za 3 punkty
33'
za 3 punkty
34'
35'
Żołnierewicz (ASSECO Gdynia) pudłuje dwa wolne
za 3 punkty
35'
za 2 punkty
36'
[59:58] 2 punkty z półdystansu zdobywa 20 Szczotka (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
36'
[59:60] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Hrycaniuk (Stelmet BC Zielona Góra).
za 2 punkty
36'
[61:60] 2 punkty z półdystansu zdobywa 30 Garbacz (ASSECO Gdynia). Do tego faul Mokrosa
schodzi za faule
36'
Mokros (Stelmet BC Zielona Góra) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
za 1 punkt
36'
[62:60] Rzut wolny trafia 30 Garbacz (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
37'
[65:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO Gdynia).
czas
37'
38'
Niesportowy faul Żołnierewicza (ASSECO Gdynia), który próbował zablokować Savovicia (Stelmet BC Zielona Góra)
38'
[65:61] Tylko jeden rzut wolny trafia Savović (Stelmet BC Zielona Góra).
39'
Gdynia - skandują fani
39'
Dragicević (Stelmet BC Zielona Góra) blokuje rzut Szubargi (ASSECO Gdynia)
40'
[65:63] Koszarek (Stelmet BC Zielona Góra) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
40'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ASSECO Gdynia). 54 sekundy do końca kwarty
za 2 punkty
40'
[65:65] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Florence (Stelmet BC Zielona Góra).
40'
Pudło Szubargi (ASSECO Gdynia), pudło Koszarka...
40'
KONIEC CZWARTEJ KWARTY. Mamy trzecią dogrywkę w tym sezonie w Gdynia Arenie. Doprowadził do niej wejściem pod kosz Florence (Stelmet BC Zielona Góra). Później za trzy rzucali jeszcze Szubarga (ASSECO Gdynia) i po szybkiej akcji Koszarek (Stelmet BC Zielona Góra), ale obaj chybyli
41'
ZACZYNAMY DOGRYWKĘ. Piłka dla Asseco
za 2 punkty
41'
[67:65] 2 punkty dobitką zdobywa 99 Wyka (ASSECO Gdynia).
41'
[67:66] Tylko jeden rzut wolny trafia Dragicević (Stelmet BC Zielona Góra).
41'
Żołnierewicz (ASSECO Gdynia) pudłuje dwa rzuty wolne
42'
Gdynia - słychać w hali
43'
Sporo niecelnych rzutów z obu stron
za 3 punkty
44'
czas
44'
za 3 punkty
44'
[70:69] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Moore (Stelmet BC Zielona Góra).
za 2 punkty
45'
czas
45'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ASSECO Gdynia). 56,3 sekundy do końca dogrywki
45'
Wyka (ASSECO Gdynia) pudłuje za trzy, Dragicević (Stelmet BC Zielona Góra) nie trafia wsadem
45'
Ostatnią akcję meczu rozgrywa Szubarga (ASSECO Gdynia), dostaje się pod kosz, rzuca... ale nie trafia
45'
KONIEC MECZU. Gdynianie ponownie przegrywają po zaciętym meczu, który mogli wygrać. Niestety wykazali się nieco gorszą skutecznością w dogrywce niż rywale. Tym samym przegrali po raz pierwszy - na trzy próby - po dodatkowym czasie gry u siebie

17 Legia Warszawa 11 0 11 789:965 11 0.000
Ze względu na różną liczbę meczów rozegranych przez poszczególne drużyny, kolejność w tabeli ustalana jest w pierwszej kolejności na podstawie współczynnika zwycięstw do odbytych spotkań. Po rundzie zasadniczej, gdzie gra toczy się systemem mecz i rewanż, do fazy play-off awansuje osiem najlepszych drużyn.
Tabela wprowadzona: 2017-12-13

Wyniki 10 kolejki

• TREFL SOPOT - TBV Start Lublin 66:81 (15:23, 21:21, 18:16, 12:21)
  • ASSSECO GDYNIA - Stelmet BC Zielona Góra 70:71 (20:16, 14:15, 18:17, 13:17, d. 5:6)
  • Legia Warszawa - Polpharma Starogard Gdański 60:82 (12:22, 16:23, 15:15, 17:22)
  • Miasto Szkła Krosno - Rosa Radom 85:103 (24:23, 24:28, 20:29, 17:23)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Anwil Włocławek 86:84 (28:25, 22:19, 22:26, 14:14)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - King Szczecin 91:99 (22:14, 18:19, 14:15, 25:31, d: 12:20)
  • PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 106:78 (22:9, 26:19, 27:30, 31:20)
  • GTK Gliwice - Polski Cukier Toruń 83:97 (21:26, 20:25, 18:21, 24:25)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Czarni Słupsk 87:83 (26:24, 15:24, 19:22, 27:13)
  • Zaległy mecz 7. kolejki
  • GTK Gliwice - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 83:92 (17:28, 21:23, 30:18, 15:23)
  • Zaległy mecz 8. kolejki
  • TREFL SOPOT - Legia Warszawa 82:75 (27:11, 16:26, 16:11, 23:27)
  • Awansem z 13. kolejki
  • ASSECO GDYNIA - PGE Turów Zgorzelec 78:79 (10:14, 27:20, 21:18, 20:27)

Opinie (20) 1 zablokowana

• Ale... Przegrali

• 7 1

• Szkoda!!! (1)

Żołnierz powinien poprawić rzuty wolne :(

• 21 1

• Z gry tez 1/7 z wolnych 1/6. To jest skandal! Powinien byc teraz na hali i trenowac.

• 6 0

• wyraźny regres Żołnierewicza i katastrofalna forma Szczotki zadecydowały o kolejnej frajerskiej porażce (1)

do tego bezmyślnie rozegrana (po raz kolejny) decydująca akcja Szubargi
    powinni też potrenować rzuty wolne (który to już mecz...)

• 24 2

• fakt

• 3 0

• Asseco co to mnialo byc!!

Masakra jak bylo mozna wydrzec sobie wygrana szubi ogarnij sie bo kozlujesz kozlujesz i.......D.....Pa masakra. Asseco