AZS UG - Enea AZS Poznań 78:58. Ważna wygrana, zachowane szanse na utrzymanie

4 marca 2020 (artykuł sprzed 4 lat)
Olga Frolkina była najlepiej punktującą zawodniczką AZS UG w meczu z Eneą AZS Poznań. Olga Frolkina była najlepiej punktującą zawodniczką AZS UG w meczu z Eneą AZS Poznań.

AZS Uniwersytet Gdański pokonał u siebie zespół Enea AZS Poznań 78:58 (23:17, 17:14, 17:15, 21:12), choć po 3 minutach gry przegrywał 0:10. Dzięki drugiej wygranej w tym sezonie, koszykarki trenera Mirosława Orczyka zachowały szanse na utrzymanie w Energa Basket Lidze Kobiet.

Arka Gdynia - Ślęza Wrocław 73:42. Relacja, oceny

AZS UG: Frolkina 23 pkt (2x3), Ortiz 19 (5x3, 9 zb., 4 as.), Ruffin-Pratt 14 (11 zb., 5 as.), Samburska 10 (2x3), Pachurina 8 (2x3) oraz Stępień 2, P.Kuras 2, Kosalewicz 0, Szczęśniak 0, A.Kuras 0

Enea: Mfutila 13, Saunders 12, Pawlak 5 (1x3), Nowicka 5 (1x3), Miletic 3 oraz Pyka 11 (1x3), Banaszak 8 (13 zb.), Stefańczyk 1, Parzeńska 0

- Patrząc w terminarz myślę, że poznanianki mogą już być pewne swego. Nie zmienia to faktu, że nie przyjadą do nas na wycieczkę tylko z zamiarem zwycięstwa. Dla mnie jest jasne, że musimy wygrać ten mecz i oglądać się na Toruń. Zrobimy wszystko, aby o utrzymaniu decydował ostatni mecz sezonu, w którym zagramy właśnie z Energą - mówił nam przed meczem Mirosław Orczyk, trener AZS UG.
Jego podopieczne nie zawiodły, wygrywając z Eneą AZS Poznań każdą z czterech kwart rozgrywanych w środę w hali 100-lecia Sopotu. Początek zwiastował jednak zgoła co innego, Po pierwszych 3 minutach gry akademiczki przegrywały aż 0:10.

Niemoc gospodyń przełamała dopiero Olga Frolkina trafiając trzy rzuty osobiste. Gdańszczanki wzięły się za odrabianie strat głównie zza łuku i właśnie za sprawą rzutów jedno-punktowych. Seria 7:0 Oleny Samburskiejzawierała jedno i drugie, a na dodatek zakończyła ją wjazdem pod kosz.

Widzew Łódź - DGT Politechnika Gdańska 67:51. Relacja, oceny

AZS UG objął wtedy prowadzenie 15:14 i oddał je tylko na chwile. Jak na zawołanie trafiała Frolkina wspierana przez Samburską i Tierrę Ruffin-Pratt. Do przerwy gdańszczanki trafiły siedem trójek i prowadziły 40:31. Słabszy moment przyszedł na początku trzeciej kwarty, gdy akademiczki nie zdobyły punktów przez prawie 5 minut. Ten zastój przerwała zza łuku Anna Pachurina trafiając na 43:37.

Gdańszczanki ponownie odzyskały kontrolę a w ostatniej partii szalała Gabb Ortiz zdobywając 11 pkt. Mimo fatalnego początku meczu i pierwszych minut po przerwie, AZS UG sięgnął po drugie zwycięstwo w sezonie. Tym samym beniaminek na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego, przedłużył szanse na utrzymanie w Energa Basket Lidze Kobiet.

12 AZS Uniwersytet Gdański 20 2 18 1266:1573 22
W sezonie zasadniczym każdy z każdym mecz i rewanż. Drużyny, które zajmą miejsca 1-8, będą uczestniczyć w play-off. Pozostałe kończą rozgrywki, a zespół z 12. miejsca jest degradowany.
Tabela wprowadzona: 2020-03-04

Wyniki 20 kolejki

• CosinusMED Widzew Łódź - DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 67:51 (13:7, 22:17, 18:9, 14:18)
  • ARKA GDYNIA - Ślęza Wrocław 73:42 (18:13, 18:9, 22:11, 15:9)
  • AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI - Enea AZS Poznań 78:58 (23:17, 17:14, 17:15, 21:12)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Wisła Kraków 73:60 (19:15, 21:18, 21:13, 12:14)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp - Energa Toruń 86:64 24:19, 18:21, 25:13, 19:11)
  • CCC Polkowice - Artego Bydgoszcz 79:86 (23:25, 21:16, 13:23, 22:21)

Opinie (16)

• Brawo dziewczyny ! (2)

Walczymy do końca!

• 18 2

• 2 mecze prawdy

Brawo. Teraz ciężkie zadanie wygrać z Bydgoszcza (raczej niewykonalne) i Toruniem (możliwe, ale czy uda się tak wysoko). Będzie się odbijać czkawką pierwszy mecz w Toruniu... Ale dziewczyny będą walczyć na pewno do końca, oby tylko wytrzymały trudy meczów co 3 dni

• 5 0

• Ale które dziewczyny? Te które grzeją ławę?

• 1 3

• Za późno

• 2 6

• Gratulacje - nadzieja przedłużona, ale żeby ten skład przetrwał dłużej, z Energą trzeba będzie wygrać jeszcze wyżej (minimum +26). Na odpuszczenie meczu przez Artego nie ma co liczyć, zwłaszcza że mają niekorzystny bilans bezpośrednich spotkań z Gorzowem i muszą przypieczętować 2. miejsce przed play-off.

• 5 2

• (1)

Gratulacje i powodzenia.

• 6 1

• A były jakieś slum dunki? Po polsku wsady do kosza?

• 0 1

• Gratulacje!

Gratulacje dla całej drużyny! Ładny mecz tylko widać że czołowa piątka wyczerpana. Trenerze więcej zmian! Dziewczyny zza granicy padną jak długie a Pan i tak będzie kazał im biegać i wygrywać. Proszę pamiętać że to Polski dostały się do tej ligi i one też potrafią grać. Tylko dać im szansę !

• 8 3

• Szkoda,że to wszystko tak późno

Szkoda , że tak późno bo z tym składem i w tej formie AZS UG raczej nie martwiło by się o utrzymanie, a mogłyby być nawet play-offy.

• 3 0

• (2)

Sprostowanie do komentarza chodziło o statystyki z meczu z Wrocławia a nie Wisłą Kraków

• 0 0

• Dobry zacięty mecz ale zmiany panie trenerze troszkę wcześniej by się przydały żeby zawodniczkom z pierwszej piątki dać trochę odetchnąć więcej zaufania do całej drużyny

• 2 2

• Statystyki czasu gry z meczu z Ślęża Wrocław mecz był wygrany ale brakło sił warto dać szansę pozostałym zawodniczkom i oczywiście nie krytykuje pierwszej piątki ale każdy jest tylko człowiekiem

• 1 2

• Sport&Show&Biznes

Skład na podium.Włodarze zapłacili frycowe przez zbyt późne transfery.Wierzę ,że ogolą Bydgoszcz i Toruń.

• 1 3

• Gratulacje (1)

Gratulacje ️ zgadzam się jednak z tym że zmian powinno być więcej. Rozgrywająca nie miała siły kozłować już w drugiej kwarcie. Zawodniczki z Polski wywalczyły awans i im też należą się minuty w meczu. Niestety wchodząc tylko na kilka sekund, raz ze nie mają możliwości ani się pokazać a dwa wejść dobrze w mecz. Dziewczyny nie są w stanie nawet dobrze ze sobą współpracować na parkiecie ponieważ nie mają ze sobą ogrania. Dziewczyny pierwszej piątki grają świetnie ale nie mają tyle energii żeby utrzymać formę przez wszystkie kwarty. Na sobotnim meczu niektóre z nich nie zeszly z parkietu ani na sekundę, poza przerwami oczywiście i w końcówce nie dały rady już nic ugrać. Życzę powodzenia w dalszej grze, ale zmiany warto wprowadzić.

• 2 1

• W meczu z Toruniem częstego rotowania składem też nie należy się spodziewać, skoro trzeba odrobić stratę -25 z pierwszego meczu i liczyć się będzie każda akcja.

• 1 0

• Skład na podium??? To chyba żart - co najwyżej na 7-8 miejsce. Artego szybko sprowadzi na ziemię AZS UG w najbliższy weekend...