AZS UG Gdańsk - AZS-UMCS Lublin 79:83. Koszykarki wypuściły zwycięstwo

dak.
1 lutego 2020 (artykuł sprzed 4 lat)
Koszykarki AZS Uniwersytetu Gdańskiego były na prowadzeniu praktycznie przez całe spotkanie z Pszczółką Polski-Cukier AZS UMCS Lublin, ale szanse na pierwsze w sezonie zwycięstwo zmarnowały w ostatniej kwarcie. Koszykarki AZS Uniwersytetu Gdańskiego były na prowadzeniu praktycznie przez całe spotkanie z Pszczółką Polski-Cukier AZS UMCS Lublin, ale szanse na pierwsze w sezonie zwycięstwo zmarnowały w ostatniej kwarcie.

AZS Uniwersytet Gdański przegrał z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 79:83 (30:26, 16:15, 19:23, 14:19) w 16. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Akademiczki z Gdańska przeważały niemalże przez cały mecz, ale wypuściły prowadzenie 4 minuty przed końcem spotkania, w efekcie czego znów musiały uznać wyższość rywalek. Podopiecznym Mirosława Orczyka nie pomogło nawet trafienie 14 "trójek".

CosinusMED Widzew Łódź - Arka Gdynia 72:84. Relacja, wystawianie ocen koszykarkom i trenerom

CCC Polkowice - DGT Politechnika Gdańska 100:64. Relacja, wystawianie ocen koszykarkom i trenerowi

AZS UG: Frolkina 19 (5x3), Ortiz 18 (4x3, 7 zb.), Ruffin-Pratt 17 (3x3), Pachurina 12, Samburska 6 (1x3, 6 as.) oraz P. Kuras 5 (1x3), A. Kuras 2, Stępień 0, Kosalewicz 0, Szczęśniak 0

AZS LUBLIN: Day 28 (2x3, 17 zb.), Peterson 27 (2x3), Labuckienė 14 (10 zb.), Adamowicz 9 (1x3), Popović 0 oraz Szott-Hejmej 5, Degbeon 0, Pawłowska 0

EBLK - zapowiedź 16. kolejki. 4 koszykarki z Trójmiasta w reprezentacji Polski

Oba zespoły narzuciły szybkie tempo od pierwszych minut. Właściwie już w połowie pierwszej kwarty wszystkie koszykarki AZS Uniwersytetu Gdańskiego z podstawowego składu miały po celnym trafieniu na koncie, a po "trójce" Gabbi Ortiz, miejscowe wygrywały 17:11. Przełamanie przyjezdnych nastąpiło w 8. minucie, gdy zza łuku trafiła Alexis Peterson (20:19, ale ich radość z prowadzenia nie trwała długo, bo w podobny sposób odpowiedziała Paulina Kuras, a jej śladami poszła Tierra Ruffin-Pratt, która dwukrotnie punktowała z dystansu (28:23).

Tempo opadło w drugiej kwarcie, ale zespół Mirosława Orczyka utrzymywał przewagę niemalże przez całą partię. Akademiczki z Lublina zdołały tylko raz wyrównać, gdy zegar pokazywał 3 minuty i 26 sekund do końca partii (41:41). Gdańszczanki dobrze radziły sobie w ataku, ale również wykorzystywały złe wybory rywalek, jak chociażby błędne podanie Giedre Labuckienė. W końcówce dobrą skutecznością popisała się znów Ortiz, dlatego gospodynie wygrywały 46:41 po 20 minutach gry.

Arka Gdynia - AZS Uniwersytet Gdański 93:83. Relacja i oceny

Gdańskie akademiczki rozpoczęły druga połowę od "trójki" Anny Pachuriny, a po drugiej stronie dobrze spisywała się Briana Day, zdobywczyni 6 punktów w 2,5 minuty. Miejscowe utrzymywały bezpieczną przewagę, ale gdy punktować zaczęła Julia Adamowicz, różnica zmalała do 1 "oczka". Lublinianki goniły rywalki do końca trzeciej kwarty, dwukrotnie wyrównując wynik spotkania, ale wciąż brakowało postawienia kropki nad "i".

Frolkina wykorzystała rzut zza łuku na starcie ostatniej odsłony, ale ani ona, ani koleżanki nie potrafiły trafić przez kolejnych 5 minut, w efekcie czego przyjezdne objęły prowadzenie 69:68. Do końca meczu oglądaliśmy wyrównany bój, ale ostatecznie zwycięsko z niego wyszła ekipa z Lublina. 26 sekund przed końcem Ruffin-Pratt trafiła z dystansu, a w ostatnich sekundach rzuty wolne wykorzystała Peterson, która przypieczętowała wygraną swojego zespołu.

Barbora Balintova: Wszystko dla klubu i drugiego domu. Głosowanie na Ligowca Roku 2019 trwa do 2 lutego

Wyniki 16 kolejki

• AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 79:83 (30:26, 16:15, 19:23, 14:19)
  • CosinusMED Widzew Łódź - ARKA GDYNIA 72:84 (18:20, 20:14, 24:19, 10:31)
  • CCC Polkowice - DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 100:64 (25:13, 19:16, 30:13, 26:22)
  • Wisła Kraków - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 65:77 (16:26, 16:17, 17:20, 16:14)
  • Artego Bydgoszcz - Enea AZS Poznań 94:56 (31:10, 21:20, 13:10, 29:16)
  • Energa Toruń - Ślęza Wrocław 64:81 (15:22, 23:15, 11:19, 15:25)
  • zaległe z 13. kolejki:
  • ARKA GDYNIA - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 70:62 (26:10, 18:22, 13:13, 13:17)
dak.

Opinie (10)

• Oglądałem (4)

Było naprawdę blisko, szkoda!

Bardzo emocjonujące choć nie stojące na wysokim poziomie spotkanie.

AZS przegrał bo ich zagranicznym zawodniczkom grającym przez praktycznie całą 4 kwartę zabrakło sił. A Pan trener, jak to jest w zwyczaju w tej wysoce nastawionej na Polki lidze, przyjął standardową taktykę, tzn. gramy zagranicznymi, Polki niech nie przeszkadzają zwłaszcza w kluczowych momentach. To kiedy, do jasnej anielki, mają się uczyć?!

• 9 3

• JW (1)

Włodek przestań

• 6 6

• Jaki Włodek?!

Tu naprawdę nie trzeba być trenerem by widzieć kto i jak długo gra w ostatniej kwarcie. Wystarczy mieć oczy.

A co do p. Augustynowicza to sam pisałem już od dawna, że zmiana trenera jest potrzebna. Zarząd zadecydował się na to dopiero w sytuacji, gdy praktycznie już jest pozamiatane.

• 0 0

• Polskie zawodniczki (1)

Uczą się od pierwszego meczu w ekstraklasie - jakie są efekty takiej nauki? Kilkanaście przegranych spotkań różnicą nawet trzydziestu punktów. Najwyższa pora posadzić je na ławce ...

• 4 4

• Janie

A kto powiedział, że ma to być 5 Polek zamiast 5 zawodniczek zagranicznych? Może być np. 1 czy 2 (np. Paulina, Karolina) i może mieć to sens, prawda?

• 1 1

• blisko,blisko........

Szkoda szczęście było blisko ,po prostu zabrakło sił aby utrzymać zwycięstwo a tak może zbraknąć pkt aby się utrzymać

• 5 2

• Pytam z ciekawosci, nie ze zlosliwosci

Czy w tych AZSach dzis gra choc jedna studentka z tych uczelni?

• 6 1

• bedzie lepiej

widać postęp spoko w następnych meczach się pokazą

• 4 2

• apel

Mam mały apel do trenera ,niech rozejrzy się dookoła i zobaczy że na ławce ma kilka dobrych polskich zawodniczek którymi może rotować . Drugi mecz przegrany z powodu opadnięcia z sił
    pierwszej piątki w "polskiej" drużynie . Nie da się ciągnąć wozu jednym koniem bo zacznie toczyć pianę z pyska .Czas zgrać ze sobą zawodniczki polskie i zagraniczne i stworzyć zespół w co mocno wierzę który będzie wygrywał z najlepszymi .Potencjał jest , trener musi zmienić nastawienie. Życzę
    sukcesów i trzymam kciuki.

• 6 2

• Przed spadkiem z EBLK może je już chyba tylko uratować powiększenie ligi, o ile ewentualnie doszłoby do tego. Nawet 3 zwycięstwa już nie pomogą, bo Poznań gra z Toruniem i któryś z tych zespołów będzie mieć na pewno na koncie 4 zwycięstwa.