stat

Adam Podralski podwójnym zwycięzcą zawodów Pucharu Europy U-17. Sukcesy florecistów UKS Atena Gdańsk

13 lutego 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
jag.

Gdańska Szkoła Szermierki

Adam Podralski zwyciężył indywidualnie w XI Turnieju o Floret Witolda Woydy, który jest zaliczany do klasyfikacji Pucharu Europy juniorów młodszych. Następnie florecista UKS Atena Gdańsk wraz z kolegą klubowym Jakubem Dołżyckim w składzie pierwszej reprezentacji Polski triumfował także w zawodach drużynowych.128 florecistów do lat 17 uczciło w Warszawie pamięć dwukrotnego złotego medalisty we florecie igrzysk olimpijskich w Monachium w 1972 roku,a zarazem najlepszego sportowca Polski tamtego roku - Witolda Woydy. Zawody zdominowali Polacy z reprezentantami UKS Atena Gdańsk na czele.

Indywidualnie rywalizacja była zaliczana do klasyfikacji Pucharu Europy juniorów młodszych. W szerokim finale na osiem miejsc aż pięć obsadzili biało-czerwoni. W walce o 1. miejsce uczeń Szkoły Podstawowej nr 70 w Gdańsku - Adam Podralski pokonał Włocha Sebastiano Francesco Garro. Najniższy stopień podium wraz z Amerykaninem Philipem Dority obsadził Maciej Bem (AZS AWF Poznań).

Z 11-osobowej ekipy UKS Atena poza osiągnięciem zwycięzcy warto także odnotować pozycje trzech jego kolegów, którzy zajęli następujące miejsca: 10. Jakub Dołżycki (aktualny wicemistrz Polski juniorów), 22. Adam Jakubowski, 24. Piotr Kaśków.

JAKUB DOŁŻYCKI W CYKLU SPORT TALENT. POZNAJ FLORET OD KULIS

Dzień później odbyły się dziewiąte zawody o Puchar Złotej Drużyny. Na planszach zaprezentowało się 26 zespołów, w tym 12 polskich. W pierwszej reprezentacji biało-czerwonych walczyło czterech zawodników, którzy zajmują najwyższe miejsca na liście rankingowej juniorów młodszych (w kolejności zajmowanych miejsc): Bem, Podralski, Dołżycki i Kacper Szczypiński (Wrocławianie).

Polacy triumfowali po finałowym zwycięstwie nad Włochami 45:28. Na najniższym stopniu podium stanęli Holendrzy. Wysokie - 6. miejsce zajęła Polska III, której skład składał się w całości z uczniów SP 70 Gdańsk. W tej ekipie startowali: Jakubowski, Kaśków i Tomasz Gorczyca. Poza medalistami uznali oni wyższość jeszcze tylko: pierwsze drużyny Niemiec oraz międzynarodowej drużyny Baltic Team.

Dla Podralskiego te zwycięstwa to nieco spóźniony prezent na 16. urodziny. Ten wiek osiągnął 25 stycznia. W stosunku do większości rywali w kategorii juniorów młodszych, zwanych wcześniej kadetami jest o rok młodszy.

jag.