stat

Amerykanin czeka na pozwolenie na pracę

9 lutego 2012 (artykuł sprzed 7 lat)
jag.

Bałtyk Gdynia

Lawrence Papaleo w sparingu z Koralem Dębica ostrzeliwał słupek i poprzeczkę, ale to nie zaszkodziło amerykańskiemu napastnikowi w pomyślnym przejściu testów w Bałtyku. Już przed meczem zapadła decyzja, że klub wystąpił o pozwolenie na pracę w naszym kraju dla 23-latka. Pozostali piłkarze biało-niebieskich mieli lepiej nastawione celowniki. Zatem podopieczni Adama Topolskiego rozbili III-ligowca 4:0 (2:0). W najbliższą sobotę II-ligowiec sparować będzie z Olimpią Elbląg. Początek gry na Narodowym Stadionie Rugby o godzinie 13.00.Bramki:
Daniel Ochociński 10, Wojciech Musuła 43, Igor Jurga 65, Krzysztof Bułka 78

BAŁTYK: Barczak (46' Matysiak) - Musuła (46 Lemanek), Martyniuk, Pettke (46 Benkowski), Filipiak - Noga (46 Bułka), Czyczel (46 Stukonis), Rasmus (46 Stępień), Byczkowski (46 Wilczewski) - Ochociński (46 Papaleo, 70 Wysocki), Frankowski (46 Jurga)

Papaleo przyjechał na testy do Gdyni w połowie stycznia (czytaj więcej). Trener Topolski uznał, że syn jego byłego kolegi z boiska, przyda się w Bałtyku. Od podpisania kontraktu z biało-niebieskimi 23-latka z Syracuse dzieli już tylko otrzymanie pozwolenia na pracę w Polsce.

W sparingu z dziesiątą drużyną Grupy Bałtyckiej III ligi Amerykanin przyczynił się do tego, że rywal nie wyjechał z Narodowego Stadionu Rugby z... dwucyfrowym wynikiem. Lawrence miał trzy doskonałe okazje, ale żadnej z nich nie wykorzystał. Raz posłał piłkę w słupek, innym razem w poprzeczkę.

Mniej skuteczny był tylko Michał Benkowski, ale jego bardziej można usprawiedliwić, bo to obrońca. 27-latek miał aż cztery dogodne sytuacje na wpisanie się na listę strzelców, gdyż potrafił dobrze znaleźć się pod bramką rywali po rzutach rożnych, które wyśmienicie wykonywał 17-letni Alan Wilczewski. Nie wykorzystał żadnej.

Czterokrotnie próbował szczęścia również Igor Jurga. Raz obił słupek, ale w końcu dopiął celu i strzelił gola na 3:0 w pojedynku sam na sam z bramkarzem. Niespełna 21-letni skrzydłowy Lecha Poznań udowodnił swoją przydatność do Bałtyku i niebawem powinien zostać wypożyczony do Gdyni.

Pierwszego gola dla biało-niebieskich, ustalając końcowy wynik, zdobył Krzysztof Bułka, który również na zasadzie wypożyczenia przeniesie się za miedzę, z Arki Gdynia. Natomiast w żółto-niebieskich barwach pozostanie Piotr Robakowski. Obrońca, który wystąpił w dwóch sparingach Bałtyku, najwcześniej przeniesie się do tego klubu w lipcu. Teraz jego testy zostały zakończone.

Natomiast pozytywne recenzje zbiera Bartłomiej Barczak. Niespełna 20-letni bramkarz rozwiązał kontrakt z Lechią Gdańsk, gdzie mógł grać tylko w III lidze i Młodej Ekstraklasie, i ma duże szanse na angaż w Bałtyku. Golkiper kilka razy powstrzymał piłkarzy Korala zwłaszcza przed przerwą, kiedy to przewaga miejscowych nie była jeszcze tak duża, a goście też mieli swoje sytuacje.

Ostatecznie worek bramkowy rozwiązali biało-niebiescy, czym wyraźnie zdeprymowali rywali, którzy po zmianie stron z pokorą odbierali kolejne razy. Wynik otworzył testowany w Bałtyku Kanadyjczyk (czytaj więcej). Przy golu Daniela Ochocińskiego asystował gdyński junior, Adam Czyczel. Natomiast na 2:0 po strzale z dystansu poprawił Wojciech Musuła.

To był trzeci zwycięski sparing Bałtyku. Siódmą grę kontrolną gdynianie rozegrają w najbliższą sobotę o godzinie 13.00. Przy ul. Górskiego stawi się outsider I ligi - Olimpia Elbląg. Dla kibiców wstęp wolny.

POZOSTAŁE ZIMOWE SPARINGI BAŁTYKU:
BILANS: 3 zwycięstwa - 3 porażki, bramki 11:7


21.01 (Gdynia) Jagiellonia Białystok 0:3 (0:1) przeczytaj relację

25.01 (Gdynia) Jeziorak Iława 2:1 (2:0)
Bramki dla Bałtyku: Dariusz Kudyba, Mateusz Frankowski

28.01 (Gdynia) Olimpia Grudziądz 0:1 (0:0)
przeczytaj relację

1.02 (Gdynia) GTS Kolbudy 5:1 (4:1) przeczytaj relację
Bramki dla Bałtyku: Daniel Ochociński 2, Paweł Rasmus, Arkadiusz Byczkowski (karny), Igor Jurga

4.02 (Gdynia) Orkan Rumia 0:1 (0:0) przeczytaj relację

11.02 (Gdynia, 13.00) Olimpia Elbląg
15.02 (Gdynia) Kaszubia Kościerzyna
18.02 (Cetniewo) Znicz Pruszków
22.02 (Toruń) Elana Toruń
25.02 (Gdynia) Gryf Wejherowo
29.02 (Gdynia, 17.30) Cartusia
3.03 (Gdynia) Arka Gdynia
7.03 (Solec Kujawski) Unia Solec Kujawski
10.03 (Ostróda) Stomil Olsztyn

jag.