stat

Andrea Anastasi ma przejść w nowym sezonie do Onico Warszawa

8 stycznia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
mad

Trefl Gdańsk

Trener Trefla Gdańsk Andrea Anastasi doszedł do porozumienia z Onico Warszawa i od nowego sezonu zostanie szkoleniowcem stołecznej drużyny. Taka informacja została podana we włoskich mediach. Z różnych źródeł wynika, że jest ona prawdziwa.ANDREA ANASTASI NOMINOWANY DO LIGOWCA ROKU 2018 W TRÓJMIEŚCIE. PRZECZYTAJ O PLEBISCYCIE

Andrea Anastasi piąty sezon z rzędu prowadzi Trefla Gdańsk. Włoski szkoleniowiec mocno związał się z żółto-czarnymi, ale ostatnio nie ukrywał, że chciałby iść do przodu, a nie z sezonu na sezon robić krok w tył. Związane jest z budżetem Trefla, który nie pozwala na wielkie transfery, a szkoleniowiec musi głównie doskonalić umiejętności siatkarzy i scalać drużynę od nowa.

PRZECZYTAJ O SPORT TALENCIE Z TREFLA GDAŃSK, LIBERO BARTOSZU WEBERZE

Anastasi nie ukrywał, że jeśli nie zmieni się sytuacja klubu, będzie to dla niego ostatni sezon w Treflu. Zapewniał jednocześnie, że nie opuści drużyny przed końcem rozgrywek. I jak się okazuje słowa dotrzyma. Z tym, że już wiadomo, gdzie będzie pracował przez kolejne dwa lata.

Andrea Anastasi

Andrea Anastasi

Dane:

(pierwszy trener)
ur.:
1960-10-08
wzrost.:
183
Ocena z sezonu:
4.06 (621 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »NA ZAKOŃCZENIE 2018 ROKU TREFL ROZBIŁ MKS BĘDZIN. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z TEGO SPOTKANIA

Włoski dziennikarz Gian Luca Pasini podał, że jego rodak doszedł już do porozumienia z warszawskim klubem, gdzie prezesem jest jego były podopieczny - m.in z Trefla - Piotr Gacek. Klub ze stolicy dysponuje znacznie większym budżetem niż gdańszczanie. Świadczy chociażby o tym fakt, że ostatnio zakontraktował najlepszego siatkarza ostatnich mistrzostw świata, Bartosza Kurka. Ten ma zostać w klubie na przyszły sezon i współpracować z Anastasim. Obaj spotkali się na początku grudnia w Gdańsku. Kurek odszedł wówczas z mającej problemy finansowe Stoczni Szczecin i aby nie stracić formy trenował z Treflem za zgodą Włocha. Następnie podpisał kontrakt z Onico.

Żaden z klubów nie potwierdzi tego ruchu w trakcie sezonu. Onico wydawało nawet oświadczenie, w którym zaprzecza zaistniałej sytuacji.

Oto treść oświadczenia:
Odnosząc się do spekulacji prasowych, oświadczamy, że nie mamy podpisanej umowy o współpracy z trenerem Andreą Anastasim.

Do końca sezonu 2018/2019 trenerem ONICO Warszawa, zgodnie z kontraktem, pozostaje Stephane Antiga, a klub skupia się na walce o najwyższe trofea w tym sezonie.


Bartosz Kurek trenował z Andreą Anastasim już w tym sezonie.


Anastasi pracuje w gdańskim klubie od 2014 roku. W tym czasie zdobył z nim srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski, dwa razy sięgnął po Puchar Polski i raz po Superpuchar. Nie da się ukryć, że był dużą częścią tych sukcesów.

W obecnym sezonie zespół z Gdańska ma walczyć o czołową szóstkę, czyli o play-off. Obecnie jest na 7. miejscu i traci do pozycji wyżej sześć punktów, ale ma mecz rozegrany mniej. Natomiast Onico jest wiceliderem tabeli. Drużynę z Warszawy prowadzi drugi sezon Stephane Antiga, który po rozgrywkach ma się z nią rozstać.

Typowanie zakończone 3 pkt.

Siatkówka - PlusLiga mężczyzn
11 stycznia 2019, godz. 20:30

Tak typowano 303 typowania

31% GKS Katowice
69% TREFL Gdańsk

mad