Anna Potrzuska, Izabela Pawlak młodzieżowymi wicemistrzyniami Europy w wioślarstwie

9 września 2021, 11:00
Jacek Główczyński

AZS AWFiS Gdańsk

Młodzieżowe wicemistrzynie Europy w wioślarstwie: Anna Potrzulska (z lewej) i Izabela Pawlak wraz z trenerem klubowym Michałem Rychlickim. Więcej zdjęć (3)

Młodzieżowe wicemistrzynie Europy w wioślarstwie: Anna Potrzulska (z lewej) i Izabela Pawlak wraz z trenerem klubowym Michałem Rychlickim.

fot. archiwum prywatne Michała Rychlickiego

Młodzieżowe wicemistrzynie Europy w wioślarstwie: Anna Potrzulska (z lewej) i Izabela Pawlak wraz z trenerem klubowym Michałem Rychlickim.

fot. archiwum prywatne Michała Rychlickiego

Anna Potrzuska i Izabela Pawlak przywiozły do Gdańsk srebrne medale z młodzieżowych mistrzostw Europy w wioślarstwie. Podopieczne trenera Michała Rychlickiego z AZS AWFiS Gdańsk po tytuł sięgnęły na czwórce bez sterniczki, w której startowały wspólnie z zawodniczkami z Gorzowa Wielkopolskiego: Zuzanną Lesner i Weroniką Kaźmierczak.Gdańscy wioślarze brązowymi medalistami mistrzostw świata juniorów. Przeczytaj relację z PłowdiwAż sześć medali, po trzy srebrne i brązowe, zdobyła reprezentacja Polski w młodzieżowych mistrzostwa Europy w wioślarstwie, które odbyły się w Kruszwicy. W jednym tytule wicemistrzowskim udział mają zawodniczki AZS AWFiS Gdańsk. Anna Potrzuska i Izabela Pawlak w czwórce bez sternika po sukces sięgnęły wspólnie z koleżankami z Gorzowa Wielkopolskiego: Zuzanną Lesner i Weroniką Kaźmierczak.

- To wychowanki AZS AWFiS Gdańsk. Ania z Izą sporadycznie w tych samych osadach spotykały się już w latach poprzednich, ale tak na dobre startują wspólnie drugi sezon. Reprezentacyjna czwórka bez sterniczki stworzona została na podstawie startów klubowych na dwójce bez sterniczki. Gdańszczanki zdobyły srebrne medale zarówno w mistrzostwach Polski seniorek i w kategorii młodzieżowej, a ponadto w tej drugiej były też mistrzyniami na czwórce - przypomina Michał Rychlicki, trener wioślarek w AZS AWFiS Gdańsk.

Sprawdź, gdzie można trenować wioślarstwo w Trójmieście?Młodzieżowe wicemistrzynie Europy w czwórce bez sterniczki. Więcej zdjęć (3)

Młodzieżowe wicemistrzynie Europy w czwórce bez sterniczki.

Fot. Julia Kowacic/PZTW

Młodzieżowe wicemistrzynie Europy w czwórce bez sterniczki.

Fot. Julia Kowacic/PZTW

W wyścigu finałowym młodzieżowych mistrzostw Europy Polki od początku wiosłowały na 2. miejscu. Metę osiągnęły z wynikiem 6:42.48. Lepsze od nich były tylko Rumunki (6:36,13). Brąz zdobyły Brytyjki (6:45,95). Radość gdańszczanek była tym większa, gdyż w tym roku otarły się już o medal młodzieżowych mistrzostw świata. Tam startowały na ósemce, zajmując 4. miejsce.

- Sukces zawodniczek opiera się na trzech filarach: klubie AZS AWFiS Gdańsk, szkole VI LO, gdyż obie są jej wychowankami oraz współpracy z miastem Gdańsk. Wiążemy z nimi duże nadzieje, włącznie ze startem na igrzyskach olimpijskich już za trzy lata w Paryżu. Mimo że w przyszłym roku będą nadal mogły startować w kategorii młodzieżowej, to już podejmą rywalizację o miejsce w reprezentacji Polski seniorek. O powołaniach decydować będą wyniki październikowych regat w Poznaniu oraz w kwietniu przyszłego roku - dodaje trener Rychlicki, który jako zawodnik m.in. zdobył tytuł młodzieżowego mistrza świata w czwórce podwójnej wagi lekkiej (2003).

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Czwórka podwójna wioślarek zdobyła srebro - przeczytaj naszą relacjęPolskie wioślarki na podium młodzieżowych mistrzostw Europy. Więcej zdjęć (3)

Polskie wioślarki na podium młodzieżowych mistrzostw Europy.

Fot. Julia Kowacic/PZTW

Polskie wioślarki na podium młodzieżowych mistrzostw Europy.

Fot. Julia Kowacic/PZTW

Opinie (18) 1 zablokowana

 • brawo dziewczyny !!!

  • 11 0

 • Fajna młodzież, aż miło popatrzeć

  • 10 0

 • Gdańszczanie

  Gratulacje dla dziewczyn i trenera!
  Zasluzyliscie ciężką pracą

  • 8 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.