Arka Gdynia. Adam Deja Ligowcem Maja. Tytuł za awans do finału Pucharu Polski

2 czerwca 2021, 12:30
Dział Sportowy Trojmiasto.pl

Arka Gdynia

Adam Deja uzyskał najwyższą średnią spośród arkowców w minionym miesiącu. Więcej zdjęć (1)

Adam Deja uzyskał najwyższą średnią spośród arkowców w minionym miesiącu.

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Adam Deja uzyskał najwyższą średnią spośród arkowców w minionym miesiącu.

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Adam Deja został Ligowcem Maja. Piłkarz Arki Gdynia otrzymał tytuł za awans do finału Pucharu Polski. Żółto-niebiescy byli pierwszą drużyną od siedmiu lat, która dokonała tego jako I-ligowiec. 27-latek uzyskał najwyższą średnią waszych ocen - 3.64 - spośród wszystkich arkowców. Pytania do pomocnika możecie nadsyłać do 16 czerwca, a następnie opublikujemy je w wywiadzie czytelników.Plebiscyt na Ligowca Roku i Miesiąca. Zobacz wszystkie artykuły od 2013 rokuW marcu wystawiliście 24 626 ocen dla 153 zawodników i trenerów. Po każdym oficjalnym meczu w skali szkolnej od 1 do 6 mogliście oceniać przedstawicieli następujących klubów: Lechii Gdańsk i Arki Gdynia (piłka nożna), Torus Wybrzeże Gdańsk (piłka ręczna), Arki Gdynia, Lechii Gdańsk i Ogniwa Sopot (rugby) oraz Zdunek Wybrzeże Gdańsk (żużel).

Przy wyborze najlepszego odwołaliśmy się do punktów 2 i 3 regulaminu wyboru Ligowca Miesiąca.

"Pod uwagę brać będziemy drużynę, drużyny spośród tych ocenianych na Trojmiasto.pl, które w danym miesiącu zanotują spektakularny sukces w rywalizacji klubowej. Za taki uznajemy: tytuł lub medal w rozgrywkach ligowych, zdobycie lub finał krajowego pucharu, awans w europejskich pucharach, promocję do wyższej klasy rozgrywkowej bądź serię kilku meczów bez przegranej"

Raków Częstochowa - Arka Gdynia 2:1. Przypomnij sobie relację z finału Pucharu Polski

W maju powyższy zapis zrealizowali piłkarze Arki Gdynia, awansując do finału Pucharu Polski. W tym roku byli pierwszą drużyną od siedmiu lat, która dokonała tego jako I-ligowiec. Wcześniej zrobił to Zawisza Bydgoszcz, który pokonał wówczas Zagłębie Lubin w serii rzutów karnych.

Arka Gdynia mogła być pierwszą drużyną od ćwierć wieku, która zdobyłaby Puchar Polski i awans do ekstraklasy. Sprawdź, kto jeszcze tego dokonałGodne podkreślenia jest również to, że dla żółto-niebieskich był to trzeci mecz o trofeum tych rozgrywek w ciągu ostatnich pięciu lat. Przed miesiącem żółto-niebiescy przegrali z Rakowem Częstochowa 1:2. W 2018 roku przegrali z Legią Warszawa 1:2. Natomiast rok wcześniej triumfowali po zwycięstwie nad Lechem Poznań 2:1.Ponadto podopieczni Dariusza Marca na ligowych boiskach są niepokonani od 21 kwietnia br. Od tego czasu nie przegrali 10 kolejnych spotkań. Zanotowali również serię 461 minut bez straty gola.

Zatem do przedstawicieli tego klubu ograniczyliśmy się przy wyłanianiu Ligowa Maja. Jako że tytuł jest indywidualny, zgodnie z kolejnymi zapisami regulaminu, wybieraliśmy tego najlepszego.

"Po wyłonieniu takiej drużyny bądź drużyn tylko ich przedstawiciele będą brani pod uwagę przy przydzielaniu tytułu Ligowca Miesiąca. Przydzielony on zostanie sportowcowi bądź trenerowi, który w tym gronie uzyskał najwyższą średnią ocen w danym miesiącu, a jeśli jest to koniec sezonu lub rundy - najwyższą średnią za cały ten okres- najwyższą średnią za cały rok. W tym drugim przypadku pod uwagę brani będą tylko ci zawodnicy, którzy rozegrali co najmniej połowę meczów w danym roku, a także trenerzy, którzy w tylu spotkaniach prowadzili drużynę".

Najdłuższa seria czystych kont Arki Gdynia od awansu do ekstraklasy. Sprawdź bilansLigowiec Maja 2021


kolejno średnia not, liczba meczów, liczna ocen
  1. Adam Deja 3.64 5 395
  2. Hariś Memić 3.61 4 449
  3. Daniel Kajzer 3.59 5 366
  4. Michał Marcjanik 3.55 6 449
  5. Adam Danch 3.49 6 448
  6. Mateusz Żebrowski 3.47 6 448
  7. Arkadiusz Kasperkiewicz 3.46 6 439
  8. Maciej Rosołek 3.39 6 454
  9. Juliusz Letniowski 3.35 5 370
  10. Fabian Hiszpański 3.22 5 350

noty Arki Gdynia w maju 2021


Jako że żółto-niebiescy są w trakcie sezonu, pod uwagę braliśmy średnią not z minionego miesiąca. Piłkarze rozegrali w nim 6 meczów, w trakcie których oceniliście 20 zawodników i trenera.

Najwyższą średnią not uzyskał Adam Deja. Średnia ocen pomocnika wyniosła 3.64 w 5 spotkaniach. Rozegrał pełne 90 minut w finale PP. Ponadto strzelił wyrównującego gola z rzutu wolnego z Koroną Kielce (3:3) w ostatnim meczu.

Jakub Wawszczyk z Arki Gdynia do Sandecji Nowy Sącz. Przeczytaj o odejściu obrońcyPodobnie, jak w poprzednich miesiącach, czekamy na pytania do triumfatora. Korzystajcie z formularza na dole artykułu. Pytania do piłkarza nadsyłajcie do 16 czerwca. Jeśli pytanie zostanie opatrzone podpisem także i on znajdzie się w specjalnym wywiadzie.

Adam Deja

Adam Deja

Dane:

ur.:
1993-06-24
wzrost.:
185
waga.:
82
Ocena z sezonu:
3.27 (1076 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »Adam Deja zdobywając tytuł Ligowca Maja wypełnił jednocześnie pierwszy warunek, aby znaleźć się w gronie kandydatów do tytułu Najlepszego Ligowca Roku 2021 w Trójmieście. Drugim jest pozostawanie w klubie w dniu rozpoczęcia głosowania finałowego, które ruszy w styczniu przyszłego roku.

Natomiast trzecim jest konieczność reprezentowania trójmiejskiego klubu, którego mecze są oceniane przez cały rok, zarówno w rozgrywkach wiosennych jak i jesiennych.

Dział Sportowy Trojmiasto.pl

Opinie wybrane


wszystkie opinie (31)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.