stat

Arka Gdynia. Sztab Jacka Zielińskiego nie przejdzie rewolucji

23 maja 2019, 18:45
Damian Konwent

Arka Gdynia

W przeciwieństwie do składu drużyny, nie będzie dużych zmian w sztabie szkoleniowym Arki Gdynia. Swoich miejsc mogą być pewni najbliżsi współpracownicy trenera Jacka Zielińskiego: Grzegorz Witt i Jarosław Krupski. - Możliwe jednak, że w najbliższych tygodniach dojdzie do zmian w innych strukturach - informuje Piotr Włodarczyk, doradca ds. sportowych w Arce Gdynia.Sprawdź kto zostanie, a kto odejdzie z Arki GdyniaPo sezonie, w którym Arka musiała cieszyć się z utrzymania w ekstraklasie, zespół czeka przebudowa. Sztab pod kierownictwem trenera Jacka Zielińskiego, który w końcówce rozgrywek wypełnił zadanie polegające na uniknięciu degradacji, może jednak spać spokojnie. W klubie nadal pracować mają drugi trener Grzegorz Witt i trener bramkarzy Jarosław Krupski, którzy pracują z pierwszą drużyną od lat.

Zmiany mogą nastąpić natomiast na innych płaszczyznach. O wszystkich roszadach klub informował będzie w najbliższych tygodniach. Do 18 czerwca cały zespół oraz sztab pozostaje bowiem na urlopie. Wtedy to rozpoczną się dopiero przygotowania do nowego sezonu.

- Przy trenerze z pewnością zostaną jego asystenci. Możliwe jednak, że dojdzie do zmian w innych strukturach - wyjaśnia Piotr Włodarczyk, doradca ds. sportowych w Arce Gdynia

Przeczytaj o podejrzanych zakładach na mecz Śląsk - ArkaPrzypomnijmy, że za przygotowanie motoryczne odpowiada obecnie Łukasz Radzimiński. W sztabie medycznym pracę zespołu koordynuje Marek Gaduła. W nim znajdują się Piotr Jasiński (fizjoterapeuta), Marek Latos (specjalista odnowy biologicznej) oraz dwóch lekarzy - Janusz Śliwiński i Rafał Camilleri.

Wciąż nie znamy nazwiska nowego kierownika zespołu. Już wcześniej informowaliśmy, że z końcem sezonu z klubem pożegna się Paweł Bednarczyk, który w Arce przepracował 15 lat.

Przeczytaj kto chce Marko Vejinovicia i co na to pomocnik- Cały zespół przed kilkoma dniami udał się na urlop, który potrwa przez najbliższe tygodnie, dlatego jest zbyt wcześnie by móc spekulować na temat ruchów w sztabie. Do żadnej większej rewolucji nie dojdzie - zapewnia Antoni Łukasiewicz, kierownik operacyjny pionu sportowego.
W trakcie sezonu pożegnano się już Krzysztofem Kapelanem. To były asystent Zbigniewa Smółki. W Arce odpowiadał m.in. za przygotowanie fizyczne. W tym samym czasie do zespołu z Gdyni dołączył Rafał Żurowski, który zajął stanowisko dyrektora wykonawczego.

Przeczytaj, co po meczu ze Śląskiem mówili piłkarze i trener Arki GdyniaRUCHY TRANSFEROWE ARKI GDYNIA PRZED SEZONEM 2019/20:

Mogą przyjść: Tiago Alves (narodowość: Portugalia, pozycja: napastnik, klub: Olimpia Grudziądz), Nico Varela (Urugwaj, skrzydłowy/napastnik, Wisła Płock)

Mają zostać: Adam Danch (obrońca), Marcus da Silva (pomocnik), Maciej Jankowski (napastnik) - przedłużenie kontraktu

Odejdą: Marko Vejinović (pomocnik, , Holandia, powrót z wypożyczenia do AZ Alkmaar), Tadeusz Socha (obrońca, koniec kontraktu)

Odeszli: Karol Danielak (obrońca, rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron)

Aktualna kadra piłkarzy Arki Gdynia