Arka Gdynia. Dwaj piłkarze będą musieli poddać się kwarantannie

23 kwietnia 2020, 14:15
jag.

Arka Gdynia

Najnowszy artukuł na ten temat

Asseco Arka Gdynia na kwarantannie. Jeden z koszykarzy zakażony SARS-Cov-2

Dwaj piłkarze Arki Gdynia będą musieli poddać się kwarantannie. Marko Vejinović i Fabian Serrarens w piątek, 24 kwietnia mają wrócić do klubu po pobycie za granicą. Następnie - zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami - czeka ich przez 14 dni zakaz opuszczania miejsca zamieszkania.Gdańsk i Gdynia otworzą obiekty dla piłkarzy, jeśli zapadną konkretne decyzjeW kadrze pierwszej drużyny Arki Gdynia jest obecnie 10 zagranicznych piłkarzy. Kilku z nich wystąpiło o zgodę na wyjazd do rodzimych krajów. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy klub do każdej sprawy podchodził indywidualnie. Rozważano m.in. kwestię, czy w kraju do którego udają się piłkarze, obowiązuje obowiązek kwarantanny, czy też nie.

Ostatecznie zgodę na wyjazd otrzymali Holendrzy: Marko Vejinović i Fabian Serrarens. Przypomnijmy, że w tym kraju rząd zakazał organizowania profesjonalnych zawodów we wszystkich dyscyplinach do końca sierpnia. Jednocześnie po przyjeździe do tego państwa nie ma obowiązku, aby poddać się kwarantannie. Tym samym z Holandii zawodnicy mogli wyjechać w każdej chwili.

- Obaj wracają do Gdyni w piątek, a od soboty czeka ich przez 14 dni kwarantanna - informuje Tomasz Rybiński, rzecznik prasowy Arki Gdynia.

Rusza Canal+ Ekstraklasa Cup. Kto reprezentuje Arkę Gdynia?Oznacza to, że przez 2 tygodnie obaj piłkarze nie będą mogli opuszczać miejsca zamieszkania. Gdyby potwierdziły się nieoficjalne informacje, że 24 kwietnia polski rząd zgodzi się, aby obiekty sportowe zostały otwarte dla piłkarzy, a tym samym będą mogły ruszyć treningi w małych grupach, to zarówno Marko jak i Fabian nie będą mogli w okresie osobistej kwarantanny brać w nich udziału.

Nie będą zresztą jedynymi piłkarzami w takiej ekstraklasy. Wcześniej m.in. Lech Poznań informował, że po powrocie z ojczystych krajów na kwarantannę udali się: Christian Gytkjaer, Mickey van der Hart i Bohdan Butko.

Warto przypomnieć, że według planu "odmrażania ekstraklasy", czyli powrotu piłkarzy do treningów, a potem meczów ligowych, 4 maja m.in. wszyscy zawodnicy krajowej elity mają przejść pierwszy z dwóch planowanych testów na koronawirusa.

Kapitan Arki Gdynia o obniżce wynagrodzeńPrzypomnijmy, że Arce nie udało się jeszcze podpisać porozumienia z piłkarzami o obniżce zarobków według schematu zaproponowanego przez ekstraklasę, czyli redukcja o 50 procent, ale nie mniej niż 10 tys. zł dla zarabiających przed epidemią powyżej tego pułapu. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, nie osiągnięto jeszcze porozumienia w tej kwestii z 7 zawodnikami. Natomiast większość drużyny godzi się z ograniczeniami.

jag.