Arka Gdynia. Fabian Serrarens: Potrzebuję bramki. Później będzie łatwiej

Damian Konwent
11 września 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Fabian Serrarens (z lewej) wystąpił dotąd w pięciu meczach ekstraklasy. Od ponad 400 minut nie oddał celnego strzału i co za tym idzie nie zdobył bramki. Sam przyznaje, że po przełamaniu ma być znacznie lepiej. Fabian Serrarens (z lewej) wystąpił dotąd w pięciu meczach ekstraklasy. Od ponad 400 minut nie oddał celnego strzału i co za tym idzie nie zdobył bramki. Sam przyznaje, że po przełamaniu ma być znacznie lepiej.

- Potrzebuję pierwszej bramki. Jestem pewien, że później pójdzie już z górki i będę trafiał regularnie - mówi nam Fabian Serrarens. Holenderski napastnik wciąż czeka na debiutancką bramkę dla Arki Gdynia. Okazja na premierowe trafienie może nadarzyć się w sobotnim meczu z Rakowem Częstochowa. - Po ostatnim zwycięstwie zespół zyskał więcej pewności i jest teraz silniejszy. Powinniśmy to wykorzystać i pokonać beniaminka ekstraklasy - dodaje 28-latek.

Samu chce być jak Carlitos i Igor Angulo. Przeczytaj rozmowę z Hiszpanem, który dołączył do Arki Gdynia

Damian Konwent: Czeka pan na pierwszą bramkę w Arce Gdynia, a przez ponad 400 minut nie oddał pan celnego strzału. W czym tkwi problem?

Zagrałem w pięciu meczach i przez to, że dołączyłem do zespołu nieco później, przegapiłem wspólny okres przygotowawczy, a co za tym idzie opuściłem więc wiele treningów. Miałem dwie świetne okazje i normalnie trafiłbym do siatki. Nie jestem pocieszony tym faktem. Oczywiście na początku było trudniej i nie kreowaliśmy wielu sytuacji, ale w ostatnich meczach było już znacznie lepiej, więc czynimy progres. Potrzebuję pierwszej bramki. Jestem pewien, że później pójdzie już z górki i będę trafiał regularnie. Mam zaufanie trenera.

Za nami przerwa reprezentacyjna. W tym tygodniu przygotowujecie się już do meczu z Rakowem Częstochowa. Wygraliście poprzedni mecz u siebie, więc teraz będzie łatwiej?

To zwycięstwo było bardzo ważne. Potrzebowaliśmy tego, zespół zyskał więcej pewności i jest teraz silniejszy. Powinniśmy to wykorzystać i zwyciężyć w Częstochowie.

Do Rakowa odszedł niedawno Aleksandyr Kolew. To napastnik, którego pokonał pan w walce o skład. Obaj macie teraz coś do udowodnienia.

Cieszę się, że Alekandyr znalazł klub. Wierzę, że będzie mógł w nim pokazać swoją wartość. Ja również chciałbym pokazać się z dobrej strony, więc rzeczywiście obaj mamy coś do udowodnienia. Mam nadzieję, że nasz kolega w tym meczu akurat będzie dla nas łaskawy (śmiech).

Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

W meczu kontrolnym z Olimpią Grudziądz wystąpił pan od pierwszej minuty. Rywal postawił ciężkie warunki w obronie, o czym mógł się pan przekonać. Mocno był pan poturbowany?

Myślę, że to był dobry mecz w naszym wykonaniu. Po raz pierwszy zagraliśmy w ustawieniu 4-4-2, więc była to prawdziwa gra treningowa, w której warto było przetestować nowe warianty. Faktycznie przeciwnik grał bardzo defensywnie, szczególnie w pierwszej połowie i nie było łatwo. Mimo wszystko możemy być zadowoleni z przebiegu tego pojedynku.

Do Arki Gdynia ponownie dołączył Marko Vejinović. Taki ruch, to dla pana spore udogodnienie, jeśli w szatni ma się kolegę z tego samego kraju?

Zgadza się. Dobrze, że tu jest. Zawsze miło jest mieć członka drużyny, z którym możesz porozmawiać w tym samym języku. To naprawdę świetny piłkarz i ważny dla zespołu zawodnik. Już wniósł wartość dodatnią, a wierzę, że to nie wszystko, co pokazał.

Fabian Serrarens chce zdobyć minimum 10 goli dla Arki Gdynia. Przeczytaj poprzedni wywiad z holenderskim napastnikiem

Czy poleciłby pan innemu Holendrowi przyjście do polskiego klubu?

Oczywiście. Ponadto myślę, że wielu graczy chciałoby tutaj zagrać, a także wnieść jakość do polskiej ekstraklasy.

Rozmawialiśmy chwilę po pańskim przylocie do Polski i spytałem wówczas o pierwsze odczucia na temat polskiej piłki. Czy po rozegraniu pięciu meczów w ekstraklasie zmienił pan zdanie na temat różnic między tutejszym, a holenderskim stylem?

Nie. Nadal uważam, że polska ekstraklasa to bardzo fizyczna liga z kilkoma naprawdę dobrymi zawodnikami. Holenderska Eredivisie jest bardziej taktyczna. Myślę, że to największa różnica.

Wszystkie opinie

• No to trzeba było zagrac sparing w przerwie z jakąś klasa A czy B, wygrać 10:0 to by sie wszyscy przełamali (3)

• 16 12

• (2)

Lepiej nie bo jakby przegrali np. z takim Bałtykiem to by tylko wstyd był

• 2 3

• (1)

Z Bałtykiem to ostatnio wszyscy jadą także i nawet Areczka trzecim składem z 5:0 dałaby radę

• 9 0

• Piszesz jakby Arka wszystkich ogrywała.
          Arka 3 od końca
          Bałtyk 2 od końca

• 3 1

• Opinia wyróżniona

Po jednym golu nie da się piąć w góre tabeli.

Tu trzeba strzelać po jednym golu w każdej kolejce.... i skończyć z 15 bramkami.
    I tak się zastanawiam czemu wszyscy piłkarze zasłaniają się tym że nie strzelają bo nie strzelili 1 bramki.
    Choć na podwórko to dam Ci strzelić i mamy z głowy temat.... i będzie do przodu!
    Ale prawda jest zgoła inna... nie tyle sam zawodnik ( napastnik) jest stricte odpowiedzialny za bramki ale i cała drużyna...zwłaszcza pomocnicy. Patrz RP Lewy posucha bo jest bagno w pomocy. Lewy bramki bo w Minszen ma kto kreować. Ot całe rozwiązanie:)
    Do boju Arka!

• 28 4

• Kolev tez tak sie wypowiadal a jak skonczyl ,wszyscy wiemy. Tutaj tez obawiam sie ,ze kolejek by zabraklo a Arka skonczylaby w I lidze.

• 17 8

• Może samobój ? Będzie łatwiej

• 14 13

• tak będzie w sobotę (5)

Raków - Arka 1:0 / bramka Tomas Petrasek 90+5, asysta Alexandar Kolew /

• 10 37

• To dobrze że w 90+5 bo mecz zakończy się w 90+3:):):) (4)

Postrzelają sobie na pustą:)

• 9 3

• Arka będzie grała na czas, na 0:0 (3)

stąd 5 minut doliczonego czasu gry

• 4 4

• Nie:) 3 minuty doliczone w związku ze zmianami w 2 połowie:) (2)

Przeczytaj sobie:
          Sędzia jest zobowiązany do przedłużenia czasu gry jeśli zmiana 1 zawodnika trwa 15 sek, zaokrągla się czas do 30 sek w górę .
          Mając 6 zmian mamy 3 minuty:) Więc nie ma mowy o grze na czas:)
          Do nauki:)

• 2 2

• a jak kibice odpalą race i sędzia przerwie mecz na kilka minut? albo (1)

jak Steinbors będzie grał na czas i otrzyma żółtą kartkę, jak w 1/4 PP z Bytovią w 90 minucie i w 1/2 z Wigrami też w 90 min? Sędzia na pewno doliczy minimum 1 minutę efektywnego czasu gry, jak Marciniak padnie na murawę pomiędzy 75 a 80 minutą z powodu skurczy mięśni i będą koledzy go reanimować, to też dorzuci minutkę, pograją do 95 minuty, wrzutka Kolewa i główka Petraska i 3 pkt pojadą z Bełchatowa prosto do Częstochowy

• 2 7

• Kolego...Wigy były za niemca.... na 2019/2020 zmieniły się przepisy obowiązujące sedziów:)

Jeśli nie zauważyłeś to sa zmiany dotyczące zmian że zawodnik schodzi w miejscu gdzie ma najbliżej do opuszczenia murawy, Zmieniły się zasady stawiania w murze przy rzucie wolnym.... jest wiele zmian więc nie wywalaj tu z Wigrami i przestań się napinać jak plandeka na Żuku...bo marny prowokator jesteś i w dodatku zle doinformowany:)