Arka Gdynia. Hubert Adamczyk rozpoczął treningi, Sebastian Milewski poczeka

20 lipca 2021, 18:00
Damian Konwent

Arka Gdynia

Arka Gdynia rozpocznie sezon bez dwóch nowych piłkarz. Sebastian Milewski (z lewej) leczy kontuzję kolana. Natomiast Hubert Adamczyk (z prawej) zmagał się z urazem mięśniowym. Więcej zdjęć (1)

Arka Gdynia rozpocznie sezon bez dwóch nowych piłkarz. Sebastian Milewski (z lewej) leczy kontuzję kolana. Natomiast Hubert Adamczyk (z prawej) zmagał się z urazem mięśniowym.

fot. S. Wrzosek / Arka Gdynia

Arka Gdynia rozpocznie sezon bez dwóch nowych piłkarz. Sebastian Milewski (z lewej) leczy kontuzję kolana. Natomiast Hubert Adamczyk (z prawej) zmagał się z urazem mięśniowym.

fot. S. Wrzosek / Arka Gdynia

Arka Gdynia musi poczekać na występy dwóch nowych piłkarzy. Hubert Adamczyk dopiero rozpoczął treningi z drużyną po urazie mięśniowym. Dlatego prawdopodobnie zabraknie go 31 lipca w inauguracji sezonu. Dłuższą przerwę będzie miał Sebastian Milewski, który musi przejść przez rehabilitację po artroskopii kolana.Nestor Gordillo zachwyci czy podzieli los poprzednich Hiszpanów w Arce Gdynia?Arka Gdynia przed sezonem 2021/22 zakontraktowała Sebastiana Milewskiego i Huberta Adamczyka. Obaj dołączyli po wygaśnięciu umów odpowiednio w: Piaście Gliwice i Wiśle Płock. Mimo, że pierwszy jest w klubie od prawie miesiąca, a drugi od dwóch, to żaden nie zaprezentował się jeszcze w sparingach.

Bliżej powrotu do gry jest Adamczyk. Były piłkarz "Nafciarzy" zmagał się ostatnio z urazem mięśniowym, ale mimo to udał się z drużyną na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego. Tam jednak trenował indywidualnie. Dopiero we wtorek, 20 lipca, rozpoczął zajęcia z grupą. To oznacza, że w inauguracji sezonu, w której 31 lipca żółto-niebiescy podejmą Zagłębie Sosnowiec, raczej go nie zobaczymy.

Hubert Adamczyk trenował z gwiazdami Chelsea, chce do ekstraklasyW trudniejszej sytuacji jest Milewski. Pomocnik przeniósł się do Arki z Piasta Gliwice z poważnym urazem kolana, którego nabawił się jeszcze na jednym z treningów na południu Polski. Dlatego nie udał się na zgrupowanie z żółto-niebieskimi. Musiał przejść zabieg artroskopii, a teraz czeka go rehabilitacja. Dlatego jego powrót może nastąpić nawet i w październiku.

23-latek może mówić o pechu. Po związaniu się z Arką mówił, że chce grać w pierwszym składzie i walczyć o awans do ekstraklasy. Tymczasem to kolejny sezon, w którym musi leczyć kontuzję.

Arka Gdynia w dwóch ustawieniach na sezon 2021/22. Które najlepsze? ZagłosujW marcu 2020 roku został bowiem brutalnie sfaulowany przez Jose Kante w starciu z Legią Warszawa. Badania wykazały uszkodzenie więzadeł pobocznych w kolanie. Szczęście w nieszczęściu, że chwilę później przerwano rozgrywki z uwagi na pandemię, dlatego piłkarz miał czas, aby dojść do siebie. Początkowe prognozy zakładały przerwę od 3 do 4 tygodni, ale finalnie skończyło się na 7. Mimo to zdążył i już praktycznie do końca sezonu grał w każdym meczu.

Arka Gdynia - sparingi lato 2021


Bilans: 3 wygrane, 1 remis, bramki 10:3

Ruchy transferowe Arki Gdynia na sezon 2021/22


Przyszli:
Nestor Gordillo (paszport: Hiszpania, pozycja na boisku: pomocnik, poprzedni klub: KKS 1925 Kalisz, wolny transfer, kontrakt w Arce Gdynia do 30.06.2023)
Michał Molenda (bramkarz, KKS 1925 Kalisz, powrót z wypożyczenia, 30.06.2023)
Martin Dobrotka (Słowacja, obrońca, Wigry Suwałki, wolny transfer, 30.06.2022)
Hermes (asystent pierwszego trenera, Jagiellonia Białystok, 30.06.2023)
Sebastian Milewski (pomocnik, Piast Gliwice, wolny transfer, 30.06.2024)
Hubert Adamczyk (pomocnik, Wisła Płock, wolny transfer, 30.06.2024)

Przedłużyli kontrakty:
Marcus (pomocnik, do 30.06.2022)
Dariusz Marzec (I trener, 30.06.2022 z opcją przedłużenia o rok)
Janusz Świerad (asystent trenera, 30.06.2022 z opcją przedłużenia o rok)

Odeszli
Łukasz Wolsztyński (napastnik, koniec kontraktu)
Jan Hosek (Czechy, obrońca, koniec kontraktu)
Bartosz Przybysz (bramkarz, koniec wypożyczenia z Olimpii Elbląg, nie skorzystano z prawa pierwokupu)
Dawid Musiał (trener przygotowania motorycznego i diagnostyki)
Kamil Mazek (skrzydłowy, rozwiązanie kontraktu za porozumienie stron, nowy klub: Chojniczanka
Juliusz Letniowski (pomocnik, powrót do Lecha Poznań po wypożyczenia)
Maciej Rosołek (napastnik, powrót do Legii Warszawa po wypożyczeniu)
Maciej Kędziorek (II trener, rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, Lech Poznań)
Jakub Wawszczyk (obrońca, wolny transfer, Sandecja Nowy Sącz)
Mateusz Młyński (skrzydłowy, po wygaśnięciu kontraktu w Arce 30.06.2021 należny ekwiwalent za wyszkolenie, Wisła Kraków)

Arka Gdynia - aktualna kadra pierwszej drużyny

Opinie wybrane


wszystkie opinie (55)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.