Arka Gdynia - Lech Poznań. Zaprezentuje się Jedenastka i Piłkarz 90-lecia

16 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
jag., dak.

Arka Gdynia

17 sierpnia, w sobotę o godzinie 17:30 drużyny Arki Gdynia i Lecha Poznań na murawę przy ul. Olimpijskiej wyprowadzą osoby, które zostały wybrane do "Jedenastki 90-lecia". Bedą niemal wszyscy wybrani W przerwie meczu 5. kolejki ekstraklasy ogłoszone zostaną oficjalnie wyniki plebiscytu, a także najlepszy piłkarzy w historii klubu. To już drugi tak hucznie obchodzony dzień w związku z jubileuszem. Poprzednio świętowano 7 lipca na "Górce" przy ul. Ejsmonda.Relacja LIVE


Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - Ekstraklasa
ARKA Gdynia 0:0 Lech Poznań
17 sierpnia 2019, godz. 17:30
HIT

Tak typowano 372 typowania

14% ARKA Gdynia
23% REMIS
63% Lech Poznań


Arka Gdynia rozłożyła świętowanie jubileuszu 90-lecia na dwa dni. 7 lipca kibice i piłkarze gromadzili się na "Górce" przy ul. Ejsmonda, Skwerze Arki Gdynia oraz Bulwarze Nadmorski. Tam odbywały się: Bieg Arkowca, piknik, prezentacja drużyny oraz miał miejsce pokaz pirotechniczny.

Marcin Budziński: Jest czas, by wszystko zmienić. Przeczytaj wywiad z pomocnikiem Arki GdyniaObejrzyj i posłuchaj, jaką wartość dla piłkarzy i kibiców przedstawia Arka Gdynia?


Arka Gdynia 90-lecie: prezentacja, bieg, piknik, fajerwerki i race. Przeczytaj relację, zobacz galerię foto i video z 7 lipcaDalszą część celebry wyznaczono na 17 sierpnia. Jako że z okazji 90-lecia nie organizowano specjalnego meczu, jak na przykład 10 lat wcześniej z angielskim West Ham United, to święto zostanie połączone ze spotkaniem ligowym z Lechem Poznań.

- Uznaliśmy, że najodpowiedniejszą scenerią dla ogłoszenia wyników plebiscytu na najlepszą jedenastkę i najlepszego piłkarza 90-lecia będzie mecz przyjaźni. Chodziło o to, aby to wydarzenie odbyło się w przyjaznej atmosferze. Ze względu na układ kalendarza ligowego, wybraliśmy mecz z Lechem Poznań. Na razie będzie to ostatnie wydarzenie związane z jubileuszem - wyjaśnia Tomasz Rybiński, rzecznik prasowy Arki Gdynia.

Co z kontuzjowanymi w Arce Gdynia? Sprawdź, kto i kiedy ma wrócić do gryPrzypomnijmy, że głosowanie trwało od 2 lipca do 5 sierpnia. Wybierać można było z listy 30 obecnych i byłych piłkarzy. Kandydaci podzieleni zostali na poszczególne pozycje. Głos był ważny po wskazaniu bramkarza, czterech obrońców, czterech pomocników i dwóch napastników.

Ostatniego dnia głosowania klub zdradził, że najbliżej wyboru byli: Pavels Steinbors, Zbigniew Bieliński, Czesław Boguszewicz, Krzysztof Sobieraj, Marcus, Janusz Kupcewicz, Tomasz Korynt i Grzegorz Niciński.

Natomiast o ostatnie wolne miejsce dla obrońcy trwała rywalizacja między Jacekiem Pietrzykowskim, Łukaszem Kowalskim, Adamem Marciniakiem i Damianem Zbozieniem. Natomiast na obsadzenie dwóch wolnych pozycji w drugiej linii największe szanse mieli: Dariusz Ulanowski, Luka Zarandia i Rafał Murawski.

Już zatem widać, że na 3-4 pozycjach Jedenastka 90-lecia różnić się będzie od tej wyłonionej z okazji 80-lecia. Nowe twarze wśród laureatów to: Steinbors, Sobieraj, Marcus, a być może i Zarandia.

Przypomnij sobie, kto znalazł się w Jedenastce 80-lecia Arki GdyniaRace i fajerwerki na Bulwarze Nadmorskim z okazji 90-lecia Arki Gdynia


Przeczytaj szczegółowo o dokonaniach wszystkich nominowanych do Jedenastki 90-lecia Arki Gdynia- W plebiscycie oddano około 15,5 tysiąca głosów. Osoba, na którą oddano najwięcej głosów, otrzyma tytuł "Piłkarza 90-lecia" i zostanie uhonorowana szczególną statuetką przez Wojciecha Szczurka, prezydenta Gdyni i Wojciecha Pertkiewicza, prezesa Arki. Pamiątkowe statuetki i jubileuszowe koszulki ze swoim imieniem otrzymają wszyscy wybrani do Jedenastki 90-lecia - dodaje rzecznik Rybiński.
Gdyby powtórzyły się wyniki sprzed 10 lat i miano najlepszego indywidualnie zdobył ponownie Janusz Kupcewicz oprawa mecz Arka - Lech byłaby najodpowiedniejsza dla jego uhonorowania.

- Traktuję to jako czystą zabawę. Znalazłem się na przykład w "Jedenastce Lecha Poznań", choć w tym klubie grałem tylko przez sezon. W Arce było bardzo dużo wspaniałych piłkarzy. Na liście znalazł się różnorodny przekrój kandydatów. Bo są przedstawiciele drużyn, które zdobyły Puchar Polski i Superpuchar Polski, ale też starsi, o których i ja nie pamiętam z boiska, a tylko o nich czytałem, czy rozmawiałem z nim już po zakończeniu przez nich kariery. Niektórzy panowie są już koło 80-tki, ale nadal przychodzą na mecze Arki - podkreśla Kupcewicz, gdy startował plebiscyt.

Jedenastka i najlepszy piłkarz 90-lecia Arki Gdynia. Na kogo stawiał Janusz Kupcewicz?Arka Gdynia. VIII Międzypokoleniowe Spotkanie Kibiców i prezentacja drużyny przed sezonem 2019/2020.


Ejsmond Club przejął 5 procent akcji Arka Gdynia SSA i sprzedaje udziały kibicom. Sprawdź szczegółyW sobotę jednym z najczęściej wyczytywanym piłkarzy przy ul. Olimpijskiej będzie Pavels Steinbors. Bramkarz najpierw ma zostać uhonorowany pamiątkową koszulką za setny mecz w Arce, który rozegrał w ostatniej kolejce przeciwko Zagłębiu w Lubinie, a następnie zbierze laury związane z wyróżnieniem w plebiscycie 90-lecie.

Oby podczas meczu z Lechem Poznań był już mniej fatygowany lub jeśli ma być o nim głośno to tylko z racji doskonałych interwencji.

- Jesteśmy na dnie tabeli i musimy zrobić wszystko, by z tego dołka wyjść. Natomiast nie wprowadzaliśmy jakiś nadzwyczajnych przygotowań, trenowaliśmy normalnym cyklem. Chcielibyśmy po prostu by coś specjalnego wydarzyło się podczas samego spotkania z Lechem. Jest to świetna okazja do przełamania. Musimy zacząć punktować. Mecz z Lechem wywołuje jeszcze większą "spinkę" w nas i to jest motywujące. Ponadto tej drużynie zawsze ciężko grało się w Gdyni. Przekonałem się o tym, gdy byłem trenera Lecha. Zremisowaliśmy dopiero po golu Roberta Lewandowskiego w końcówce. W obecnej drużynie jest naprawdę wielu zawodników, na których trzeba być wyczulonym. Nie mamy nikogo szczególnie na "celowniku". Mamy zagrać swoje: kompaktowo, zespołowo i to powinien być klucz do zwycięstwa w tym meczu - tak mówił m.in. Jacek Zieliński, trener Arki Gdynia na przedmeczowej konferencji prasowej.

Na kogo Arka Gdynia postawi w obronie? Zagłosuj, ile powinno być zmian w tej formacjiCeny biletów na mecze Arki w sezonie 2020/21

bilet Arka Gdynia

bilet Arka Gdynia

jag., dak.