Arka Gdynia. Najdłuższe wyjazdy w I lidze. Piłkarze pokonają ponad 15 tys. km

10 sierpnia 2020, 17:30
Damian Konwent

Arka Gdynia

Arka Gdynia ma najdłuższe wyjazdy spośród drużyn I ligi. Żółto-niebiescy pokonają ponad 15 tysięcy kilometrów, czyli o około 4 tysięcy kilometrów więcej, niż w poprzednim sezonie. O ile w ekstraklasie można było skorzystać z samolotu, tak teraz piłkarze będą musieli podróżować autokarem. - Dalekie wyjazdy wiążą się z dodatkowym wysiłkiem, ale wszystko jest do pogodzenia - mówi kierownik drużyny Paweł Bednarczyk.Michał Marcjanik wrócił do Arki GdyniaArka Gdynia to klub, który będzie miał najwięcej kilometrów do pokonania w najbliższym sezonie I ligi. Właściwie tylko żółto-niebiescy i Stomil Olsztyn są jedynymi drużynami w północnej części Polski. Pozostałe 16 zespołów znajduje się w tej drugiej, dolnej połówce kraju.

Gdynię i Olsztyn dzieli tylko 200 kilometrów, ale taki wyjazd czeka arkowców zaledwie raz w sezonie. Kibice będą mogli się udać na to spotkanie 17 lub 18 października, w 9. kolejce.

Znośna będzie także trasa do Łodzi, licząca ok. 350 km w jedną stronę. Żółto-niebiescy udadzą się tam dwukrotnie, gdyż 28 lub 29 listopada zmierzą się z Widzewem, a 17 lub 18 kwietnia z ŁKS.

Arka Gdynia - Chojniczanka 0:1 - relacja z drugiego sparinguPozostałe 14 wypraw będzie wiązało się już z pokonaniem ponad 400 km w jedną stronę. Około 410 km dzieli Gdynię i Bełchatów, gdzie podopieczni Ireneusza Mamrota będą walczyć z GKS. Jeszcze dalej, bo ok. 470 km jest do Głogowa, skąd do Arki trafił Szymon Drewniak.

Z kolei Kielce i Gdynię dzieli blisko 500 km. Ostatnie trzy takie wyjazdy nie były jednak pechowe dla żółto-niebieskich, którzy dwukrotnie wygrywali i raz remisowali z innym ze spadkowiczów z ekstraklasy. Gdynianie podobny dystans będą musieli przemierzyć, by udać się na mecze z: Radomiakiem i Miedzią Legnica.

Mateusz Kuzimski negocjował z Arką Gdynia, ale może zagrać w ekstraklasieKolejne długie wyprawy odbędą się do Opola i Łęcznej, bowiem wycieczka w jedną stronę to ok. 560 km, a warto dodać, że jesteśmy dopiero w połowie zestawienia. Niewiele dalej jest również do Tychów, do których będzie trzeba przejechać 570 km.

Pułap 600 km otwierają Niepołomice oraz Jastrzębie, do którego piłkarze Arki udadzą się już w pierwszej kolejce. Daleko, bo ok. 10 km więcej jest natomiast do Niecieczy. Obie miejscowości znajdują się już nieopodal południowej granicy ze Słowacją i Czechami.

Najdalsze wyprawy odbędą się w listopadzie. Arkowców czeka bowiem wycieczka do Rzeszowa i Nowego Sącza, do których trasa w jedną stronę liczy ok. 650 km.

Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 0:0. 22 piłkarzy w pierwszym sparinguW generalnym rozrachunku możemy policzyć, że podopieczni Ireneusza Mamrota w trakcie całego sezonu pokonają ponad 15 tys. km. To bardzo duży wynik, zwłaszcza patrząc na drużyny z Południa Polski, których wycieczki często będą zamykały się nawet w 200 kilometrach.

- Dalekie wyjazdy wiążą się z dodatkowym wysiłkiem, bo dokładnie musimy zaplanować trasę przejazdu. Niekiedy będzie trzeba zjechać z autostrady by zjeść posiłek, co wiąże się z dodatkowym czasem, bo piłkarze nie pójdą do McDonalda czy Burger Kinga. Musimy pamiętać, że w ekstraklasie mogliśmy latać samolotami na południe Polski, jak np. robiliśmy to regularnie w przypadku Krakowa. Teraz często będziemy mieli do odwiedzenia mniejsze miejscowości, więc tu potrzebny będzie autokar. Wszystko jest jednak do pogodzenia - mówi nam kierownik drużyny Paweł Bednarczyk.
Warto wspomnieć, że w ubiegłym sezonie ekstraklasy arkowcy przemierzyli ponad 11 tys. km, więc znacznie mniej, niż w najbliższym. Musimy wziąć jednak pod uwagę fakt, że najwyższa klasa rozgrywkowa w minionej kampanii liczyła o dwa zespoły mniej, niż obecnie jej zaplecze.

Wyjazdy Arki Gdynia w I lidze (odległości są przybliżone):
Olsztyn - około 200 kilometrów
Łódź - 350 km
Bełchatów - 410 km
Głogów - 470 km
Kielce - 490 km
Radom - 500 km
Legnica - 500 km
Opole - 560 km
Łęczna - 560 km
Tychy - 570 km
Jastrzębie - 600 km
Niepołomice - 600 km
Nieciecza - 610 km
Rzeszów - 650 km
Nowy Sącz - 660 km