Arka Gdynia. Niska frekwencja od początku sezonu 2021/22. Dlaczego?

5 września 2021, 13:30
dak.

Arka Gdynia

Wiele wolnych miejsc na Stadionie Miejskim. Właśnie tak wyglądały pierwsze domowe mecze Arki Gdynia w sezonie 2021/22. Więcej zdjęć (1)

Wiele wolnych miejsc na Stadionie Miejskim. Właśnie tak wyglądały pierwsze domowe mecze Arki Gdynia w sezonie 2021/22.

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Wiele wolnych miejsc na Stadionie Miejskim. Właśnie tak wyglądały pierwsze domowe mecze Arki Gdynia w sezonie 2021/22.

fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Arka Gdynia ma za sobą cztery spotkania na Stadionie Miejskim w sezonie 2021/22. Średnia frekwencja jak na razie wynosi 3938 kibiców. To wynik poniżej oczekiwań przy pojemności obiektu ponad 15 tys. miejsc. Przyczyn może być kilka: mało atrakcyjni rywale, pora rozgrywania spotkań, ceny biletów i brak ich sprzedaży w kasach stacjonarnych, czy też brak stabilności w grze piłkarzy. Kolejna okazja do przekonania się nastąpi 12 września, gdy żółto-niebiescy podejmą GKS Tychy.Piotr Rzepka ocenia transfery Arki Gdynia: Nie było drzemki3938. Tyle wyniosła średnia frekwencja podczas czterech domowych meczów Arki Gdynia w sezonie 2021/22. To dość niski wynik, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że pojemność Stadionu Miejskiego wynosi ponad 15 tysięcy miejsc. Można by powiedzieć, że według obecnych przepisów trybuny mogą być zajęte w 50 proc., nie wliczając osób zaszczepionych. Jednak nawet i do tej liczby trudno się zbliżyć.

Zaczęło się bardzo słabo, gdyż inauguracyjny mecz z Zagłębiem Sosnowiec obejrzało tylko 3507 kibiców. Wynik poprawił się tydzień później, gdy na spotkanie z Chrobrym Głogów weszło 4013 fanów. Warto podkreślić, że oba te pojedynki były rozgrywane w soboty, o godz. 20:30.

O tej samej porze doszło do starcia z Widzewem Łódź. I mimo, że odbyło się w środę, to na trybunach zasiadło rekordowe 4520 kibiców. Rangi spotkaniu z pewnością dodała klasa rywala - jednego z kandydatów do awansu, który de facto do tamtej pory był niepokonany. Zakończyło się zwycięstwem żółto-niebieskich 3:1.

Maciej Rosołek wrócił do Arki Gdynia. Przeczytaj o ponownym wypożyczeniuFrekwencja miała tendencję wzrostową, dlatego wydawało się, że pojedynek z Odrą przyciągnie ludzi na stadion. Zwłaszcza, że mecz rozpoczynał się dość wcześnie, bo o godz. 12:40 w sobotę. Jednak rezultat znów był poniżej oczekiwań, gdyż obejrzało go 3713 kibiców.

Frekwencja na domowych meczach Arki Gdynia w sezonie 2021/22:
kolejno: rywal, frekwencja, dzień, godzina rozpoczęcia meczu
  • Zagłębie Sosnowiec 3507 sobota, 20:30
  • Chrobry Głogów 4013 sobota, 20:30
  • Widzew Łódź 4520 środa, 20:30
  • Odra Opole 3713 sobota, 12:40


Przyczyn takiego rozwoju sytuacji może być co najmniej kilka. Przede wszystkim Arka od początku rozgrywek nie prezentowała stabilności. Potrafiła pokonać Widzew, by cztery dni później nieoczekiwanie przegrać z Górnikiem Polkowice. Jednak powody do optymizmu fani mogą mieć po starciu z Odrą, gdyż piłkarze do dobrej gry dorzucili także skuteczność. Ponadto w żółto-niebieskich ponownie zagra Maciej Rosołek, który po rundzie wiosennej, w której strzelił 11 goli, zyskał wielu zwolenników.

Hubert Adamczyk ma wymarzony początek sezonuZwrócić można byłoby także uwagę na pory rozgrywanych meczów, ale jednak sobota to czas, gdy większość z nas ma wolny dzień. A przecież najwyższa frekwencja jak dotąd odnotowana była w środku tygodnia.

A może chodzi o same ceny biletów? Przypomnijmy, że przed startem rozgrywek wzrosły o 5-60 zł, ale tylko w przypadku kibiców, którzy wcześniej nie posiadali karnetów. Przy tej okazji warto wspomnieć, że w tym sezonie nie ma możliwości nabywać ich w kasach stacjonarnych. Wejściówki można kupować wyłącznie drogą internetową i to w dodatku w nowym systemie, który klub wprowadził przed inauguracją.

Bilety i karnety na mecze Arki Gdynia w sezonie 2021/22. Sprawdź cenyTak naprawdę powodów może być więcej, bo jedni przyczepią się do niekorzystnego rozkładu komunikacji miejskiej, a drudzy do samej promocji meczów. Jeszcze inni czekają na mecze w ekstraklasie, bo np. Chrobry czy Odra to nie ta sama półka co Lech Poznań czy Legia Warszawa.

Kolejna okazja do przekonania się nastąpi już w niedzielę, 12 września. O godz. 12:40 Arka podejmie GKS Tychy.

Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - I liga
12 września 2021, godz. 12:40

Tak typowano 288 typowań

81% ARKA Gdynia
12% REMIS
7% GKS Tychy
Jaki jest powód niskiej frekwencji na meczach Arki w sezonie 2021/22?
7%

mało atrakcyjni rywale

7%

nieodpowiednia pora meczów

10%

cena biletów

23%

brak sprzedaży biletów w kasach i punktach stacjonarnych

5%

trudności przy zakupie drogą internetową

4%

słaba promocja spotkań

35%

słaba gra piłkarzy

9%

inny (napisz w komentarzu)

zakończona

łącznie głosów: 1070

dak.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (186)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.