Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 2:1 w sparingu. Zwycięskie gole młodzieżowców

Jacek Główczyński
22 stycznia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Mateusz Stępień w pierwszej połowie miał dwie okazje na gola.

Arka Gdynia pokonała w sparingu II-ligową Olimpią Elbląg 2:1 (1:1). Na Narodowym Stadionie Rugby Ryszard Tarasiewicz sprawdził 22 piłkarzy. Gole strzelali młodzieżowcy: Mateusz Stępień i Kacper Skóra. Grano przy ujemnej temperaturze, a także przy często padającym śniegu. Kolejny sprawdzian żółto-niebieskich na tym obiekcie już w środę, 26 stycznia o godzinie 12. Dla kibiców wstęp wolny.

Głosowanie w 10. Plebiscycie na Najlepszego Ligowca Roku 2021 tylko do północy 23 stycznia. Wśród nominowanych m.in. Adam Deja

Stępień 6, Skóra 77 - Kurbiel 20 (karny)

ARKA (pierwsza połowa): Kajzer - Lipkowski, Marcjanik, Bunoza, Valcarce - Stępień, Milewski, Aleman, Siemaszko - Kobacki, Czubak

ARKA (druga połowa): Krzepisz - Hiszpański, Dobrotka, Memić, Zmorzyński - Predenkiewicz, Bednarski, Zieliński, Skóra - Żebrowski, Szymański

OLIMPIA (pierwsza połowa): Witan - Filipczyk, Piekarski, Czarny, Wenger, Kałahur - Czernis, Guilherme, Krawczun - Bawolik, Kurbiel

OLIMPIA (druga połowa): Rutkowski - Kazimierowski, Wierzba, Czarny (67 Krawczun), Wenger (67 Piekarski), Milanowski - Sienkiewicz (79 Pokrywka), Danowski, Winsztal - Branecki (75 Winiarski), Stanisławski

Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 2:1 - video ze sparingu

W zimowej scenerii rozgrywano pierwszym w tym roku sparing na Narodowym Stadionie Rugby. Temperatura była poniżej zera, a często podczas gry padał śnieg.

Arka Gdynia sparing z 5. drużyną II ligi rozpoczęła z dużym animuszem. Wysokie zwycięstwo mogła zapewnić sobie już w inauguracyjnym kwadransie. Już w 6. minucie prowadzenie zdobył Mateusz Stępień, popisując się kapitalnym strzałem po podaniu Christiana Alemana.

W 10. minucie Andrzej Witan, który w bogatej karierze jedną rundę spędził również w Arce, popisał się doskonałą paradą, wybijając piłkę, którą Kasjan Lipkowski, po uderzeniu z dystansu próbował zmieścił w "okienku" bramki Olimpii.

Dariusz Marzec ocenia. Przeczytaj komentarz byłego trenera Arki Gdynia

Natomiast w 14. minucie Aleman przechwycił piłkę, którą obrońca gości podawał zbyt krótko do bramkarza. Przelobował ją nad Witanem, ale trafił jedynie w spojenie słupka z poprzeczką.

Na tym impet Arki osłabł, mimo że starała się grać dwoma napastnikami, a Olaf Kobacki wspomagał Karola Czubaka, który wypracował jeszcze jedną okazję na gola przed przerwą.

To napastnik podawał w 30. minucie, a Stępień omal nie skopiował sytuacji z początku meczu. Tym razem podanie otrzymał od Kobackiego, znów uderzył mocno po wejściu w pole karne z prawego skrzydła, ale Witan piłkę zdołał odbić.

"Dużo wniosę do Arki Gdynia". Sprawdź, kto składa takie obietnice?

Arka Gdynia przed przerwą była bliska poprawienia wyniku.

Adam Deja zamierza za pół roku ponownie zagrać w ekstraklasie. Przeczytaj wywiad z pomocnikiem Arki Gdynia

Olimpia wyrównała w 20. minucie. Sędzia dopatrzył się faulu jednego z pięciu juniorów włączonych do treningów z drużyną seniorów. Uznał, że Kasjan Lipkowski spowodował w polu karnym upadek Huberta Krawczuna i wskazał na "wapno".

Pewnym egzekutorem jedenastki był Piotr Kurbiel, który zmylił Daniela Kajzera. Przed przerwą goście zagrodzili bramce Arce jeszcze tylko raz. Po rajdzie lewym skrzydłem Miłosz Kałahur strzelił w boczną siatkę.

Arka Gdynia zatrzyma młodzieżowca. Odrzucił oferty klubów z ekstraklasy

Kacper Skóra zapewnił wygraną Arce Gdynia w sparingu z Olimpią Elbląg. Kacper Skóra zapewnił wygraną Arce Gdynia w sparingu z Olimpią Elbląg.
Na drugą połowę Ryszard Tarasiewicz wprowadził nową "11". Było w niej trzech kolejnych juniorów, a także pozyskany zimą Piotr Zmorzyński. Inny nowy piłkarz żółto-niebieskich - Gordan Bunoza zaprezentował się do przerwy. Obaj zagrali na swoich nominalnych pozycjach - odpowiednio - lewego i środkowego obrońcy.

Po przerwie w ataku Arki najczęściej operowali: Mateusz Żebrowski i junior Marcel Szymański. Szczególnie ten pierwszy kila razy szukał strzałów, ale posyłał piłkę obok celu.

Arka Gdynia. Wycena większości piłkarzy spadła. Sprawdź, jakie ale są wyjątki?

Zwycięskiego gola zdobył jednak Kacper Skóra, Młodzieżowiec uderzył sprzed pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców, zmieniając tor lotu, a tym samym myląc bramkarza gości. Na listę strzelców mógł też wpisać się kwadrans wcześniej. Wówczas miał dwukrotnie bliżej do bramki, ale jego strzał z około 10 metrów obronił Rafał Rutkowski.

Bramkarza Olimpii zatrudnili też gdyńscy juniorzy. Jednak po akcji prawą flanką Marcela Predenkiewicza uderzenie Wojciecha Zielińskiego było zbyt lekkie, aby sprawić kłopoty Rutkowskiemu.

Arka Gdynia rozpoczęła przygotowania. Sprawdź, ilu piłkarzy trenowało, kogo zabrakło