Arka Gdynia - Resovia. Ryszard Tarasiewicz: Rewolucji w składzie nie będzie

22 października 2021, 17:30
Jacek Główczyński

Arka Gdynia

Ryszard Tarasiewicz nie planuje rewolucyjnych zmian w składzie Arki Gdynia, ale będą roszady taktyczne i w ustawieniu zespołu. Więcej zdjęć (1)

Ryszard Tarasiewicz nie planuje rewolucyjnych zmian w składzie Arki Gdynia, ale będą roszady taktyczne i w ustawieniu zespołu.

fot. Stanisław Wrzosek/Arka Gdynia

Ryszard Tarasiewicz nie planuje rewolucyjnych zmian w składzie Arki Gdynia, ale będą roszady taktyczne i w ustawieniu zespołu.

fot. Stanisław Wrzosek/Arka Gdynia

- Rewolucji nie będzie. W składzie może zajdą 1-2 zmiany. Dużo zależeć będzie od tego, jak zawodnicy czują się fizycznie, bo piłka nożna to najpierw głowa i serce, a dopiero na końcu nogi. Nie tylko w najbliższym meczu celem jest, aby rzetelnie wykonywać swoją pracę, aby później mieć czyste sumienie - zapowiada Ryszard Tarasiewicz, który w sobotę, 23 października zadebiutuje jako trener Arki Gdynia. Początek meczu przy ul. Olimpijskiej z Resovią o godzinie 15.Ryszard Tarasiewicz wie, jak zdobywać awanse. Sprawdź, kogo już wprowadził do ekstraklasyRelacja LIVE


Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - I liga
23 października 2021, godz. 15:00

Tak typowano 253 typowania

90% ARKA Gdynia
6% REMIS
4% Resovia


Ryszard Tarasiewicz w trybie online odpowiadał na pytania mediów przed debiutem w roli trenera Arki Gdynia. Poniżej zapis najważniejszych wypowiedzi szkoleniowca. Śródtytuły pochodzą od redakcji.

Krótkie rozmowy z Arką GdyniaNie pracowałem przez ostatnie 1,5 roku, ale każdy wie, jaka w tym czasie była sytuacja. W tym czasie rozmawiałem z 2 klubami ekstraklasy i 2 I ligi, ale dokonały innych wyborów albo do zmiany szkoleniowca tam ostatecznie nie doszło.

Temat Arki urodził się 6-7 dni temu. Każdy trener, przychodząc do nowego zespołu, ma swoją ideę, filozofię prowadzenia gry. Nie mówię, że moja jest najlepsza albo że innych gorsza.

Ryszard Tarasiewicz - sportowe cvNa pewno jakiś wypływ na angaż miało to, że w przeszłości robiłem awanse. To na pewno pewien atut. Ale nie było tak, że Tarasiewicz sam awansował. Trzeba było wykorzystać potencjał, który z różnych powodów nie funkcjonował tak jak chciał trener, którego zastępowałem.

Te zespoły dobrze grały w piłkę, były dobrze przygotowane motorycznie, a indywidualnie zawodnicy robili postęp. Graliśmy w dobrym rytmie, nie było wahań i mała była różnica czy gramy u siebie, czy na wyjeździe.

Czy Arkę Gdynia stać na awans?Nie uciekam od odpowiedzialności. Temat awansu będzie poruszany. I nie mamy co się oszukiwać. Mamy zespół, który jest w stanie to osiągnąć. Ale jest jeszcze 6-7 zespołów które też tak myślą. Natomiast przy obecnym regulaminie to nawet zespół z 12. czy 13. miejsce też takie dywagacje może prowadzić, gdyż nie jest to niemożliwe.

Zobacz jak Ryszard Tarasiewicz i jego ówczesna drużyna świętowali awans do ekstraklasy w 2012 rokuW Arce jest zespół, który ma potencjał piłkarski. Wiemy, że nie tylko w I lidze, ale i w ekstraklasie nie zawsze robi się różnice stricte piłkarskimi umiejętnościami.

Priorytetem jest gra i pozycja w I lidze, ale uważam, że stać nas na grę na dwóch frontach. Dlatego Puchar Polski będziemy traktować bardzo poważnie.

Na boisku potwierdzać rolę faworytaNie ma co kłamać i bawić za bardzo w dyplomację. Mamy lepszy zespół od Resovii, ale nie mamy patentu na wygrywanie. Nie tylko w tym meczu będziemy faworytami, ale to trzeba potwierdzić wygraną.

Dariusz Marzec - bilans niespełna roku pracy w Arce GdyniaMusimy zagrać odpowiedzialnie, z dużą wiarą, z pewnością siebie, ale tak, aby spokój nie przerobił się w marazm lub nonszalancje.

Na pewno trzeba poznać zespół jak najszybciej, bo taka jest potrzeba. Ogólnie nie jestem raczej zwolennikiem rozmów indywidualnych. Na "dzień dobry" przedstawił globalnie jak chciałbym, aby zawodnicy funkcjonowali, aby później nie było jakiś niedomówień.

Rewolucji w składzie nie będzieRewolucji nie będzie. W składzie może zajdą 1-2 zmiany. Dużo zależeć będzie od tego, jak zawodnicy czują się fizycznie, bo piłka nożna to najpierw głowa i serce, a dopiero na końcu nogi.

Jak długo pracują trenerzy w Arce Gdynia?Nie ma przepaści między dotychczas podstawowymi piłkarzami Arki a bym 16-17. Ta różnica to może 8-10 procent.

Nie tylko w najbliższym meczu celem jest, aby rzetelnie wykonywać swoją pracę, aby później mieć czyste sumienie. Oczywiście raz to wypali, innym razem nie, ale zawsze trzeba potrafić sobie podać rękę, spojrzeć w oczy i życzyć powodzenia.

Zmiany w taktyceJestem bardziej zwolennikiem gry z klasyczną czwórką obrońców, ale skoro Arka grała trójką, to nie mówię, że i z tego nie będziemy korzystać.

Gra dwójką napastników wcale nie zwiększa potencjału ofensywnego. Uważam, że to linia pomocy praktycznie decyduje o grze ofensywnej i defensywnej całego zespołu.

Co mówił Dariusz Marzec po ostatnim meczu, w którym prowadził Arkę GdyniaNie mówię, że bramkarzem numer 1 jest Daniel Kajzer, ale na dziś to on jest bramkarzem, na którego będziemy stawiać.

Zimą, jeśli będzie ku temu okazja, będziemy chcieli 1-2 ogniwa zespołu wzmocnić.

Co zmieni się w grze Arki Gdynia?Dobre zespoły, które są świadome swojego potencjału, a mecz nie układa się po ich myśli, mają więcej cierpliwości. Nadgorliwość, że chcemy szybko wyrównać albo strzelić zwycięską bramkę, powoduje chaos na boisku. Trzeba kanalizować te zapędy, te nieodpowiednie zachowania.

Nie możemy też zdać się na szczęście lub pecha. Pewne zachowania na boisku trzeba przewidywać. Zawodnik musi wiedzieć, co ma robić na boisku. To jest jednak proces, choć nikt mi czasu do 2023 roku nie da. Będzie zawodników zmieniać poprzez trening, ale też trzeba wyczuć właściwy moment, aby za dużo informacji na raz nie kłaść do głów zawodników.

ŁKS Łódź - Arka Gdynia 1:0. Przeczytaj relację, wystaw ocenę piłkarzom za ostatni meczNatomiast skuteczność to kwestia umiejętności technicznych i powtarzalności. W tygodniu trzeba oddawać po 200, 300, czy 400 strzałów, by potem pewne rzeczy robić automatycznie. Z drugiej strony jak piłkarz ma 28-29 lat i dotychczas maksymalnie strzelał po 6 goli w sezonie to nie oczekujmy, że nagle zdobędzie 15.

Ceny biletów na mecze Arki w sezonie 2021/22

Bilety do nabycia przez internet na bilety.arka.gdynia.pl

bilet Arka Gdynia
Notował:

Opinie wybrane


wszystkie opinie (44)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.