Arka Gdynia - Ślęza Wrocław 73:42. Koszykarki wygrały sezon zasadniczy EBLK

dak.
4 marca 2020 (artykuł sprzed 4 lat)

20 zwycięstw i ani jednej porażki to wynik, dzięki którym koszykarki Arki Gdynia zostały mistrzem sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi Kobiet. 20 zwycięstw i ani jednej porażki to wynik, dzięki którym koszykarki Arki Gdynia zostały mistrzem sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi Kobiet.

Arka Gdynia pokonała u siebie Ślęzę Wrocław 73:42 (18:13, 18:9, 22:11, 15:9). 20. ligowe zwycięstwo z rzędu sprawiło, że żółto-niebieskie zostały mistrzyniami sezonu zasadniczego nie przegrywając ani jednego meczu, na dwie kolejki przed fazą play-off.

ARKA: Papowa 10 (2x3), Kastanek 10 (2x3), Gulich 10 (7 zb.), Balintova 8 (8 zb.), Allen 3 (1x3, 6 zb.) oraz Alexander 14 (10 zb.), Slamova 9 (3x3), Podgórna 3 (1x3), Morawiec 3 (1x3), Rembiszewska 3 (1x3), Misiek 0

ŚLĘZA: Caldwell 11 (7 zb.), Burdick 10 (7 zb.), Dobrowolska 4, Jovanović 4, Owczarzak 0 oraz Marciniak 6 (1x3), Szajtauer 4, Butulija 3

Spotkanie w hali GCS zaczęło się spokojnie, bo od wymiany ciosów obu zespołów. Pierwsza przewaga zaczęła zarysowywać się po 5 minutach, gdy premierowe trafienie z dystansu zaliczyła Marissa Kastanek. Gdy chwilę później zapunktowała Kayla Alexander, mieliśmy 2-minutowy przestój, choć prób z obu stron nie brakowało. Celne rzuty Kamili Podgórnej i Alexander dały gospodyniom prowadzenie 18:13 po 10 minutach gry.

Widzew Łódź - DGT Politechnika Gdańska 67:51. Relacja, oceny

Początek drugiej kwarty napawał walką w kolejnych minutach, ale zamiast tego - w akcji oglądaliśmy głównie żółto-niebieskie. Ślęza nie potrafiła trafić przez prawie 8 minut, a Arka w tym czasie odskoczyła rywalkom na 20 punktów (36:36). W trakcie ostatnich 68 sekund, wrocławianki pomniejszyły rozmiary rezultatu do 14 "oczek" (36:22).

Obraz gry niewiele zmienił się po przerwie. Miejscowe jeszcze bardziej podregulowały celniki, bowiem celne trójki zaliczyły: Angelika Slamova, Maryja Papowa, Rebecca Allen i Kastanek. Po trzeciej partii, gdynianki prowadziły 58:33, a 25-punktowa przewaga była najwyższą do tej pory.

AZS UG - Enea AZS Poznań 78:58. Relacja, oceny

Gospodynie chciały mocno zaakcentować zdobycie pierwszego miejsca przed fazą play-off, dlatego agresywnie ruszyły: Marie GulichAmalia Rembiszewska, po rzutach których prowadziły różnicą 32 "oczek" (65:33). Przyjezdnym nie pozostawało nic innego jak pomniejszanie strat, ale na nic się zdała ich 7-punktowa seria, po której trójki dołożyły: Aldona Morawiec i Slamova.

Podopieczne Gundarsa Vetry zostały tym samym mistrzyniami sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi Kobiet bez ani jednej porażki. Dokonały tego nie przegrywając ani razu na dwie kolejki przed startem fazy play-off.

12 AZS Uniwersytet Gdański 20 2 18 1266:1573 22
W sezonie zasadniczym każdy z każdym mecz i rewanż. Drużyny, które zajmą miejsca 1-8, będą uczestniczyć w play-off. Pozostałe kończą rozgrywki, a zespół z 12. miejsca jest degradowany.
Tabela wprowadzona: 2020-03-04

Wyniki 20 kolejki

• CosinusMED Widzew Łódź - DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 67:51 (13:7, 22:17, 18:9, 14:18)
  • ARKA GDYNIA - Ślęza Wrocław 73:42 (18:13, 18:9, 22:11, 15:9)
  • AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI - Enea AZS Poznań 78:58 (23:17, 17:14, 17:15, 21:12)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Wisła Kraków 73:60 (19:15, 21:18, 21:13, 12:14)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp - Energa Toruń 86:64 24:19, 18:21, 25:13, 19:11)
  • CCC Polkowice - Artego Bydgoszcz 79:86 (23:25, 21:16, 13:23, 22:21)
dak.

Opinie (32) 3 zablokowane

• Gratulacje

• 20 1

• Gratulacje dla dziewczyn.

• 16 1

• Alexander jest nie do powstrzymania pod koszem (1)

Jak nie będzie urazów to nikt nam nie odbierze mistrzostwa.

• 21 2

• Prawdę mówiąc

nie wydaje się, żeby ktoś mógł je odebrać, nawet gdyby urazy były,

• 9 0

• Marissa jak zawsze super. Inne zawodniczki również.

• 13 0

• Sonja Greinacher (4)

Czy kto wie dlaczego w składzie nie ma Sonji Greinacher?