Arka Gdynia - Stal Mielec 30:41. Kolejna bolesna porażka szczypiornistów

dak.
15 maja 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
Trener Dawid Nilsson po czterech porażkach z rzędu z pewnością ma wiele do przemyślenia. Po tej środowej kwestia utrzymania nie jest taka jasna. Trener Dawid Nilsson po czterech porażkach z rzędu z pewnością ma wiele do przemyślenia. Po tej środowej kwestia utrzymania nie jest taka jasna.

Arka Gdynia przegrała ze Stalą Mielec 30:41 (11:21). Po środowej porażce gdyńscy szczypiorniści mocno skomplikowali swoją kwestię utrzymania w PGNiG Superlidze w kolejnym sezonie. O swój byt będą musieli walczyć do ostatniej kolejki. Mankamentem zespołu Dawida Nilssona jest również obrona. Zespół w ostatnich dwóch spotkaniach stracił łącznie 80 bramek.

ARKA: Pieńczewski, Ram - Skwierawski 7 bramek, Brukwicki 5, Przysiek 5, Jasowicz 4, Rychlewski 4, Wolski 2, Jamioł 1, Kamyszek 1, Lisiewicz 1, Czaja 0, Wołowiec 0

Stal: Wiśniewski, Andrelic - Krepa 9, Wilk 7, Kornecki 4, Krupa 4, Kowalczyk 3, Machocki 3, Rutkowski 3, Sarajlic 3, Skuciński 3, Grzegorek 1, Valyntsau 1

Sprawdź jak zapowiadaliśmy środowe mecze piłki ręcznej trójmiejskich zespołów

- Zarówno dla nas, jak i dla Stali to mecz o wszystko. Jeśli w środę wygramy, to praktycznie będziemy mogli mówić już o utrzymaniu, a w najgorszym wypadku o barażach - mówił przed meczem Robert Kamyszek, szczypiornista Arki Gdynia.
I faktycznie, wygrana Arki Gdynia w środowym starciu ze Stalą oznaczała koniec marzeń o utrzymaniu dla zespołu z Mielca, bowiem z dorobkiem 4 punktów nie mieliby szans na wygrzebanie się z dołka w ostatnich dwóch kolejkach.

Obie ekipy zaczęły bardzo agresywnie. Już po dwóch minutach gry sędzia musiał ukarać Tomasza GrzegorkaKrzysztofa Jasowicza żółtymi kartkami, po czym oba zespoły rozpoczęły festiwal strzelecki.

Ten wyszedł na korzyść przyjezdnych, którzy po niespełna dziesięciu minutach wygrywali 6:2. Wtedy zniecierpliwiony trener gospodarzy Dawid Nilsson poprosił o czas. Ten jednak nie przyniósł zamierzonych efektów, bo goście szybko zdołali podwyższyć (7:2).

Energa Wybrzeże Gdańsk - Sandra Spa Pogoń Szczecin 25:27. Sprawdź relację i wystaw oceny szczypiornistom i trenerowi

Świadomi wagi tego spotkania szczypiorniści Stali uzyskując zaliczkę z początku meczu starali się kontrolować przebieg pojedynku. Przez długi czas mądrze bronili dostępu do bramki i wykorzystywali swoje szanse w ofensywie, utrzymując wciąż różnicę kilku bramek.

Gorąco zrobiło się jeszcze przed końcem pierwszej połowy, gdy przez pięć minut zawodnicy z Gdyni nie potrafili pokonać bramkarza przyjezdnych. Ci za to zdobywali kolejne celne trafienia, obejmując 9-bramkową przewagę. Ostatecznie przed przerwą liczba ta sięgnęła dwucyfrówki, dlatego Dawid Nilsson i jego podopieczni w szatni mieli sobie wiele rzeczy do wyjaśnienia (21:11).

Po zmianie stron obraz gry już nieco się zmienił. Od trafienia z rzutu karnego zaczął Rafał Rychlewski, a przez kolejne minuty oba zespoły wymieniały się ciosami bramka za bramkę. Miejscowi pierwszą znaczącą serię odhaczyli po 38. minutach gry, gdy zdobyli cztery bramki z rzędu, po czym mogło wydawać się, że w końcu nawiązali walkę.

Niestety tak szybko jak ją nawiązali, tak szybko ja odpuścili. Szczypiorniści z Mielca wrócili na właściwe tory i ponownie udali się w ucieczkę, notując kolejne trafienia. Pięć minut przed końcem przewaga ponownie wróciła do siedmiu bramek, ale wzrosła i na koniec spotkania wyniosła ostatecznie 11.

14 Stal Mielec 8 1 2 0 5 216:227 7
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostały anulowane. Na koniec rozgrywek ostatni zespół zostanie zdegradowany, a przedostatni zagra baraż z I-ligowcem.
Tabela wprowadzona: 2019-05-16