stat

Arka Gdynia. Adam Danch negocjuje nowy kontrakt

10 czerwca 2019, 18:30
Damian Konwent

Arka Gdynia

Adam Danch jest bliski przedłużenia kontraktu z Arką Gdynia. Do pełnej finalizacji pozostało uzgodnienie szczegółów. 31-letni obrońca wraz z zespołem ma przejść okres przygotowawczy przed startem sezonu 2019/2020. - Wstępnie jesteśmy po słowie, ale wszystko powinno wyjaśnić się niebawem - mówi piłkarz.Sprawdź, kto z wypożyczonych piłkarzy pojawi się na treningu Arki GdyniaAdam Danch jest jednym z czterech piłkarzy, którym kontrakt wygasa wraz z końcem czerwca. Póki co, klub nie przedłużył go jeszcze ani z Marcusem, ani z Maciej Jankowskim, natomiast wiadomo, że z Arką Gdynia pożegna się Tadeusz Socha.

31-letni obrońca wierzy natomiast w pozytywny obrót spraw i wraz z zespołem ma przejść okres przygotowawczy przed startem sezonu 2019/2020.

Przeczytaj wywiad z Adamem Danchem- Na temat nowej umowy rozmawiałem z zarządem jeszcze przed urlopem. Wstępnie jesteśmy po słowie, ale wszystko powinno wyjaśnić się niebawem. Do pełnej finalizacji pozostało dopięcie ostatnich spraw - mówi nam Adam Danch, piłkarz Arki Gdynia.

Adam Danch

Adam Danch

Dane:

ur.:
1987-12-15
wzrost.:
180
waga.:
77
Ocena z sezonu:
2.85 (879 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »Były zawodnik Górnika Zabrze do żółto-niebieskich trafił przed sezonem 2017/2018 za kadencji trenera Leszka Ojrzyńskiego. W grudniu 2017 roku w meczu przeciwko Koronie Kielce doznał poważnej kontuzji, która wykluczyła go do końca sezonu. Danch w starciu z Mateuszem Możdżeniem skruszył jeden z dysków, dlatego musiał przejść operację kręgosłupa.

Sprawdź, gdzie wakacje spędzają piłkarze Arki GdyniaW minionym sezonie na boisku pojawił się w 26 meczach. Jacek Zieliński stawiał na niego nie tylko w szyku obronnym, ale również na pozycji defensywnego pomocnika. Tak było, gdy z powodu kontuzji nie grał Adam Deja.

W sześciu ostatnich meczach minionego sezonu, w zespole z Gdyni rozgrywał całe mecze. Wcześniej natomiast, gdy funkcję szkoleniowca pełnił Zbigniew Smółka, 31-latek rzadko gościł w wyjściowych składzie, bowiem częściej na środku obrony grywał Luka Marić.

RUCHY TRANSFEROWE ARKI GDYNIA PRZED SEZONEM 2019/20:

Przyszedł: Kamil Antonik (pozycja: pomocnik, poprzedni klub: Resovia)

Mogą przyjść: Santi Samanes (paszport: Hiszpania, pomocnik/napastnik, Coruxo, Hiszpania), Tiago Alves (Portugalia, napastnik, Olimpia Grudziądz), Nico Varela (Urugwaj, skrzydłowy/napastnik, Wisła Płock)

Może odejść: Maciej Jankowski (napastnik, Hapoel Hajfa, Izrael)

Odeszli: Michał Janota (pomocnik, nowy klub: Al-Fateh, Arabia Saudyjska) Marko Vejinović (pomocnik, Holandia, powrót z wypożyczenia do AZ Alkmaar), Karol Danielak (obrońca, rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron), Robert Sulewski (obrońca, koniec kontraktu), Tadeusz Socha (obrońca, koniec kontraktu), Rogelio Chavez (Meksyk, napastnik, koniec kontraktu)

Aktualna kadra piłkarzy Arki Gdynia