Arka Gdynia i Lechia Gdańsk z licencjami. Biało-zieloni zapłacą karę

2 czerwca 2020, 11:00
ras.

Arka Gdynia i Lechia Gdańsk otrzymały licencję na grę w rozgrywkach ekstraklasy oraz rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2020/21. Gdańszczanie muszą jednak zapłacić karę w wysokości 10 tys. zł w związku z niekompletną dokumentacją finansową oraz zrealizować ugody zawarte z piłkarzami bez możliwości dalszego odraczania.Lechia Gdańsk świętuje po derbach, Arka Gdynia rozczarowanaKomisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła wnioski klubów ekstraklasy o przyznanie licencji na udział w rozgrywkach Ekstraklasy i rozgrywkach UEFA w sezonie 2020/2021.

Bez żadnych zastrzeżeń, komisja przyznała licencje na występy w obu rozgrywkach jedenastu klubom. Tak decyzja zapadła w przypadku Arki Gdynia, Cracovii, Górnika Zabrze, Jagiellonii Białystok, Korony Kielce, Lecha Poznań, Legii Warszawa, Piasta Gliwice, Śląska Wrocław, Wisły Płock i Zagłębia Lubin. Bezwarunkową licencję, ale wyłącznie na grę w ekstraklasie otrzymał ŁKS Łódź.

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 4:3 - wystaw oceny piłkarzom i trenerom, relacja live, galeria foto, wideoŻadnemu z klubów nie odmówiono przyznania licencji, ale czterech przypadkach nie były to decyzje bezwarunkowe. W tym gronie jest Lechia Gdańsk. Biało-zieloni muszą zapłacić 10 tys. zł kary w związku z niekompletną dokumentacją finansową z zakresu kryterium F.05 (prognoza finansowa) oraz zrealizować ugody zawarte z piłkarzami, w terminach wskazanych w przedmiotowych ugodach bez możliwości ich dalszego odraczania.

Oznacza to, że dla wszelkich zaległych zobowiązań finansowych wobec zawodników, ostatecznym terminem ich realizacji jest ten zawarty w przedstawionych obecnie ugodach.

Licencje z nadzorem infrastrukturalnym otrzymały Pogoń Szczecin i Raków Częstochowa, zaś Wisła Kraków podobnie jak Lechia, musi zrealizować zaległe płatności w ramach przedstawionych ugód.

Lechia Gdańsk ukarana przez UEFAPrzypomnijmy, że Arka Gdynia jest obecnie zagrożona spadkiem z ekstraklasy. Z kolei dla Lechii, której lepiej wiedzie się w obecnych rozgrywkach, grzywna wymierzona przez Komisję Licencyjną jest kolejną w ostatnich dniach.

Blisko dziesięć razy wyższą, choć w tym wypadku najniższą możliwą, wymierzyła biało-zielonym Izba Orzekająca Klubowej Komisji Kontroli Finansowej UEFA. To skutek niedotrzymania przez biało-zielonych styczniowego

Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - Ekstraklasa
5 czerwca 2020, godz. 20:30

Tak typowano 294 typowania

14% Górnik Zabrze
20% REMIS
66% LECHIA Gdańsk

Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - Ekstraklasa
7 czerwca 2020, godz. 15:00

Tak typowano 280 typowań

48% ARKA Gdynia
16% REMIS
36% Śląsk Wrocławras.