Arka Gdynia ma ból głowy, który... cieszy trenera Dariusza Marca

10 września 2021, 13:45
Jacek Główczyński

Arka Gdynia

Maciej Rosołek (z lewej) czy Karol Czubak w ataku Arki Gdynia, a może powinni grać razem? Więcej zdjęć (1)

Maciej Rosołek (z lewej) czy Karol Czubak w ataku Arki Gdynia, a może powinni grać razem?

fot. M.Czarniak/Trojmiasto.pl

Maciej Rosołek (z lewej) czy Karol Czubak w ataku Arki Gdynia, a może powinni grać razem?

fot. M.Czarniak/Trojmiasto.pl

Maciej Rosołek czy Karol Czubak? A może obaj ci piłkarze powinni grać jednocześnie w ataku Arki Gdynia? - To trudne pytania. Na pewno ból głowy, ale taki, który... cieszy - przyznaje trener Dariusz Marzec, a jednocześnie składa podziękowania właścicielowi klubu za to, że od rozpoczęcia rozgrywek Fortuna 1. Liga wzmocnił drużynę aż trzema ofensywnymi piłkarzami, gdyż z Włoch wypożyczony został również Olaf Kobacki.Choroby trapią Arkę GdyniaKarol Czubak wprowadził się do Arki Gdynia dwoma golami w dwóch pierwszych meczach. Jednak już nie może czuć się podstawową "9" w żółto-niebieskich barwach. Na niedzielny mecz z GKS Tychy ma być gotowy do gry Maciej Rosołek, który wiosną dla Arki strzelił w oficjalnych spotkaniach 11 goli. Legia Warszawa znów zgodziła się wypożyczyć tego napastnika do Gdyni.

- Czekaliśmy na niego. Maciej przyjechał dokładni taki, jaki i wyjechał, czyli profesjonalista i dobry zawodnik. Tutaj nic się nie zmieniło. Na treningach pracuje równie sumiennie jak wiosną. Wie, że ma tutaj możliwości grania, a także kibiców za sobą. Ponadto zespół wierzy w niego, a i my w sztabie liczymy na niego - ocenia Dariusz Marzec, trener Arki Gdynia.

Sprawdź, terminarz Arki Gdynia po zmianachTa deklaracja jasno pokazuje, że jeśli Rosołek tylko będzie w pełni sił, to będzie miał miejsce w "11". Jednak wciąż otwarte jest pytanie, jak teraz będzie wyglądać atak żółto-niebieskich? Czy grać w nim będzie Maciej kosztem Karola, czy w podstawowym składzie pomieszczeni zostaną obaj ci napastnicy?

- To trudne pytania. Na pewno ból głowy, ale taki, który... cieszy. Lepsze są problemy, jak ustawić zespół, jaka ma być jedenastka, niż gdy jest sytuacja w drugą stronę i trudno zebrać skład. My sprawdziliśmy w ostatnich dniach pewne warianty i to pokazane zostanie w najbliższym meczu. Nie będę mówić, na co się zdecydujemy, aby nie ułatwiać zadania przeciwnikowi. Rolą sztabu jest, aby to wszystko mądrze zrobić. Mam nadzieję, że uda się wszystkich piłkarzy zespolić w całość i ta maszyna będzie dobrze funkcjonowała. Jako że kadra zespołu się zmieniła, w ostatnim czasie pracowaliśmy głównie nad taktyką. Doskonaliliśmy współpracę piłkarzy na boisku i poszczególnych formacji - dodaje gdyński szkoleniowiec.

Arka Gdynia zorganizuje dodatkowy mecz ligowy. Kto wejdzie na niego za darmo?W tym sezonie już dwukrotnie, gdy nie szło, trener nie bał się odważnych zmian. Przed meczem w Olsztynie wymienił ponad pół składu, a na ostatnie spotkanie z Odrą Opole zaprezentował inne ustawienie niż zwykle. Obie te gry zostały wygrane i to bez straty gola. Teraz po raz pierwszy opiekun gdyńskiej drużyny musi dokonać roszad personalnych, i taktycznych po wygranym meczu, gdyż pozyskał kolejnego ofensywnego gracza.

- Mamy dwóch napastników i musimy dokonać pewnych przemeblowań. Rywalizacja wzrasta, nikt nie może być pewny gry. I to jest to, czego chcemy. Podziękowania należą się dla właściciela klubu, który od początku sezonu sprowadził już trzech ofensywnych piłkarzy. Kobacki, Czubak i Rosołek nie tylko podnoszą jakość zespołu, ale i dają swobodę manewru. Teraz trzeba tych wszystkich piłkarzy zgrać. Te tryby zaczynają pomalutku pracować. Jestem spokojny, że ta drużyna "zapali", bo grać w piłkę na pewno potrafi - zapewnia Dariusz Marzec.
Ta ostatnia deklaracja jasno wskazuje, że Mateusz Żebrowski, który zaczynał sezon jako środkowy napastnik, a w ataku grywał również wiosną razem z Rosołkiem, wraca do roli z jesieni poprzedniego sezonu. Wówczas występował głównie jako skrzydłowy bądź wahadłowy.

Dlaczego jest niska frekwencja na meczach Arki Gdynia w tym sezonie? ZagłosujTypowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - I liga
12 września 2021, godz. 12:40

Tak typowano 288 typowań

81% ARKA Gdynia
12% REMIS
7% GKS Tychy
Kto powinien grać w ataku Arki Gdynia?
4%

Karol Czubak

15%

Maciej Rosołek

69%

niech grają obaj

4%

żaden, są lepsi od nich w Arce

8%

decyzję podejmować w zależności od przeciwnika

zakończona

łącznie głosów: 581

Opinie wybrane


wszystkie opinie (55)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.