Arka Gdynia znów ze wsparciem miasta. 850 tys. zł za promocję

23 maja 2020, 17:00
dak.

Arka Gdynia

Najnowszy artukuł na ten temat

Rekordowy kontrakt Lechia Gdańsk - Energa SA. 60 proc. więcej pieniędzy dla klubu

Ok. 850 tys zł netto otrzyma Arka Gdynia za promocję miasta i Gdyńskiego Centrum Sportu. To mniej w stosunku do poprzedniego roku, gdy na konto klubu wpływało ponad 6 mln zł rocznie. Wynika to z faktu, że do końca sezonu pozostało już tylko ok. 1,5 miesiąca, a od stycznia klub był odcięty od miejskiej kasy.Na konto Arki Gdynia wpłyną środki za promocję miasta i Gdyńskiego Centrum Sportu. Miasto Gdynia już nie tylko deklaruje, ale i ogłasza, że klub otrzyma wstępnie 852 845,53 zł netto z tego tytułu na dokończenie sezonu.

Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni o zmianie właściciela Arki: Obiecujący początekSuma jest jednak zaniżona w stosunku do lat poprzednich, gdy żółto-niebiescy otrzymywali zazwyczaj ok. 3 mln zł za półrocze. Tak było od czasu powrotu do ekstraklasy. Mniejsza kwota wynika z faktu, że do końca obecnego sezonu pozostało ok. 1,5 miesiąca.

Przypomnijmy, że żółto-niebiescy pozostawali bez wsparcia ze strony miasta od stycznia, gdy prezydent Wojciech Szczurek odciął klub od miejskiej kasy, widząc zaniepokojenie tym, co widział w Arce. Do ponownej współpracy doszło 8 maja, gdy większościowy pakiet akcji od Dominika Midaka przejął nowy właściciel Michał Kołakowski.

Wojciech Szczurek wstrzymał finansowanie Arki Gdynia w styczniu 2020Kontrakt między miastem a klubem zawiera podobne warunki jak przy poprzednich tego typu umowach. M.in. zobowiązuje Arkę do:
  1. rozgrywania wszystkich meczów w roli gospodarza w Gdyni
  2. promocję miasta oraz Gdyńskiego Centrum Sportu podczas meczów ligowych, zawodów, widowisk sportowych i imprez sportowo-rekreacyjnych o charakterze lokalnym i krajowym.
  3. posiadanie lub umieszczenie przez nazwy "Gdynia" w oficjalnej nazwie zespołu
  4. kreowanie pozytywnego wizerunku miasta Gdynia w ramach działań promocyjnych przygotowanych i wykonywanych przez klub oraz na jego koszt
  5. promocję miasta Gdynia poprzez umieszczenie oraz eksponowanie logotypów miasta na materiałach informacyjno-promocyjnych oraz poligraficznych przygotowanych i wykonanych przez klub jego koszt,
  6. użyczenie Gdyni oraz Gdyńskiemu Centrum Sportu wizerunku zawodników oraz całej drużyny dla celów promocyjnych Gdyni oraz GCS


Ponad 3 miliony złotych od Gdyni dla Arki na drugie półrocze 2019 rokuFinansowanie klubu przez miasto od lat było na wysokim, stabilnym poziomie. W ubiegłym roku Arka otrzymała ponad 6 mln zł. Podobnie było również w sezonach: 2016/17, 2017/18. Miasto przekazuje przyznane pieniądze bez względu na wyniki. Część z nich potem wraca do magistratu, gdyż klub płaci m.in. za użytkowanie miejskiego stadionu.

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej pozytywnie rozpatrzono wniosek Arki Gdynia o dofinansowanie z antykryzysowej tarczy finansowej, dzięki czemu klub otrzymał 1,6 mln zł.

dak.