Arka Gdynia pokonała Polpharmę 104:100. Niemal połowa punktów Bostica i Florence'a

4 grudnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

James Florence (nr 0) zdobył z Polpharmą 24 punkty, trafiając m.in. 5 razy za trzy punkty. W EBL w barwach Arki zadebiutował we wtorek Filip Dylewicz (nr 8). James Florence (nr 0) zdobył z Polpharmą 24 punkty, trafiając m.in. 5 razy za trzy punkty. W EBL w barwach Arki zadebiutował we wtorek Filip Dylewicz (nr 8).

Ofensywny mecz na Kociewiu zakończył się zwycięstwem Arki Gdynia nad Polpharmą Starogard Gdański 104:100 (26:24, 28:26, 23:22, 27:28). Świetnie w ataku zagrali Josh Bostic oraz James Florence, którzy wspólnie zdobyli aż 51 punktów. Debiut w Energa Basket Lidze w drużynie żółto-niebieskich zaliczył Filip Dylewicz.

Polpharma: Młynarski 22 (4x3, 8 zb.), Bibbins 17 (4x3, 8 as.), Gołębiowski 14 (1x3), Bussey 14 (2x3), Kemp 10 (8 zb.) oraz Prahl 11 (7 zb.), Struski 7 (1x3, 6 zb.), Dzierżak 3 (1x3, 5 as.), Brenk 2, Hicks 0

ARKA: Bostic 27 (5x3, 5 zb., 5 as.), Florence 24 (5x3, 6 as.), Garbacz 7 (1x3), Dylewicz 4 (5 zb.), Łapeta 3 oraz Upshaw 15 (6 zb.), Szubarga 12 (1xx3), Dulkys 10 (3x3), Ponitka 2

Koszykarze Arki Gdynia wybrali się na Kociewie osłabieni brakiem kontuzjowanego Mikołaja Witlińskiego, którego po zabiegu związanym z urazem łąkotki, zobaczymy na parkiecie dopiero w 2019 roku. W składzie znalazł się Dariusz Wyka, ale tylko po to, aby go wypełnić. Podkoszowy miał ostatnio problemy z kontuzjowaną stopą, przez co nie mógł zadebiutować w reprezentacji Polski.

Do gry, czyli do debiutu w Energa Basket Lidze w barwach Arki, był za to gotowy Filip Dylewicz. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu sezonu, w Eurocup z Lokomotiwem Kubań Krasnodar podkoszowy złamał rękę. W Starogardzie Gdańskim trener Przemysław Frasunkiewicz wystawił doświadczonego koszykarza w pierwszej piątce.

Na pierwsze punkty Arki musieliśmy czekać ponad 2 minuty, a zdobył je z linii rzutów wolnych Josh Bostic. Za chwilę jednak gdynianie przegrywali 1:6. Złą serię rzutów z gry przełamał w 4. min James Florence i mecz stał się mocno ofensywny. W 5. min doczekaliśmy się także na pierwsze trafienie Dylewicza (12:8). A po trójkach Bostica i Deividasa Dulkysa Arka wyszła na pierwsze w meczu prowadzenie 16:12. Także dzięki celnemu rzutowi zza linii 6,75 m udało się jej utrzymać je do końca kwarty (24:26).

Dobra gra Filipa Struskiego sprawiła, że Polpharma szybko doskoczyła do Arki (29:29). Następnie mieliśmy wymianę Krzysztof Szubarga - Brett Prahl, po której przyjezdni prowadzili 34:32. W połowie kwarty uaktywnił się Robert Upshaw. Do jej zakończenia zdobył 9 pkt. Kiedy trafiał po raz ostatni w pierwszej połowie, Arka wygrywała 54:48. Kwartę zamknął celnym rzutem Kacper Młynarski (50:54).

Ten sam koszykarz doprowadził w 22. min do remisu 54:54. Chwilę później trójka Florence'a zapoczątkowała serię 7:0 Arki - Amerykanin trafił jeszcze raz za trzy, a punkt z linii rzutów wolnych dołożył Dulkys (54:61). Gdynianie zablokowali się na chwile w ataku, ale po tym, jak zza linii 6,75 m trafił także Bostic było 64:58 dla gości. Gdynianie zaliczyli w sumie aż pięć celnych trójek jedna po drugiej - trzy Bostica, dwie Florence'a, a gdy z wolnych punkty dołożyli pierwszy z nich oraz Adam Łapeta zrobiło się 75:65 dla nich.

Przed czwartą kwartą Polpharmie udało się zmniejszyć stratę do 72:77. Także w niej wyniku Arce pilnowali Bostic i Florence. Kiedy gospodarze zbliżali się do gdynian, szybko odpowiadali trafieniami. Na początku 37. min Struski sprawił, że zrobiło się tylko 89:90. Za trzy trafił oczywiście Bostic, po chwili to samo zrobił Jakub Garbacz i ponownie Arka miała bezpieczną przewagę (90:95). W końcówce Garbacz i Szubarga pewnie egzekwowali rzuty wolne więc gdynianie wywieźli zwycięstwo z Kociewia.

Wyniki 8 kolejki

• Polpharma Starogard Gd. - ARKA GDYNIA 100:104 (24:26, 26:28, 22:23, 28:27)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - TREFL SOPOT 93:75 (25:15, 24:20, 17:15, 27:25)
  • GTK Gliwice - King Szczecin 95:81 (22:15, 16:20, 26:18, 31:28)
  • Legia Warszawa - Anwil Włocławek 72:103 (16:29, 25:23, 12:25, 19:26)
  • AZS Koszalin - Rosa Radom 78:75 (18:17, 20:20, 18:15, 22:23)
  • Miasto Szkła Krosno - Spójnia Stargard 93:76 (17:21, 29:28, 16:12, 31:15)
  • TBV Start Lublin - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 88:83 (23:17, 24:13, 18:31, 23:22)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Toruń 93:84 (24:20, 28:23, 23:19, 18:22)

Opinie (14) 1 zablokowana

• Arka to słaby zespół (4)

Trefl jest lepszy.

• 7 47

• hehehe masz rację, tabela to potwierdza
      byłbyś chory gdybyś nie walnął swoich jedynek w ocenach (zresztą i tak jesteś chory)