Arka Gdynia przegrała z Bytovią 2:3. Ostatni sprawdzian przed Pucharem Polski

9 lutego 2021 (artykuł sprzed 1 roku)
jag.

Arka Gdynia

Na zakończenie zgrupowania Arka Gdynia zmierzyła się z II-ligową Bytovią. Strzeliła dwa gole, ale nie wystarczyło to nawet do remisu. Więcej zdjęć (1)

Na zakończenie zgrupowania Arka Gdynia zmierzyła się z II-ligową Bytovią. Strzeliła dwa gole, ale nie wystarczyło to nawet do remisu.

fot. Arka Gdynia Twitter

Na zakończenie zgrupowania Arka Gdynia zmierzyła się z II-ligową Bytovią. Strzeliła dwa gole, ale nie wystarczyło to nawet do remisu.

fot. Arka Gdynia Twitter

Arka Gdynia nieoczekiwanie przegrała z II-ligową Bytovią 2:3 (0:1) w sparingu rozegranym na Narodowym Stadionie Rugby. Był to ostatni sprawdzian przed zaplanowanym dokładnie za tydzień meczem 1/8 finału Pucharu Polski z Górnikiem Łęczna, a zarazem końcowy akcent zgrupowania, na którym żółto-niebiescy przebywali od 1 lutego. W związku z tym klub zamknął mecz przed mediami i kibicami oraz nie przekazywał z niego relacji video.Fabian Hiszpański o wzlotach i upadkach - wywiad z nowym piłkarzem Arki GdyniaBramki:
Letniowski 50 (karny), Żebrowski 60 - Giel 45, Zawistowski 70, Damaschke 90

ARKA: Krzepisz - Danch, Marcjanik, Kasperkiewicz - Hiszpański, Aleman, Deja, Sasin, Valcarce - Rosołek, Wolsztyński oraz Żebrowski, Letniowski, Ślesicki, Marcus, Łabojko

BYTOVIA: Olszewski - Kozakowski, Krzyżak, Dymerski, Wrzesień - Lech, Zawistowski, Lizakowski, Bach - Moryson, Giel oraz Staniszewski, Bąk, Sezonienko, Urban, Damaschke, Camargo, Szmidke, Sikora

Dlaczego Arka zdecydowała się na zgrupowanie w... Gdyni?Z uwagi na zimowe warunki sparing został opóźniony o kwadrans. Grano na ośnieżonej, sztucznej murawie Narodowego Stadionu Rugby. Jako że był to ostatni sprawdzian przed meczem Pucharu Polski z Górnikiem Łęczna, postanowiono ukryć, ile się da. Podobnie jak na poprzednie gry przy ul. Górskiego nie wpuszczono mediów i kibiców, a ponadto nie było przekazu video, ani składu miejscowych.

Z naszych informacji wynika, że gospodarze przymierzyli się do składu zgodnie z regułami Pucharu Polski, czyli wypełniali nakaz gry młodzieżowców. Jako że w tych rozgrywkach młodzieżowcami są piłkarze urodzeni w 1999 roku i później, a nie jak w I lidze o rok młodsi, między słupkami stanął Kacper Krzepisz.

Kadra Arki Gdynia ograniczona do 24 piłkarzy. Dwa kolejne skreśleniaArce Gdynia nie udało się utrzymać doskonałej passy, kiedy trzech rywali odprawiała z Narodowego Stadionu Rugby z bagażem czterech goli, sama przy tym nie tracąc bramki. W sparingu z Bytovią żółto-niebiescy po raz pierwszy w tegorocznych sprawdzianach musieli gonić wynik. Nawet bowiem grając na wyjeździe z Pogonią Szczecin, obecnym liderem ekstraklasy - prowadzili 2:0.

Zaskoczenie rezultatem z Bytovia jest tym większe, gdyż piłkarze z Bytowa gościli na tym samym obiekcie w ostatnią sobotę. Wówczas przegrali z III-ligowym Bałtykiem Gdynia aż 2:5. Tym razem znów zainkasowała dwa gole, ale sami odpowiedzieli trzema.

Dramat młodzieżowca Arki Gdynia. Druga poważna kontuzja w ciągu niespełna rokuPod koniec pierwszej połowy podopiecznych Dariusz Marca zaskoczył Piotr Giel i tym samym na przerwę drużyny zeszły z korzystnym wynikiem dla 13. obecnie drużyny II ligi.

Kwadrans po zmianie stron wystarczył Arce, aby wyjść na prowadzenie. Najpierw rzut karny, podyktowany po faulu na Rafale Wolsztyńskim na gola zamienił Juliusz Letniowski, a po godzinie gry na 2:1 strzelił Mateusz Żebrowski. Dla niego był to już piąty gol w tegorocznych sparingach.

Ponad 2 mln zł od Gdyni dla Arki za promocję wiosną 2021 rokuDwukrotnie piłkę z siatki wyciągał Marcin Staniszewski, który przed sezonem przeniósł się z Gdyni do Bytowa. Natomiast znacznie milsze wspomnienia z tego sparingu wyniósł inny były piłkarz Arki. 36-letni Paweł Zawistowski w 70. minucie świetnie przymierzył z rzutu wolnego i doprowadził do wyrównania.

Zwycięstwo II-ligowcowi w samej końcówce zapewnił Marcel Damaschke, który wszedł na boisko w 78. minucie. 20-latek urodził się i wychował w Niemczech, a drugi sezon próbuje szczęścia na polskich boiskach. Rozpoczynał od rozgrywek 2019/20 w barwach IV-ligowego Jaguara Gdańsk.

Paweł Abbott, były napastnik Arki Gdynia ocenia zmiany, które ostatnio dokonały się w klubieTypowanie zakończone 3 pkt.

16 lutego 2021, godz. 18:00
HIT

Tak typowano 279 typowań

66% ARKA Gdynia
21% REMIS
13% Górnik Łęczna


Arka Gdynia - sparingi, zima 2021

jag.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (77)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.