Arka Gdynia traci najskuteczniejszych. Maciej Rosołek i Juliusz Letniowski odchodzą

23 czerwca 2021, 16:30
jag.

Arka Gdynia

Juliusz Letniowski (z lewej) strzelił 12, a Maciej Rosołek (nr 39) 11 bramek dla Arki Gdynia w sezonie 2020/21. Obaj wracają do klubów, z których byli wypożyczeni. Więcej zdjęć (1)

Juliusz Letniowski (z lewej) strzelił 12, a Maciej Rosołek (nr 39) 11 bramek dla Arki Gdynia w sezonie 2020/21. Obaj wracają do klubów, z których byli wypożyczeni.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Juliusz Letniowski (z lewej) strzelił 12, a Maciej Rosołek (nr 39) 11 bramek dla Arki Gdynia w sezonie 2020/21. Obaj wracają do klubów, z których byli wypożyczeni.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Arka

Arka Gdynia traci piłkarzy, którzy strzelili dla niej najwięcej goli w sezonie 2020/21. Jednak nie jest to niespodzianka, gdyż zarówno Juliusz Letniowski jak i Maciej Rosołek byli jedynie wypożyczeni bez opcji pierwokupu. O ich przyszłości decydować będą - odpowiednio - Lech Poznań i Legia Warszawa.Dlaczego Paweł Sasin może być największym przegranym sezonu w Arce Gdynia?Nie ma niespodzianki. Piłkarze, którzy byli wypożyczeni do Arki Gdynia bez prawa pierwokupu, wracają do swoich klubów. Akurat tak się składa, że są to zawodnicy, którzy w minionym sezonie zdobyli dla żółto-niebieskich najwięcej goli.

Juliusz Letniowski spędził przy ul. Olimpijskiej cały sezon. Rozegrał 29 oficjalnych meczów, strzelił 12 goli, najwięcej w drużynie. 1 lipca ponownie stanie się piłkarzem Lecha Poznań. Z tym klubem 23-letniego pomocnika wiąże kontrakt do 30 czerwca 2022 roku.

Adam Deja: Arka Gdynia ma skład na ekstraklasę. Nie powiedziałem ostatniego słowa. Przeczytaj wywiad czytelników Trojmiasto.plArka Gdynia sezon 2020/21 - najwięcej goli
  1. Juliusz Letniowski 12
  2. Maciej Rosołek 11
  3. Mateusz Żebrowski 10
  4. Marcus 7
  5. Adam Deja 6


Pamiętasz jak i kiedy strzelał gole Juliusz Letniowski?Maciej Rosołek trafił do Arki na rundę wiosenną. Wystąpił w 21 oficjalnych meczach na 22 możliwe w tym roku. Strzelił 11 goli. 20-letni napastnik wraca do Legii Warszawa, z którą ma ważny kontrakt do 31 grudnia 2022 roku.

Obaj piłkarze będą mieli mniej czasu, aby przekonać do siebie ekstraklasowych szkoleniowców, gdyż jeszcze grali w I lidze, gdy ich kluby startowały z przygotowaniami. Maciej Skorża z Lechem zaczął je 14 czerwca. W jego sztabie pracuje Maciej Kędziorek, który po sezonie odszedł z Arki Gdynia, a zatem wiedzę na temat Letniowskiego ma pełną. 29 czerwca "Kolejorz" zaczyna zgrupowanie w Opalenicy, a dzień później zagra pierwszy sparing.

Paweł Abbott ocenia Macieja Rosołka. Przeczytaj komentarz byłego napastnika ArkiNatomiast Legia najszybciej z klubów ekstraklasy rozpoczęła przygotowania. Czesław Michniewicz start zarządził na 7 czerwca. Jego drużyna jest już po trzech sparingach z zagranicznymi rywalami, a 24 czerwca kończy zgrupowanie w austriackim Leogang.

Trener, który na co dzień mieszka w Gdyni, gdy miał wolną chwilę oglądał Rosołka z wysokości trybun stadionu przy ul. Olimpijskiej. Był m.in. na meczu z Sandecją Nowy Sącz (3:0), w którym napastnik ustrzelił hat-tricka.

Arka Gdynia zmienia w sztabie trenerskim. Sprawdź, kto zostaje, a kto odchodzi?Ruchy transferowe Arki Gdynia na sezon 2021/22Przyszedł
Hubert Adamczyk (pozycja: pomocnik, poprzedni klub: Wisła Płock, wolny transfer, kontrakt w Arce Gdynia do 30.06.2024)

Przedłużyli kontrakty:
Dariusz Marzec (I trener, umowa do 30.06.2022 z opcją przedłużenia o rok)
Janusz Świerad (asystent trenera, 30.06.2022 z opcją przedłużenia o rok)

Odeszli
Juliusz Letniowski (pomocnik, powrót do Lecha Poznań po wypożyczenia)
Maciej Rosołek (napastnik, powrót do Legii Warszawa po wypożyczeniu)
Maciej Kędziorek (II trener, rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, nowy klub: Lech Poznań)
Jakub Wawszczyk (obrońca, wolny transfer, Sandecja Nowy Sąc)
Mateusz Młyński (skrzydłowy, po wygaśnięciu kontraktu w Arce 30.06.2021 należny ekwiwalent za wyszkolenie, Wisła Kraków,)

jag.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (86)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.