Arka Gdynia tymczasowo powiększyła sztab szkoleniowy

15 lipca 2021, 11:35
dak.

Arka Gdynia

Arka Gdynia tymczasowo zatrudniła trenerów i fizjoterapeutę. Od lewej: Angel Gomez Ruiz, Krzysztof Byzdra i Mikołaj Jęsiek. Więcej zdjęć (1)

Arka Gdynia tymczasowo zatrudniła trenerów i fizjoterapeutę. Od lewej: Angel Gomez Ruiz, Krzysztof Byzdra i Mikołaj Jęsiek.

fot. S. Wrzosek / Arka Gdynia

Arka Gdynia tymczasowo zatrudniła trenerów i fizjoterapeutę. Od lewej: Angel Gomez Ruiz, Krzysztof Byzdra i Mikołaj Jęsiek.

fot. S. Wrzosek / Arka Gdynia

Arka Gdynia tymczasowo powiększyła sztab szkoleniowy o trzy osoby. Hiszpan Angel Gomez Ruiz wspomaga żółto-niebieskich w zakresie pracy nad schematami gry ofensywnej i budowaniem ataku pozycyjnego. Krzysztof Byzdra odpowiada za przygotowanie motoryczne. Natomiast Mikołaj Jęsiek dołączył do zespołu jako fizjoterapeuta w ramach stażu.Arka Gdynia rozpoczęła sprzedaż biletów i karnetów. Sprawdź cenyArka Gdynia zatrudniła dwóch trenerów oraz fizjoterapeutę. Na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim wspierają sztab trenerski w przygotowaniach do rundy jesiennej rozgrywek 2021/22.

Angel Gomez Ruiz wspomaga żółto-niebieskich w zakresie pracy nad schematami gry ofensywnej i budowaniem ataku pozycyjnego. Przypomnijmy, że jeszcze w poprzednim sezonie odpowiadał za to m.in. Maciej Kądziorek, który dołączył do Arki wraz z trenerem Ireneuszem Mamrotem. Po zakończeniu rozgrywek pożegnał się jednak z zespołem i zasilił sztab Macieja Skorży w Lechu Poznań.

Urodzony 15 września 1974 roku w Sevilli Hiszpan ma bogate CV i doświadczenie. W latach 2019-20 był skautem angielskiego Birmingham City, które występuje na zapleczu Premier League. w 2018 roku był dyrektorem technicznym w cypryjskiej Omonii Nikozja. Wcześniej w 8 meczach poprowadził ekwadorskie River Plate, a przez 5 lat w hiszpańskim Espanyolu Barcelona sprawował role: dyrektora sportowego czy szefa skautingu. Ponadto pracował w ekwadorskich zespołach: Independiente i Barcelona SC oraz hiszpańskim CE Europa.

Arka Gdynia - Górnik Zabrze 2:1. Przeczytaj relację z ostatniego sparinguKrzysztof Byzdra odpowiada za proces przygotowania motorycznego. Przez ostatnie pół roku w klubie tę rolę sprawował Dawid Musiał. Urodzony 24 grudnia 1974 roku w Bydgoszcz trener jest doktorem nauk o kulturze fizycznej, trenerem I klasy w lekkiej atletyce oraz wieloletnim pracownikiem i twórcą specjalizacji: "Trener Przygotowania Motorycznego" na AWFiS Gdańsk.

Pracował już w Arce. W sezonie 2007/08 również pełnił tę samą funkcję. Doświadczenie zbierał także jako trener motoryczny kadry mężczyzn rugby 7-osobowego, szef wyszkolenia i przygotowania motorycznego w kadrze bobsleistów i skeletonistów, a także w Treflu Sopot. Prowadzi kursy i szkolenia z przygotowania motorycznego, teorii sportu i treningu w różnych dyscyplinach sportu.

Z kolei Mikołaj Jęsiek, który urodził się 19 listopada 1999 roku w Łodzi, dołączył do arkowców w ramach stażu jako fizjoterapeuta. To właśnie ten kierunek studiuje na III roku.

Arka Gdynia. Wyceny piłkarzy. Kto najwięcej zyskał na wartości?Arka wraz z nimi w Grodzisku będzie do piątku, 16 lipca. Zgrupowanie zakończy się sparingiem w Opalenicy, do której piłkarze zajadą w drodze powrotnej. Rywalem żółto-niebieskich będzie czeska Sigma Ołomuniec. Mecz kontrolny rozpocznie się o godz. 14.

Piłkarze po powrocie będą mieli dwa dni odpoczynku. Do treningów powrócą w poniedziałek, 19 lipca. Przed startem rozgrywek Fortuna I Ligi, który przypada w ostatni dzień lipca, arkowcy rozegrają jeszcze jedno testowe spotkanie. 23 lipca, w Pruszkowie zmierzą się z izraelskim Hapoel Tel Aviv. Żółto-niebiescy jak dotąd wygrali wszystkie sparingi. Pokonali: Olimpię Elbląg 5:1, Lech Poznań 2:0 i Górnik Zabrze 2:1.

Arka Gdynia - sparingi lato 2021


Bilans: 3 wygrane, bramki 9:2

dak.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (67)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.