dak., jag.
29 czerwca 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Arka Rugby

Zobacz przyłożenie, od którego Arka Gdynia rozpoczęła mecz z Arką Rumia

Rugbiści Arki Gdynia pokonali na własnym boisku Arkę Rumia 49:10 (23:3) w meczu barażowym o prawo gry w ekstralidze w sezonie 2019/20. Tym samym "Buldogi" pozostają w krajowej elicie. Najskuteczniejszym zawodnikiem sobotniego spotkania był Szymon Sirocki, zdobywca 19 punktów.

ARKA GDYNIA - Arka Rumia 49:10 (23:3)
Punkty dla Arki Gdynia: Szymon Sirocki 19, Łukasz Kasperek 10, Rafał Ziętkowski 5, Jewgienij Hluskow 5, Radosław Rakowski 5, Jarosław Paszkowski 5
Punkty dla Arki Rumia: Jakub Smoliński 10

ARKA GDYNIA: Bojke, Wojaczek (41 Bartkowiak), Kasperek (60 Zielony) - Witt, Zypper - Kuzimski (67 Paszkowski), Ziętkowski, Żarczyński (47 Gajowniczek) - Szyc - Szostek (52 Bordowski) - Wolszon (74 Siewert), Hluskow, Rakowski, Cichosz (60 Rączkowski) - Sirocki

Sprawdź, jak zapowiadaliśmy mecz Arka Gdynia - Arka Rumia

Trybuny przy bocznej murawie trawiastej Stadionu Miejskiego przy ul. Olimpijskiej wypełniły się niemal do ostatniego miejsca. Wszyscy kibice gromko skandowali Arka, bo obie drużyny tak samo się nazywały, ale sympatie były podzielone pomiędzy ekipy z Gdyni i Rumi.

Co prawda w kuluarach pojawiły się również spekulacje, że jeśli wygrają goście to i tak nie znajdą pieniędzy, by zagrać w ekstralidze, a wówczas zwolnione miejsce zajmie drużyna pokonana w barażu. Jednak Dariusz Komisarczuk nie chciał o tym słyszeć.

- W naszej szatni nie było w ogóle takiego tematu. Rozmawiałem z chłopakami tylko o tym, że mają wygrać ten pojedynek - zapewniał przed grą szkoleniowiec Arki Gdynia.
To był ostatni mecz w sezonie 2019. Stawką była gra w ekstralidze w rozgrywkach 2019/20, gdy rugbiści przejdą na system jesień-wiosna. Spotkały się 10. drużyna ekstraklasy z 1. zespołem I ligi. "Buldogi" zakończyły ligowe rozgrywki z samymi porażkami, ci drudzy natomiast zaliczali same zwycięstwa.

Goście spróbowali zaskoczyć na początku meczu. Nie przenosili gry nogą, a próbowali prowadzić ją ręką. Jednak miejscowi odpowiedzieli pressingiem już na połowie rywali i próbowali ich zmusić do błędu przy wyprowadzeniu piłki.

Udało się to w 7. minucie. W roli głównej wystąpiła formacja młyna. Najpierw był młyn dyktowany, potem karny rozegrany ręką, a po kilku przegrupowania zobaczyliśmy inauguracyjne przyłożenie.

Sprawdź relację z ostatniej kolejki ekstraligi rugby

Zespół z Rumi próbował szybko wyrównać, ale w 10. minucie nadział się na kontrę. Szymon Sirocki przebiegł prawym skrzydłem z własnej połowy kilkadziesiąt metrów. Co prawda został powstrzymany tuż przed polem punktowy, ale jego koledzy zdążyli, by kontynuować akcję. "Jajo" podaniami wzdłuż boiska zostało przeniesione na drugie skrzydło i tam nastąpiło przyłożenie.

Co prawda Sirocki spudłował z obu podwyższeń, ale wynik 10:0 skutecznie zgasił nadzieje Arki z Rumi na sprawienie niespodzianki. Przed przerwą "Buldogi" jeszcze podwoili przewagę. Druga połowa potwierdziła, że są lepszym zespołem i zasługują na grę w elicie.

Ogniwo Sopot zostało mistrzem Polski. Sprawdź relację z decydującego meczu

- To był bardzo ważny mecz, musieliśmy wygrać. Nie mieliśmy wątpliwości, że to spotkanie rozstrzygnie się na naszą korzyść, mimo wszystko trzeba było je rozegrać. Pierwsza połowa była bardzo dobra w wykonaniu naszych chłopaków, w drugiej powprowadzaliśmy trochę zmian. To był dobry pojedynek, świetne widowisko dla kibiców. Cieszę się, że mogliśmy poczuć smak zwycięstwa. Liczę, że będzie początkiem czegoś dobrego, bo do treningów wrócimy już za 2-3 tygodnie - mówił po wygranym meczu Dariusz Komisarczuk, trener Arki Gdynia.

• Finał
  • Ogniwo Sopot - Budowlani Łódź SA 27:24 (10:10)
  • Mecz o 3. miejsce
  • Pogoń Siedlce - Skra Warszawa 51:7 (22:0)

• (3)

Raku wrócił i od razu niepotrzebna bójka i kartka...

• 13 5

• (1)

bo to taki mniejszy brat perzaka, bez kartki i bijatyki to meczu nie mozna zaliczyc do odbytych

• 22 1

• Perzak na szczęście już nie gra, Raku też nie powinien bez wizyty u psychiatry. Bo ze sportową złością czy agresją jego zachowanie nie ma nic wspólnego, nie panuje nad sobą.

• 22 5

• Nie grał cały sezon i tak powinno zostać do końca...

• 10 2

• Pan R.

Niech on już przechodzi do tego Orkana, bo żal. Tak na marginesie jakby kogoś nie widział. KULA, sprzedaje blachę (prawidłowa), a ten pseudo rugbista podbiega na 3 i się zaczyna klepać z kulą. Mam nadzieję, że to było nagrane i ktoś prześle to do PZR i czeka to dłuższa dyskwalifikacja .

• 18 3

• Radku chyba nie jest z Gdyni? Co z zapowiedzia trenera o zespole tylko z gdynskich graczy?Heman jak ktos pisze tez z tego co wiem to nie Gdynia.Ciekawe jak to pogodzic,nowe oglaszane koncepcje z rzeczwistoscia.

• 2 2

• Dramat (1)

Żeby Arka martwiła się o utrzymanie w lidze rugby... koniec świata.

• 44 3

• Bart

Udało im się przecież jeden mecz wygrać z 1 liga haha i to tylko dzięki wynajeciu chłopaków

• 1 0

• (10)

przeciez to jest smiech na sali jak trener mowi ze ogrywaja mlody sklad itd a potem na najwazniejszy mecz robi zaciag emerytow i napinaczy zeby tylko nie spac w dol. A za pare miesiecy znow wszystko po 80 w d*pe. gratuluje pomyslu na klub. Kompromitacja i show z szabelkami dla graczy ktorzy potem jeszcze graja ile wlezie bo jest sr*czka w klubie. Wojaczek to co mecz konczy chyba "kariere partyznanta". rakowski jak nie dostanie kartki albo nie zrobi bijatyki to chyba ma nieudany mecz. Ten klub i jego gracze to patologia Polskiego Rugby i bardzo zle ze poszlo w ta strone bo nic juz nie zostalo z prawdziwych wartosci ktore w tym klubie kiedys byly. Zostala banda napinaczy ktorzy z normalnymi druzynami dostaja w jape ile wlezie a na mecz z "emerytami" i totalnymi amatorami wyszli jakby dostali przelew z urzedu miasta.
    Koncz Pan wstydu oszczedz i przeznaczyc te pieniadze na cos lepszego niz na takie siedlisko patologi, a mlodziez ktora na to patrzy uczy sie juz zlego podejscia do sportu. A komentarz ktory zamiescil czlowiek peleryna z "zarzadu" na oficjalnym profilu ze " wiecej pokory dla Rumi" i gifa pokazuje jaka jest sr*czka w Gdyni. Szkoda tylko ze tyle mowi sie o tradycji, szacunku itd a taki szczurek wszystko niszczy.

Pozdrawiam

• 46 12

• .. (2)

I z racji tego, że wszystko wydali na zaciag grajkow, nie starczylo na grilla po meczu ;( A tobie mały wojtas - więcej pokory.

• 14 2

• ..

Taa, o trzecią połowę trzeba się było upomnieć. Wstyd.

• 12 1

• Chyba chlopaki z Rumi im postawili.Brawo to rozumiem.

• 4 1

• Żenada to ty jesteś internetowy napinaczu (1)

• 6 10

• Jacek patrz na drugi monitor

• 6 2

• Ten gif na oficjalnym profilu to jakaś kompletna kompromitacja i żenada, przegrali wszystkie mecze w sezonie, a po barażu noszą się jakby nie wiadomo kogo ograli.

• 23 5

• (1)

"- Bardzo wierzę w moją drużynę. Wiem, że zawodnicy chcą tego zwycięstwa i chcą się dalej uczyć. W sezonie bywało tak, że nie było wszystkich na treningach przez pracę czy uczelnię. Na ostatnim pojawili się wszyscy. To pokazuje, jak bardzo zespół jest zdeterminowany. Mamy w tej chwili młodą, ambitną załogę, która nie poddaje się nawet po dziewięciu porażkach w sezonie. Oni chcą się uczyć dalej i czerpać z tego przyjemność. Najważniejsze, że chcemy budować zespół złożony z gdyńskich zawodników - mówi nam trener.

"

Bardzo Gdynska ta druzyna , polowa nie mowi po polsku, a druga polowa to emercyci wyciagnieci z szafy tylko na baraz :D Kto pisze te przemowienia ? Mateusz vel peleryna ?

• 14 2

• Połowa składu

Ale jesteś kłamczuchem, w meczu barażowym z Arka Rumia grało dwóch obcokrajowców. Jeden na środku a drugi na 10-siądce zmienił w drugiej połowie Szostka na ostatnie 20 minut.

• 4 1

• (1)

To gdzie wy się pchacie emeryci i amatorzy. Zostańcie tam gdzie jesteście.