Arka Gdynia wpuszcza kibiców za darmo. Dariusz Marzec pracuje dalej

22 września 2021, 18:00
Jacek Główczyński

Arka Gdynia

Kibice, którzy kupili bilet na mecz Arki Gdynia ze Skrą Częstochowa, na najbliższe spotkanie z Puszczą Niepołomice będą mogli wejść za darmo. Więcej zdjęć (1)

Kibice, którzy kupili bilet na mecz Arki Gdynia ze Skrą Częstochowa, na najbliższe spotkanie z Puszczą Niepołomice będą mogli wejść za darmo.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Kibice, którzy kupili bilet na mecz Arki Gdynia ze Skrą Częstochowa, na najbliższe spotkanie z Puszczą Niepołomice będą mogli wejść za darmo.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Dariusz Marzec nadal jest trenerem Arki Gdynia. Klub na czwartek zapowiedział jego konferencję prasową, która będzie poświęcona spotkaniu z Puszczą Niepołomice. Na mecz, który rozpocznie się w sobotę, 25 września na stadionie przy ul. Olimpijskiej kibice mogą wejść za darmo, o ile zakupili bilet na poprzednie starcie ze Skrą Częstochowa, które zostało przegrane 1:2.Zagłosuj, kto odpowiada za wyniki poniżej oczekiwań Arki Gdynia?Dariusz Marzec krytykowanyDuża krytyka spadła na Arkę Gdynia po porażce ze Skrą Częstochowa 1:2 w 9. kolejce Fortuna 1 Liga. Kibice najwięcej uwag mają do trenera Dariusza Marca. Niektórzy wręcz domagają się jego odejścia.

W naszej ankiecie, w której zapytaliśmy, kto w największym stopniu odpowiada za wyniki poniżej oczekiwań, najwięcej, gdyż aż 37 procent odpowiadających - wskazało właśnie na szkoleniowca.

Klub nie zajął stanowiskaTrener przyznał, że okoliczności ostatniej przegranej były "frajerskie", ale nie złożył rezygnacji. Arka również nie wydała żadnego oficjalnego komunikatu, nie zajęła stanowiska w sprawie szkoleniowca. Do czasu publikacji nie otrzymaliśmy odpowiedzi również na poniższe pytania:

  • Czy Arka jest zadowolona z wyników tego sezonu, a jeśli nie, jakie działania są podejmowane, aby ta sytuacja uległa poprawie?
  • Czy Arka Gdynia jest zadowolona z pracy trenera Marca?
  • Czy trener otrzyma w najbliższych meczach lub meczu zadanie wynikowe do wykonania, od którego zależna będzie jego dalsza praca?
  • Czy może jakieś konsekwencje zostały lub będą wyciągnięte wobec drużyny bądź piłkarzy, którzy nie spełniają oczekiwań?


Arka stawia...O tym, że trener Marzec pracuje dalej, świadczy zaproszenie skierowane przez klub do dziennikarzy:

"W czwartek 23 września na pytania przesłane przez dziennikarzy przed meczem Arki Gdynia z Puszczą Niepołomice odpowiadać będą trener Dariusz Marzec oraz Marcus da Silva. Prosimy o przesłanie pytań na mail..."
Jednym radość, drugim smutek. Piłkarze po meczu Skra Częstochowa - Arka Gdynia 2:1


Jest też oferta dla kibiców, która została zatytułowana: "Arka stawia - wPUSZCZAmy za darmo!"

"Jeśli kupiłeś bilet na miniony mecz Arki w Gdyni - kiedy to rywalem była Skra Częstochowa - to następny mecz z Puszczą Niepołomice obejrzysz całkowicie bezpłatnie" - informuje klub.

Skra Częstochowa - Arka Gdynia 2:1. Przeczytaj relację, obejrzyj video i foto oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowiTrener cały czas na miniePodobna atmosfera wokół Dariusza Marca była zresztą już po 5. kolejce, gdy Arka przegrała z Górnikiem Polkowice 1:2.

- Trener zawsze się siedzi na minie, która wcześniej czy później odpali. Ta praca każdego kosztuje wiele nerwów. To normalna rzecz, ale trzeba wytrzymać ciśnienie - tak m.in. mówił Marzec pod koniec sierpnia, a następnie zyskał trochę spokoju, gdy Arka wygrała u siebie z Odrą Opole 3:0.

Sprawdź, co mówił Dariusz Marzec podczas kryzysu przed miesiącemDariusz Marzec

Dariusz Marzec

Dane:

ur.:
1969-09-14
Ocena z sezonu:
2.38 (900 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »Arka Gdynia rzadko zwalnia trenerów jesieniąOstatnim trenerem, który w Arce przepracował sezon od początku do końca był Leszek Ojrzyński (2017/18). W innych latach, gdy zmiany następowały, to zazwyczaj były one dokonywane wiosną.

W ostatnim 20-leciu tylko sześciu trenerów straciło pracę w Gdyni jesienią. Najczęściej, gdyż czterokrotnie, tego typu decyzje zapadały w okresie, w którym jesteśmy obecnie, czyli między 9. a 11. ligową kolejką. Niekiedy szkoleniowcy zdążyli jeszcze odpaść z Pucharu Polski.

Najszybsze zmiany trenerów w Arce Gdynia w ostatnim 20-leciu
  • Marek Chojnacki, ekstraklasa, po 3. kolejce sezonu 2009/10
  • Marek Kusto, zaplecze ekstraklasy, po 8. kolejce sezonu 2003/04
  • Mirosław Dragan, ekstraklasa, po 9. kolejce sezonu 2004/05
  • Dariusz Dźwigała, zaplecze ekstraklasy, po 9. kolejce sezonu 2014/15
  • Jacek Zieliński, ekstraklasa, po 11. kolejce sezonu 2019/20
  • Petr Nemec, zaplecze ekstraklasy, po 16. kolejce sezonu 2012/13


Od Chojnackiego do NemcaW ostatnim 20-leciu najszybciej pracę w Arce od rozpoczęcia sezonu stracił Marek Chojnacki. Został zwolniony, gdy latem 2009 roku, drużyna rozpoczęła rozgrywki od trzech porażek.

Ostatnim, którego przy ul. Olimpijskiej jesienią spotkała taka przykrość, był Jacek Zieliński. W sezonie 2019/20 zdążył żółto-niebieskich poprowadzić w 11 meczach ligowych i jednym pucharowym.

Obaj ci szkoleniowcy pracowali w ekstraklasie. Natomiast na jej zapleczu po raz ostatni Arka jesienią zmieniała trenera jesienią 2014. Wówczas Dariusz Dźwigała odszedł po 10 meczach (9 w lidze, 1 w pucharze). Wraz z nim z klubem pożegnał się również ówczesny dyrektor sportowy - Czesław Boguszewicz.

Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - I liga
ARKA Gdynia 2:0 Puszcza Niepołomice
25 września 2021, godz. 18:00

Tak typowano 250 typowań

83% ARKA Gdynia
7% REMIS
10% Puszcza Niepołomice


Ceny biletów na mecze Arki w sezonie 2021/22

Bilety do nabycia przez internet na bilety.arka.gdynia.pl

bilet Arka Gdynia


Opinie wybrane


wszystkie opinie (180)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.