Arka Gdynia wygrała z MKS Dąbrowa Górnicza. Świetna pierwsza kwarta i powrót Bostica

3 marca 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Josh Bostic zaliczył zwycięski powrót po kontuzji mięśniowej. Josh Bostic zaliczył zwycięski powrót po kontuzji mięśniowej.

Koszykarze Arki Gdynia pokonali na wyjeździe MKS Dąbrowa Górnicza 82:62 (24:10, 17:17, 25:23, 16:12). Spotkanie ustawiła znakomita w ich wykonaniu pierwsza kwarta, a zwycięsko powrócił po kontuzji Josh Bostic.

MKS: Wojciechowski 14, Richardson 10 (2x3), De Leon 8 (1x3), Łukasiak 6, Melvin 5 (1x3) oraz Zębski 11 (11 zb.), Gabiński 6 (2x3), Kobel 2

ARKA: Bostic 13 (2x3), Wołoszyn 12 (2x3, 8 zb.), Dulkys 5 (1x3), Florence 4 (8 as.), Łapeta 4 oraz Upshaw 13, Ponitka 10, Ginyard 9 (1x3), Wyka 6 (1x3), Garbacz 6 (2x3)

Gdynianie pojechali na mecz MKS wzmocnieni powracającym po kontuzji Joshem Bosticem i już w pierwszej kwarcie przejechali się po rywalach. Spotkanie otworzyli serią 12:2 i dwiema celnymi trójkami, a punkty zdobywało pięciu różnych graczy.

Po akcji 2 plus 1 Dariusza Wyki Arka prowadziła już 17:5. Wyka i Bostic przed końcem kwarty oddali jeszcze po celnym rzucie zza łuku i przewaga gości wynosiła już 14 pkt. Gospodarze otrząsnęli się na początku kolejnej partii, którą rozpoczęli od serii 7:2.

Nie potrafili jednak zbliżyć się bardziej niż na 8 pkt, bo pudłowali na potęgę (skuteczność rzutowa z gry poniżej 30 proc. tuż przed przerwą). Zresztą kiedy tylko to zrobili, celną trójką odpowiedział Bartłomiej Wołoszyn, który w połowie lutego trafił do Arki właśnie z MKS. Ostatecznie, miejscowi nie odrobili w drugiej partii nic.

Brzydko rozpoczęła się trzecia kwarta, w której przez blisko 3 minuty jedyny celny rzut z gry oddał Bostic i to w jednej z pierwszych akcji. Gdynianie cały czas utrzymywali bezpieczne prowadzenie a na efektowne wsady pozwolili sobie Marcus GinyardAdam Łapeta. Chwilę później alley oop po podaniu Marcela Ponitki wykończył Deividas Dulkys, a przewaga Arki wynosiła już 18 pkt.

Chwilę później zza łuku trafił Ginyard i było 66:45 dla gości. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza nie tylko nie roztrwonili tej przewagi. Powiększyli prowadzenie i pewnie przypieczętowali zwycięstwo.

Wyniki 20 kolejki

• Legia Warszawa - TREFL SOPOT 58:75 (21:13, 22:15, 13:15, 19:15)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - ARKA GDYNIA 62:82 (10:24, 17:17, 23:25, 12:16)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 83:76 (26:21, 28:23, 22:19, 7:13)
  • GTK Gliwice - TBV Start Lublin 91:102 (22:35, 23:25, 18:20, 28:22)
  • Spójnia Stargard - Anwil Włocławek 75:91 (23:22, 23:21, 15:21, 14:27)
  • Miasto Szkła Krosno - King Szczecin 86:92 (21:22, 24:21, 16:20, 25:29)
  • HydroTruck Radom - Polski Cukier Toruń 85:87 (10:26, 22:25, 28:16, 18:11, d. 7:9)
  • AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gd. 77:74 (28:16, 8:21, 11:9, 21:22, d. 9:6)
  • Zaległy mecz 17. kolejki:
  • King - Anwil 97:110 (27:27, 22:21, 23:27, 25:35)

Opinie (9)

• Nie ma szpitalnych warunków, nie ma stresu.

• 15 3

• Ani łatwo ani ładnie ale 2p są. Pozwolić Dąbrowie u siebie rzucić tylko 62 punkty to spory osiąg. Ale jeśli Łapeta z Upshawem grając razem biorą się za rzucanie trójek to... loozik

• 7 9

• Brawo (1)

Brawo Arka. Chociaż w kosza bronimy honoru miasta i barw. W tym składzie możemy powalczyć o MP, szkoda tylko pucharu. Ale jest git. Wspierajmy ich z trybun bo w domu frekwencja b. słaba.

• 26 4

• W środę powinna być lepsza w meczu o liderowanie a czub przed p-o ... jest o co grać.