Arka Gdynia zakończy sezon bez kibiców. Mecz z Chrobrym Głogów na bocznym boisku

25 maja 2021, 15:00
dak.
aktualizacja:18:50 (25 maja 2021)

Arka Gdynia

Arka Gdynia zagra na tym boisku ostatni mecz sezonu z Chrobrym Głogów. Odbędzie się on bez udziału publiczności. Więcej zdjęć (1)

Arka Gdynia zagra na tym boisku ostatni mecz sezonu z Chrobrym Głogów. Odbędzie się on bez udziału publiczności.

fot. chrobry-glogow.pl

Arka Gdynia zagra na tym boisku ostatni mecz sezonu z Chrobrym Głogów. Odbędzie się on bez udziału publiczności.

fot. chrobry-glogow.pl

Arka Gdynia ostatni mecz sezonu, 12 czerwca, na wyjeździe z Chrobrym Głogów, rozegra bez udziału publiczności. Na stadionie rywali trwają prace nad instalacją podgrzewanej murawy. Spotkanie 34. kolejki Fortuna I Ligi przeniesiono na boczne boisko. Żółto-niebiescy podjęli próby przełożenia pojedynku nawet na Stadion Miejski w Gdyni, ale na razie bezskutecznie. O ile arkowcy nie trafią do baraży, ostatnie okazje do obejrzenia ich na żywo nadarzą się zatem w starciach: 29 maja na wyjeździe z Koroną Kielce i 5 czerwca u siebie z Radomiakiem.Arka Gdynia szanuje remis. Dariusz Marzec: To nie koniec świata. Sprawdź, co jeszcze mówił trener żółto-niebieskich po meczu z Widzewem ŁódźArka Gdynia zakończy sezon meczem bez kibiców. W 34. kolejce Fortuna I Ligi zagra w Głogowie z miejscowym Chrobrym, ale spotkanie odbędzie się na boisku bocznym. Zmianie nie uległa natomiast data pojedynku. Zgodnie z planem dojdzie do niego w sobotę, 12 czerwca, o godz. 16.

- To obiekt położony obok stadionu głównego. Co prawda położona jest jedna trybuna licząca niespełna 900 miejsc, jednak z uwagi na obecne unormowania i bezpieczeństwo, możliwość ich zajęcia będzie niemożliwa. W porozumieniu z Polskim Związkiem Piłki Nożnej ustaliliśmy, że ostatnie dwa domowe mecze zostaną przeniesione - mówi nam Łukasz Jaremkiewicz z biura prasowego w Chrobrym Głogów.

Arka Gdynia - Widzew Łódź 0:0. Przeczytaj relację live, zobacz galerię foto i wideoPowodem zmiany rozgrywania meczu są prace prowadzone na głównym obiekcie. Instalowana jest bowiem podgrzewana murawa. Z tego też powodu na bocznym boisku Chrobry będzie musiał zagrać najbliższe spotkanie z GKS Bełchatów.

- Remont rozpoczął się w marcu. Początkowo obejmował on obszar poza murawą, ale od dwóch tygodni prace przeniosły się także na główną murawę. Koniec zaplanowany jest na sierpień - tłumaczy Jaremkiewicz.

Z kibicami lepsze wyniki niż przy pustych trybunach. Sprawdź bilansWarto wspomnieć, że trybuny stadionu głównego liczą 2817 miejsc siedzących. To oznacza, że przy obecnie przyjętych przepisach, mogłoby zasiąść na nich około 704 osób. Kibice z Gdyni mogliby udać się na ten pojedynek, gdyby zakupili bilety w ogólnodostępnej sprzedaży.

Arka podjęła próby przełożenia pojedynku na inny obiekt, ale bezskutecznie. Poniżej przedstawiamy oryginalną treść komunikatu:

Z przykrością przyjęliśmy informację o pozytywnie rozpatrzonym wniosku Chrobrego Głogów S.A. o przeniesienie spotkania ostatniej kolejki Fortuna 1 Liga na boisko boczne. Oznacza to, że mecz, który może okazać się kluczowy dla ostatecznych rozstrzygnięć ligowych, rozegrany ma zostać w scenerii znanej ze sparingów, bez udziału publiczności.

Nie ulega wątpliwości, że zaistniała sytuacja nie sprzyja podnoszeniu prestiżu rozgrywek Fortuna 1 Ligi, tym bardziej w okresie, w którym nareszcie możemy cieszyć się z obecności Kibiców na trybunach.

Ponadto pragniemy zauważyć, że w terminie 12-13 czerwca br. (tj. ostatniej kolejki ligowej) dostępny jest szereg obiektów sportowych, które infrastrukturą odpowiadają randze spotkania. Po przedstawieniu zamiarów klubu z Głogowa, podjęliśmy rozmowy, w których proponowaliśmy rozegranie spotkania Chrobry - Arka np. na stadionie w Polkowicach. Oferowaliśmy również możliwość rozegrania ww. meczu na Stadionie Miejskim w Gdyni wraz z pokryciem kosztów wynajmu obiektu, a także przejazdu i noclegu drużyny z Głogowa. Powyższą ofertę podtrzymujemy.

Mamy nadzieję, że ogłoszona decyzja nie jest ostateczna i wciąż możliwa jest zmiana lokalizacji spotkania kluczowej, ostatniej kolejki Fortuna 1 Ligi.

Jednak nim Arka uda się do Głogowa, piłkarzy czeka wyjazdowe spotkanie z Koroną Kielce (29 maja) i domowe z Radomiakiem (5 czerwca). Jeśli żółto-niebiescy awansują bezpośrednio do ekstraklasy, oba odbędą się z udziałem publiczności. W innym przypadku arkowcy będą grali jeszcze w barażach.

Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - I liga
Chrobry Głogów 0:3 ARKA Gdynia
13 czerwca 2021, godz. 12:40

Tak typowano 258 typowań

9% Chrobry Głogów
19% REMIS
72% ARKA Gdynia

dak.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (50)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.