stat

Arka II i Bałtyk poza Pucharem Polski

Walka o II ligę nie tylko na boisku

17 maja 2017, 20:20
ras.

Bałtyk Gdynia

Rezerwy Arki Gdynia przegrały po dogrywce z Powiślem Dzierzgoń 2:4 (0:0) i odpadły z regionalnego Pucharu Polski na etapie ćwierćfinału. Z rozgrywkami pożegnał się także Bałtyk Gdynia, który uległ KS Kamienicy Królewskiej 0:1 (0:0). Biało-niebiescy mogą skupić się już tylko na walce o awans do II ligi. Ta toczy się jednak nie tylko na boisku, bo trzeba będzie jeszcze pozytywnie przejść proces licencyjny. Gdynianie złożyli już wniosek o otrzymanie uprawnień na ewentualne występy w wyższej klasie rozgrywkowej.PRZYPOMNIJ SOBIE JAK BAŁTYK I ARKA II AWANSOWAŁY DO ĆWIERĆFINAŁU

Powiśle Dzierzgoń - Arka II Gdynia 4:2 (0:0, 2:2, d.2:0)
Bramki dla Arki II: Hołtyn, Gabor

ARKA II: Moczadło - Gębiś (79 Babiński), Kaszorek, Lengiewicz, Krakowiak - Hołtyn, Łyszyk (79 Manteufel) - Gabor, Affeld, Gniadecki (69 B.Nowicki) - Kłosowski


Nie będzie już żadnego trójmiejskiego reprezentanta w rozgrywkach regionalnego Pucharu Polski. Występujące w IV lidze rezerwy Arki uległy występującemu na tym samym szczeblu Powiślu Dzierzgoń.

Do rozstrzygnięcia pojedynku potrzebna była jednak dogrywka, do której w doliczonym czasie gry doprowadził Mikołaj Gabor (wcześniej na 1:1 strzelał Norbert Hołtyn). Niestety, w dogrywce podopieczni Roberta Wilczyńskiego stracili dwa gole i pożegnali się z dalszą rywalizacją.

KS Kamienica Królewska - Bałtyk Gdynia 1:0 (0:0)
BAŁTYK: Skrypoczka - Szopiński, Sadowski, Karasiński, Wesołowski - Buławski (46 Klecha), Młynarczyk, Atanacković (67 Sosnowski), Poręba (46 Garczewski) - Ruszkul - Bejuk (46 Kuzimski)


Jeszcze gorzej spisał się Bałtyk. Gdyński III-ligowiec był faworytem spotkania z KS Kamienicą Królewską, która występuje w V lidze. Biało-niebiescy nie byli w stanie stworzyć sobie dogodnej sytuacji do przerwy, a trener Dariusz Mierzejewski w przerwie dokonał trzech zmian.

To nic nie pomogło, a na domiar złego krótko po zmianie stron gospodarze zdobyli bramkę. Jak się okazało, było to trawienie na wagę awansu do półfinału. Blisko wyrównania był Krzysztof Garczewski, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam, a dobitka Mateusza Kuzimskiego nie przyniosła oczekiwanego skutku. Gdynianie mieli jeszcze kilka szans, ale nie zdołali odwrócić losów spotkania.

W sobotę o godz. 17 Bałtyk czeka wyjazdowy mecz ligowy z Vinetą Wolin. Biało-niebiescy walczą o awans do II ligi, ale nie tylko na boisku. Gdyński klub złożył już wniosek o licencję na grę w wyższej klasie rozgrywkowej. Do gry na tym szczeblu sposobią się także Lech II Poznań, Gwardia Koszalin i GKS Przodkowo, a wniosek zamierza złożyć także Elana Toruń.

Gwardia będzie musiała jednak znaleźć inny stadion, gdyż jej obiekt nie spełnia warunków licencyjnych. Wydaje się natomiast mało prawdopodobne, aby chęć gry w II lidze wyraził inny zespół z obecnej czołówki III ligi Sokół Kleczew. Może zatem stać się tak, że zwycięzca rozgrywek wcale nie uzyska awansu, a ten przypadnie kolejnej drużynie w tabeli, która spełni warunki licencyjne.

Pozostałe wyniki:
Grom Nowy Staw - Rodło Kwidzyn 5:0
Pomezania Malbork - Gryf Słupsk 1:5

ras.