Finał Pucharu Polski rugby także trójmiejski

23 czerwca 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Arka Rugby

Efektowny rajd Rafała Szrejbera z 27 minuty spotkania śmiało można nazwać akcją meczu. Efektowny rajd Rafała Szrejbera z 27 minuty spotkania śmiało można nazwać akcją meczu.

Rugbiści Arki bez problemów rozprawili się w półfinale Pucharu Polski z Pogonią-Awentą Siedlce 75:15 (40:3) i tym samym doprowadzili do trójmiejskiego finału tych rozgrywek. W sobotę, 29 czerwca, o godzinie 12:30 gdynianie zmierzą się w wyjazdowym starciu z Lechią Gdańsk przy Traugutta.

Punkty Arka: Banaszek 20, Andrzejczuk 10, Dąbrowski 10, Bachurzewski 5, Kwiatkowski 5, Stępień 5, Szrejber 5, Simionkowski 5, Olejniczak 5, Hawrysiuk 5.

Punkty Pogoń: Gołąb 10, Nasiłowski 5.

ARKA: Kwiatkowski, Wojaczek, Bachurzewski, Andrzejczuk, Podolski, Olejniczak, Dąbrowski, Grabowski, Szostek, Banaszek, Simionkowski, Szrejber, Zaradzki, Hawrysiuk, Stępień oraz Bartkowiak, Bojke, Madajewski, Plichta, Korbolewski, Grzenkowicz, Chromiński.

Pogoń: Mróz, Purzycki, Chróściel, Rajewski, Antoszczuk, Kryszczuk, Biernacki, Mirosz, Lament, Gołąb, Lotek, Panasiuk, Kargol, Plichta, Nasiłowski oraz Krasuski, Wierzejski, Dybowski, Markowski, Muszyński, Biernacki, Pietrzyk.

Pogoń-Awenta Siedlce

99% 434 typowania ARKA Gdynia
0% 1 typowanie REMIS
1% 4 typowania Pogoń-Awenta Siedlce

W gdyńskim klubie, przed starciem z Pogonią zapowiadano, że interesuje ich tylko i wyłącznie awans do finału Pucharu Polski, aby tam zrewanżować się Lechii Gdańsk za porażkę w meczu o złoty medal ekstraligi.

Do niedzielnego starcia Arka przystąpiła osłabiona brakiem Kacpra ŁawskiegoMateusza Bartoszka, którzy powrócili do Francji oraz Szymona SirockiegoKarola Perzaka - zostali powołani do reprezentacji siódemek. Na boisku braku wspomnianej czwórki zupełnie nie było widać.

Arka ruszyła do szybkich ataków i w pewnym momencie wydawało się, że gdynianie robią sobie konkurs na najładniejszy sprint z piłką w ręku, zakończony wizytą w polu punktowym rywala. Jako pierwszy akces do zwycięstwa w tych zawodach zgłosił Rafał Kwiatkowski, który w 14. minucie popędził lewą stroną boiska i nie zważając na przeciwników dał gdynianom prowadzenie 12:0. A wszystko dzięki szybko wykonanemu rzutowi karnemu.

Kwiatkowskiego przebił jednak w 27. minucie Rafał Szrejber. Rajd, w trakcie którego położył na murawę kilku przeciwników, rozpoczął niemal przy linii środkowej. Gdy dobiegał do pola punktowego, w jego okolicy nie było żadnego z rywali. Szrejber podwyższył przewagę Arki na 26:0.

Przyjezdni zupełnie nie przypominali zespołu, który przed tygodniem był o włos od wywalczenia brązowego medalu ekstraligi. W starciu z Budowlanymi Łódź Pogoń przegrała 12:13, tracą prowadzenie w samej końcówce spotkania. W niedzielę to Arka była szybsza i silniejsza, co zademonstrowała parę razy, wpychając się z piłką w pole punktowe. Pierwszą połowę gdynianie zakończyli z dorobkiem 40 punktów. Pogoń stać było jedynie na skuteczne wykonanie rzutu karnego, z którego trzy punkty zdobył Bartosz Nasiłowski.

• Kibice

- Ciągle siedzi w nas sportowa złość po porażce w finale ekstraligi, ponieważ ciężko się po czymś takim pozbierać. Siłę drużyny poznaje się jednak po tym, jak potrafi się odkopać po porażce. Zgodnie przyznaliśmy sobie w szatni, że jak chcemy walczyć w finale, to dzisiaj nie mamy wyjścia i musimy zrobić ku temu krok. Wykonaliśmy swoje więc spokojnie możemy przygotowywać się do starcia z Lechią - mówi Kwiatkowski.

W drugiej odsłonie gdynianie nieco zwolnili tempo i rajdów było znacznie mniej. Co nie oznacza, że przestali zdobywać punkty. Największe oklaski zebrali jednak goście, którym w 57. minucie udało się wywalczyć pierwsze przyłożenie (drugie zdobyli w ostatniej minucie spotkania). Po podwyższeniu Pogoń miała nawet 10 punktów, ale do Arki traciła wówczas aż 44.

- Mecz w naszym wykonaniu wyglądał dobrze, ale po stronie rywali wyglądało to tak, jakby sobie odpuścili. Natomiast my zagraliśmy to, co założyliśmy sobie w szatni, a cała drużyna wypadła super. To było nam potrzebne, aby spokojnie przygotowywać się do ostatniego spotkania w sezonie - kończy Kwiatkowski.

Gdynianie wywalczyli sobie okazję do rewanżu z finał ekstraligi. Okazję ku temu otrzymają w sobotę. Tym razem nie będą jednak podejmować rywala, a zwycięstwo postarają się wyrwać na jego terenie. W sowim starciu półfinałowym Pucharu Polski, które odbyło się 1 czerwca, Lechia pokonała Budowlanych Łódź 22:17.

Opinie (37) 3 zablokowane

• RC Lechia Gdańsk (5)

Trójmiasto jest nasze !!! po 29.06 wciąż będzie nasze !!!

• 40 31

• nigdy nie bylo i nigdy nie bedzie :D

• 16 26

• po 29.06 to będzie co najmniej gorycz porażki w Pucharze u siebie :) !

• 9 9

• Sranie w banie. (2)

Jeden mecz fuksem przez Lechię wygrany a i tak Buldogi w całokształcie są lepsi.

• 6 7

• caloksztalcie czego? (1)

tego sezonu? na pge w plecy, w cetniewie zwyciestwo, pozniej zwyciestwo, w finale w plecy... w zeszlym sezonie 4 razy pod rzad w plecy, wielki mi caloksztalt

• 6 5

• A tabelę tego sezonu w ogóle widziałeś?

Zeszły sezon dawno się skończył,mamy nowy jakby nie było...

• 23 3

• Kolejne pasjonujace zawody przed nami.Szkoda ze nie ma Kacpra i Bartoszka,byloby ciekawiej,ale i tak bedzie twarda walka!

• (1)

Lechia nie popełni takiego błędu jak Arka i będzie grać na stadionie, który pomieści kibiców.

• 3 6

• Błędem było nie wpuszczenie ok 300 osób na Stadion.

Na Stadion oficjalnie wchodzi 2425 osób. W dniu inauguracji mecz oglądało ok. 4000 osób i z pewnością ponad 1500 nie koczowało za siatką.

To był fatalny błąd organizacyjny. Miasto chciało dmuchać na zimne, szczególnie że mecz był filmowany przez Polsat (a potem puszczany kilkanaście razy).

• 3 0

• bravo Buldogi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

TYLKO ARKA GDYNIA

• 19 19

• Arka Gdynia-Pogoń siedlce (2)

Ten mecz to żenada.Arka 15,Pogoń 14.Pogoń pomyliła boisko z Plażą .Arka piłką raz w prawo raz w lewo albo odwrotnie i dziura i Punkty..Nudy .Wyszedłem po połowie.

• 8 4

• Arka grała Honorowo!!!!!!!!

Z przewagą jednego zawodnika.Arka 15 zawodników i wszystkie zmiany.Pogoń 14 zawodników i żadnych zmian.

• 6 4

• nowa sila

Tak prezentuje się ta nowa siła polskiego rugby z Siedlec , wstyd druzyna ściagająca zawodników , płacąca kontrakty nie może pozwolić obie na taki blamaż i nie chodzi o wynik , przegrać mecz ok ale 14 zawodników gotowych do reprezentowania klubu ? Gdzie reszta tych pseudozawodowcow?

• 3 1

• fajnie ze byla jakas relacja,,

• 3 1

• Mecz bedzie ciekawy tylko...

Siedlce to nie Lechia wiec "Kaszub"poprowadzi zespół do zwycięstwa!Do boju Lechia!!!!!

9 Budowlani WizjaMed Łódź 11 0 0 11 68:679 0
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio. Najsłabsza drużyna ma zagrać baraż z mistrzem I ligi o prawo gry w ekstralidze 2024/25.