stat

Arka odwołała się do UEFA

17 października 2017 (artykuł sprzed 1 roku)
jag.

Arka Gdynia

Arka Gdynia zapłaciła 13 tysięcy euro oraz około 40 tysięcy złotych za zachowanie swoich kibiców podczas meczu wyjazdowego kwalifikacji Ligi Europy z FC Midtjylland. Natomiast odwołała się od sankcji nałożonych przez UEFA po pojedynku tych drużyn w Gdyni. Szanse na powodzenie wzrosną, jeśli na najbliższych spotkaniach żółto-niebieskich na trybunach nie dojdzie do żadnych ekscesów. W przeciwnym wypadku nie tylko trzeba będzie wpłacić 60 tys. euro do kasy europejskiej federacji, ale grozi także odwieszeniem kary 20 tys. zł, która została orzeczona po inauguracji ligowego sezonu ze Śląskiem Wrocław.SPRAWDŹ, ZA CO UKARAŁA UEFA ARKĘ PO MECZU W GDYNI

27 lipca w pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Europy Arka Gdynia pokonała FC Midtjylland. Tydzień później, w rewanżu awans uciekł w doliczonym czasie gry, gdyż zdobywca Pucharu Polski wówczas stracił gola na 1:2. Przy ul. Olimpijskiej nie mogą zapomnieć o tym dwumeczu nie tylko z racji emocji, które on dostarczył, ale także kar, które po obu spotkania nałożyła na żółto-niebieskich UEFA. Pierwsza z nich została już zapłacona. Od drugiej wniesiono odwołanie.

Po meczu w Danii Arka wpłaciła do kasy europejskiej federacji 13 tysięcy euro za zachowanie kibiców (pirotechnika, uszkodzenia w sektorze gości) oraz pokrywała naprawy, które należało poczynić na trybunie zajmowanej przez gości, w kwocie około 40 tysięcy złotych.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O KARZE, KTÓRĄ OTRZYMAŁA ARKA PO MECZU W DANII

Od kary po spotkaniu w Gdyni - 60 tys. euro - klub wniósł odwołanie. Arka nie dyskutuje z faktami, jakie miały miejsce i zarzutami wytkniętymi przez UEFA, ale podważa wysokość nałożonej grzywny.

- Trwa procedura odwoławcza. Według nas kara jest nieadekwatna do zarzutów, a także zdecydowanie za wysoka w porównaniu z karami orzekanymi wobec innych klubów za podobne incydenty - informuje Tomasz Rybiński, rzecznik prasowy gdyńskiego klubu.
Arka wierzy, że wpływ na skuteczność odwołania będą miały nie tylko argumenty, które zawarła w piśmie do UEFA, ale także to co wydarzy się na trybunach przy ul. Olimpijskiej w najbliższych meczach. Gra idzie nie tylko o obniżenie grzywny od europejskiej federacji, ale również utrzymania w zawieszeniu kary orzeczonej przez krajową Komisję Ligi po inauguracyjnym meczu ekstraklasy tego sezonu ze Śląskiem Wrocław. Przypomnijmy, że chodzi o 20 tys. zł.

- Apelujemy do fanów o odpowiednie zachowanie podczas kolejnych spotkań. Jakiekolwiek elementy pirotechniczne czy rzucanie przedmiotów na murawę nie tylko będą skutkowały kolejnymi karami, ale także nie pomogą w sprawie odwołania do UEFA - przypomina Rybiński.
ARKA - MIDTJYLLAND 3:2: FOTO, VIDEO, RELACJA

Jednocześnie klub podejmuje starania, aby do przychodzenia na stadion zachęcić nowe grupy kibiców. Na niedzielne spotkanie z Jagiellonią Białystok (początek godzina 15:30) szczególnie zapraszani są najmłodsi sympatycy żółto-niebieskich. W ramach atrakcji przygotowano dla nich m.in. możliwość zrobienia zdjęć z Pucharem Polski i Superpucharem, do ich dyspozycji będzie również klubowa maskotka - "Śledź".

Przypomnijmy, że ci którzy nabędą bilety na mecz z Jagiellonią, mogą również już kupić w przedsprzedaży wejściówkę na spotkanie Arki z Lechią Gdańsk (3 listopada, godzina 20:30). Na pierwszym z tych pojedynków będzie obecna zorganizowana grupa kibiców gości, na drugim nie, gdyż po ubiegłorocznych derbach nałożono zakaz udziału zorganizowanych grup gości w tego typu spotkaniach (po 2 mecze w Gdyni i Gdańsku).

KARA ZA PIROTECHNIKĘ NA INAUGURACJĘ EKSTRAKLASY W MECZU ZE ŚLĄSKIEM

W związku z obecnością najmłodszych kibiców na trybunach klub apeluje, by nie tylko powstrzymać się od pirotechniki, ale także prowadzić doping, którego treść będzie dostosowana także do młodych uszu.

- Program "Kibice Razem" realizujemy wspólnie ze stowarzyszeniem kibiców. Jeśli zapraszamy na trybuny najmłodszych kibiców, to mamy prawo spodziewać się dopingu na odpowiednim poziomie, który pozbawiony będzie wulgaryzmów oraz "dodatkowych atrakcji". Z kolei mecz derbowy wywołuje emocje niezależnie od tego czy kibice goście są na trybunach, czy ich nie ma. Reperkusje poprzednich derbów w Gdyni odczuwają fani obu trójmiejskich drużyn. Po tych listopadowych nie chcielibyśmy żadnych pamiątek w postaci kar za zachowanie kibiców - podkreśla Tomasz Rybiński.
PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW NA DERBY ARKA - LECHIA

Typowanie meczu - zakończone

3 listopada 2017 , godz. 20:30

Gdynia Olimpijska 5/9

Wartość: 5 pkt.

Tak typowano:

906 typowań

Typowanie meczu - zakończone

22 października 2017 , godz. 15:30

Gdynia Olimpijska 5/9

Wartość: 3 pkt.

Jagiellonia Białystok

Tak typowano:

428 typowań

jag.