stat

Artur Szalpuk w wywiadzie czytelników Trojmiasto.pl

29 czerwca 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Czytelnicy Trojmiasto.pl

Trefl Gdańsk

Najnowszy artukuł na ten temat

Pierwsza... Rebecca Allen. Ankieta na pożegnanie z koszykarkami Arki Gdynia

Artur Szalpuk między ostatnim turniejem grupowym, a Final Six Ligi Narodów odpowiadał na pytania czytelników Trojmiasto.pl. Czy Artur reprezentant Polski będzie chciał wrócić kiedyś do Trefla Gdańsk, dlaczego zamienił go na PGE Skrę Bełchatów, jak ocenia obecną kadrę i czy Polacy obronią w tym roku mistrzostwa świata? Między innymi o tych kwestiach przeczytacie w specjalnym wywiadzie z siatkarzem.ARTUR SZALPUK NAJLEPSZYM SIATKARZEM TREFLA GDAŃSK WEDŁUG WASZYCH OCEN. SPRAWDŹ KOLEJNE MIEJSCA W RANKINGU ZA SEZON 2017/18

Polak: Jak odnajduje się pan w nowej kadrze Polski prowadzonej przez Vitala Heynena?

Bardzo dobrze się w niej czuję. Atmosfera w drużynie jest na dobrym poziomie. Dlatego kiedy wychodzisz na boisko grasz z uśmiechem na twarzy. To wszystko pomaga w osiąganiu dobrych wyników.

Ania: Czy FIVB nie przesadziła z organizacją turniejów Ligi Narodów i tym, że trzy weekendy pod rząd musieliście latać pomiędzy Japonią, USA i Australią?

To było spore wyzwanie i wygląda na to, że światową federację nie za bardzo obchodziło nasze zdrowie. Nie życzę nikomu, aby musiał grać trzy weekendy w takim podziale na kontynenty. Spędziliśmy wiele godzin w podróżach, nie było to dobrze rozplanowane przez organizatora zmagań, ale wzięliśmy to na klaty i zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby wypaść dobrze i awansować do Final Six.

Lila: Ligę Nardów traktujecie jako dobry moment na zgranie się, czy w Final Six będzie mocna walka o zwycięstwo?

Na Final Six jedziemy walczyć z całych sił. Trzeba skupić się na pierwszym meczu przeciwko Rosji. Nie będziemy występować tam w roli faworytów, ale postaramy się zrobić to, co do nas należy. Trener wybrał kolejną drużynę i zobaczymy jak to wyjdzie. Cieszę się, że w niej jestem i nie mogę się doczekać, kiedy zaczniemy tam grać. Jest to dla mnie wielka sprawa, że miałem udział w awansie do Final Six, dlatego dużą przyjemnością będzie pomóc drużynie na finiszu rozgrywek.

POLSKA AWANSOWAŁA DO TURNIEJU FINAŁOWEGO LIGI NARODÓW. POMOGŁO DWÓCH NOWYCH SIATKARZY TREFLA. PRZECZYTAJ RELACJĘ

FINAL SIX LIGI NARODÓW - LILE (FRANCJA)
Mecze Polaków: 4 lipca (środa) godzina 18:00 z Rosją, 5 lipca (czwartek) 18:00 z USA.
Druga grupa: Francja, Brazylia lub Serbia
Do półfinałów awansują po dwa najlepsze zespoły z grupy

Skład
rozgrywający:
Grzegorz Łomacz, Fabian Drzyzga

przyjmujący:
Artur Szalpuk, Mateusz Mika, Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, Bartosz Kwolek

atakujący:
Maciej Muzaj, Bartosz Kurek, Damian Schulz

środkowi:
Mateusz Bieniek, Bartłomiej Lemański, Jakub Kochanowski

libero:
Paweł Zatorski, Michał Żurek


SPRAWDŹ, JAKIE ZMIANY WPROWADZONO W PLUSLIDZE PRZED NOWYM SEZONEM

Miro: Czy Polska obroni w tym roku tytuł mistrza świata?

Pomidor.

Fan: Czy zyskanie pewności siebie było tym, co najbardziej wpłynęło na fakt, że w poprzednim sezonie stał się pan jednym z najlepszych przyjmujących PlusLigi?

Bardzo mi miło w związku z taką oceną, ale trudno mi się do niej odnieść. Nie powiedzieć, czy byłem jednym z najlepszych przyjmujących PlusLigi. Co do pierwszej części pytania, to zdecydowanie tak. Pewność siebie pozwoliła mi na rozwój, ale przede wszystkim na to, że uwierzyłem w siebie.Milk: Jak ocenia pan miniony sezon w Treflu?

Oceniam bardzo pozytywnie. Był to dla mnie bardzo miły czas, do tego z kilkoma sukcesami. A za takie, w przypadku Trefla Gdańsk, trzeba uznać Puchar Polski i brązowy medal PlusLigi. Cieszę się, że mogłem w tym uczestniczyć i zapewne zawsze będę to miło wspominał.

Żółto-czarni: Brązowy medal, to był wasz szczyt, czy można było pokusić się o finał?

Można było pokusić się o coś więcej, ale faza play-off rządziła się swoimi prawami. Były w niej drużyn bardziej doświadczone. Daliśmy w niej maksa możliwości, ale niestety przegraliśmy z półfinale z późniejszym mistrzem Polski. Do tego mieliśmy problemy z urazami, które nieco nas zastopowały. Z drugiej strony nie mogą one być wytłumaczeniem.

Artur Szalpuk

Artur Szalpuk

Dane:

ur.:
1995-03-20
wzrost.:
202
waga.:
92
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »PRZYPOMNIJ SOBIE, JAKIE ZMIANY KADROWE ZASZŁY W TREFLU PO ZAKOŃCZENIU SEZONU

Krzysiek: Dlaczego już po jednym sezonie gry zdecydowałeś się opuścić Trefla i wrócić do Skry?

Oczywiście ciągła chęć rozwoju. Uważam, że w przyszłym sezonie drużyna z Bełchatowa będzie dysponować większym potencjałem niż Trefl. Do tego doszło też kilka innych czynników, o których nie chcę wspominać.

Siatkarz: Kiedy odchodziłeś ze Skry powiedziałeś, że chętnie do niej wrócisz. Czy to samo możesz zadeklarować z stosunku do Trefla?

Tak, mogę to samo zadeklarować. Chciałbym jeszcze reprezentować barwy Trefla i mieć okazję zagrać w tej świetnej drużynie.

Czytelnicy Trojmiasto.pl