Asseco Arka Gdynia - GTK Gliwice 94:84. Festiwal rzutów za 3 pkt

29 września 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Przemysław Żołnierewicz rzucił w meczu z GTK 24 pkt. Przemysław Żołnierewicz rzucił w meczu z GTK 24 pkt.

Asseco Arka Gdynia pokonało u siebie GTK Gliwice 94:84 (23:18, 27:13, 18:25, 26:28). Mimo ambitnej postawi gości w drugiej połowie meczu, przewaga wypracowana w pierwszej połowie spotkania wystarczyła gospodarzom do triumfu. Bardzo dobrą skutecznością rzutową popisali się Przemysław ŻołnierewiczBartłomiej Wołoszyn, który trafił aż siedem rzutów za 3 pkt na jedenaście prób. W całym spotkaniu koszykarze obu ekip oddali aż 24 celne "trójki".

ASSECO ARKA: Żołnierewicz 24 pkt, Wołoszyn 21 (7x3), Szubarga 10 (1x3, 7 as.), Dylewicz 9 (3x3), Hrycaniuk 9 (7 zb.) oraz Czerlonko 13 (1x3, 7 zb.), Kaszowski 5 (1x3), Witliński 3, Malczyk 0, Pluta 0

GTK: Henderson Jr 21 (3x3), Gołębiowski 20 (2x3), Varnado 11 (2x3), Perkins 11 (1x3, 8 as.), Rhett 5 (1x3, 10 zb.) oraz Szlachetka 6 (2x3), Szymański 6, Krampelj 4, Majewski 0, Diduszko 0

Trefl Sopot - BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 82:66. Relacja, foto, możliwość wystawienia ocen koszykarzom i trenerowi

Zespół Asseco Arki do wtorkowego meczu przystąpił rozsierdzony czwartkową przegraną po dogrywce na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie w Gdynia Arenie rozpoczęło się nieco chaotycznie. Kibice musieli czekać ponad 2,5 minuty na pierwsze punkty z gry.

Rzutem za 3 pkt na prowadzenie 4:2 wyprowadził Asseco Arkę Bartłomiej Wołoszyn. Obie drużyny chętnie rzucały zza łuku, a goście utrzymywali kontakt, odbijając nawet prowadzenie. Po trafieniach spod kosza Adama HrycaniukaWojciecha Czerlonko, gdynianie prowadzili już 23:15.

Tuż przed końcem premierowej kwarty za 3 pkt trafił jeszcze Mateusz Szlachetka a po rozpoczęciu drugiej partii GTK zbliżyło się na 20:23 po rzucie Daniela Gołębiowskiego. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza odpowiedzieli jednak serią 9:0, na którą złożył się m.in. wsad Przemysława Żołnierewicza po długim podaniu Krzysztofa Szubargi i "trójka" Filipa Dylewicza (32:20).

Domowe mecze koszykarzy Trefla Sopot i Asseco Arki Gdynia mogą łączyć kibiców

"Dylu" za 3 pkt do przerwy trafił jeszcze dwukrotnie i gdynianie udali się do szatni z przewagą 50:31. W drugą połowę Arka weszła gorzej i pozwoliła rywalom wykręcić serię 11:4. Dopiero po 4 minutach celnym rzutem zza łuku przerwał ją Wołoszyn (57:42).

Na przełomie trzeciej i czwartej partii goście zaliczyli serię 10:0. Po "trójkach" Jordona VarnadoTerry'ego Hendersona Jr., gliwiczanie zbliżyli się na 62:68. Miejscowi zatrzymali jednak ten pościg serią 12:2 - dwa razu zza łuku trafił Wołoszyn (81:64), który w tym momencie miał już na koncie pięć celnych rzutów z dystansu.

Na 5 minut przed końcem gry goście tracili do Arki 17 pkt a o czas poprosił trener Matthias Zollner. Po powrocie na parkiet goście zdobyli 8 pkt z rzędu i napędzili trochę stracha gdynianom. Na 95 sekund do końca gry zbliżyli się na 77:84 po rzucie Malcolma Rhetta. Wcześniej wypracowana przewaga wystarczyła jednak Arce, aby zwycięstwo nie było zagrożone.

Mecz ze skutecznością 7/11 zza łuku i 21 pkt skończył Wołoszyn a Żołnierewicz popisał się trafieniem 10 na 14 rzutów z gry i 4 na 5 rzutów wolnych.

Wyniki 6 kolejki

• ASSECO ARKA GDYNIA - GTK Gliwice 94:84 (23:18, 27:13, 18:25, 26:28)
  • TREFL SOPOT - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 82:66 (24:17, 21:16, 14:21, 23:12)
  • Legia Warszawa - PGE Spójnia Stargard 77:73 (15:15, 12:15, 34:20, 16:23)
  • Śląsk Wrocław - Polpharma Starogard Gd. 107:75 (23:14, 31:14, 24:28, 29:19)
  • King Szczecin - Anwil Włocławek 80:71 (20:14, 19:21, 18:19, 23:17)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - MKS Dąbrowa Górnicza 95:79 (24:18, 21:19, 29:21, 21:21)
  • HydroTruck Radom - Pszczółka Start Lublin 56:76 (19:17, 15:25, 21:20, 10:14)
  • Polski Cukier Toruń - Enea Astoria Bydgoszcz 112:102 (20:37, 31:18, 37:26, 25:21)

Opinie (18) 1 zablokowana

• Żołnierz, brawo ty!!!

• 18 2

• W zasadzie wszyscy gracze na plus

A na duży plus Żołnierz i Wołek. Miło też patrzeć, jak Kaszowski zaczyna rozgrywać akcje. Widać że dużo uczy się od Szubiego i ta nauka zaczyna procentować.

• 21 3

• wszystkim zależało na rehabilitacji, ale... o ile pierwsza połowa była pokazowa to w drugiej dali nadzieję opalonym ślązakom i momentami była lekka nerwówka.
    Żołnierz i Wołek wagowo są warci tyle setek ile sami ważą, Adaś staje się ostoją po obu stronach parkietu a Kaszowski podoba mi się coraz bardziej
    brawo!

• 11 2

• Dzisiaj było ambitnie

Cały zespół zagrał dobre zawody . Ambitnie i agresywnie w obronie.
    Duże postępy i dużo minut Czerlonko , bardzo dobrze grał w obronie.
    Kaszowski - będzie z niego pociecha , w obronie dzisiaj zrobił bardzo dobrą robotę.
    Adaś coraz lepiej acz podjęcie decyzji o rzucie z półdystansu - męka straszna.
    Żołnierewicz bdb. Wołek - szacun.
    Oszczędzani dzisiaj Dylu i Szubi też bardzo przyzwoicie.

• 12 0

• Po co te ocenianie jak chyba tylko rodzina głosuje. To jakiś żart. WItliński 3 pkt i pierwszy Pluta 0 pkt i trzeci (1)

• 1 2

• jak wspaniała?, przecież przegrała 0:2 (1)

• 2 0

• no właśnie

• 0 0

• Gra fajna, tylko dlaczego taki terminarz... (2)

Na razie wszystkie mecze u siebie w dni poza weekendem i to o takich godzinach ...
    Zresztą następny mecz- podobnie

• 9 0

• Sprawdziłem terminarz (1)

Startu Lublin, który jest faworyzowany przez prezesa PZKosz Piesiewicza, który prywatnie jest kolegą Jacka Sasina który przewalil 70mln złotych na wybory które się nie odbyły.
      Otóż Lublin w tym roku kalendarzowym u siebie zawsze gra w następujące dni po kolei: Śr(przeniesiony) , Nd, pt, pt, Nd, pt, sb, sb, pt.
      Tak grają do końca 2020 roku.

• 0 0

• Wszystko jasne

• 0 0

• Niech mi ktoś jeszcze powie że Frasunkiewicz to słaby trener (3)

Przed sezonem to nie byłem pewny że 3 zwycięstwa uda się uzbierać w całym sezonie-a mamy je po 5 meczach.
    Wyciska 250% z tego potencjału.

• 6 3

• (2)

jest dobry ale narobił sobie wrogów którzy serdecznie go nie trawią - jeśli będą dalej takie wyniki to Franz może ich potraktować urynalnie