Asseco Arka Gdynia - Polski Cukier Toruń 72:88. Słaba skuteczność koszykarzy

7 lutego 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Asseco Arka nie zdołała sięgnąć po drugie z rzędu zwycięstwo w Energa Basket Lidze. Na zdjęciu Mikołaj Witliński, zdobywca 14 pkt w meczu z Polskim Cukrem. Asseco Arka nie zdołała sięgnąć po drugie z rzędu zwycięstwo w Energa Basket Lidze. Na zdjęciu Mikołaj Witliński, zdobywca 14 pkt w meczu z Polskim Cukrem.

Asseco Arka Gdynia przegrała u siebie z Polskim Cukrem Toruń 72:88 (21:23, 10:15, 19:17, 22:33). Jeszcze w trzeciej kwarcie gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie, ale ostatecznie kiepska skuteczność rzutowa na poziomie zaledwie 36 procent, przesądziła o porażce podopiecznych Piotra Blechacza.

ASSECO: Wołoszyn 12 pkt (2x3), Dylewicz 9 (1x3, 12 zb.), Hrycaniuk 8 (5 as.), Wadowski 8 (1x3, 6 as.), Vragović 7 (2x3, 6 as.) oraz Witliński 14, Kobel 6 (1x3), Kołodziej 5 (1x3), Kaszowski 3 (1x3), Malczyk 0

Polski Cukier: Jackson 16 (2x3), Cel 14 (7 zb.), Kulig 10 (1x3), Diduszko 6, Trotter 4 oraz Woods 22 (3x4, 5 as.), Bragg Jr 7 (1x3, 8 zb.), Ramljak 6, Samsonowicz 3 (1x3), Wieluński 0, Kondraciuk 0, Perka 0

GTK Gliwice - Trefl Sopot 95:82. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarzom

Spotkanie z sąsiadem w tabeli Asseco Arka rozpoczęła od serii 5:0 po punktach Filipa Dylewicza i trójce Bartłomieja Wołoszyna. Kiedy w połowie kwarty za 3 pkt trafił Karlo Vragović, gdynianie prowadzili 13:8, ale później chorwacki rozgrywający musiał rzucać na 21:21 odrabiając straty.

Gdynianie nie grzeszyli skutecznością - rzuty za 2 pkt trafiali jeszcze rzadziej niż z dystansu. Po przegranej nieznacznie pierwszej partii, w drugiej było jeszcze gorzej. Podopieczni Piotra Blechacza zdobyli w niej tylko 10 pkt i oddali zaledwie trzy celne rzuty z gry.

Asseco Arka Gdynia. Przemysław Sęczkowski: Poskładamy się

Na szczęście i torunianie grali mniej skutecznie i do przerwy prowadzili tylko 38:31. Po powrocie na parkiet Arka rozpoczęła serią 8:4 a trener gości Jarosław Zawadka po serii niecelnych rzutów wziął czas przy stanie 42:39. Na remis rzucił jednak zza łuku Igor Wadowski a chwilę później po trójce Filipa Dylewicza, gospodarze prowadzili 45:44.

Końcówka trzeciej kwarty należała do gości, którzy skończyli ją 5-punktową serią po tym jak równo z syreną trafił z dystansu Keyshawn Woods. Na 10 minut przed końcem gry gdynianie przegrywali 50:55, ale przewagę Polskiego Cukru po wsadzie powiększył Carlton Bragg Jr. Gdynianie przez blisko 3 minuty nie byli w stanie zdobyć punktów z gry i przegrywali już różnicą 10 pkt. W końcówce goście odskoczyli na 21 pkt, a Arka w ostatnich minutach zdołała nieznacznie zmniejszyć stratę.

16 Polpharma Starogard Gdański 25 5 20 2110:2312 30
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon, a ostatnia spadnie z ligi. Jej miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-02-08

Wyniki 25 kolejki

• ASSECO ARKA GDYNIA- Polski Cukier Toruń 72:88 (21:23, 10:15, 19:17, 22:33)
  • GTK Gliwice - TREFL SOPOT 95:82 (29:23, 24:14, 20:23, 22:22)
  • PGE Spójnia Stargard - Enea Zastal BC Zielona Góra 80:97 (27:19, 18:26, 21:24, 14:28)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Polpharma Starogard Gd. 102:90 (17:23, 23:22, 30:16, 14:23, d. 18:6)
  • Enea Astoria Bydgoszcz - Anwil Włocławek 99:95 (25:20, 29:25, 24:22, 21:29)
  • King Szczecin - Pszczółka Start Lublin 70:78 (20:16, 19:23, 16:16, 15:23)
  • Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - Legia Warszawa 89:81 (23:10, 20:18, 26:22, 20:31)
  • Śląsk Wrocław - HydroTruck Radom 75:97 (18:24, 13:26, 17:30, 27:17)