Asseco Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 63:102. Koszykarze rozbici bez kapitana

mip.
3 stycznia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Koszykarze Asseco Arki Gdynia w niedzielnym meczu ze Śląskiem Wrocław musieli radzić sobie bez swojego kapitana - Krzysztofa Szubargi (nr 7). Koszykarze Asseco Arki Gdynia w niedzielnym meczu ze Śląskiem Wrocław musieli radzić sobie bez swojego kapitana - Krzysztofa Szubargi (nr 7).

Asseco Arka Gdynia przegrała u siebie ze Śląskiem Wrocław 63:102 (14:23, 16:27, 12:37, 21:15) w meczu 20. kolejki Energa Basket Ligi. Żółto-niebiescy musieli radzić sobie bez Krzysztofa Szubargi, któremu odnowiła się kontuzja pleców. Gdynianie bez swojego kapitana dostali srogą lekcję od koszykarzy Śląska.

Polpharma Starogard Gdański - Trefl Sopot 92:117. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarzom i trenerowi

ASSECO ARKA: Dylewicz 15 pkt (1x3), Hrycaniuk 12 (10 zb., 5 st.), Wadowski 10 (1x3), Wołoszyn 5 (1x3), Kobel 4 oraz Kołodziej 7, Kowalczyk 4, Kaszowski 4, Pluta 2, Walkowiak 0, Malczyk 0

Śląsk: Jovanović 19 (1x3, 7 as.), Keller 14 (2x3), Ramljak 13 (1x3), Dziewa 10 (1x3), Gibson 10 (2x3) oraz Stewart 14 (2x3, 7 zb.), Szlachetka 13 (1x3), Tomczak 4, Gabiński 3 (1x3), Musiał 2

Gdynianie do niedzielnego meczu ze Śląskiem Wrocław przystąpili po środowej porażce w derbach z Treflem Sopot. Trener Przemysław Frasunkiewicz nie mógł skorzystać z Krzysztofa Szubargi, któremu niestety odnowiła się kontuzja pleców. Na razie nie wiadomo kiedy i czy w ogóle kapitan Asseco Arki wróci do gry w tym sezonie.

Pierwsze punkty w meczu zdobyli przyjezdni, ale rzuty Igora Wadowskiego oraz Filipa Dylewicza doprowadziły do remisu po 4. Chwilę później "trójka" najbardziej doświadczonego koszykarza Asseco Arki wyprowadziła żółto-niebieskich na minimalne prowadzenie 7:6.

Następnie inicjatywę przejęli wrocławianie, którzy w zaledwie trzy minuty zanotowali run 11:0, co zaowocowało przerwą wziętą przez "Franza". Ta poskutkowała tym, że stratę udało się zmniejszyć do zaledwie trzech "oczek", ale tuż przed przerwą Mateusz Szlachetka zdobył sześć punktów i Arka przegrywała 14:23.

Druga kwarta obfitowała w wiele strat, fauli i niecelnych rzutów. Lepiej w tym chaosie odnaleźli się goście, którzy sukcesywnie powiększali przewagę. Do przerwy gdynianie tracili już 20 punktów (30:50), a spory wpływ na to miała niska skuteczność rzutów (42 proc.) oraz aż 13 strat.

Asseco Arka Gdynia - Trefl Sopot 71:100. Zapis relacji live, oceny, galeria zdjęć

Tuż po przerwie trzy celne rzuty zza łuku oddali koszykarze Śląska i wynik stawał się coraz bliższy pogromowi. Pogłębiający się problem z oddawaniem celnych rzutów przez gospodarzy sprawił, że wrocławianie "odlecieli" z wynikiem aż na 45 punktów różnicy! Żółto-niebiescy w trzeciej kwarcie zdobyli zaledwie 12 punktów, z czego zaledwie 7 z gry.

Przed ostatnimi 10 minutami było już jasne, że mecz zakończy się wysokim zwycięstwem przyjezdnych i obaj trenerzy na plac gry puścili rezerwowych. Podopiecznym Przemysława Frasunkiewicza udało się nieco zmniejszyć rozmiary porażki do 39 punktów. Zawiodła przede wszystkim skuteczność - zaledwie 38 proc. przy 59 proc. Śląska.

Wyniki 20 kolejki

• ASSECO ARKA GDYNIA - Śląsk Wrocław 63:102 (14:23, 16:27, 12:37, 21:15)
  • Polpharma Starogard Gd. - TREFL SOPOT 92:117 (17:26, 18:28, 28:31, 29:32)
  • Legia Warszawa - Zastal Enea BC Zielona Góra 78:85 (17:20, 12:16, 12:18, 18:5, d: 11:11, d: 8:15)
  • King Szczecin - PGE Spójnia Stargard 105:80 (24:20, 33:22, 23:16, 25:22)
  • Pszczółka Start Lublin - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 62:82 (15:17, 14:23, 17:22, 16:20)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Enea Astoria Bydgoszcz 89:86 (21:23, 17:24, 31:16, 20:23)
  • Polski Cukier Toruń - HydroTruck Radom 81:67 (27:18, 20:13, 14:18, 20:18)
  • GTK Gliwice - Anwil Włocławek (przełożony na 14.01)